Záhradníctvo

Kimberley Strawberry

Zoznam jahodových odrôd na pestovanie v dachových pozemkoch je taký rozsiahly, že pre začínajúceho záhradníka je ťažké vybrať si "najlepšieho". Záhradné jahody dozrievajú v rôznych časoch. To je vhodné pre milovníkov bobule:

 1. Prvá skorá jahodová šťava s lahodným ovocím po zimnej prestávke.
 2. Stredná a neskoro pomôcť vytvoriť bobuľovú zmes s inými kultúrami.
 3. Remontážna kosačka zkazí celú sezónu s lahodnými pochúťkami.

Záhradné jahody "Kimberley" sa týka odrôd ranného dozrievania, tak miloval veľa záhradníkov. Prvé bobule môžu byť zozbierané pred inými jahodovými odrodami.

Rozmanitá jahodová odroda "Kimberly" v Holandsku. Na križovanie boli vybrané dva pozoruhodné druhy - Chandler a Gorella. Oba sú známi ruským záhradníkom a úspešne sa pestujú na pozemkoch. Sú odolné a nenáročné, s veľkými bobuľami s výbornou chuťou. Jahody "Kimberly" prekonali svojich "rodičov" mnohými spôsobmi. Rozmanitosť "Kimberly" je záhradná jahoda a jahody sú zvyknuté z nezvyčajných dôvodov, pre neznalosť alebo pre pohodlie. Strawberry "Kimberley", popis odrody, fotografie, recenzie záhradníkov - to všetko nájdete v našom článku. Druhým známym názvom tejto odrody je "Wim Kimberley".

Popis populárnej odrody

Jahodové odrody sa oceňujú podľa hlavných ukazovateľov - výnos, nárok na rastové podmienky a odolnosť voči nepriaznivým faktorom. Posledne uvedené zahŕňajú klimatické a pôdne charakteristiky, vplyv patogénov, škodcov. Ktoré z týchto požiadaviek pestovatelia plne spokojní jahody "Kimberley", opis odrody, ktoré budú diskutované v tomto článku?

Po prvé, je potrebné poznamenať vynikajúce vôňu a chuť Kimberly bobúľ. Podľa expertnej stupnice hodnotenia týchto ukazovateľov je na vysokej známke. Plody sú krásne, mierne lesklé, kužeľovité, vhodné na akékoľvek použitie. Ak časť plodiny nie je konzumovaná v čerstvom stave, odroda dokonale odoláva zberu a mrazu.

Veľké ovocie a vysoký výnos - hlavné výhody jahodovej odrody "Kimberley". Ak k tomu pridáme aj dobrú transportabilitu, potom sú skoro opísané výhody bobule. Zostáva zoznam:

 • skoré plody;
 • štruktúra puzdra, ktorá zabraňuje kontaktu bobúľ s zemou;
 • hustá dužina (bez dutín);
 • prezentácia vysokej kvality;
 • odolnosť voči infekciám za studena a hubám.

Aby sme opísali jahody odrody Kimberly, doplňte nedostatky zaznamenané milovníkmi voňavých bobúľ:

 • podlieha častým útokom škodcov;
 • krátke obdobie plodnosti (od 2 do 3 týždňov, nie viac);
 • jediná plodnosť;
 • zlé tolerovanie sucha.

Napriek existencii nedostatkov, dobrá kompetentná starostlivosť o pestovanie odrôd jahôd "Kimberley" prinesie až 2 kg lahodných plodov z jedného kefa.

Aké nuansy sa musia považovať za dôstojné plodiny? Samozrejme, je to správne nasadenie a starostlivosť. Venujte pozornosť týmto bodom, môžete si užiť výsledky už v prvom roku kultivácie odrody.

Ako na záhrade naplánovať jahody

Výsadba jahôd odrôd "Kimberley" môže byť bežnou technológiou pre jahodové kríky. Táto skorá odroda je odolná voči mrazu, takže sa považuje za odolnú. Avšak, ak majú kríky v nepriaznivých poveternostných podmienkach rásť, ovplyvní to veľkosť plodov a celkový výnos. Táto charakteristika je však veľmi dôležitá pre záhradkárov, ktorí radšej pestujú odrodu Kimberley vo svojej vlastnej oblasti.

