Záhradníctvo

Jahodový festival harmanček

Pestovanie jahôd v záhradkách je čoraz populárnejšie. Ak skúsení záhradníci už rozhodli o odrodách, potom začiatočníci majú ťažkú ​​úlohu pri výbere semien alebo záhradných sadenice jahody. Koniec koncov, každý rok chovatelia celého sveta prezentujú všetkým novým odrodám sladkých, aromatických bobúľ.

Chceme povedať o záhradných jahodách, ktoré vznikli v dobe Sovietskeho zväzu. Napriek tomu, že odroda bola už mnoho rokov, jahodový festival Heřmánkový neopustí krajinu a poľnohospodárske pozemky. Naopak, aj naďalej získava srdce záhradníkov. Na zvláštnosti rôznych druhov záhradných jahôd, kultivácie a budú diskutované.

Charakteristika odrody

Festival jahody Harmanček stredného dozrievania, podľa popisu odrody, početné fotky a recenzie záhradníkov dnes zostáva populárny medzi mnohými záhradkármi v ruských otvorených priestoroch. Hoci odroda bola chovaná v minulom storočí. Autor záhradných jahôd so zaujímavým názvom je chovateľ Yu K. Katinskaya. Prekročila dve odrody záhradných jahôd - bohatý a premiér. Udržiavané s najlepšími vlastnosťami každého z "rodičov".

Čo láka záhradkárov na jahodový festival Hamburger:

 1. V záhrade jahody kompaktný, napoly rozlehlý, skôr vysoký Bush. Listy sú stredné, matné zelené, zvrásnené malé.
 2. Významný rozdiel festivalového harmančeka je z iných odrôd jahôd, ktoré v opise nemožno mlčať. Masová tvorba jasne zelených fúk s červenkastým nádychom mierne komplikuje starostlivosť o výsadbu.
 3. Zariadenie vyhodí veľké množstvo kvetinových stoniek s bisexuálnymi kvetmi. Odlišujú sa v pevnosti a hustote. S hrúbkou ceruzky sa stopky prakticky neohýbajú pod hmotnosťou mnohých druhov ovocia. Úspešné usporiadanie stopiek na úrovni listov alebo trochu nižšie. Konzervovanie plodov je dobre vetrané a rovnomerne vyhrievané slnečným žiarením.
 4. V južných regiónoch a strednom Rusku môžu byť prvé festivaly vyskúšané v druhej polovici júna. Zahradníci žijúci v náročnejšom prostredí - o dva týždne neskôr. Plody trvajú až do mrazu.
 5. Bobule sú pomerne veľké, najmä pri prvej úrode. Ich hmotnosť dosahuje 35-45 gramov. Posledné ovocie bude dvakrát menšie.
 6. Jahodový festival Hamburger, podľa opisu odrody a fotografie záhradníkov, má nepravidelne tvarované bobule, mierne sploštené zo strán. Často na plodoch možno pozorovať hlboké drážky. Pozrite sa na fotografiu, tu sú bobule populárnej odrody.
 7. Plody sú jasne červené, s výrazným leskom. A mäso je presne rovnakej farby. Bobule sú šťavnaté, sladko-kyslé, husté, čo je veľmi dôležité pre veľkých producentov jahôd. Bobule majú vysokú trvanlivosť a prenosnosť. Počas transportu sa nerozkladajú, netečú.
 8. Rozmanitý univerzálny účel. Bobule sú dobré ako na čerstvú spotrebu, tak aj na konzervovanie, zmrazovanie, pretože nestratia svoj tvar.
 9. Jahody tejto odrody sa vyznačujú bohatým plodným a stabilným výnosom. S jedným krídlom môžete zbierať až 500 gramov ovocia.
 10. Festival Chamomile patrí k odrodám rezistentným voči suchu a mrazu, preto sa záhradníci zo severných oblastí Ruska zaoberajú pestovaním. Môžu sa pestovať v otvorenom teréne, vo filme alebo v skleníku.
 11. Rastliny sú odolné voči mnohým ochoreniam jahôd kvôli ich vysokej imunity.

Ak budeme hovoriť o nedostatkoch festivalu harmanček jahody odrody, potom, podľa recenzií záhradníkov:

 • rastliny nemôžu odolávať múčnatke a vertikulóznej vôli. Na fotografii môžete vidieť, ako listy jahôd vyzerajú postihnuté touto chorobou.
 • Často je potrebné zaoberať sa "opravou" jahodových lôžok, pretože rastliny začínajú strácať svoje vlastnosti.
Tip! Festival Chamomile odrody, majú dlhé plody, by mal byť v každom záhradníkovi.

Metódy chovu

Vzhľadom k tomu, jahodové výsadby je potrebné často omladzovať, nováčik záhradníci sa často zaujímajú, ako si môžete poskytnúť sami kvalitné a zdravé sadby. Zvyčajne, semená a stromčeky predávané v obchodoch nie sú lacné, obnovenie postele s kúpeným materiálom bude stáť veľa peňazí.

Festival Chamomile jahody sú propagované, ako väčšina príbuzných, rôznymi spôsobmi:

 • rastlinné semenáčiky zo semien;
 • zakorenenie pomocných zásuviek:
 • rozdelenie materského kríža.

