Výstavba

Stroj na pískovanie + fotka

Pri príprave územia prímestskej oblasti by ste mali premýšľať nad zaujímavým dizajnom ihriska. Samozrejme, táto otázka je dôležitá pre rodinu s malými deťmi, ale stojí za to snažiť sa o starých rodičov, ktorým prichádzajú vnuci celé leto. Často sa dospelí uchýlia k štandardnému riešeniu problému a kupujú plastovú nádrž v obchode na piesok. Dieťa bude mať záujem o takéto pieskovisko? Aby bolo dieťa s láskou pritiahnuté, je potrebné problém riešiť s detským ihriskom mimo škatuľky. Na želanie sa každé dieťa bude páčiť stroj s pieskom.

Kam umiestniť auto na mieste pieskom

Návrh hry v podobe auta už nie je len pieskovec, ale plnohodnotný objekt na zdobenie interiéru nádvoria. Je potrebné usporiadať vozidlo tak, aby nepochopilo oko ako samostatnú budovu a harmonicky dopĺňa životné prostredie.

Je však dôležité zvážiť, že zdobenie lodenice je dobré, ale musíte si spomenúť na pravidlá umiestňovania pieskoviska pre deti a mali by byť dodržané:

  • Sandbox auto optimálne umiestnené na čiastočne zatienenom mieste. Lepšie, ak bude detské ihrisko v dopoludňajších hodinách osvetlené slnkom a na večeru sa ponorte do tieňa. Ranné slnečné svetlo nie je pre človeka také nebezpečné a okrem toho rýchlo zahreje piesok, ktorý sa v noci ochladzuje. Ak na dvore nie je vhodné miesto, auto môže byť nainštalované na slnku a piesok pretiahnuť cez telo, roztiahnuť markýzu. Vytvorte baldachýn so svojimi vlastnými rukami niekoľko hodín. Stačí nainštalovať štyri stĺpiky a na vrchnáky pripevniť kus plachiet alebo iného materiálu.
  • Vietor nie je najlepší priateľ pre deti, ktoré sa hrajú v piesku. Malé zrná piesku neustále upchávajú oči, usadia sa vo vlasoch a oblečení. Pri návrhu má dieťa vo všeobecnosti vždy zima. Pieskovisko je vhodné umiestniť vozidlo na miesto s malým vetrom.
  • Detské ihrisko s pieskoviskom by malo byť vždy viditeľné pre dospelých. Rodičia by mali aspoň príležitostne kontrolovať deti, ktoré sa hrajú.
  • Pri zostavovaní auta s pieskom, rodičia by mali brať do úvahy, že je detský stroj a nešetrí piesok v tele z nečistôt a dažďovej vody. Štruktúra by nemala byť inštalovaná v údolí zaplavenom pri najmenšom daždi. Auto sa dal na rovnú plochu, a lepšie - na kopci.
  • Ak je na nádvorí rybníček alebo rastú okrasné jedovaté rastliny, mali by ste zostať od týchto miest. Koniec koncov, neexistuje žiadna záruka, že ani najposlušnejšie dieťa sa nedostane von z auta a bude ísť hľadať dobrodružstvo.

Keď sa tieto jednoduché pravidlá dobre naučili, rodičia zabezpečia svoje dieťa z nepredvídateľných situácií.

Čo budeme stavať sandbox

Je pravdepodobne hlúpe, aby sme položili takúto otázku, pretože sme sa rozhodli, že na nádvorí bude stroj na piesok, a nie loď ani iná štruktúra. Ale potom auto je iné. Existuje mnoho nápadov na výrobu pieskoviek vo forme strojov. Môžete rýchlo robiť debny z dosiek, pripomínajúce telo, a pred ním položiť niečo také, pripomínajúce kabínu, do ktorej dieťa nemôže ani stúpať. No, kto potrebuje takú pískovku? Je to rodič, ktorý sa pokúša dať klíšťavo na správnu výchovu dieťaťa.

