Krajinný dizajn

Vytvorenie prednej záhradnej prednej časti domu + fotka

Ak žijete v súkromnom dome, máte možnosť plne využiť svoj tvorivý potenciál. Hlavne sa môže zobrazovať v starostlivosti a usporiadaní miestnej oblasti. Takže mnohí sa rozhodnú urobiť prednú záhradu s vlastnými rukami. Na prvý pohľad sa môže zdať, že všetko je jednoduché. Avšak, ak chcete, aby vás potešil po celý rok, je dôležité premýšľať každý detail. Dnes je veľa možností pre jeho dizajn, niektoré sa dokonca obracajú na dizajnérov, ale starostlivo skúmajú tento materiál, rovnako ako na fotky a videá v tomto článku, môžete urobiť všetko sami. Vaša predná záhrada bude skutočnou výzdobou pre váš domov.

Klady a zápory

Je dôležité si uvedomiť, že predná časť domu je najvýznamnejšia a jej pozornosť je venovaná predovšetkým. Z tohto dôvodu je dizajn prednej záhrady vykonávaný s veľkou starostlivosťou. Ak hovoríme o výhodách v prospech prednej záhrady, potom je to skvelý dizajn krajiny. Dom územia, to znamená, že predná záhrada bude mať vynikajúcu dekoratívnu funkciu. V niektorých prípadoch môže predná záhrada dokonca skryť niektoré nevýhody domu, a ak existujú výhodné strany, potom naopak, zdôraznite. Všeobecne platí, že krásne upravené priestory v blízkosti domu budú príjemné nielen pre vaše oči, ale pre všetkých okolo vás.

Avšak predná záhrada má aj nevýhody. Najskôr potrebujete veľa času, aby ste sa o ne postarali. Koniec koncov, rastúce rastliny alebo kvety môžu potrebovať čas na rezanie, vodu, oplodnenie alebo iné druhy starostlivosti. Trvá to aj čistenie oblasti od padlých listov. Je potrebné uvoľniť pôdu v čase, aby kvety / rastliny neboli zakrpatené. Ako môžete vidieť, urobil záhradu s vlastnými rukami má hlavnú nevýhodu - značný čas na starostlivosť.

Typy predných záhrad a dizajn

Všetky predné záhrady sú rozdelené do dvoch typov oplotenia:

  1. Otvorené predné záhrady.
  2. Uzavreté predné záhrady.

V prvom prípade sa dá pozorovať krása prednej záhrady pred domom, a to z ulice, aj zo strany domu. Ak je uzavretý, potom tento prvok krajinného dizajnu bude nutne mať plot. Okrem iného je dizajn prednej záhrady rovnako odlišný. Teraz stručne uveďte najčastejšie.

európsky

V tomto prípade predná záhrada pred domom bude mať jasné geometrické čiary, v ktorých bude dodržaná prísnosť a proporcionalita. V dizajne nie je vítaný voľný prístup. Väčšinou v tomto štýle je vylúčená prítomnosť masívneho hedgingu.

ruský

Tento typ prednej záhrady by mal mať ochrannú štruktúru. Neexistujú žiadne požiadavky na dodržiavanie prísnosti všetkých tratí. Hlavnou požiadavkou prednej záhrady je krásny dizajn, ktorý poteší oko.

východ

S týmto dizajnom budú použité dekorácie, kamene a ihličnany. V tomto prípade rastliny sú väčšinou trpaslíka.