Preto začíname výberom sadeníc. Odolnosť rastlín závisí od kvality sadeníc. Pravidlá, ktorými sa vyberajú kríky, sú lepšie splnené, ako zanedbané.

Nekupujte sadenice od cudzincov a na náhodných miestach. Aby ste si boli istí kvalitou zakúpených sadeníc, zakúpte ich v škôlke, v špecializovanom obchode alebo od farmára, ktorý predáva zrelé bobule.

Ako si vybrať dobré kríky?

Preskúmajte ich vzhľad. Listy by mali byť nasýtené zelené, monochromatické, bez škvŕn, suchých miest a poškodenia. To potvrdí, že sadenica nie je infikovaná plesňovou infekciou a neinfikujete zvyšok výsadby jahôd. Zvlášť sa vyvarujte nákupu sadenice jahôd "Kimberly" s bledými listami a tmavými bodkami na listoch.

Je to dôležité! Pri nákupe sadeníc jahodovej odrody "Kimberly" neberajte kríky s vrásčitými alebo vyblednutými listami.

Tieto faktory naznačujú prítomnosť sadenice chorôb.

Vyberte si sadenice v kontajneroch a označte názov odrody, ak ste ďaleko od nákupu. Bez obalu si vziať sadenice s dobrým koreňovým systémom:

 • dĺžka koreňa najmenej 7 cm:
 • žiadne škody a suché korene;
 • celý koreň je vlhký a nie je vysušený.

Keď je výsadba odložená, uložte Kimberleyové jahodové sadenice do vody, aby ste chránili rastlinu pred smrťou a poskytnite jej príležitosť nasýtiť sa vlhkosťou.

Pripravte miesto pred hrebeňom. Vyberte slnečné miesto, pretože Kimberley záhradné jahody sú veľmi náročné na množstvo svetla. Je však veľmi dôležité, aby hrebene boli chránené pred vetrom. Nemali by ste pestovať rôzne "Wim Kimberley" na mieste, kde sa pestovali slnečnice.

Je to dôležité! Najlepšie umiestnenie hrebeňov pre jahodovú záhradu "Kimberley" - malý svah v južnom smere.

Požiadavky, ktoré záhradné jahody "Kimberley" robí na pôdu, sa dajú označiť za klasickú - dobrú priepustnosť vzduchu, plodnosť a malú prítomnosť piesku a rašeliny. Aké činnosti je potrebné vykonať na vašej pôde, urýchľuje analýzu jej zloženia.

Zvýšenie plodnosti a zlepšenie štruktúry pôdy pre výsadbu jahôd "Kimberley" môže byť štandardné metódy.

Pred výsadbou sadeníc odstráňte zvyšky rastlín a burinu z vybranej oblasti. Pred dezinfikujte krajinu dezinfekčnými prostriedkami. Môžete si ich kúpiť v záhradných predajniach a prípravu kompozície na spracovanie je veľmi jednoduché, ako je uvedené na obale.

Správna výsadba jahodovej záhrady "Kimberley" zahŕňa niekoľko položiek:

 1. Vzdialenosť medzi kríkmi môže vydržať veľký, nie menej ako 30 cm. To je vykonané tak, že s pomocou kukurice jahody bez riedenia vyplní posteľ tesne.
 2. Diera je hlboká. Po výsadbe by mal byť krík pod úrovňou zeme. Čo to dáva. Po prvé, vlhkosť je po zalievaní dobre zachovaná a po druhé, jahody, ktoré sa pestujú s knírskami, sa časom zdvihnú.
 3. Pred sadením pridáme do každej jamky polovice pohára popola a humusu (kompostu). Korene sú pokryté zeminou, starostlivo sledované, takže nie sú žiadne medzivrstvy vzduchu. Bod rastu sa nachádza na úrovni terénu. Ak sa prehĺbi, rastlina bude hniť. Ak je vysoká - jahody "Kimberly" nebude prežiť chladnej sezóny.
 4. Ihneď dobre napojené kríky.
Je to dôležité! Pri jesennom výsadbe (koniec augusta - september) odrežte staré listy, aby ste uľahčili obdobie výsadby.