Ďalšia vec, ak prídete s dušou do konštrukcie pieskovacieho stroja. Pieskovisko je možné umiestniť do sanitky, hasičského vozidla, žeriavu atď. Štruktúra tohto dizajnu je takmer rovnaká. Je dôležité premýšľať o konštrukcii rámu: vyzdvihnúť značku farby vhodnú pre vozidlo, pripojiť časť z reálneho vozidla, postarať sa o poznávacie značky, svetlomety atď.

Dôležitou podmienkou pre vytvorenie pieskoviska vo forme auta je komfortná kabína. Táto časť môže byť označená ako zvýraznenie dizajnu. Bude zaujímavé, aby dieťa vyšplhalo do kabíny vozidla, riadilo sa, stlačilo pedála, klikalo na prepínače. Všetky tieto imitácie je možné zbierať ručne z odpadu, ležiaceho v garáži.

Materiál stroja

Hlavným materiálom pri konštrukcii pieskoviska vo forme stroja je strom. Tu však môžeš znamenať nielen výplňovú dosku, ale aj OSB, preglejku.

Tip! Je lepšie nepoužívať drevovláknitú dosku pre stroj s pieskovacím zariadením. Z vlhkosti sa doska rýchlo napučiava a potom sa rozpadá na jemné piliny.

Z listu preglejky alebo OSB môžete vystrihnúť celé časti stroja. V dôsledku toho sa budú len upevňovať dohromady. Takáto práca nie je pre začiatočníka jednoduché. Tu musíte presne zostaviť výkresy, preniesť ich na list a potom vystrihnúť všetky úlomky automobilu pomocou elektrickej píly.

Jednoduchým a tradičným materiálom pre väčšinu pracovných miest je doska. Z toho je pohodlné, aby sa karoséria auta pod pieskom. Ak ukážete trochu fantázie, dostanete pohodlnú kabínu. Stáva sa, že doma po skončení výstavby nie sú žiadne zvyšné zvyšky, potom sa doska bude musieť kúpiť. Nemôžete sa ani obávať výpočtov na vlákne v závite. Extra rada sa nestane. V priebehu času chcete na ihrisku urobiť lavicu, hojdačku alebo stôl.

Pre tieto práce zvyčajne kúpiť borovicové dosky. Je ľahké spracovať, ale rýchlo sa zmení na čierne z vlhkosti. Na ochranu dreva pred hnilobou sú všetky predlisky impregnované antiseptickými roztokmi. Doska pre stroj pieskovisko s hrúbkou 25-30 mm. Stále potrebujeme priečny profil 50 x 50 mm. Vozidlo sa môže zdvihnúť nad vozovku tak, aby sa kolesá otáčali. Za týmto účelom je stroj umiestnený na štyroch betónových podperách a spodný rám je vyrobený z hrubého dreva so sekciou 100x100 mm. Ale takéto auto je ťažké vyrábať a nebudeme na ňom prebývať.

Teraz sa obraciame na materiály, ktoré pomôžu stroji poskytnúť estetický vzhľad piesku. Začnime s kolesami. Najjednoduchší spôsob riešenia problému je so starými pneumatikami. Pneumatiky sú poháňané polovicou blízko karosérie vozidla. Ak chcete niečo neobvyklé, môžete vziať kolesá z auta a spolu s hriadeľom na ložiskách ich pripevniť k karosérii vozidla. Len preto, aby sa otáčali, auto bude musieť postaviť nad zem.

Môžete si vyrobiť vlastnú kabínu auta z rovnakých dosiek alebo vystrihnúť z preglejky. Ak chcete zjednodušiť prácu rodičov, navštívte miesto prijímania kovového šrotu. Tu môžete nájsť a kúpiť starú kabínu z vozidla. Samozrejme, že je nemožné priviesť ju domov bez príslušnej technológie, ale táto možnosť urobí dieťa šťastným. Vo vnútri kabíny musíte sedieť, pripevniť skutočný volant alebo ohnúť imitáciu trubice. Staré spínače a tlačidlá sú pripevnené k panelu a viac ako dieťa bude prekvapené blikajúcimi LED diódami z čínskych hračiek.

