Záhradníctvo

Laktár Salamander

Laktár Salamander patrí do skupiny odrôd chovaných na pestovanie na Sibíri. V opise odrody je slovo "tepelne odolné", ktoré na prvý pohľad nezodpovedá oblasti, v ktorej sa odporúča zriedenie tejto odrody baklažánu. Nesmieme si však uvedomiť, že v lete v južnej Južnej republike sú teploty až + 40 stupňov. A na juhu Sibíri je oveľa teplejšie ako v jej severnej časti.

popis

img "alt =" Lahôdkový salámander "src =" baklazhan-salamandra.jpg "/>

Jedná sa o vysoko výnosnú, stredne skorú odrodu. Bush stredná výška, zatvorená. Počas obdobia plodenia rastlina vstúpi do troch mesiacov od dátumu výsevu semien. Odroda sa pestuje v skleníkoch a na otvorenom priestranstve. Začína sa vetviť skoro, s veľkým počtom bočných výhonkov. Výťažok odrody je od sedem a pol do desať kilogramov na meter štvorcový.

Baklažán má strednú veľkosť. Hmotnosť až 200 gramov. Dĺžka od štrnástich do sedemnástich centimetrov. Forma je valcovitá. Lahôdka je tmavo fialová s lesklým povrchom. Tŕne na pohári sú úplne chýbajúce alebo veľmi zriedkavé. Maso nemá chuť horkú, bielu, hustú konzistenciu. Ideálne pre konzerváciu a domácu kuchyňu.

agrotechnika

Táto odroda baklažánu miluje škvrny s pieskom a pieskom s veľkým množstvom organickej hmoty. Výsadenie baklažánov je lepšie po plodinách, ako sú strukoviny, mrkva, tekvica, cibuľa a melóny. Na trvalom mieste vysadené sadenice, predtým zakorenené doma.

Varovanie! Sadenice vysiate v polovici marca. Potápať sadenice po druhom liste.

Vysadené na trvalom mieste vo veku päťdesiat päť dní po stálom nástupe teplého počasia. Hustota sadeníc na meter štvorcový až päť rastlín. Počas vegetačného obdobia je potrebné uvoľniť pôdu a kŕmiť baklažánmi minerálnymi hnojivami. Plevely sú povinne odstránené.

Oficiálne odporúčanie: V severných a centrálnych oblastiach Ruskej federácie sa táto pestovateľská dávka môže pestovať iba v prístrešiach: skleníkoch, skleníkoch. Lôžka môžete dočasne zakryť plastovým obalom.

Varovanie! Odrôd baklažánu Salamander, podobne ako iné odrody tejto záhradnej plodiny, je možné opätovne vysadiť na rovnakom mieste až po dvoch až troch rokoch.

Neoficiálny recept zo sibírskych baklažánov

Baklažánka je južná zelenina, takže sa obyčajne na Sibíri odporúča pestovať v skleníkoch. Ale sibírskych záhradníkov si sťažujú, že v skleníkoch baklažán poháňa zelenú hmotu, namiesto toho, aby dala ovocie. Rovnako ako každá iná rastlina, baklažán začína prinášať ovocie "pred smrťou". Koniec koncov, keď je teplo, svetlo a voda je, nemá zmysel ponechať potomstvo. Môžete žiť vo vašom potešení. Len čo vzniknú nepriaznivé podmienky, zariadenie začne program novej generácie. Z tohto dôvodu dnes sibírskych záhradníkov začína "vyháňať" baklažány zo skleníkov a pestovať ich na otvorenom priestranstve.

Lahôdka sa tak nebojí zo studeného vzduchu, ako chladiace vetry a prievan. Na výsadbu sadeníc si musíte vybrať chránený pred silným vetrom, slnečným miestom.

Môžete ich priviesť medzi bobule. Je lepšie pripraviť miesto na výsadbu na jeseň vopred hojne mulčovaním postelí. Pri mulčovaní používajte čerstvý podstielkový hnoj.

Varovanie! Nepoužívajte podstielku z ošípaných.

Najlepšou možnosťou by bolo čerstvé kozie alebo koňské podstielky. V extrémnom prípade kravy. Tento mulčovanie súčasne eliminuje potrebu výroby dusíkatých hnojív. Dusíkaté rastliny sa dostanú z mulčovania.

Mulčovanie je dobrou alternatívou k plastovému obalu, ktorý vytvára nadmerné množstvo vlhkosti a priaznivé podmienky pre vývoj hubových chorôb. Takéto bezfilmové metódy kultivácie pod mulčovou inhibujú vývoj neskorého plesania. Huby sa vyvíjajú na hranici vzduchu a zeme. Mulč blokuje ich vývoj. Ale spodné listy lístkov na lilko sa musia odtrhnúť. Stonky baklažánu by mali byť vetrané. Nie je potrebné zahusťovať pristátie. Päť rastlín na meter štvorcový - maximálny počet odrôd.

Chráni mulč od výskytu buriny.

Sadenice sa pestujú doma. Semená na sadenice sa zasielajú v polovici marca, v polovici apríla sa vrhajú. V júni sa začiatkom teplých dní vysádzajú rastliny priamo do mulčovania v minulom roku.

Varovanie! Pôda by sa mala zahriať na desať až pätnásť stupňov. V opačnom prípade rastliny môžu zomrieť.

Potrebujete posunúť mulčovanie, dať klíčky tam a opäť presunúť mulčovanie. Po pristátí jemne nalejte. Pri zahrievaní, mulčovanie vydáva teplo, otepľuje mladé baklažány.

Potreba, aby boli baklažány napájané, závisí od počasia. Počas daždivého leta vôbec nie je potrebné napájanie. Keď sa pestuje v otvorenej záhrade, rastlina nemôže robiť krokodíl.

Recenzie tejto odrody sú jednomyseľné. Po zakúpení odrodových semien vlani ich zakúpia aj záhradníci. Záhradkári sú viac než spokojní s výnosom a chuťou odrody.