Prvý týždeň po výsadbe sa sadenice odrody Kimberley Garden strawberry denne napojia.

Starostlivosť o zber plodov

Pre každého letného obyvateľstva je dôležité dodržiavať základné požiadavky agrotechniky pri pestovaní záhradných jahôd. Odroda Kimberley potrebuje viac pozornosti počas obdobia zakorenia. Ak sa to nestane, potom sa časť sadeníc môže stratiť.

Pre mladé kríky potrebujete denné zalievanie počas 10 dní.

Po namočení vody uvoľnite pôdu. Toto sa vykonáva veľmi opatrne, aby nedošlo k poškodeniu koreňov.

Varovanie! Prepustiť uvoľnenie je nemožné - na pôde okamžite vytvoril kôru, aby sa zabránilo vniknutiu vzduchu a vlhkosti.

Akonáhle sa sadenice stanú staršími, zalievanie sa zníži, ale nemali by sme zabudnúť na pletie a uvoľňovanie.

Tým sa zachráni výsadba pred šírením chorôb a zvýši sa výnosnosť odrody.

Kimberley záhradné jahody sa kŕmia štyrikrát v sezóne:

 • na začiatku jari po roztopení snehu;
 • pred kvitnutím kríkov;
 • po kvitnutí;
 • po zbere koncom leta.

Kŕmia kríky záhradných jahôd "Kimberly" s organickými látkami a minerálnymi kompozíciami.

Ak používate infúzie mäsových a vtáčieho trusu, nezabudnite vydržať pomer vody a hnojiva. Organické zlúčeniny sú veľmi silné, takže predávkovanie je veľmi nežiaduce. Z minerálnych zložiek jahoda "Kimberly" potrebuje dusík, draslík a fosfor. Je dobré použiť pripravené hnojivá pre jahody od rôznych výrobcov.

Mulčovanie uľahčuje pestovateľom pestovanie dobrej plodiny. Jahody odrôd "Kimberly" nemôže odolávať sušenie pôdy a nemá rád susedov, buriny. Preto je mulčovanie hrebeňov jahôd veľmi užitočné pre odrodu Kimberley. Vhodná suchá tráva alebo listy, slama, ihly ihličnatých stromov. Mnoho záhradníkov používa krycie materiály. Optimálny čas na ochranu pôdy - aktívny kvitnutie záhradných jahôd "Wim Kimberley."

Je to dôležité! Pri používaní trávy alebo slamy dôkladne vysušte mulč. To zachráni sadenice pred inváziou škodcov a výskytom chorôb.

Prerezávanie kríkov na jeseň sa vykonáva každoročne.

Ale po vyberaní bobule, skúsení záhradníci tiež prerezávajú Kimberley odrodu. V tomto prípade sa nové výhonky aktívne rozrastajú.

Útulok na zimu. Pre to sú použité smrekové vetvy, netkané materiály (aby sa zabránilo čiernej bielizni).

Pestovanie rôznych záhradných jahôd "Kimberley" sa považuje za vďačnú úlohu medzi letnými obyvateľmi.

Chutné, veľké bobule pokrývajú celú dobu a fyzické náklady starostlivosti.

recenzia

Medzi záhradkármi o odrode Kimberly iba pozitívne recenzie:

Elena Velyaminová, Bratsk Všetci radi jahody - od mladých po staré. Varietnosť "Kimberly" získala na veľtrhu. Veľmi rád. Charakteristiky jednoznačne zodpovedajú opisu, starostlivosť je tradičná (len starostlivo monitorujte zavlažovanie). Bobule sú veľké, krásne, veľmi chutné a voňavé. Pekné potešenie jesť také jahody! Margarita Zemtsova, Novosibirsk Je ťažké prideliť čas na prácu v krajine. Ale na lôžkach jahôd "Kimberly" odpočívam. Tak vďačná odroda, že každá starostlivosť okamžite vráti vynikajúce bobule. Kroviny v krajine trochu, ale vysoké výnosy, dostatok ovocia na zber a jesť čerstvé.

Загрузка...

Pozrite si video: Catwa Kimberly Bento Mesh Head in Second Life (Septembra 2019).