Cacoecimorpha

Tu je potrebné použiť veľké množstvo kvitnúcich kvetov a stromov rastúcich v malých kontajneroch. Môžete si nainštalovať všetky druhy soch, svetiel a ďalšie dekorácie. Musí existovať obchod, stôl a malý prístrešok na úkryt pred slnkom a dažďom.

krajiny

Tento štýl sa prekrýva s francúzštinou. Rovnako ako francúzsky štýl, rustikálny zdôrazňuje prírodné črty krajiny. Rustikálny štýl využíva všetky druhy dekorov, napríklad vozík, rozbitú kameninovú džbánku a ďalšie.

romantický

Ak ste v srdci romantická atmosféra, môžete v tomto štýle usporiadať prednú záhradu. Tu sú všetky druhy oblúkov a kvety / rastliny by mali splietnuť všetky ploty. Zároveň by kvety mali byť dlho kvitnúce a krásne.

francúzsky

Francúzsky štýl, tiež známy ako Provence. Tento štýlový dizajn štýlu spája ľahkosť, krásu, slobodu a lásku. Francúzsky štýl vám umožní vychutnať si krásne rastliny / kvety a domácu výzdobu každý deň.

Toto je stručný popis niektorých predných záhradných štýlov. Na internete môžete nájsť veľa ďalších nápadov, ako najlepšie usporiadať miestnu oblasť v blízkosti svojho súkromného domu.

Vývoj dizajnu

Takže teraz prejdite k okamžitému dizajnu a plánovanie, pamätajte, náš hlavný cieľ - vytvoriť krásnu prednú záhradu pred domom. Preto je potrebné premýšľať o tom, ktoré kvety budú zasadené. Chcete, aby nekvasili nepretržite, až do mrazu. Aký typ záhonov sa najlepšie organizuje. Existuje niekoľko odrôd:

  • Mixborders. Komplexné zloženie rôznych a kvitnúcich rastlín. Vrátane vysadených dekoratívnych kvetov. Aj keď je táto kompozícia zložitá, je veľmi populárna.
  • Obrubník. Týmto sa rozumie cesta vedúca cez malú časť kvitnúceho kvetinového záhonu do domu a upravená obrubníkom.
  • Alpine slide. V tomto prípade vzniká nejaká imitácia horskej krajiny. Tu budete potrebovať kamene a všetky druhy okrasných rastlín a kvetov.
  • Hrebene. Ak je predná záhrada pred domom obdĺžnikového tvaru, potom všetky kvety / rastliny môžu byť vysadené rovnomerne.
Tip! Aby ste sa nesprávne vypočuli, môžete pred domom predbežne navrhnúť malý projekt prednej záhrady. To vám umožní premýšľať vopred a vziať do úvahy najrôznejšie nuansy.

Výber farieb

Po rozhodovaní o tom, ako zariadiť prednú záhradu pred domom, je potrebné vyriešiť ďalšiu otázku - ako si vybrať kvety v prednej záhrade pred domom. Zvyčajne sa uprednostňujú viacročné rastliny a kvety. Často používa okrasné stromy a kríky. Medzi takéto kríky môžu byť:

  • Jalovec obyčajný.
  • Box vždyzelený.
  • Drobný obyčajný.
  • Thunberg atď.

Pokiaľ ide o výber stromov, potom je najčastejšie štandardné, čo umožňuje organizovať výzdobu stromov s kvetinovým usporiadaním. V tejto kategórii možno pripísať štandardný thuja západný alebo majestátny javor.

Pokiaľ ide o farby, je to možno nekonečná téma. Existuje mnoho odrôd kvetín, preto vám dáme len všeobecný smer. Ak chcete, aby predná záhrada vás potešila po celý rok, uprednostňuje sa kvôli celoročným kvetinám, ktoré kvitnú až po prvý mráz. Medzi vytrvalým, môžete si spomenúť na violu, zabudnúť na me nie a primroses. V polovici jari, v máji, by kvitnúce narcisy vyzerali dobre. V prvých dvoch mesiacoch leta (jún / júl) tigre ľalií, pivonky, dúhovky, turecký klinček, nechtík, petúnie, pomeranč, chryzantémy, kvet. Na konci leta môžu chryzantémy a asterové tiež očarovať.

