Záhradníctvo

Jahoda San Andreas

Pestovanie jahôd (záhradné jahody) pre niektorých záhradníkov hobby, pre iných - skutočné podnikanie. Ale bez ohľadu na to sa všetci pokúšajú získať jedinečnú odrodu, ktorá by nielen poskytla bohatú úrodu lahodných voňavých bobúľ, ale pri odchode nevyžadovala veľké úsilie.

Renovovaná jahoda San Andreas spĺňa všetky vyššie uvedené požiadavky. Že záhradníci by mohli byť presvedčení o tom, odporúčame oboznámiť sa s popisom stupňa, fotografií a odpovedí našich čitateľov. Hneď povedzme, že záhradná jahodová odroda San Andreas je produktom kalifornských chovateľov. Je zrejmé, že ruské podnebie je trochu iné, preto existujú špeciálne nuansy v pestovaní a starostlivosti o jahody. Zahradníci, najmä začiatočníci, by o nich mali vedieť.

popis

Pozrite sa na fotografiu. Aké krásne bobule v rôznych jahôd! Sami ste schopní pestovať jahody na svojich pozemkoch. Zoznámenie sa v neprítomnosti s jahodami San Andreas podľa opisu odrody, fotografií a recenzií záhradníkov, určite príde na to, aby ste ich na svojich stránkach vysadili.

Takže, čo je zaujímavá zámorská odroda:

  1. Zelené odrody San Andreas zodpovedajú tým, ktoré sú uvedené na fotografii v článku. Sú pevné, lesklé. Dotyk je mierne hrubý kvôli hlbokým osivám. Plody sú na vonkajšej strane jasne červené, ale zvnútra je mäso oranžové s bielymi žilami. Samotné bobule sú plné, kužeľovité, špička je mierne zaoblená. Chuť sladká s nádychom kyseliny.
  2. Bobule sú dobre držané na stonke, dokonca aj v prezretej podobe netečú k zemi. Jahody sú veľké, vážia asi 30 gramov, aj keď sa môžu vyskytnúť nejaké obry - až 60 gramov. Každé bobule je veľkosť kuracích vajec. Pozrite sa na fotografiu poslanú záhradkármi.
  3. Je vysoko cenený pre pestovateľov jahôd na predaj, hustota bobúľ, čo zaisťuje vynikajúcu prenosnosť.
  4. Kroviny zo záhradných jahôd San Andreas odroda nie je príliš veľká, listy sú svetlo zelené. Koreňový systém, na rozdiel od mnohých odrôd danej kultúry, je silný, rozvetvený. To ovplyvňuje výnos.
  5. To dáva malým jahodám, preto nahradiť výsadby, niektoré z nich musia byť zakorenené.
  6. Rastlina počas rozkvetu hodí až 10 hrubých stopiek, ktoré dokážu uchovať zber dozrievaných bobúľ. Pozrite sa na fotografiu, ktorá vyzerá ako odrodová jahodová pri ovocení - to všetko je v súlade s opisom.
  7. Pri uplatňovaní noriem agrotechnológie môžete získať viac ako jeden kilogram lahodných šťavnatých bobúľ z jedného kefa.
  8. Oprava jahôd je rozmanitosť neutrálny deň, to znamená, že pokles denného svetla neovplyvňuje plodnosť. Zvyčajne začína v máji, posledné bobule sú roztrhané v októbri. Bobule dozrievajú vo vlnách za 5-7 týždňov. Jadrové teplo mierne znižuje plodnosť jahôd tejto odrody. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa to stalo, navlečte siete alebo markýzy nad pristátím. Čo sa týka dávania, je celkom možné zachrániť zber.
  9. Jahoda San Andreas odoláva mnohým chorobám a škodcom kvôli svojej vysokej imunity.
  10. Pretože plodnosť je bohatá a predĺžená, rastliny sa nevyhnutne niekoľkokrát kŕmia počas vegetatívneho obdobia.

Obsahuje agrotehnika

Dokonca aj nováčik bude môcť pestovať jahody Andreas, pretože starostlivosť o ňu nie je ďaleko od ostatných odrôd odrezaných záhradných jahôd. Najdôležitejšie je brať do úvahy agrotechnické normy.

Po prvé, musíte pripraviť úrodnú posteľ s uvedením rašeliny, humusu, kompostu alebo minerálnych hnojív.

Varovanie! Čerstvý hnoj pod jahodami sa nedá vyrobiť.

Po druhé, pri výsadbe medzi kríkmi jahôd odrôd San Andreas by mala byť najmenej 30 cm, medzi riadkami na 40. Sadenice sú lepšie rastlín na jeseň. Rastliny sú dobre napojené a pôda je mulčovaná.

