Záhradníctvo

Tornádo Weed Remedy

Každé letné obyvateľstvo so začiatkom záhradnej sezóny opäť čelí problému odstránenia buriny z ich lôžok a celého pozemku. Nie je vždy ľahké dať rastliny do poriadku, pretože nielen ročné buriny pestované zo semien môžu rásť na mieste, ale aj trvalky so silným koreňovým systémom. Proces riadenia buriny je dosť bolestivý, musíte stráviť dlhú dobu v naklonenej polohe, vo večerných hodinách je odvrátená chrbta, bolesť nohy.

Je možné nejako zjednodušiť proces boja? Samozrejme, niektorí záhradníci a záhradníci používajú rôzne sekačky, ploché nože. Ale tráva stále rastie. Pre herbicídy je postoj nejednoznačný, najmä preto, že je nežiadúci na aplikáciu na plantáže. Dnes existujú drogy, ktoré nepoškodzujú záhradné a záhradné výsadby, ak sa s nimi zaobchádzame s burinami, podľa pokynov. Jedným z populárnych a bezpečných prostriedkov je tornádo z buriny. Budeme sa snažiť presvedčiť skeptikov a dokázať, že nástroj je bezpečný a ničia buriny, kde majitelia pôdy potrebujú.

popis

Vy a ja sme zvyknutí ničiť buriny ručne a trávili veľa času na prácu. Všetko vyzerá ako fotka.

Je však možné niekoľkokrát uľahčiť poľnohospodársku prácu a ponechať čas na vonkajšie aktivity, ak používame moderné bezpečné prostriedky. Pozrite sa na fotografie, na to, ako stránka vyzerala pred spracovaním Tornado a čo sa stalo po ňom. Krásne, však nie?

Liek Tornado - roztok pripravený na použitie, ktorý zahŕňa izopropylamínovú soľ glyfosátu. Tento nástroj vyvinuli vedci pre zničenie buriny. Uvoľnenie formulára - fľaše rôznych veľkostí - 100, 500, 1000 ml, čo vytvára pre majiteľov miest ďalšie pohodlie. Môžete si vybrať akékoľvek množstvo drogy.

Tip! Ak chcete zachrániť drogu, je najlepšie použiť Tornado na odstránenie celoročných burín.

Tornádo burinár je neškodný pre všetky organizmy. Ale pretože je to výrobok chemickej výroby, potrebujete vedieť, aké vlastnosti sú v ňom vlastné:

 1. Tornado sa nazýva herbicíd systémového účinku. Preniká cez listy a potom so šťavou v celej rastline. Po spracovaní miesta s prípravkom si môžete byť istí 100% smrťou buriny.
 2. Keďže jed z buriny Tornado nemá žiadne selektívne vlastnosti, môže zničiť všetky rastliny, vrátane kultivovaných, ak spadajú na ich listy. Preto sa môže použiť pred začiatkom výsevných prác alebo priamo pri výseve.
 3. Súčasne s výsevom môže byť pôda z buriny ošetrená prípravkom Tornado, ak sú semená "dlho-hrať", to znamená, výhonky sa objaví nie skôr ako za týždeň.
 4. Koreňové rastliny nie sú schopné absorbovať túto drogu, takže je potrebné spracovať rastliny, keď majú zelenú hmotu. To znamená, že jed nespadá do plodov a koreňov, neovplyvňuje kvalitu plodiny.
 5. Pri odstraňovaní buriny z tornádo nie je žiadna zmena na zem: nehromadí sa. Kedysi v zemi, soľ glyfosátu izopropylamínu, po naviazaní na kovové atómy, sa rozkladá bez toho, aby do neho prenikla hlboko.

Varovanie! Ak je oblasť mierne upchatá, môže byť tornádo použité raz.

Funkcie aplikácie

Už sme poznamenali, že rastlinami a ľuďmi nie je poškodený liek Tornado z buriny. Ale to je len vtedy, ak je pracovné riešenie správne pripravené a pokyny sú dodržiavané.

Otázka, ako rozpustiť tornádo zabiť buriny v príbehu, ako ju používať, sa netýka iba začínajúcich záhradníkov a záhradníkov, ale aj tých, ktorých skúsenosti boli vypočítané po celé desaťročia.

Pozrime sa podrobne na pokyny:

 1. Liečivo vo fľaši je materský lúh, z ktorého je prípravok pripravený na spracovanie miesta. Akonáhle je roztok pripravený, ihneď ho použite. Zriedená kvapalina sa nemôže skladovať.
 2. Na riedenie použite mäkkú vodu a pridajte trochu síranu amónneho. Aby sa riešenie ihneď nepostavilo s ošetrenými rastlinami, musíte pridať prostriedky na lepenie Macha. To pomôže jedu zostať na rastlinách.

