Záhradníctvo

Jednoročné a trvalé dvojklíčnolistové buriny: zoznam

Rastliny, ktoré sprevádzajú plodiny, ale nie sú kultivované ľuďmi, sa nazývajú buriny alebo buriny. Mnohé z nich sa šíria vtákmi a zvieratami alebo spadajú do pôdy spolu so semenom.

Wedán má negatívny vplyv na kvalitu a kvantitu plodiny. Buriny sú rozdelené na ročníky, bienále a trvalky. Sú tiež jednoklíčnolisté alebo dvojklíčne, ako sú určené štruktúrou semena. Trvalé dvojklíčnolisté buriny majú stabilnejší koreňový systém a v dôsledku toho dostávajú viac živín. Pri takýchto burinách je veľmi ťažké bojovať.

Aby sme vykonali všetky agrotechnické opatrenia zamerané na boj proti burinám včas, odporúčame vám zvážiť zoznam dvojklíčnolistých burín s fotografiami a názvami, ku ktorým bude priložený stručný popis.

Ročné a dvojročné buriny

V boji proti ročným burinám je dôležité zabrániť ich reprodukcii prostredníctvom semien. Aby sa tomu zabránilo, je dôležité vedieť, ako a kedy sa buriny vyvíjajú. Nižšie uvažujeme o najbežnejších typoch dvojklíčnolistých ročníkov a dvojročných burín.

Chrpa modrá

Plevel, ktorý má stopku strednej výšky, je až 90 cm, v máji klíčky a obdobie kvitnutia sa odohráva v júni až septembri. Kvety modrej, modrej a fialovej. Z jedného kvetu chrpa obyčajne dozrieva až 1,5 tisíc semien.

Semená môžu byť v zemi v režime spánku po dobu desiatich rokov za vhodných podmienok na klíčenie. Najmä plodiny obilnín trpia chrličmi. Patrí do triedy travných burín.

Persicaria maculosa

Je to nadproduktívna burina. Jedna kvetina produkuje asi 3000 semien s vysokou vitalitou - až 10 rokov. Rast dospelých burín je 1 m. Zvyčajne sprevádza výsadba strukovín, olejnatých a zeleninových rastlín.

pryček

Táto burina sa tiež nazýva slnečnica. Rastlina dosahuje výšku 0,5 m. Koreňový systém je dobre vyvinutý. Mliečne listy - predĺžené. Kvitne počas leta, prvé výhonky sa objavia v máji. Výsledkom je, že po tak dlhé obdobie sa vytvára množstvo semien a dokonca aj s nízkou klíčivosťou burín s nečinnosťou zo strany záhradníka sa jeho majetky rýchlo stanú zarastené euforbami.

Euphorbia spravidla rastie medzi strukovinami, zrnami a krmivami.

Kŕdeľ bodliakový

K dispozícii sú 2 druhy sivých stromov - poľa a záhrady. Druhý typ buriny je zaradený do zoznamu záhradníkov. Rast tejto buriny je 30-100 cm. Listy sú špicaté, ozubené, dlhé, nasýtené zelené farby. Stonka je dutá. Koše z kvetov bodliaka dosahujú priemer 3,5 cm. Reprodukcia bodliaka je spôsobená tvorbou koreňových výhonkov.

Quinoa a Mary

Tieto buriny sú ako voľná úrodná pôda bohatá na dusík, s mierne kyslou alebo neutrálnou reakciou. Oblasti zemiakov - to je najlepšie miesto pre ich rast. Výška púšte môže byť až 1,5 m. Vzhľad týchto dvoch druhov burín je vynikajúcim ukazovateľom úrodnosti pôdy.

baklažán

Najlepšie podmienky pre rast tejto dvojklíčnolistovej buriny - na plodinách pestovaných plodín, vinohradov a záhrad. V tomto prípade sa hniezdo nezakrýva pri výseve zŕn za predpokladu, že pole má normálnu hustotu státia pestovaných rastlín.

