Záhradníctvo

DIY odstraňovač buriny

Ak ste skúsený letný obyvateľ, potom pravdepodobne viete, čo sú buriny, pretože každý rok musíte bojovať proti nim. Najjednoduchšou metódou likvidácie buriny je ručné pletenie. Odstránenie rastlín so silným koreňovým systémom je oveľa jednoduchšie, keď používate manuálne uplifter.

V tomto článku sa naučíte, ako vytvoriť odstraňovač ručných burín. Článok sa bude zaoberať odrodami prekážok v premávke a bude ponúkať aj dve možnosti pre vlastnú výrobu ručného odstraňovača buriny.

Koreňové odrody

Existuje niekoľko typov ručných extraktorov. Navrhujeme, aby ste sa oboznámili so svojim druhom, čo vám umožní vybrať si najvhodnejšiu voľbu pre seba.

Záhradná vidlica

Pomocou záhradnej vidlice môžete odstrániť burinu s pomerne vyvinutým koreňovým systémom. Je to však za predpokladu, že zuby vidlice sú ohnuté pod uhlom 45 ° alebo viac. Ak sú ohnuté o menej ako 45 °, potom sú vhodné na uvoľnenie pôdy a odstránenie burín so slabým koreňovým systémom.

Pri výbere záhradného náradia je dôležité venovať pozornosť ľahkému použitiu. Manipulácia s inventárom by mala byť pohodlná, takže sa môžete vyhnúť bolesti v kefke.

Odstraňovač koreňov pre záhradné práce

Pomocou odstraňovača koreňov možno od zeminy odstrániť burinu s hlbokými koreňmi. Takéto zariadenia sú veľmi odlišné. Niektoré majú ostrú čepeľ v tvare písmena V, iné vyzerajú ako vidlica, ktorá má 2 ploché a široké zuby a sú tu aj modely, ktoré vyzerajú ako vývrtka obrovskej veľkosti.

Čistič plevelov

Drážkovaný extraktor buriny má čepeľ v tvare písmena L. S jej pomocou je vhodné vyčistiť vzdialenosť medzi burinami od dlaždíc, ktoré zvyčajne rozložia stopy. Na tieto účely často používajú bežný kuchynský nôž.

Použitie motyky

Existujú tri typy motyky, ktoré sa používajú na pletenie záhrady: holandský, ručný a rovný.

Výraznou črtou holandského vrtuľníka je malý náklon čepele. Pomocou tohto nástroja nie je možné odstrániť hlboko zakorenené buriny.

Zásobník je malá rukoväť, ktorá drží čepeľ v pravom uhle. Je určený na odstránenie mladých rastlín.

Rovné motyky sú zariadenia podobné ručným vrtákom. Odlišujú sa len v tom, že ich veľkosť je oveľa väčšia. S ich pomocou sa buriny odstránia pomocou sekania.

Výrobný technologický extraktor buriny

Ručne vyrobené zariadenie bude spoľahlivé a odolné. Takže sa môžete zbaviť nielen apikálnej časti buriny, ale aj ich koreňov. Takže pri výrobe extraktora burín budete potrebovať trubicové teleso, ktoré bude mať reznú časť, vyrobenú vo forme žľabu s ostrými hranami. Na opačnej strane sa do extraktora buriny vloží drevená rukoväť, ktorá sa upevní skrutkou cez otvor v kovu.

Materiály a nástroje

Takéto zariadenie môže byť vyrobené z orezania potrubia o priemere 25 až 40 mm. Ako rukoväť môžete použiť kus rezu. Z nástrojov budete potrebovať:

 1. Vŕtajte vŕtačkou.
 2. Bulharský s rezacím kotúčom.
 3. Námestie meria.
 4. Files.
 5. Šmirgľový papier.
 6. Hoblík.
 7. Skrutkovač.

Výrobný postup

Teraz začneme tento proces. Ak chcete začať, pozrite si rozvrhnutie plánovania buriny. To vám pomôže presne určiť veľkosť a tvar zariadenia, vďaka čomu bude proces zdvíhania uľahčený a rýchlejší.

Poradie práce:

 1. Podľa výkresu označte oceľovú rúrku a rozrežte ju pozdĺž dĺžky a tvaru výkresu.
 2. Najprv upevnite rúrku a pomocou brúsky vykonajte 2 pozdĺžne rezy. Nadbytočný kov sa môže odstrániť šikmým prierezom.
 3. Teraz nakrájajte koniec žľabu pod uhlom 35 °.
 4. Odstráňte otrysky súborom.
 5. Z vnútornej strany zaostrite pracovnú časť nástroja. Upravte dolný okraj polokruhovým súborom.
 6. Teraz vyvŕtajte otvor pre skrutku na upevnenie rukoväte. Piesok odstraňujte korenie pomocou brúsneho papiera.
 7. A v poslednej fáze vložte rukoväť do zdviháka a utiahnite skrutku.

Takéto zariadenie vám umožní odstrániť burinu, ponechať korene kultivovaných rastlín celé a nerušiť okolité vrstvy zeme.

Ak chcete odstrániť burinu, nalepte zdvihák do zeme blízko koreňa rastliny, uvoľnite pôdu okolo neho, mierne otočte nástroj smerom k vám a od vás. Potom mierne zdvihnite rastlinu pomocou odlučovača pôdy a odovzdajte ju zo zeme.

Deep-Rooter Weed Remover

Navrhujeme vám zoznámiť sa s inou technológiou výroby extraktorov buriny.

Budete potrebovať roh s priemerom 25 mm. Môžete použiť starý roh, ktorý sa nachádza vo vašej dielni.

Roh musí byť rezaný na dĺžku 30-40 cm. Potrebujete tiež profilovú trubicu, ako je znázornené na predchádzajúcej fotografii. Budeme ju používať na pripojenie rezania.

Teraz musíte urobiť ostrý tip. Odstráňte od okraja 15 cm a vytvorte štítok, na ktorom bude vytvorený uhol ostrého hrotu.

Pomocou brúsky urobte rez.

Tu je okraj by mal fungovať. Teraz je potrebné zvárať profilovú rúrku, ku ktorej bude prirezané rezanie.

Takisto sa k zariadeniu privaľuje ďalší kus profilového potrubia, takže sa vytvorí podpera, na ktorú možno vystúpiť s nohou.

Potom potrebujete prispôsobiť veľkosť stopky. Mala by byť tesne zasunutá do otvoru odstraňovača koreňov.

Všetky kovové časti musia byť zvárané.

V profilovej rúrke, do ktorej bude vložený rez, musíte vytvoriť otvory, ktoré vám umožnia pripojiť odstraňovač koreňov k rukoväti.

Potom sa rukoväť zasunie do nástroja, skrutka sa naskrutkuje. Tu je hotový nástroj.

Takže, ak potrebujete urobiť samozavelávač sami, potom môžete použiť jednu z technológií navrhnutých v článku. Takže môžete odstrániť burinu bez dodatočného času a pracovných nákladov.

Môžete sa zoznámiť s inou verziou odstraňovača koreňov zobrazením videa:

Pozrite si video: Likvidace skvrny od oleje na zámkové dlažbě 2 (Február 2020).

Загрузка...