Výstavba

Plastové pieskovisko

S nástupom leta, deti vyšli hrať vonku. Staršie deti majú svoju vlastnú aktivitu, ale deti bežia rovno na ihriská, kde je pieskovisko jednou z najobľúbenejších vecí. Ale teraz je čas odísť do krajiny a rodičia sa začnú zápasiť s tým, čo ich dieťa robí. Vytvorenie plnohodnotného ihriska na dvore je veľmi drahé a ťažké, ale bude správne umiestniť plastové pieskovisko.

Akú úlohu zohráva plastová piesok pri vývoji dieťaťa?

Detské plastové pieskoviská budú lákať deti na jeden deň a rodičia budú mať voľný čas na prácu v záhrade. A hrať sa s pieskom milujú deti rôzneho veku. Sochárstvo nie je len zábava. Pri hraní s pieskom deti rozvíjajú motorické zručnosti a dokonca aj myslenia. Dieťa sa naučí navrhovať hrady, labyrinty, stavať jednoduché postavy.

Spravidla sa hra v plastovom pieskovisku nevyskytuje sama. Okolité deti určite prídu na návštevu. Mladí zástupcovia malej spoločnosti budú mať spoločné záujmy. Deti sa naučí byť priateľmi. Budú tu prvé spory nad lopatou alebo lopatou. Títo chlapci vyriešia problémy sami. Naučia sa zdieľať hračky, zbaviť sa takého negatívneho znaku ako chamtivosti. Ďalšou pozitívnou vlastnosťou je, že detský piesok sa nachádza na ulici. Takže deti budú tráviť viac času na voľnom priestranstve, než sedieť pri televízii.

Plastové pieskoviská, ktoré sa nachádzajú vo dvore medzi vysokými mestami, hrajú veľkú úlohu vo vývoji detí:

  • V závislosti od veľkosti je ihrisko dokončené s jedným alebo viacerými karanténami. Aj keď sú nainštalované, napríklad tri kusy, stále to nestačí na individuálnu hru. V takomto prípade sa detské sandboxy stanú predmetom zdieľania. Na detskom ihrisku sú deti z rôznych vstupov. Majú spoločné záujmy, sú priateľmi.
  • Plastové pieskovisko umožňuje používať jednotlivé hračky. Osobitný záujem o deti je produkt vo forme zvierat, pohádkových hrdinov alebo člnov. V takomto prípade je samotná detská sandboxová hračka individuálna, ale s ňou sa môžu hrať aj viaceré deti.
  • Aj keď na dvore nie je ihrisko, vždy bude súkromný obchodník, ktorý prinesie pieskovým strojom na opravu bytu. V takýchto prípadoch organizovať miesto pre hru pomôže tímom sandboxov z plastu. Konštrukcia stačí na to, aby sa dostala z bytu k vchodu, rýchlo ju zhromaždiť a požiadať suseda o pár kôstky z piesku, hneď ako deti vybehnú.
Varovanie! Na zabezpečenie hygieny hrania dieťaťa v piesku je možné len s použitím plastového piesku.

Vo vývoji psychológie dieťaťa je veľmi dôležité hrať s jasnými hračky, pohodlné a príjemné na dotyk. Plasty spĺňa všetky tieto požiadavky. Plastové hračky pre piesok pozostávajú z nožov, plesní, vedier, hračiek a iných predmetov. Viacfarebné hračky vytvárajú dobrú náladu pre deti, prinášajú veľa pozitívnych výsledkov. V porovnaní so starými vyblednutými návrhmi sú plastové pieskoviská pre deti väčší záujem. Je príjemnejšie, aby sa dotkli, než na lakované dosky zo stromu alebo kovu.

Plastové pieskovisko pre malé dieťa

Mnohí rodičia si pamätajú starú osu, kde sedeli dieťa a vyliali mu hračku. Dlhý pobyt v obmedzenom priestore nudil dieťa. Teraz sú k dispozícii na predaj samostatné plastové pieskoviská, ktoré môžu nahradiť záhradu už od útleho veku. Farebné návrhy malých rozmerov sa vyrábajú vo forme pohádkových znakov alebo jednoducho vo forme krabice s vekom. S najväčšou pravdepodobnosťou si všimnete, že je lepšie zakúpiť takú plastovú pieskovku namiesto zákusku. Pre dieťa je to väčší záujem.

Samostatné plastové pieskovisko je možné inštalovať aj v miestnosti tým, že položíte pod ním fóliu. Dieťa sa nikdy unaví hrať v takejto aréne. Nebude komplikovaný a celý deň sa bude baviť, zatiaľ čo jeho matka bude zaneprázdnená inými vecami.

Prečo sa plast považuje za najlepší materiál pre pieskovisko

Rôzne nápady na výrobu pieskoviek sú skvelé, ale sú to plastové konštrukcie, ktoré sú považované za najbezpečnejšie. Okrem toho sú pre deti pohodlnejšie. Je to ako porovnanie starého stoličky s novou stoličkou. Môžete sedieť na oboch predmetoch, ale stolička je ešte pohodlnejšia.

Poďme sa pozrieť na hlavné výhody plastové pieskovisko:

  • Kompaktná veľkosť umožňuje presunúť plastové pieskovisko z miesta na miesto, priniesť ho do bytu v noci, hrať v interiéri, ak prší vonku.
  • S nástupom chladného pieskoviska je možné uložiť v miestnosti. Zvlášť výhodné je to urobiť pomocou sklápateľných plastových konštrukcií. V prípade potreby sa dá ľahko zostaviť v miestnosti pre hru. Pri hraní v interiéri nie je potrebné používať piesok. Plnivo môže byť gumové guľôčky alebo iné podobné predmety.
  • Počas hry dieťa nikdy netierá oblečenie na plast. Nie je šanca riadiť štípanie alebo byť zranený odlúpnutím farby.
  • Skvelou možnosťou je plastová pieskovnica s vekom, ktorá vám umožní nebaviť sa čistoty piesku. Domáce mačky a psy často používajú túto voľnú výplň na toalety. Kryt zabráni invázii zvierat, navyše nedovolí, aby sa piesok upchal listami a inými odpadkami, ktoré padali zo stromov.
  • Tam je sandbox s vekom, ktoré môžu byť použité ako tabuľka. Súčasne so zábavou v piesku má dieťa príležitosť odviesť pozornosť od stolových hier.
  • Veľká piesok z plastu je pre ňu jednoduchá starostlivosť. Konštrukcia nevyžaduje ročné lakovanie, brúsenie a iné opravy. Plast dokonale umyje všetky dezinfekčné prostriedky, zachováva jasnú farbu a vo vlhku nezmizne.

Dokonca aj veľké plastové pieskovisko je charakteristické nízkou hmotnosťou. Môžete ju ľahko priviesť z obchodu do verejnej dopravy.

Výber pre dieťa najlepšiu možnosť hry z plastu

Moderný výrobca ponúka veľa plastových modelov. Niekedy rodičia považujú za ťažké rozhodnúť o najlepšej možnosti pre hranie svojich potomkov. Táto otázka by sa mala osloviť pomaly. Mnoho detských pieskovísk je vybavených dodatočnými plastovými prvkami pre hru. A to nie sú len malé hračky. Samotné návrhy sú vyrobené tak, aby sa mohli premeniť na stôl, lavičky a iné vhodné zariadenia.

Pri výbere takejto hračky je dôležité poznať názor dieťaťa. Z toho bude závisieť od toho, ako s ňou bude zaobchádzať. Predpokladajme, že dieťa chcel získať pohodlné miesto na hranie s jedným stolom a kúpili mu obyčajnú plastovú škatuľu. Prirodzene, za pár dní zmizne záujem o takúto hračku a drahý nákup sa vyhodí do pekárne. Avšak spolu so želaním dieťaťa je potrebné vziať do úvahy a názor rodičov. Že sa budú musieť starať o plastové ihrisko. Zvyčajne plastové pieskoviská obsahujú približne 40 kg piesku. Objem je malý, ale je lepšie, ak už nie je kontaminovaný. Či už je to dieťa, alebo nie, je lepšie uprednostniť produkt s vekom.