Pri nedostatočnej starostlivosti o kultivované rastliny a výsadby bude pôda posypaná nočnými semenami.

Varovanie! Nightshade je nebezpečná jedovatá rastlina.

Trvalky dvojklíčnolisté buriny

Trvalé buriny spôsobujú väčšie škody na úrode než ročné a bienále. Kultivované rastliny sú čoraz zraniteľnejšie voči chorobám a invázii hmyzu. Najpopulárnejšie trvalé dvojklíčnolisté buriny sú púpava a pelyň.

púpavy

Táto burina je viditeľná na takmer každom trávniku. Z bazálnej rozety sa dlhé listy púpavy líšia. Charakteristickým znakom rastliny - jasne žlté kvety, ktoré sú veľmi priťahované k včelám. Semená sa rýchlo šíria po vetre. Púpava rastú na trávnikoch, v kŕmnych a záhradných plodinách.

palina

Je to vysoká rastlina, ktorá vyzerá skôr ako keb. Prvé výhonky sa objavia uprostred jari. Obdobie kvitnutia je v júli až auguste. Dokonca aj pod vrstvou pôdy, ktorá sa rovná 10 cm, môžu semená klíčiť. V období kvitnutia z jedného krovu sa tvoria desiatky tisíc semien. Tieto obilniny a dvojklíčnolisté buriny obsadzujú nielen obilie, ale aj rastlinné a strukovinové plodiny.

Ako zaobchádzať s dvojklíčnolistými burinami

Existujú dva spôsoby riešenia ročných a trvalých dvojklíčnolistých burín: mechanické a chemické.

Mechanická metóda

Spodnou líniou je odstránenie burinových rastlín, tak podzemných, ako aj zemných častí. V malých oblastiach to môže byť vykonané ručne alebo pomocou odstraňovača koreňov, sekačky alebo plochého rezačky.

Boj proti dvojklíčnolistovým burinám na veľkých poliach sa zvyčajne vykonáva pomocou motorových blokov. Ak zakryjete uličky špeciálnym materiálom, ktorý neprenáša svetlo, môžete ľahko znížiť počet burín v lôžkach.

Chemická metóda

Chemické látky, nazývané herbicídy, sa môžu použiť na odstránenie celoročných a ročných dvojklíčnolistých burín. Takéto liečivá sa môžu použiť pred výsadbou plodín alebo pred klíčením. Na dosiahnutie najlepšieho výsledku je však lepšie vykonať ošetrenie pôdy pomocou herbicídu po zbere. Tieto prostriedky prenikajú do pôdy a tým zničia monokoty a dvojklíčnolisté buriny, pretože ich koreň zomrie.

Na likvidáciu dvojklíčnolistových rastlín používajte drogy ako Command a Pioneer. Existujú dva typy post-zberových herbicídov: selektívne a kontinuálne.

Je to dôležité! Chemikálie súvislej činnosti odstránia nielen buriny, ale aj semenáčky z vašich postelí.

V rade herbicídov s kontinuálnou aktivitou:

  1. Sniper.
  2. Roundup.
  3. Hurricane.

Medzi selektívnymi herbicídmi, ktoré ničia dvojklíčnolisté buriny:

  1. Lazurite Sp.
  2. Lontrel 300.

záver

Všetky odporúčania týkajúce sa použitia vyššie uvedených prípravkov pre výrobcov rastlín na ničenie buriny sú uvedené na obale. Ak presne dodržiavate tieto pokyny, finančné prostriedky nepoškodia vaše zdravie. Samozrejme, najmenej nebezpečná mechanická metóda čistenia záhrady a trávniku z buriny. Avšak táto metóda nie je vždy efektívna. V niektorých prípadoch je lepšie vykonať včasné pestovanie pôdy herbicídy, najmä ak si myslíte, že semená niektorých burín môžu byť v zemi najmenej 10 rokov a po tomto čase klíčia.