Riedenie roztoku pre rôzne aplikácie

Vzhľadom na to, že liek Tornado sa používa na rôznych miestach na mieste, je chovaný nasledovne:

 1. V záhrade a vinohrade sa spracováva medzi riadkami 10 až 25 ml tornádo a pridá sa k 1 litru vody.
 2. Pred vysadením rastlín sa buriny postriekajú roztokom 15 až 25 ml na liter vody.
 3. Hranica miesta, ako aj pozdĺž ciest, kde kultivované rastliny nebudú pristáť, pripravujú koncentrovanejší roztok: od 20 do 25 ml / l.
 4. Ak chcete zničiť veľké trvalé buriny, ktoré sa rozrástli do veľkosti kríkov, pridá sa až do 40 ml Tornado do litrovej nádoby s vodou.
POZOR! Ak sa rozhodnete použiť tornádo z buriny, návod na použitie sa musí prísne dodržiavať.

Kedy a ako môžeme sprej buriny

Rastliny buriny v oblasti sú zničené v suchom a pokojnom počasí buď skoro ráno, keď rosa vyschne, alebo po štyroch hodín popoludní.

Zvyčajne sa buriny zlikvidujú pomocou Tornado raz za sezónu: pred výsadbou alebo po zbere úrody.

Ak potrebujete pripraviť trávnik na siatie trvalej trávy, je potrebné vykonať kontrolu buriny 14 dní pred zasiatím.

Varovanie! Pri ošetrovaní buriny s Tornadom je potrebné vyhnúť sa získaniu roztoku na kultivovaných rastlinách.

Ak chcete zničiť buriny v výsadbe, sú pokryté filmom. Pozrite sa na fotku, ako záhradník, aby ste otrávili nie náhodou rozstrihnúť korenie.

V oblastiach, ktoré nie sú obsadené pestovanými rastlinami, sa tornádo môže striekať z buriny. Počas prevádzky udržiavajte vzdialenosť najmenej 3 cm.

Varovanie! Ak na pôde nie sú žiadne buriny, ošetrenie sa vykoná márne, pretože prípravok Tornado pôsobí iba na zelenú hmotu.

Bezpečnostné opatrenia

Keďže tornádo na ničenie burín je toxická látka a patrí do tretej triedy nebezpečenstva, práca s ním vyžaduje presnosť. Je bezpečný pre ľudí, zvieratá a hmyz, ale nemal by sa vlievať do vody.

To je dôležité!

 1. Práca sa vykonáva v osobných ochranných prostriedkoch.
 2. Fajčenie, jedenie alebo pitie je počas práce zakázané.
 3. Ak sa roztok dostane do očí alebo na pokožku, dôkladne opláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc.
 4. Ak sa droga dostala do žalúdka, spôsobte vracanie po pitnej vode absorbentmi pred procedúrou. Ďalšie opatrenia sa nevykonávajú samostatne, ale musíte zavolať na sanitku
 5. Po ukončení prác musíte poslať oblečenie do umývania, umývať dobre mydlom a teplou vodou.
 6. Fľaša z Tornado musí byť spálená. Nalejte zvyšok roztoku na ošetrenú pôdu.
Je to dôležité! Po práci by sa mal postrekovač dôkladne opláchnuť teplou vodou a saponátom. Koniec koncov, kvapky Tornado, zostávajúce vo vnútri, môžu hrať krutý vtip s nasledujúcou liečbou alebo obväzy.

záver

Povedali sme, ako používať prostriedky z tornádo buriny. Ale záhradkári, ktorí sa posudzujú podľa recenzií, majú záujem o to, ako dlho buriny na lokalite nebudú rásť. Zvyčajne takéto ošetrenie neumožňuje navždy zbaviť burín. Koniec koncov, väčšina z nich sa množia semená, môžu byť vždy prinášané vetrom z okolitej zeleninovej záhrady.

Ale ak ste použili zariadenie Tornado, v tomto roku sa výrazne zníži opadanie zeleninovej záhrady.

Varovanie! Použitie herbicídov na jahodové postele je zakázané.

Recenzie záhradníkov o Tornado

Tatiana, 27 rokov, Kemerovo, v minulom roku bola daždivá, buriny boli len mučené. Manžel si kúpil tornádo, rozložil ho podľa pokynov a spracoval plochu pozdĺž plotu a medzi ryžovými krovami. O deň neskôr sa tráva stala žltou a po chvíli buriny úplne zmizli. Potom sme spracovali zvyšok pozemkov, kde neboli žiadne lôžka a všetky skladby. Až do konca leta neboli žiadne problémy s burinami. Najdôležitejšou vecou nie je dotýkať sa žltej škvrny, kým sa tráva nevysychá. Nikolai, 41, Nižný Tagil Kúpil tornádo a malá fľaša je drahá. Najprv po ošetrení vysušili buriny, ale o dva týždne neskôr sa opäť vyliezli. Ukázalo sa, že koreň nezomrel. Nebudem viac utrácať peniaze, je lepšie odstrániť burinu s Fokin ploskorez. A pohodlné a lacné Annuta, 43 rokov, teritórium Krasnodar Herbicíd Tornado dlho odstraňuje burinu. Liečivo je podobné. Chcem varovať záhradníkov pred dokonalou chybou. Keď som prvýkrát cvičil cestu medzi lôžkami, náhodou som zasiahol paradajky. Bohužiaľ, niekoľko kusov vysušilo rovnako ako buriny. Buďte pozorní.