To je malý smer, ako vytvoriť prednú záhradu s vlastnými rukami. Navyše je potrebné zdôrazniť niekoľko dôležitých prvkov pri výbere okrasných rastlín a kvetov:

vlastnosť

popis

Miesto pristátia

Pre niektoré farby je slnečná strana dôležitá alebo naopak tenek. Preto by sa to malo zvážiť pri výbere vhodného miesta na prednej záhrade. Napríklad, ak je vaše domáce územie umiestnené hlavne na slnečnej strane, potom by bolo vynikajúce riešenie pristátie gladiolov, flóx, lupínok, asterií, petúnie, pivoniek, sedmokrásky. Ak je oblasť zatienená, potom uprednostňujete papradie, hostitelia, nezabudnite.

Doba kvitnutia

V tejto záležitosti je tiež dobré vypočítať všetko správne. V opačnom prípade všetky kvety v jednom mesiaci budú kvitnúť a to je všetko. Všetky kvety sú rozdelené do niekoľkých kategórií, napríklad na začiatku kvitnutia: primroses, sedmokrásky, ľalie z údolia, tulipány, narcisy, hyacinty, krokusy. Mid-kvitnúce: kosmey, nasturtiums, nechtík, zvončeky, phloxes, daylilies, dúhovky, pivonky. Neskoré kvitnutie: chryzantémy, asteri, dahlia.

Výška rastliny / kvetu

V tejto kategórii sú kvety rozdelené na typy. Vysoký: canna, lupina, gladiolus, foxglove, delphinium. Stredného veku: rudbeckia, zvon, salvia, mak, harmanček. Stunted: nasturtium, macešky, purslane, scabios. Vzhľadom k tomu, môžete kombinovať rast a farbu všetkých rastlín a kvetov. V tomto prípade máte skvelú kompozíciu.

Obdobie života

Existujú tri kategórie kvetov podľa ich životnosti: ročné, dvojročné a viacročné. Ročníky: snapdragon, asters, kozmetika, nechtík, petúnie. Bienále: mačiatka, sedmokrásky, foxglove, turecké klinčeky. Trvalka: rudbeckia, dúhovka, denná ľalia, lupínka, harmanček, callas, gladioli, dahlia.

Tip! Na prednej záhrade vás potešilo celoročne s krásnym kvitnutím, vyzdvihnúť tie rastliny a kvety, ktoré kvitnú, aby sa navzájom nahradili. Zvážte aj ich výšku a ďalšie funkcie.

Ak ešte nemáte žiadne skúsenosti v starostlivosti o prednú záhradu, potom uprednostňujte nevýrazné rastliny a kvety. V takom prípade získate skúsenosti súčasne a nebudete tráviť veľa času.

Možno budete chcieť pestovať okrasné kríky. Existuje veľká rozmanitosť a môžu skutočne dať svetlé farby miestnej oblasti. Napríklad, psie ruže, budeley, hloh. Možno budete chcieť postaviť oblúk, potom horolezci / kvety sú dokonalé. Môžu chrániť okná a dom pred prachom. Napríklad to môže byť lezenie ruží, wisteria, zimolez, tábor a tak ďalej.

Ihličnaté rastliny budú vyzerať menej originálne. A vzhľadom na to, že sú stále zelené, počas celého roka budú vyhladzovať jesenný ponurý každodenný život. Takže pre zimné rastliny sú jalovec, tis, pinec, thuja, trpasličí smrek.

Okolo takejto dekorácie s kvetmi bude snímka s vodopádom alebo inými dekoratívnymi prvkami krásna. Dokonca aj keď sa vám nepodarí uvažovať cez každý detail, potom po ceste môžete vždy niečo zmeniť.

záver

Preto sme zvážili všetky vlastnosti, ako urobiť prednú záhradu. Ako vidíte, neexistujú prísne a špecifické pravidlá. Všetko sa berie do úvahy iba z chutí a preferencií. Dúfame, že tento materiál vám poskytne jedlo na zamyslenie a navyše ponúkame sledovanie zaujímavého videozáznamu: