Záhradníctvo

Najlepšie odrody baklažánu pre Sibír

Šablóna "baklažán je južná zelenina, na severe a nie je nič, o čom sa myslí, že ju pestuje" dnes úspešne zničili baklažány sami. Presnejšie, tie odrody baklažánov, ktoré úspešne prinášajú ovocie na otvorenej sibírskej pôde. Áno, je zobrazený dobrý výnos.


Samozrejme, pri pestovaní baklažánov na Sibíri je potrebné brať do úvahy určité nuansy. Ale vo všeobecnosti náklady na pracovnú silu Sibírska baklažánka sa nelíšia od juhu.

Najlepšie "sibiřské" baklažánky môžu mať veľmi rozdielne veľkosti, tvary, farby a výnosy, ale sú zjednotené mrazuvzdornosťou a schopnosťou skorého plodu.

Je to dôležité! Pre otvorené územie na Sibíri je potrebné vybrať odrody baklažánu v rannej a strednej sezóne.

Neskorá zrelosť odrody nemá čas zrieť, ako leto na Sibíri, aj keď horúce, ale krátke. V tomto prípade až do júna existuje hrozba mrazu, kvôli ktorému sa baklažán môže vysádzať iba v polovici júna.

Hlavný problém baklažánu na Sibíri: pahorok a studený vietor. Dokonca aj rastúce sadenice baklažánu na parapete, záhradníci sa snažia chrániť ju pred studeným vzduchom, ktorý fúka cez okenné štrbiny. Pri pristátí v zeme baklažán je často pokrytá filmom na oblúkoch.

V dôsledku veľkého rozdielu medzi vonkajšou a vnútornou teplotou sa kondenzát hromadí pod filmom, čo zvyšuje vlhkosť vzduchu vo vnútri prístreškov a prispieva k vzniku hubových chorôb. Z tohto dôvodu mnohí záhradníci začínajú používať mulč ako tepelne izolačný materiál.

Je to dôležité! Pri výbere odrody by sa mala venovať pozornosť nielen mrazuvzdornosti a skorému dozrievaniu, ale aj odolnosti voči hubovým chorobám.

Pestovatelia zeleniny neustále hľadajú najlepšie odrody rastlín pre svoje regióny. Často, aby ste si vybrali rôznorodosť podľa svojich predstáv, musíte experimentovať. Zúžiť rozsah vyhľadávania, môžete vybrať jeden alebo dva parametre.

Odrody schopné niesť ovocie na otvorenom poli na Sibíri

Kráľ severu

Viacnásobná skorá odroda. Plody vo štvrtom mesiaci po klíčení semien. Výška púšte je malá. Nepresahujte štyridsaťpäť centimetrov. Vetvenie je slabé, od troch do piatich stoniek fialovej farby. Vzhľadom na malú výšku a polohu ovocia v spodnej časti sa stonky nerozlomia.

Trieda je nenáročná a potrebuje len odstránenie odbočných žltých listov a nevadov pre najlepšie osvetlenie kvetov a listov na hlavných stonkách. Je tiež potrebné uvoľniť pôdu a odstrániť burinu. Výnos tejto viaczruhovitej odrody môže dosiahnuť 6 kilogramov na jednotku plochy.

Plody sú okrúhle hrušky, matné, s hmotnosťou až 300 gramov. Prehnané baklažánky sú hnedo-hnedé. Zhromažďovanie baklažánov na spracovanie je potrebné vo fáze fialového zafarbenia pred začiatkom zapečenia. Pri prepúšťaní kože baktérií baklažánov. Odroda sa používa pri varení, baklažán má dobrú chuť.

záver

Takže si môžete vybrať najlepšie z najlepších odrôd baklažánu, so zameraním na popis odrôd a skúsenosti skúsenej baklažán.

Varovanie! Počas generácie ovocia tri alebo štyrikrát je potrebné uvoľniť pôdu.

Banány potrebujú dvojité kŕmenie komplexnými hnojivami: týždeň po transplantácii na otvorenom teréne a o mesiac neskôr. Môžete tiež predhnojiť pôdu dobre organickou hmotou. V pôde pred výsadbou sadenice baklažánu, aby sa humus alebo kompost a dôkladne kopať.