Záhradníctvo

Ako sa vysporiadať s húfom v záhrade

Euphorbia je tropická rastlina. Rastli len v Afrike a Madagaskare. Príroda sa neustále vyvíja, takže rastliny sa usadili po celom svete, keďže sa dokázali prispôsobiť akémukoľvek podnebiu a pôde. V súčasnosti vedci počítajú s viac ako 200 druhmi euphorbia. Prečo sa práve mliečne rastliny nazývajú rastliny? Je to všetko o bielej jedovej šťave, ako je mlieko.


Rastliny sú vysoké, rovnako ako stromy, dosahujú výšku viac ako 20 metrov. Medzi nimi sú kríky a trávy. Niektoré euphorbia majú dekoratívny vzhľad, sú pestované ako kvety. Medzi rastlinami veľa burín zaplavilo záhrady a ovocné sady. Ako sa zbaviť mliečnej šťavy v záhrade a bude sa o nej diskutovať.

popis

Existuje mnoho druhov a odrôd euphorbia. Niektoré z nich vyzerajú dekoratívne a sú špeciálne pestované na zdobenie miesta. Euphorbia záhrada odkazuje na škodlivé buriny, s ktorými sa bojovať. Ale pre boj, aby ste boli efektívni a dali pozitívny výsledok, musíte vedieť, kto je súper.

Výskyt buriny rastie na niekoľko metrov. Má hustý, mäsitý kmeň a veľké listy s ostrými tŕňmi. Listový tvar - trojuholník. V stonkách a listoch veľkého množstva šťavy. Dospelá plevel pokrýva plochu o priemere 40 cm.

Koreňový systém je rozvetvený, silný, korene pevne drží zem. Centrálny koreň ide do veľkých hĺbok. Preto sa rastlina nebojí strachu: korene môžu vždy získať vodu. Euphorbia burinu vidíte na fotografii. Niekoľko odvážnych duší vytiahne trn svojimi holými rukami.

V teple rastlín s nedostatkom vlhkosti wilts, čím sa znižuje oblasť odparovania. Za priaznivých podmienok môže rýchlo zaplaviť veľké plochy. A úspešne v akejkoľvek pôde rastie. Dokonca aj v bažinách a horninách nájdete túto rastlinu.

Rozmnožuje semená dozrievajú vo veľkom množstve a bočné výhonky rastú z postranných koreňov. Preto sa zbavenie plevelov nie je tak jednoduché. Navyše, keď jednoducho odrežete rastlinu bez odstránenia koreňa, bude mať nové procesy. Namiesto jednej rastliny rastie celý bush plevelov.

Kvitnutie v záhrade začína v júli a trvá do augusta. Jednoznačné kvety, okolo nich pohár, pripomínajúci závoj. V kvetenstve je jedna kvetina žena a desať je mužské. Rastlina má zaujímavé ovocie trioreshka s tromi čepeľami.

Varovanie! Najhorším nepriateľom záhradníkov - euphorbia viniča.

Táto rastlina má malé listy s hrubým voskovým povlakom. Aby bolo možné určiť burinu, pripojená fotografia.

Niektorí dedinčania živia túto pleť domácim miláčikom. Vo svojej surovej forme je veľmi nebezpečné. Ak sa chytia do sena, potom nie je nič strašného, ​​pretože šťava suší.

Ako sa zbaviť milovníkov mlieka

Skutočnou realitou je, že euphorbia sa nachádza vo voľnej prírode aj v záhradných záhradách kdekoľvek na svete. Je to všetko o jeho vitalite a schopnosti prispôsobiť sa. Nebojí sa žiadne teplo ani mráz. Preto sa rastlina nazýva metlou poľnohospodárstva.

V posledných desaťročiach sa húštiny tejto rastliny plevelov zvýšili aj preto, že plocha poľnohospodárskych plodín klesla: väčšina polí sa zmenila na panenskú pôdu: nie sú orané, neliečené.

Záhrada Euphorbia - škodlivú burinu, ktorej likvidácia je príliš zložitá. A to musí byť zničené. Po usadení sa na pozemku letného obyvateľstva alebo na poli poľnohospodára sa závod začína vytvárať obývateľné územie a zachytáva ho ako skutočný agresor.

Zahajuje sa aktívny rast zahradnej buriny, ktorej fotografia je nižšia, skôr než iné rastliny. Jeho rastové obličky sa intenzívne rozvíjajú. Keď záhradník vykopáva lôžka a hnojenie, živí nielen kultivované rastliny, ale aj buriny, vrátane hniloby.

Akékoľvek agrotechnické metódy, ktoré používate, neodstránite burinu, ak sa v nej vyskytnú semená.

POZOR! Semená materského mlieka, ako aj koreňov, môžu "stáť na zemi" niekoľko rokov, ak neexistujú podmienky na ich klíčenie.

Spôsoby riešenia euphorbia

Ako sa vysporiadať s malígnymi rastlinami, napríklad v zemiakovom poli alebo v dacha? Koniec koncov, môže utopiť zemiaky a zeleninu s početnými výhonkami a výhonkami, zbaviť potravy a vodu. So silným rastom tvorí zelený koberec. Existujú rôzne spôsoby, ako zničiť burinu euphorbia:

 • mechanické alebo agrotechnické;
 • použitie herbicídov.

Ale musíte mať ilúzie a dúfať, že sa ho zbavíte navždy. Spravodlivé "prímerie" s ním netrvá dlho. Koniec koncov, semená rastlín môžu dostať do oblasti s topánkami, so zvieratami.

POZOR! Semená, zatiaľ čo v žalúdku bylinožravcov, nestrácajte svoju vitalitu.

Mechanické metódy

Je potrebné začať bojovať s euphorbia na začiatku jari, keď sa puky len zobudia na rastline. Mladá rastlina, až kým koreň prešiel do veľkej hĺbky, je nudné odstrániť z koreňa, to sa týka nielen mliečnej. Ak opustíte malý kúsok koreňa na záhrade, hubica začne znovu rásť.

Tip! Musíte sa zbaviť buriny v rukaviciach, aby ste neostrili ruky a aby ste sa nečistili mliečnym džúsom.

Môžete vykopať burinu s lopatou, čo kože v zemi čo najnižšie. Ale to je k ničomu kosiť, pretože tam sú scions na postranných koreňoch, ktoré nedávajú euphorbia zomrieť.

Je to dôležité! Keď je nadzemná časť buriny zničená, koreňový systém začne rásť intenzívne, aby obnovil vitalitu.

Chemická metóda

Ak húštiny mliečnych v záhrade zaujímali veľkú plochu, potom je nemožné robiť bez použitia chemikálií. Herbicídy v záhrade sa používajú po mechanickom pôsobení na burinu a vykopávanie miesta. Existuje veľké množstvo herbicídov, ktoré ničia burinu. Sú to takzvané drogy nepretržitého konania:

 • TACK;
 • napalm;
 • Titus.

Varovanie! Takéto chemikálie odstraňujú hnilobu zo záhradného pozemku, ale odporúčame, aby ste nepoužívali pôdu v roku liečby.

Silné herbicídy sa môžu používať na parnej časti niekoľkokrát počas leta. Skutočne to funguje.

Existujú tiež špeciálne navrhnuté nástroje, ktoré zničia presne euphorbia. Môžete dokonca použiť aj na výsadbu pestovaných rastlín, vrátane zemiakov:

 • Lapis lazuli;
 • Roundup;
 • Dicamba.

Ak je počet tvrdých burín v záhrade záhlavia zanedbateľný a podarilo sa vám odstrániť mladé rastliny pred kvitnutím, potom nie je potrebné použitie silných herbicídov.

V zarastených húštinách plotu, ktorá zostáva pod dvojicou, môžete vodu zničiť so zvýšenou dávkou liekov. Takže môžete vyčistiť zem od buriny.

Varovanie! Po zničení mliečnej žene je žiaduce zasiať rastliny sideraty, ako je horčica, vetch a vlčie bôb, aby sa obnovila pôda.

Pri striekaní akýchkoľvek herbicídov sa musíte postarať o svoju vlastnú bezpečnosť:

 • práca sa musí vykonať v suchom bezvetrnom počasí;
 • chrániť pokožku silným oblečením;
 • na tvári by mala byť maska ​​alebo respirátor;
 • na konci liečby by sa malo odstrániť všetky odevy a všetky exponované miesta tela by sa mali dôkladne umyť mydlom;
 • ak sa prostriedok dostal do očí, premyje sa vodou a vyhľadajte lekársku pomoc.

prevencia

Zničiť burinu euphorbia rôznymi prostriedkami je polovica bitky. Hlavná vec je oprava výsledku. To pomôže prehnúť pôdu organickými alebo anorganickými látkami.

Vykopané a spracované miesto je pokryté silnou vrstvou pilín, drevených triesok, hoblín a humusu. Výborný pomáha chrániť ruberoid, tmavý film (spunbond). Teplota pod prístreškom je vysoká, korene rastliny zomierajú a výhonky sa nedokážu dostať von.

Žiadna burina, žiadne chemikálie: