Záhradníctvo

Včasné baklažány pre otvorené pole

Otvorené pozemky väčšina záhradníkov považujú za najlepší spôsob, ako pestovať zeleninu. Na výsadbu na záhrade odporúčame vybrať si plodné a ranné zrelé odrody baklažánu. Pri výbere odrody je potrebné zvážiť niekoľko ukazovateľov:

  1. Stabilita a výťažok za nepriaznivých podmienok prostredia. Moderní chovatelia neustále pracujú na zlepšení vlastností baklažánu. Nové hybridy a bežné odrody môžu vydržať nižšie teploty, poryvy vetra a zvýšené teplo.
  2. Štruktúra kríkov. Pre malú oblasť je dobré pestovať nie príliš rozľahlé, kompaktné rastliny. Normálna hustota výsadby sadeníc - 5 kruhov na 1 štvorcový. m pôdy a odoláva veľkosti medzi riadkami. Je lepšie brať do úvahy veľkosť lokality a vytvoriť pohodlné podmienky pre rané baklažány.
  3. Pôdna plodnosť. Banány láska pôdy svetlo, voľné, piesočné, dobre oplodnené. Uistite sa, že ste sa pokúsili dodržiavať postupnosť zmien plodín na otvorenom teréne.
  4. Možnosť dobrého napájania a výživy. Rastliny sú milujúce na vlhkosť, citlivé na zavádzanie živín. Milujú správne včasné napájanie a kŕmenie.
  5. Tepelný režim. Pri nízkej teplote alebo intenzívnom ohriatí môže zomrieť. Lepšie je pestovať rané baklažánky na tých miestach, kde sa pôda ľahko zohreje a nie je silný vietor. Pristátie môžete chrániť prenosným skleníkom. Ohrievanie sa zachovalo a vietor neporušuje rastlinu.
  6. Termín zrenia. Aby sa baklažán chránil pred včasným poklesom teploty, mali by sa vybrať odrody predčasného dozrievania. To platí najmä v oblastiach s chladným podnebím.

Včasné zrelé baklažány majú trpaslíky alebo sredneroslye, ale rozvetvené a rozvetvené. Všetky časti rastliny sú fialové tóny. Ale tvar ovocia môže byť vybraný pre každú chuť:

  • hruškovitého tvaru;
  • oválny;
  • valcový;
  • round.

Farebná škála plodov je taká rozmanitá, že v otvorenom teréne je možné včasné vkladanie baklažánov do krásnej kombinácie.

Výber skorých odrôd

Ak chcete zabezpečiť potrebu zeleniny na jedlo a dopriať si, rastúce rané baklažánky, môžete si vybrať mimoriadne odrody.

"Vakula"

Ďalším zástupcom hybridy, ktorí vydržia zima. Na žatvu stačí 70 dní od úplného klíčenia. Plody sú tmavo purpurové, valcovité, s výbornou chuťou. Bush rastie až do výšky 1 metra, silne listnatý a silný. Plodiny zozbierané do mrazu.

záver

Výber chovných odrôd je obrovský, nové názvy sa objavujú každý rok. Môžete zostať na svojej obľúbenej odrode baklažánu a môžete vyskúšať nové. To vám poskytne príležitosť získať ďalšie vlastnosti vašej obľúbenej zeleniny. Mnoho odrôd má silnú odolnosť voči chorobám, škodcom a kolísaniu počasia. Ak chcete zastaviť výber na hodný zástupca, je to jednoduché a kultivácia vám poteší. Koniec koncov, vytrvalé odrody nevyžadujú neustálu pozornosť a mierne zjednodušujú agrotechnické opatrenia.