Záhradníctvo

Ako sa zbaviť pšenice na mieste navždy

Možno, že záhradník nemá nepríjemnejší nepriateľ než burinu. Dokážu vyhnúť rovnováhe medzi tichou a sofistikovanou osobou. Zdá sa, že práve ste si vyliečili posteľ na mieste a niekoľko dní môžete pokojne obdivovať ovocie svojho úsilia, ale potom pršalo, dostalo sa na týždeň rozptýlené, pozrieť sa - a znova les je z trávy a z kultivovaných rastlín, ako sa hovorí, len rohy zostávajú, áno nohy. Wheatgrass burina je najjasnejší zástupca týchto darebákov vo vegetačnej forme. Po mnoho rokov, koľko metód nie je vynájdených na boj proti nemu, ale on je živý a zdravý a rozvíja nové a nové územia.

V skutočnosti, pšenica je len rastlina, takže sa s ňou samozrejme dokážete vyrovnať. Stačí si vybrať určitú stratégiu a striktne ju dodržiavať. Tento článok je venovaný tomu, ako sa zbaviť pšeničnej škrípky.

Celá tvár a profilový portrét

Než sa zamyslíte nad tým, ako sa vysporiadať s pšenicou, musíte sa s touto rastlinou oboznámiť, pretože aj napriek všetkým zjavným nedostatkom pre záhradníka má aj výhody. Pyrei poskytuje vynikajúce seno a výživné zelené krmivo pre hospodárske zvieratá a hydinu. Rastlina má liečivé vlastnosti, pretože to nie je nič, čo mačky a psy často jesú, keď to nie je dobré. Preto pred tým, ako úplne a neodvolateľne zničíte pšenicu na svojom pozemku, premyslite, že rastlina môže byť pre vás stále užitočná.

POZOR! Pyraeus môže naozaj pomôcť pri chorobách pľúc, pečene, žalúdka a čriev. Pri problémoch s kožou sa používa čerstvá šťava z kukurice.

Takže to, čo vyzerá ako plíživá pšenica? A to vyzerá ako najbežnejšia tráva z obilnín. Je to viacročná rastlina, ktorá sa musí brať do úvahy pri začatí boja s ňou. Wheatgrass je hlavnou príťažlivosťou oddenky, ktorá je schopná vetviť a prechádzať (teda špecifickým názvom) na dlhé vzdialenosti. Vo vodorovnej rovine je oddenka jednej rastliny plne schopná pokrývať plochu troch štvorcových metrov. Ale pšeničná tráva zriedka preniká pod 15-20 cm.

Pyrey, ktorej fotografia vidíte nižšie, je schopná množiť semená a segmenty podzemky, a tak úspešne, že dokonca aj centimetrová dĺžka stačí na to, aby rastlina uvoľnila stonku s listom.

Medzi ľuďmi je pšenica označovaná ako pynik a pesový zub za schopnosť preniknúť (pyryat) plodiny pestovaných rastlín, ako aj žito a rezident pre podobnosť s kultúrnymi obilninami (pšenica, raž).

Výška pšeničnej trávy môže dosiahnuť 1,5 metra. Na zblízka môžete vidieť, že jej listy niekedy získajú modrastý nádych.

Vzhľadom k tomu, rastlina patrí do rodiny obilnín, kvetina v nej má vzhľad zvislé bodec.

Pyrei je skutočne super odolná rastlina.

Varovanie! Rastú na akejkoľvek pôde a cítia sa dobre aj na letnej chate s kyslou pôdou.

Rastlina ľahko toleruje akékoľvek sucho a mráz a jej semená začínajú klíčiť už pri teplotách + 2 ° C - + 3 ° C. Samozrejme, všetky tieto vlastnosti v kombinácii tvoria obraz škodlivého škodcu záhrad a záhrad.

Rozdrviť úder pomocou chémie

Ak ste zmätení nad problémom, ako odstrániť pšenicu zo záhrady, potom vám v každom prípade pomôže použitie herbicídov. Herbicídy, tj chemikálie, ktoré ničia rastliny, sú známe dlho, ale len v posledných rokoch sa objavili tie, ktoré sa považujú za relatívne bezpečné. Sú rozdelené na:

 • herbicídy kontinuálneho pôsobenia, ktoré je lepšie zvládnuť veľké plochy bez výsadby kultivovaných rastlín;
 • herbicídy selektívneho účinku, ktoré sú vhodné na trávniky alebo lôžka s už zasadenou zeleninou.

Medzi najpoužívanejšími záhradkármi by sa mali spomenúť tieto:

 • tornádo;
 • Roundup;
 • Hurricane Forte;
 • ground;
 • Agrokiller;
 • Fyuzilad Forte.

Keď účinná zložka týchto liečiv dostane na zelenú časť rastliny, rýchlo sa šíri cez celé telo, preniká do koreňov, syntéza látok je narušená a pšenica tráva zomrie. Nevýhodou týchto liekov je to, že neovplyvňujú semená a ich klíčenie, takže po jednorazovej úprave sa nové rastliny často dostávajú zo zeme a rýchlo získavajú územie.