Ak je možné pripojiť pedále v kabíne, bude to všeobecne šťastie pre dieťa. Potom vznikne otázka, kde bude tráviť viac času: v kokpite alebo v pieskovisku.

Vytvorenie pieskovacej plochy stroja z dosky

Najjednoduchšia možnosť je najprv zvážiť proces výroby vášho stroja z rezanej dosky. Nezabúdajme, že stále budeme vytvárať pieskovisko, a preto sa zameriavame na krabicu. Kabínu prichystáme z materiálu na dosah ruky.

Vytvorenie a inštalácia krabice karantény

Prvá vec, ktorú potrebujeme, je vytvoriť karosériu, ktorá je v našom dizajne v kombinácii s karosériou auta. Dospelí vedia, že piesok je obľúbeným miestom pre toalety vo dvore. Ak chcete dieťa hrať v čírecom piesku, musí byť krabica vyrobená s vekom.

Fotografia zobrazuje zaujímavú a jednoduchú kresbu krabice s vekom. Skladá sa z dvoch polovíc, ktoré sú pripevnené k protiľahlým stranám závesov dverí. Polotovary v tvare U sú ohnuté z dvoch rúrok. Keď je veko uzatvorené, dieťa môže používať konštrukciu ako zábradlie pri hraní so strojom. Pri otvorení krytu piesku sú obidve polovice obrátené do lavičiek alebo stôl a ohnuté rúrky zohrávajú úlohu nohy.

Polovice krytov sa ľahšie odrežú z dosky OSB, ale môžete zraziť dosky z dosky, ktoré nie sú hrubšie ako 20 mm. Príruby s montážnymi otvormi sú privarené ku koncom ohnutých rúrok. Sú pripevnené k krytu pomocou skrutiek alebo skrutiek.

A teraz postupujte priamo k výrobe vlastných box box box strojov:

  • Telo auta bude štvorcové. Zostaňme na rozmeroch 1,5 x 1,5 m. Takéto pieskovisko stačí na to, aby tri deti hrali. Pod krabicou na mieste označte štvorec s rozmermi 1,8 x 1,8 m. S ostrými lopatami odrezali celú sódu zeminu do hĺbky 30 cm.
  • Spodok výslednej jamy je pokrytý 10 cm vrstvou piesku alebo štrku. Zhora je vankúš pokrytý geotextíliou alebo čiernym agregátom. Bez ohľadu na to, či je kryt karosérie auta, niekde je medzera, alebo je zabudnutá a mokrá dažďová voda je pieskom. Odtoková vrstva pomôže odviesť vlhkosť do pôdy a pokrývajúci materiál zabráni klíčeniu buriny v zadnej časti stroja.
  • Z dosiek zhromažďovať štvorcový box. Pre spoľahlivosť je na konci každého polotovaru vyrezaná spojovacia drážka. Výška tela je 30-35 cm, takže počet dosiek na jednej strane závisí od ich šírky. Vo finále by sa mal dostať drevený box, ako na tejto fotografii.
  • Teraz potrebujeme pripevniť nohy do našej pieskovacej miestnosti. Za týmto účelom vezmite lištu o rozmeroch 50 x 50 cm a odtrhnite z nej štyri polotovary s dĺžkou 70 cm. Nohy sú upevnené v rohoch krabice na rovnakej úrovni s okrajom bokov. Spodná časť stĺpov je ošetrená bitúmenom, takže zostávajú v pôde dlhšie.
  • Teraz zostáva vykopať otvory pod nohami, položte na dno 10 cm sutiny a umiestnite krabičku na jeho trvalé miesto. Jamy sú husto upchaté zeminou. Betonovanie ich nestojí za to, pretože pieskovisko netestuje auto.