Je to dôležité! V prvom roku by mali byť odrezky kvetov odrezané na odrode San Andreas, aby rastlina získala silu na následné plody počas 3-4 rokov.

Potom je potrebné pristátie aktualizovať.

Po tretie, ako hovoria záhradkári vo svojich prehľadoch, odroda jahody San Andreas má vysokú potrebu napájania a hnojenia. Netoleruje ani najmenšie sucho. Na vyriešenie problému sušenia postele pomáhať kvapkanie zavlažovacieho systému.

Navyše ani začiatočník nemá s jeho inštaláciou žiadne osobitné problémy. Najjednoduchšie kanalizačné zavlažovanie je možné usporiadať pomocou bežných hadíc, ako je znázornené na obrázku nižšie. Čo je to pohodlnejšie? Všetky jahodové plodiny nesúhlasia so zmáčaním listov, kvetov a ovocia vodou. Bez ohľadu na to, ako starostlivo používajú záhradníčky na zalievanie, nemožno zamlžovať jahody.

Na zimu postele v otvorenom prístrešku z mrazu. Stupeň prístrešku bude závisieť od klimatických podmienok.

kŕmenie

Na základe opisu botanických vlastností a charakteristík odrody počas vegetatívneho obdobia a pri príprave rastlín na zimovanie je potrebné pravidelné kŕmenie. Ide o minerály aj o organické látky.

Hoci v posledných rokoch sa záhradníci snažia odstrániť minerálne hnojivá, uprednostňujú organické hnojenie. Ale to nie je zmysel. Hlavnou vecou je nakŕmiť odroda San Andreas niekoľkokrát za sezónu od začiatku jari. Podľa opisu jahody niekoľkokrát ovplyvňujú počas leta, pôda je vyčerpaná.

V tipoch na video, ako podávať jahody bez chemických látok:

Je to dôležité! Jedine dostali potrebné jedlo, jahody poskytnú majiteľom stránky bohatú úrodu chutných bobúľ s jedinečnou arómou.

Slámové odrody San Andreas sa môžu úspešne pestovať v skleníku, najmä ak sa kultivujete v priemyselnom meradle. Kto nechce mať takú žatvu veľkých ovocných odrezaných jahôd, ako na fotografii nižšie. Je tu niečo, na čo by sme mali byť hrdí!

Choroby a škodcovia

Hoci odroda je považovaná za odolnú voči mnohým chorobám, ako je uvedené v popise, v záznamech záhradkári naznačujú, že sa nevyhýbajú múky, biele škvrny, roztoče jahôd a vošky.

Tip! Nezanedbávajte preventívne opatrenia, ošetrujte jahodové kríky včas.

Na ničenie chorôb a škodcov pomocou špeciálnych chemikálií. Hlavnou vecou nie je spracovanie jahôd pri dozrievaní ovocia. Ak chcete zachrániť rastliny môžu byť vysadené v lôžkach cesnaku, nechtíka, kôpru a petržlenu.

Hodnotenie záhradníkov

Elena, 43, Volochok Rastú rôzne San Andreas na jeden rok a nemôžem dostať to. Starostlivosť o neho nie je o nič ťažšie ako iné jahodové výsadby. Spracovávam ich rovnakým spôsobom. To je len kŕmenie mojej Sanychu (ako nazývame zámorské odrody) potrebujeme viac. Odporúčam aj začiatočníkom. Anna, 60 rokov, Belgorod Moja priateľka sa so mnou zdieľala odroda jahody San Andreas. V prvom roku pestovania sa urobili veľa chýb. Chcem varovať ostatných záhradníkov proti nim. Dychtivo som začal kŕmiť rastliny. Z toho prišlo obrovské množstvo kníh. Niektoré z nich boli odstránené, ale to nestačilo. V krátkom čase bola moja posteľ pokrytá zakorenenými zásuvkami. Bolo len veľmi málo ovocia, boli o niečo viac ako divé jahody. Chcel som ho vytiahnuť, ale zavolal som svojho priateľa. Všetko mi vysvetlila a pomohla mi vysporiadať sa s týmto problémom. Teraz San Andreas je najplodnejšia a milovanejšia Saveliy vo veku 35 rokov, Vologda, na 3 roky som pestovala jahody San Andreas. Na jar budem omladzovať prvú záhradu, pretože bobule sú menšie. Každý rok pripravujem výsadbový materiál z fúzy. Voňavé ovocie ako celá moja rodina. Jedzte veľa čerstvého a zmrazte.

Загрузка...

Pozrite si video: Jak vložit skiny zbraní a skiny aut do Gta San Andreas (Septembra 2019).