Rozmnožovanie semien

Malo by sa okamžite konštatovať, že reprodukcia osiva záhradných jahôd bez ohľadu na rozmanitosť je možná iba skladovaním semien. V tomto prípade sa zachovávajú odrodové vlastnosti zodpovedajúce opisu o 90%. Rastliny získané z nezávislých zberov nemajú túto vlastnosť. Faktom je, že v lôžkach rastú rôzne odrody záhradné jahody, kvety pereopylyatsya. Semená jahôd by mali byť zasiate začiatkom februára.

Varovanie! Získané zo semien rastlín začnú prinášať ovocie až v budúcom roku.

Zakorenenie zásuviek s fúziami

Festival Heřmánek dáva množstvo silných fúzií s červenkastým nádychom fúzy. Keď jahody kvitnú a nesie ovocie, musia sa odrezať chĺpky, inak vyčerpajú kefu. To bude mať negatívny vplyv nielen na množstvo úrody, ale aj na veľkosť a kvalitu ovocia.

Ak chcete získať plodiny a sadivo jahôd tejto odrody, niektoré rastliny sú povolené k kráľovnej rastliny. Kvety sú od nich odobraté a kĺby dávajú voľnú oporu. Na zdravých Bush nechajte viac ako päť chĺpkov. Root, ako pravidlo, prvý výpredaj. Môže to byť tak na posteli ako aj na šálkach, ako na fotografii nižšie.

POZOR! Podľa skúsených záhradníkov sa sadenice s uzavretým koreňovým systémom zakoreňujú na 100%.

Zakorenenie kníh je možné kedykoľvek. Ak potrebujete sadenicový materiál na nasledujúci rok, je lepšie, aby sa zakorenené predajne odohrali koncom augusta. Výsadbu materiálu pestované v hrncoch, jednoducho vyčistite na chladnom mieste.

Varovanie! Ak sú rozety zakorenené v pôde, môžu byť rastliny vykopané a tiež odstránené až do jari. Ide o oblasť rizikového poľnohospodárstva.

V iných regiónoch sa sadenice transplantujú na trvalé miesto a na zimu sa pokrývajú ako obvykle.

Rozdeľovací krúžok

Najjednoduchší spôsob je vysadiť delenok, pretože časti z rozobratého kefa sú ihneď vysadené na záhrade. Okamžite sa zakorenili. Ale najdôležitejšie je, že plodiny je možné získať v roku výsadby, ak je táto práca vykonaná skoro na jar.

Funkcie starostlivosti

Na základe popisu odrody a jeho charakteristík je ľahké pestovať jahody.

Hlavná vec:

 1. Vyberte slnečné miesto, úrodná, priedušná pôda. Je lepšie sadiť rastliny na lôžkach, kde boli predtým pestované mrkva, cesnak, cibuľa, cuketa a tekvica. V tieni a po zemiakoch sa neodporúča výsadba rajčiakov v dôsledku slabého osvetlenia a možnosti hubových chorôb.
 2. Pri výsadbe, berte do úvahy vzdialenosť medzi kríkmi najmenej 25 cm.Keď dva-linka výsadba medzi riadkami by mala byť asi 60 cm Jahodový prvý rok neprináša ovocie, a hodí fúzy, ktoré musia byť poslané do uličky. Schéma pristátia nižšie na fotografii.

Všetky ostatné agrotechnické metódy starostlivosti o jahody pre festivalový harmanček sa nelíšia: zavlažovanie, uvoľňovanie, pliesňovanie, včasné kŕmenie, kontrola škodcov a chorôb.

Názor Gardenera na Festival Chamomile a tajomstvá pestovania:

Hodnotenie záhradníkov

Maxim, 55 rokov, mesto Nižný Voloček. Tak sa stalo, že keď si kúpil pozemok, zdedil aj jahody. Ako sa ukázalo od majiteľa, bolo to množstvo festivalových harmančekov. Nevyčistil som pristátie, len posunul záhradu na nové miesto. Dnes mám niekoľko odrôd záhradných jahôd, ale ja sa nevzdám Chamomile. Jej sladko-kyslé plody požívajú celá rodina, dokonca aj jej malá vnučka. "36-ročná Veronika, Stavropol Krai, študovala v dome svojej matky, aby pestovala jahody. Potom to bolo na amatérskej úrovni. Dnes mám plantáž so záhradnými jahodami. Existuje mnoho nových, zaujímavých odrôd, ale festivalový harmanček, ktorý naša matka vysadila - v prvom rade. Samozrejme, môžete získať bohatú úrodu s dobrou starostlivosťou. Ale to vyžaduje všetky odrody. Chamomile odporúčam pre začiatočníkov, na tejto jahni sa môžete naučiť základy poľnohospodárskej technológie. Ivan, 44, Irkutsk Už dlho som sa venoval pestovaniu jahôd. Rastú na mojej zemi a vo skleníku. Festival harmančeka vysadený pred troma rokmi na radu priateľa. Produktivita a chuť odrôd potešenie. Šetril som záhradné jahody zo známych metód z chorôb, takže s tým nie sú žiadne problémy. Budem sa ďalej chovať.