Viečko dvoch polovice, sme pripravení, teraz ponecháme svojimi závesmi, aby sme sa pripojili k dreveným stranám.

Pripevnite kabínu a ďalšie prvky stroja

Takže samotná karabinka je 100% pripravená, ale nemôžete ju nazvať strojom. Teraz je čas požiadať dieťa, akú značku auta uprednostňuje. Z toho bude závisieť od tvaru kabíny. Vyrobenie z dosiek je ťažšie. Fotografia navrhuje dve najjednoduchšie pieskovisko v tvare nákladného automobilu a pretekárskeho vozidla.

Vľavo je kamión. Kabína vozidla je vyrobená z kovového potrubia o priemere 15-20 mm. Rám je spojený zváraním, po ktorom sú vstavané v blízkosti jednej strany pieskoviska. Zadná a predná stena automobilu, ako aj malá strecha, sú vystrihnuté z preglejky alebo OSB, po ktorých sú upevnené k rámu. Na zadnej stene sú dva kusy rúrky alebo roh zvárané kolmo na stĺpy z rúrky. Pre spoľahlivosť je možné ich pripojiť k polkruhovým zábradlím, ako je znázornené na fotografii. Na zváraných kusoch dosky stohov. Toto bude sedadlo.

Tip! Na sedenie je lepšie používať dosku. Preglejka alebo OSB sa ohýba pod váhu detí.

Ďalej zostáva pripevniť volant na predný panel a vyzdobiť celé vozidlo. Svetlomety s kolesami môžu byť jednoducho namaľované alebo vystrihnuté z preglejky a potom namaľované.

Obrázok vpravo ukazuje príklad pretekárskeho vozidla. Kabína je nahradená prednou časťou s kapucňou, vyrobená z dvoch hrubých kusov guľatiny. Volant je pripevnený k ľavému polotovaru a imitácia uzáveru plynovej nádrže je naskrutkovaná na vrchnú stranu skrutky. Pred kabínou do krabice pieskovca upevneného z sedadla vodiča dosky. Kolesá pretekárskeho vozidla sú vyrobené z vykopaných pneumatík.

Vo vozíku s pieskovým videom:

Farebné pieskovisko z preglejky v tvare auta

Na výrobu strojov s pieskovým zariadením môžete použiť dosku OSB alebo preglejku hrúbky 18 mm. Tu budete potrebovať výkresy s presnými rozmermi. Z správne vyrezaných polotovarov závisí od estetického dizajnu. Na fotografii je zobrazená karabínka auta, pozostávajúca z dvoch častí. Samostatne, telo a kabína sú vyrobené, potom sú spojené. Podľa predloženej výkresovej dokumentácie môžete list rozrezať na požadované úlomky.

Polotovary stroja sú vyrezané pomocou elektrickej sklápačky, po ktorej sú všetky konce opatrne brúsené smirkovým papierom. Pripojenie častí vozidla pomocou kovových rohov a hardvéru. Pochopenie poradia pripojenia všetkých políčok pomôže inej schéme na navrhovanej fotografii.

Keď stroj pieskovca získal úplný vzhľad, starý volant z osobného auta je inštalovaný vo vnútri kabíny. Kapota kapucne je upevnená pomocou závesov dverí, aby bolo pre dieťa zaujímavé hrať sa s ním.

Dokončená karabina z preglejky je zdobená viacfarebnými farbami. V tomto štádiu ťahajte kolesá, svetlomety a ďalšie detaily o vozidle.

Stroj nainštalovaný na trvalom mieste môže byť naplnený len pieskom a dávaný deťom. Nechajte im začať svoju fascinujúcu cestu v hračkárskom autách, ktoré nesú celé telo piesku.