Tip! Čím viac ďalších položiek v hernej položke, tým vyššie jej náklady. Tu musíme vziať do úvahy finančné možnosti rodičov a nájsť kompromis s dieťaťom pri výbere optimálneho modelu.

Výber kvalitného piesku

Takže kúpil detské pieskovisko z plastu, teraz zostáva naplniť ho pieskom. Vo vidieckych oblastiach je táto problematika jednoduchšia. Môžete navštíviť kameňolom alebo nahrať riečny piesok. Ako možnosť - opýtajte sa svojho blížneho. Pre obyvateľov mesta sa problém voľnej ťažby piesku stáva zložitejším. Je to blízko veľkej budovy. Za to stojí za to premýšľať. Za plastové pieskovisko sa platilo veľa peňazí, aby sa udržala hygiena dieťaťa. Čo môžete očakávať od piesku, prijatého na ulici, kde ho navštívili mačky a psy?

Optimálne uprednostňovať zakúpený piesok, špeciálne navrhnutý na plnenie plastových pieskoviek. Pri nákupe plnidla sa odporúča požiadať predávajúceho o osvedčenie o kvalite tovaru. Je lepšie vybaliť vrecko a prezrieť si obsah. Čistený piesok ide bez prídavku hliny alebo riek. Pevné zrná piesku majú vynikajúcu tekutosť a nelepia sa na ruku.

Existuje ešte jeden plus v uprednostňovaní zakúpeného plniva. Faktom je, že počas čistenia piesok podlieha špeciálnemu ošetreniu, po ktorom každé zrnko piesku vyhlazuje ostré hrany. Použitie takejto plnidla zaručuje, že na plastovom povrchu výrobku nezanechá malé škrabance.

Stacionárne hračky z plastu

U 3-5 detí nie je dostatok malého piesku. V tomto prípade sú vytvorené stacionárne herné komplexy. Použitie veľkej plastovej konštrukcie je dôležité vo verejných ihriskách, pre veľké rodiny alebo priateľov susedov, ktorí majú deti.

Detský piesok v podobe herného komplexu je schopný dosiahnuť rozmery 2x2 m. Výška plastovej strany je zvyčajne obmedzená na 40 cm, dizajn je najčastejšie doplnený doplnkovými prvkami pre hru. Patria medzi ne lavice, stôl, baldachýn zo slnka a iné atribúty. Všetky ďalšie položky sú odnímateľné pre jednoduchú prepravu.

Vrchlík umožní deťom hrať na čerstvom vzduchu za každého počasia. Počas slnečného dňa strecha ochráni dieťa pred prehriatím a v prípade zatemneného počasia - z dažďa. Lavičky s chrbtom vytvoria príjemné prostredie pre hry pri stole. No, ak sa môžu premeniť na obal. Kryté piesok zostane suchý a čistý kedykoľvek počas dňa. V noci krytie neumožní túlavým zvieratám vyrábať piesok a so silným vetrom to zabráni fúkaniu.

Je to dôležité! Kvôli veľkej veľkosti je stacionárny herný komplex nainštalovaný na trvalom mieste. Uvedenie plastového výrobku z miesta na miesto nebude fungovať, oveľa menej ho prinesie do domu.

Zaujímavým riešením organizácie detského ihriska sú modulárne plastové pieskoviská. Výrobok sa podobá projektantovi. V balení je 4 až 8 plastových modulov. Na zostavenie krabice stačí pripojiť požadovaný počet prvkov, ale nie menej ako štyri. Plastové moduly umožňujú karabike dodávať iný geometrický tvar a súčasne upravovať veľkosť hernej plochy.

