Záhradníctvo

Najlepšie ovocné odrody squash squash

Obľúbené od mnohých záhradníkov cuketa je príbuzný tekvice. Zelenina má celý komplex vitamínov a vynikajúcu chuť. Avšak vysoko tkané odrody predstavovali určité ťažkosti pri pestovaní tejto rastliny, najmä v malých oblastiach. Dnes, v mnohých záhradách je squash bush s kompaktnými riasami. Aký druh rastliny a aké odrody budeme analyzovať teraz.

Hlavné rozdiely squash squash

Najčastejšie je zvyčajne pestovať cukety v otvorených posteliach, aby ste ušetrili priestor pre iné plodiny v skleníku. Odrody pre otvorené pôdy by mali mať veľký ker s silnými listami, ktoré sú odolné voči krupobitím a rôznym škodcom. Je dôležité, aby boli cukety vybavené dobrou odolnosťou voči bežným chorobám. Rastliny musia odolávať všetkým nepriaznivým poveternostným podmienkam a zároveň prinášať chutné ovocie. Dobrým príkladom odrôd Bush je "Gribovskie 37", "Kuand", "Zolotinka", "Chaklun".

Medzi rastlinami Bush existuje veľa odrôd, ale pri výbere semien cukety pre ich záhradu, je potrebné venovať pozornosť nasledujúcim ukazovateľom:

  • Aby rastlina dobre rástla a prinášala ovocie, odroda musí zodpovedať klimatickej zóne. Squashes, rovnako ako uhorky, sú teplom milujúci zeleniny, ale tam sú odrôd odolných voči chladu.
  • Kultúra sa pestuje na jedenie. Tu je zelenina rozdelená na ovocie určené na konzerváciu a prípravu čerstvých zeleninových pokrmov.
  • Pokiaľ ide o chuť, cuketa svieti svojou rozmanitosťou. Plody majú rôznu tvrdosť buničiny, menej alebo viac šťavnaté, s alebo bez semien. Tu každý záhradník vyberá zeleninu podľa svojich preferencií.
  • Je dôležité venovať pozornosť výnosom. Samozrejme, čím viac rastlina prináša ovocie, odroda je považovaná za najlepšiu. Toto číslo však priamo súvisí s účelom cukety. Ak sa ovocie používa ako krmivo pre zvieratá, jeho chuť nie je dôležitá, hlavnou vecou je vysoký výnos. Na jedenie, špatné cukety nepôjdu, takže kvôli chuti sa môžete vzdať výnosu.
  • Obdobie plodenia v dobrej rastline by malo byť dlhé a pokiaľ ide o dozrievanie, cukety sú rozdelené, tak ako všetky plodiny, na skoré, stredné a neskoro.

V záhrade je optimálne pestovať niekoľko druhov cukrovej trstiny. Umožní vám to nastaviť čas dozrievania, zvýši rozmanitosť na účel a dostanete ovocie s rôznou kvalitou chuti.

Rozdiel squash squash v dovážanom a domácom chove

Na regáloch obchodov so semenami nájdete veľa dovážaných a domácich odrôd. Ktoré dúfam, že sa radšej rozhodnete pre majiteľa, a pre jasnosť zistiť ich rozdiely:

  • Bush cuketa domáci odrôd majú len jeden plus - studená odolnosť. Hoci ak používate niektoré odrody cudzieho chovu, v tomto ukazovateli nie sú nižšie. Domáci chovatelia sú trochu pozadu s vývojom nových odrôd, takže nie je z čoho vyberať veľa.
  • Zucchini cudzie odrody výnos lepšie ako domáce náprotivky. Medzi nimi môžete vybrať zeleninu, ktorá je vhodná na chuť a účel. Takáto zámorská cuketa však vyžaduje presné dodržiavanie technológie kultivácie. Pri najmenšom nesúlade s podmienkami zariadenie znižuje výnos, začína ublížiť a postupne zomiera. Plody dovážaných odrôd sa vyznačujú výbornou prezentáciou, ktorá sa počas dlhodobého skladovania nemení.

Na porovnanie dovážaných domácich odrôd cukety je dôležité venovať pozornosť takémuto ukazovateľovi ako prekročenie.

Varovanie! Mnohí záhradníci vedia, že v priebehu niekoľkých dní sa cuketa, ktorá nie je odstránená z kríka, dostane iba na kŕmenie zvierat. Tento vzor je charakteristický pre všetky domáce odrody.

Mnoho hybridov dovážaného chovu môže dlhodobo ponechať ovocie na rastline bez zhoršenia chuti.

Výber rôznych squash squash na popularite

Existuje toľko rastlín squash, ktoré je ťažké vymenovať všetky kultúry. Ako vždy, začnime naše poradie s najobľúbenejšími odrodami. Podľa prieskumov letných obyvateľov je dopyt po takýchto cukety spôsobený chuťou a výnosom.

Gribovsky GOLD

Squashes tradične zakorenené v našej kuchyni a sú najčastejšie v dopyte na jar av lete. Ak chcete pochváliť vašu rodinu s chutnou zeleninou, musíte vybrať najvhodnejšiu odrodu tejto plodiny pre vašu záhradu.