Záhradníctvo

Strawberry Marshmallow

Zahradníci v mnohých regiónoch Ruska pestujú rôzne druhy záhradných jahôd, ktoré im nazývajú jahody. Dnes, vďaka tvrdej práci chovateľov sveta, existuje obrovské množstvo odrôd. Ale práve táto rozmanitosť niekedy zamieňa záhradníkov. Chcem nielen niečo nové na webe, pokiaľ bude výsledok.

Odrody chovateľov z Dánska sa stávajú čoraz obľúbenejšími. Jedna z týchto rastlín - strawberry Marshmallow. Verte mi, že inzerujeme záhradné jahody, ale stačí uviesť fakty: podľa recenzií a fotografií odoslaných záhradkármi. Toto je skutočne veľká ovocná a plodná paleta lahodných voňavých bobúľ.

Popis a vlastnosti

Jahody odrody Zephyr sa pestujú nielen v súkromných oblastiach, ale aj na veľkých pestovateľských podnikoch. A táto nadprirodzená záhradná jahoda dáva bohatú úrodu nielen na otvorenom poli, ale aj v skleníkoch.

Botanické vlastnosti

 1. Bush kompaktný s pubescentnými smaragdovo zelenými listami. Sú veľké, s malým zvlnením. Stonky do 10 cm, vzpriamené. Jahoda hodí veľa silných stoniek schopných držať veľké množstvo bobúľ. Ako je uvedené v popise odrody (na obrázku je vidieť), na jednom výhonku je najmenej 20 snehovo-bielych kvetov, z ktorých každá je zviazaná a premenená na bobule. Čo nie je marshmallow!
 2. Bobule sú karmínové, lesklé, držia sa na pevnom stonku, takže nikdy "netečia". Plody môžu byť s tupým hrotom, s hrebenatkami alebo rebrami. Vnútorná časť nemá žiadne dutiny, svetlo ružové s miernymi bielymi pruhmi. Bobule sú sladké s výraznou arómou.
 3. Podľa popisu odrody, fotografií a recenzií záhradníkov, jahoda Zephyr má plody rovnakej veľkosti v priebehu sezóny - od 20 do 35 gramov. Niektorí záhradníci v revízii ukazujú, že jahody odrôd Marshmallows majú svoje vlastné držiteľov rekordov, dosahujúce 60 gramov.
 4. Pestovanie tejto odrody je ťažké. V hodnoteniach záhradkári naznačujú, že materské kvality odrody sa zriedka zachovali. Preto, získať sadenice pomocou rozdelenia Bush a zakorenenie kníre, čo je postačujúce pre jahody tejto odrody. Vyberte si prvú zásuvku na fúzy z najproduktívnejších rastlín.
POZOR! Je potrebné zmeniť sadenie záhradných jahôd odrody Zephyr za 4 roky.

dôstojnosť

Zvážte, čo priťahuje záhradníkov:

 • Zephyr nie je odrodová odroda, ale s vhodnou poľnohospodárskou technológiou môže dlhodobo prinášať ovocie.
 • Napriek šťavnatosti, ovocie má vysokú prepraviteľnosť, nedrží sa, netečie.
 • Plody začína v roku pestovania, spravidla na konci mája, môžete strieľať prvé bobule. Ak odrody jahodovej marshmallow pestujú v skleníku, potom dozrievanie začne začiatkom mája. Výnos je vysoký, s jedným kríkom môžete odstrániť takmer kilogram sladkých vonných bobúľ.
 • Odroda je univerzálna, vhodná na konzumáciu v čerstvom stave, konzervovanie, varenie a mrazenie. Hodnotenie záhradkárov týkajúce sa spoločnosti Zefir je iba pozitívne.

Jahodový Zephyr, ktorý sa podľa charakteristík javí, môže byť pestovaný v regiónoch Ruska, kde v zime teplomer klesne pod 35 stupňov, ak je zima zasnežovaná. Aby sa nezmrazili korene v neprítomnosti snehu, je potrebné, aby boli dobre pokryté postele s jahodami typu Zephyr.

Je to dôležité! Rastliny sú odolné voči mnohým ochoreniam jahôd, vrátane hniloby, prachovej ruže a fusária.

Vlastnosti pestovania

Pestovanie jahôd marshmallow je jednoduché, pretože nevyžaduje špeciálnu starostlivosť. Hlavná vec spočíva v dodržiavaní agrotechnických pravidiel.

podmienky

 1. Ground. Záhradné jahodové odrody Zephyr dávajú dobrú úrodu na neutrálnych pôdach. Najlepšie je pestovať po repy, cibuľke, kapusty. Pôda musí oplodniť. Môžete použiť minerálne hnojivá alebo organické. Záleží na preferenciách záhradníka. Pôda by mala byť voľná, priedušná.
 2. Kedy sa pestovať. V otvorenom teréne sa v druhej polovici augusta vysadia sadenice odrody Zephyr, takže junaká pred zimovaním získajú silu a na jar získajú bohatú úrodu.
 3. Pri výsadbe jahôd je potrebné udržiavať vzdialenosť 45 cm Ulička s dvojriadkovým zasadením do 60 cm Otvory pre sadenice by mali byť minimálne 25 cm hlboké Ak používate sadivo s uzatvoreným systémom, pretrepte zem a nakrájajte dlhé korene. Pri výsadbe umiestnite korene tak, aby sa pozerali nadol. Aby sa zabránilo vysušovaniu pôdy (môže pretrvávať krátke sucho), ihneď po výsadbe jahôd odrody Zephyr sa má použiť mulč so slamou alebo seno.

starostlivosť

Zavlažovanie jahody, napriek odolnosti proti suchu, musíte pravidelne, raz týždenne stačí. Keď sa Zephyr začína tvoriť pupenky a vaječníky, zvyšuje sa potreba vody. Pri nedostatočnom napájaní môžete nielen stratu časti úrody, ale aj suché drobné ovocie.

Ak vodu z jahôd odrody Zephyr zvyčajným spôsobom, potom je potrebné sa vyvarovať vody na listy a ovocie. Pre nich je škodlivé, môžu sa objaviť choroby. Najlepším spôsobom vody je inštalácia kvapkacieho systému. V tomto prípade rastliny dostanú vodu včas av správnom množstve. Pozrite sa na fotografiu nižšie, ako to vyzerá v praxi.

Vzhľadom k tomu, plody sú hojné, jahody ťahať všetky živiny a stopové prvky zo zeme. Ak nevykonáte včasné obliekanie, rastlina bude vyčerpaná, čo nepriaznivo ovplyvní výnos. Strawberry odroda Zephyr je kŕmené dvakrát mesačne. Môžete použiť dusičnan amónny, superfosfát, draselnú soľ, pričom používate hnojivá v rovnakých množstvách.

Varovanie! Hnojivá obsahujúce chlór sa neodporúčajú na kŕmenie jahôd.

Weeding a uvoľňovanie sú procesy náročné na pracovnú silu, ale je možné sa im vyhnúť mulčovaním pôdy seno, slamou alebo pokrytím postelí čiernym filmom.

Strawberry Marshmallow je odolný proti chorobám jahôd, prevencia neublíži. Na jar by sa výsadba mala prednostne postriekať jednostranným roztokom síranu meďnatého. Zachráni sa pred chorobami a niektorými škodcami.

Varovanie! Spracovanie počas kvitnutia a plodov nemožno vykonať.

Hodnotenie záhradníkov

Victor, 39 rokov, oblasť Irkutsk Keď som na záhrade vysadil jahody od Zefyra, susedia v chate sa na mňa pozreli, akoby boli excentrický, neverili v úspech. 3 roky uplynuli, moje jahody rastú a úspešne prinášajú ovocie. Bobule sú lahodné, voňavé. Manželka odmieta používať ovocie na džem, pripravuje kompoty a zmrazí. Deti jedia a lízajú v zime. Aj k bobu by sa nemal pridávať žiaden cukor. Samozrejme, že na to, aby boli kríky zima, musíme na jeseň tvrdo pracovať. Andrei, 46, Alexandrov Pestovanie jahôd je mojím biznisom. Zaoberám sa kultúrou niekoľko rokov. Mám rôzne marshmallows tiež. Môžem povedať len dobré veci o ňom. Jedná sa o jahodu, ktorá vás nikdy nedovolí. Jana, 34-ročná, Bryansk, začala pestovať jahody minulý rok. Kúpil som sadenice v kvetinárstve. Aby som bol úprimný, nechcel som vziať Zephyr, aj keď ho predávajúci chválil. Rozhodol som sa, že budem mať len 3 kruhy na súd. Teraz si pamätám tohto muža s vďačnosťou. Aj v prvom roku boli krovy spokojné s veľkými, jedným až jedným bobuľami. Z rastlín zhromaždili 2 kg šťavnatých, chutných bobúľ. Časť bola zjedená a zvyšok bobule zamrzol. Áno, som zakorenil kníh a teraz nemám 3 kefy, ale veľa. V skutočnosti som pre tento obchod nový, ale všetko sa pre mňa ukázalo, čo je najdôležitejšie, túžba.

Pozrite si video: Questionable Strawberry Marshmallow Moments Part 1 (December 2019).

Загрузка...