Modulárny plastový plot nemá dno, strechu a iné zariadenia. Kryt bude musieť urobiť samostatne alebo dažďová voda jednoducho prejde pieskom a nasiakne sa do zeme. Na výrobu plastových modulov pomocou vysoko kvalitného polyetylénu a jasných netoxických farbív. Výrobok váži približne 16 kg. To umožňuje jednoduchú prepravu a inštaláciu jednej osobe. Nevýhodou nízkej hmotnosti je posun plastového plotu z trvalého miesta alebo jeho prevrátenie deťmi. Aby bola štruktúra ťažšia, duté moduly sa naplnia vodou.

Bez ohľadu na to, koľko modulov je vytvorené plastové pieskovisko, môže byť ľahko prenesené na iné miesto. Na konci letnej sezóny je výrobok rozobratý do jednotlivých prvkov a potom odoslaný na uloženie v technickej miestnosti.

Usporiadanie detského ihriska na chate

V chate, plastové pieskovisko pre deti pomôže zorganizovať skvelé miesto na dovolenku s detským ihriskom. Model je možné vybrať pri návrhu krajiny na dvore, ale vždy s vekom. Plasty nevyžadujú žiadnu starostlivosť, takže nebudú vziať drahocenný čas rodičov. Všeobecne platí, že pre krajinu je optimálne nakupovať tvarovanú plastovú misku s dnom. Tento dizajn môže byť použitý na hranie s pieskom, rovnako ako malý bazén. Malé množstvo vody sa rýchlo ohreje na slnku a dieťa bude môcť strieľať s potešením.

Detský skladací model Nova

Medzi skladateľnými plastovými pieskovými krabičkami je model Nova pomerne populárny. Produkt je vhodný na hranie v interiéri a exteriéri. Segmenty sú vyrobené z kvalitného plastu. Dodáva sa bez markingu markíza. Pri vonkajšej inštalácii sa môže použiť namiesto krytu.

Sada Nova pozostáva zo šiestich modulov, ktoré sú navzájom spojené plastovými skrutkami. Sú tiež v prípade potreby pripevnené markízy. Plastové pieskovisko je vybavené dnom materiálu odolného voči vlhkosti. Dĺžka každého modulu je 71 cm. Pri zostavovaní je výška plastových strán 24 cm a priemer konštrukcie je 1,2 m. Náplň je obyčajný alebo zakúpený piesok, rovnako ako špeciálne gule pre bazény.

Video zobrazuje rôzne možnosti pre detské plastové pieskoviská:

Plastové pieskovisko to urobte sami

Je nemožné vyrobiť plastové pieskovisko s vlastnými rukami kvôli nemožnosti organizácie celej výrobnej technológie doma. Hoci remeselníci dokážu nájsť východisko z tejto situácie. V kurze sú známe všetky plastové fľaše, ale prvá z dosiek alebo drevené rámček.

Fľaše majú rovnaký tvar a veľkosť. Každé veko je pripevnené k drevenej základni pomocou skrutiek. Zároveň je dôležité udržiavať správnu vzdialenosť medzi nimi, aby sa skrutkované plastové fľaše neroztrhli a medzi nimi nebolo žiadne miesto. Keď sú všetky zátky po obvode základu naskrutkované, na nich sa naskrutkujú fľaše. Potom zoberte mäkký drôt a spojte všetky nainštalované plastové nádoby. Švík je dvojitý: hore a dole fľaše. Ak chcete zobraziť, ako sú plastové fľaše šité pomocou drôtu, pomôžete fotke.

Zvraty drôtu sú skryté medzi dvoma susednými fľašami. V drážkach je zabudovaný drevený rám s plastovou stranou fľaše, potom je zachytený základným náterom. Dno vo vnútri krabice je pokryté materiálom odolným voči vlhkosti a piesok sa naleje na vrch. Domáce plastové pieskovisko pripravené na použitie.

výsledok

Pri návrate k zakúpeným plastovým modelom je potrebné poznamenať, že by ste nemali ušetriť na získavaní lacných boxov. Špinavé plasty majú schopnosť vyhorenia, rozkladajú sa na slnku a uvoľňujú toxické látky.