Z toho vyplýva záver: liečba herbicídmi by sa mala uskutočňovať najmenej dvakrát.

Predpokladá sa, že polčas škodlivých zložiek po expozícii herbicídom je 2-4 týždne. To znamená, že po tomto období môže byť záhrada vysadená potrebnými rastlinami alebo vysadenými sadenicami. Procedúra ošetrenia má teda zmysel vykonávať buď skoro na jar alebo na jeseň po zbere. Zahradníci, ktorí používajú túto metódu, veria, že je veľmi efektívne, aby zničili pšenicu v záhrade. To je len otázka úplnej bezpečnosti herbicídov je stále otvorená.

Tip! Aby sa vaše kultivované rastliny chránili, snažte sa tieto prípravky používať častejšie ako raz za tri roky na tom istom mieste.

Metódy ekologického poľnohospodárstva

Ekologické poľnohospodárstvo a jeho metódy sa stávajú čoraz obľúbenejšie medzi obyvateľmi letného obdobia a záhradkármi. A z dobrého dôvodu, pretože poskytujú príležitosť, bez narušenia prirodzenej rovnováhy, je celkom možné riešiť problémy, ktoré nie sú vždy možné aj pre chemické prípravky. Ak nechcete používať chémiu, ale neviete, ako sa zbaviť buriny nazývanej "plazivej pohovky" inak, ekologické poľnohospodárstvo príde k vašej pomoci.

EM lieky

V poslednej dobe vedci vyvinuli nové lieky, ktoré sú zhlukom určitých mikroorganizmov. Pri spracovaní zdravých rastlinných tkanív v malých koncentráciách (ako v prípade homeopatie) môžu nielen zlepšiť rast rastlín, ale aj ochrániť pred chorobami. Ale ak sa koncentrácia zvýši 10-krát a poškodené rastlinné tkanivá sú nimi spracovávané, potom mikroorganizmy, ktoré zasiahnu čerstvé rezy, spúšťajú fermentačný mechanizmus, korene strácajú svoju životaschopnosť a rastliny zomierajú. Prostredníctvom tohto mechanizmu sa môžete zbaviť pšenice trávy v záhrade.

Nasledujúce EM lieky sú najlepšie známe:

 • žiarenie;
 • Baikal EM-1;
 • EM-melasa;
 • Tamir;
 • oživenie;
 • Gumazat EM je univerzálny.

Schéma boja proti pšenici s pomocou prípravkov EM je nasledovná: na jeseň po zbere je potrebné prerezávať všetky nepotrebné rastliny, vrátane buriny pšeničných štiepok, ktoré sa platia na úrovni pôdy. V ten istý deň vylúčte celú kanálikovú oblasť s akýmkoľvek z EM prípravkov v koncentrácii zvýšenej 10 krát v porovnaní s tradičnou.

Je to dôležité! Spracovanie sa musí vykonať do 12 hodín po rozrezaní rastlín, aby sa prípravky dostali na čerstvé časti, inak by sa účinok mohol výrazne znížiť.

Ďalším dôsledkom tejto liečby je to, že mikroorganizmy stimulujú klíčenie semien pšenice, ktoré, keď začnú rásť, rýchlo padnú pod prvé mrazy. Ak zopakujete rovnakú operáciu na začiatku jari po vzniku ďalších výhonkov, môžete konečne zničiť tie rastliny pšenice, ktoré na jeseň nezomreli.

Pôdne mulčovanie

Aby ste sa zbavili trávy, je potrebné pokryť len oblasti, na ktorých sa usadil s akýmkoľvek tmavým materiálom: film, strešný materiál, netkaný materiál alebo len lepenka. Táto metóda vás nedovolí, ak umiestníte prístrešky skoro na jar a budete ich udržiavať až do začiatku zimy. Jediným problémom je, že týmto spôsobom bojujú s pšeničnou trávou len v malých oblastiach. Pre veľkú oblasť nájsť toľko tmavého materiálu pre prístrešok rastlín je ťažké.

Ale v malých oblastiach je ťažké prijať myšlienku, že táto pôda bude vypnutá počas celej teplej sezóny. Preto táto metóda najlepšie funguje na zničenie pšeničnej trávy medzi radmi lôžok s rastlinami.

Sideratovia - záchranári

Sideráty sú rastliny, ktoré sa pri zasiatí a kosení pred kvitnutím zlepšujú stav pôdy. Mnohé z nich, najmä rastliny z rastlinnej rodiny, sú schopné obohatiť pôdu živinami, zatiaľ čo iné pomáhajú bojovať proti burinám a presúvať ich.

Mnoho záhradníkov utieklo pred inváziou pšenicovej trávy, kde sa začal pestovať najmä aktívne, s ovosom alebo žito. Táto operácia sa môže uskutočniť na jar aj na jeseň po zbere. Predtým je potrebné obrábať pôdu alebo vykopať aspoň polovicu lopat, a to bez toho, aby ste si vybrali oddenky pšenice.

Varovanie! Táto metóda je vhodná aj pre veľké pozemky.

Potom zasiahneme stužky raže alebo ovsa so vzdialenosťou 15 cm medzi nimi. Niekde v priebehu 5-6 týždňov, keď rastliny dosiahnu 15 cm, musia byť rezané, kultivované znova a ak to dovoľujú poveternostné podmienky, opätovne rastú oblasť ražou alebo ovosom. Ak zopakujete tento postup ako celok trikrát, pšeničná tráva bude navždy zničená na vašom webe.

Zaujímavé je, že pšenica sa tiež nepáči niektorým kultivovaným rastlinám, ako je hrach, kukurica, fazuľa, slnečnica. Ak sú semená týchto rastlín husto vysadené na orbanom poli, potom keď vyrastú, budú schopní uškrtiť svoj koreňový systém a skončia s pšenicou.

Agrotechnické techniky

Tieto metódy kontroly buriny sú pravdepodobne známe všetkým záhradníkom, napriek tomu môžu byť účinné v malých oblastiach s určitou vytrvalosťou, trpezlivosťou a tvrdou prácou.

 • Kopanie s starostlivým výberom koreňov pšenice. Je potrebné ju vynahnúť pomocou vidlice, pretože lopata bude rezať výhonky rastlín a bude takmer nemožné ich úplne vybrať. Vidlice zvyčajne vynikajúcu prácu v tejto úlohe.
 • Priebežné prerezávanie mladých rastlín pšenice trávy na úrovni terénu. Táto metóda boja s pšenicovou trávou je skutočne navrhnutá pre skutočnosť, že skôr alebo neskôr žiadne korene nemôžu vydržať a bez dodania potravy kvôli nadzemnej listovej časti rastlín zomierajú.
 • Pravidelné mletie koreňov rastliny s kultivátorom. Pri použití tejto metódy je dôležité odstrániť mladé sadenice zo zeme v čase, až kým ich korene nevytvoria novú silnú vrstvu.
 • Zvláštne to znie, ale môžete bojovať s pšenicou v záhrade jednoducho ignorovať. V tomto prípade je lepenka umiestnená priamo na vrchu rastlín, na vrchu sú umiestnené rôzne rastlinné odpadky, ktoré sú pokryté vrstvou úrodnej pôdy. Okraje improvizovanej záhrady môžu byť obložené kameňmi alebo tehálmi a tam môžu byť zasadené záhradné rastliny. Pyrei nebude schopný prežiť v podobnej konštrukcii.

POZOR! Nezabudnite, že aj keď je vaša kontrola plevelov úspešne ukončená a pšeničná tráva zmizla z vášho webu, môže sa vám dobre vrátiť od susedov.

V dávnych dobách celá dedina bojovala s pšenicou a teraz, vzhľadom na počet opustených miest, musíme podniknúť kroky na ochranu hraníc pred nezvaným hosťom. Je to jednoduché, ak nemáte veľmi veľkú plochu, vykopané do zeme od susedov do hĺbky 25-30 cm pása bridlice alebo akéhokoľvek plastu, ktorý chráni pred oddeninami rastliny.

Ľudové metódy

Pokiaľ ide o boj proti pšenici trávy, všetky prostriedky sú dobré, a možno budete mať záujem o niektoré populárne spôsoby, ako sa zbaviť tejto buriny.

 • Soda - pomocou silného roztoku sódy na vodu pšeničných pavúkov, môžete sa ľahko zbaviť otravného závodu.
 • Soľ - je najlacnejšia z ľudových prostriedkov, čím sa eliminuje tráva. Pokiaľ s ním rastliny posypete hore, potom po zalievaní alebo dažďoch sa bude absorbovať do zeme a značne obmedzí rast pšenice.
 • Kyselina citrónová - ak sa rozpustí 3 lyžice látky v 1 litri horúcej vody a postriekajte ju pšenicou, potom bude musieť ožiť dlho.
 • Ocot - pre postrek pšenice je lepšie prijímať 15-20% octu, ale pre zničenie základnej časti rastlín je tiež vhodná 9%. Bohužiaľ, je ťažké zničiť koreňový systém pšenice s octom, náprava je vhodná len pre každoročné buriny.
 • Etylalkohol - možno v krajine je ťažké nájsť túto drogu, ale ak ju zriedime v pomere 1:10 a kultivujete krajinu, poskytuje záruku na zničenie pšeničnej trávy počas celej ďalšej záhradnej sezóny.
 • Vriacej vode alebo fúkač - a to a iný účinne predovšetkým proti zemnej časti pšeničnej trávy. Po určitom čase po ošetrení je schopný zotaviť sa z odrezkov.

Ako môžete vidieť, je celkom možné riešiť pšenicu a voľba prostriedkov je pomerne široká. Treba si len uvedomiť, že toto opatrenie je potrebné vo všetkom.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Yeti 2009 - 2017 - (Júl 2020).

Загрузка...