Záhradníctvo

Jahoda Malvina

Každý letný rezident snov o rozšírení sezóny spotreby jahôd. Toto chutné a zdravé bobule je vždy spôsob, ako ísť na stôl, a to je dobré v prázdnych miestach. Nie tak dávno sa v Nemecku objavila odroda, ktorá je pripravená splniť tento sen. Jedná sa o rôzne jahody Malvina. Tento bobule, ktorý v roku 2010 vytvoril nemecký chovateľ Peter Stoppell, dokončuje jahodovú sezónu ovocných odrôd jahôd a dokonale ju dokončuje, pretože jahody Malvina sú prekvapivo dobré nielen vo vzhľade, ale aj v chuti.

Respondenti letných obyvateľov o ňom sú len nadšení a zistiť o nej, pozrieť sa na jej fotografiu a prečítať si popis odrody jahôd Malvina.

Vlastnosti odrody

 • To dozrieva veľmi neskoro. V závislosti od pestovateľského regiónu môže plodnosť začať od konca júna do polovice júla.
 • Doba plodenia je natiahnutá a môže byť od 2 do 3 týždňov v závislosti od počasia. V horúcom a slnečnom letnom období rýchlo ochutnajú bujné bobule.
 • Tvar bobúľ je veľmi krásny, mierne pripomínajúci srdce a farba je zvláštna. V štádiu technickej vyspelosti sa nelíši od ostatných odrôd, ale keď je úplne zrelý, stáva sa nasýteným, zdá sa, že je čerešňový odtieň. Stručne povedané, toto bobule bez ďalšieho nemôže byť zamieňané.
 • Chuť jahôd Malvina je mimo chválu. Je to dosť slušné a v technickej zrelosti, a keď úplne zrelý, bobule sa stáva sladkou a získava bohatú chuť. V desiatkovej stupnici hodnotitelia ju hodnotili na úrovni 6,3 bodu. Táto aróma je výrazná, pripomínajúca divé jahody.
 • Hmotnosť bobule je pomerne veľká. Pri prvej zbierke môže dosiahnuť 35 gramov. Výnos nie je príliš vysoký, môžete zobrať až 800 g z kefa, ale dobrá poľnohospodárska technika vám umožní zvýšiť tento ukazovateľ na 1 kg - to je dobrý výsledok.
 • Bobule je v tom istom čase husté a šťavnaté, ale nedrstne a nepreteká, čo je pre jahody s takou dobrú chuť pomerne zriedkavé. Je to komerčný stupeň, ktorý toleruje prepravu na dlhé vzdialenosti. Aby sa zabezpečilo, že počas prepravy odroda jahody Malvina neklesne, vyberajte plody v štádiu technickej zrelosti.
 • Malvina jahody malého množstva bobúľ - asi 3% - môžu produkovať malé listy. Toto nie je choroba, ale genetická vlastnosť, ktorá je dosť zriedkavá.
 • Samotná rastlina môže mať nasledujúcu vlastnosť: veľmi silná, s dobre vyvinutými listami a veľkým počtom rohov. Je príjemné obdivovať také kríky - vo výške 50 cm môžu mať priemer 60 cm.
 • Stopky v tejto triede sú pod listami, takže bobule sú bezpečne skryté pred slnečným lúčom a nepečia v horúčave. Kvety sú pomerne veľké, bisexuálne, preto táto jahoda nepotrebuje opeľovač, je to jediná zo všetkých neskorých odrôd. Aby sa bobule nepoškodili a neubližovali pôde pod kríkmi, potrebujete mulčiť s slamu a lepšie s borovicovými ihličkami.
 • Malvina choroba a odolnosť proti škodcom je dobrá. Ale z thrips a weevil je lepšie zvládnuť. Môže sa dostať vertikálne a fusariálne vädnutie, takže preventívne ošetrenie chorôb spôsobených hubami je povinné. Vyberte ten správny predchodca pre kultivar Malvina a vyčistite lôžka v čase - to znižuje riziko ochorenia.
 • Táto trieda má priemernú odolnosť voči mrazu. V regiónoch s chladným a malým zasneženým zimám bude musieť byť plantáž na zimu pokrytá slamami alebo smrekovými vetvami.
Varovanie! Uistite sa, že úroveň snehovej pokrývky na jahodových lôžkach je dostatočná na zimovanie rastlín.

Ak je malý sneh, vyberajte ho z iných postelí.

Rovnako ako väčšina odrôd jahôd, táto odroda má svoje vlastné zvláštnosti v starostlivosti a výsadbe.

pristávacia

Takéto silné kríky potrebujú pre svoj rozvoj a ovocie značnú plochu výživy. Preto bude schéma pristátia odlišná od konvenčnej schémy. Medzi rastlinami musíte zanechať aspoň 60 cm a riadok z radu by mal byť vo vzdialenosti 70 cm. Samozrejme, také kefy zaberajú veľa priestoru, ale odroda stojí za to.

Dátumy pestovania sa budú líšiť aj od ostatných odrôd jahôd. Pre Malvinu preferované jarné výsadby. V prvom roku nebude úrodu bohatá, ale druhý rok, keď sa počas leta zvýši až 8 kužeľov, jahody rozdá veľké množstvo veľkých a krásnych bobúľ. Kvôli zvláštnostiam plodenia je jesenné vysadenie odložené na koniec augusta - čas, kedy sa na jahodu položí plodina na budúci rok. Včasné mrazy môžu zabrániť tomu, aby mladé sadenice jahody úplne zobrali koreň, ktorý je v zimnom období plný zmrazením jesenných výsadieb.

Výkonné rastliny Malvina zaberajú z pôdy veľa dusíka.

Tip! Pri príprave pôdy pre pestovanie jahôd Malvina pridajte zvýšenú dávku organickej hmoty, aby ste dostali dobrú výživu do veľkých kríkov.

starostlivosť

Správna starostlivosť je dôležitou súčasťou získavania dobrej úrody.

kŕmenie

Táto jahodica netoleruje nedostatok dusíka. Na to, aby ste to mohli kompenzovať, môžete pripraviť na sezónu 2 listový obväz s roztokom dusíkatého hnojiva, napríklad dusičnanu amónneho s koncentráciou 2 krát nižšou ako je koncentrácia džúsu. Mali by sa vykonávať počas obdobia predĺženia listov a rozšírenia stopiek.

Varovanie! Pri slnečnom počasí a tesne pred dažďom nedržíte listové kŕmenie.

V prvom prípade sa listy môžu spáliť a v druhom prípade hnojivo jednoducho nemá čas na absorbovanie.

Pre jahody odrody Malvina je najlepšie organické obväzy s pridaním popola a superfosfátu. Dusík z organickej hmoty sa uvoľňuje postupne. To vám umožní dlhodobo udržiavať dostatočnú koncentráciu.

Jahody potrebujú draslík, ako aj dusík. Môžete ho kŕmiť potasovým hnojivom, ktoré neobsahuje chlór, napríklad síran draselný. Toto kŕmenie sa vykonáva na začiatku vegetačného obdobia. Alternatívnou možnosťou je obklad s popolom v suchej forme alebo vo forme roztoku. Okrem draslíka obsahuje popol mnoho stopových prvkov, ktoré sú potrebné na úspešné rastu rastlín. Tip! Lôžka po suchom obliekaní potrebujú punč a vodu.

zalievanie

Malvina pre dobrý vývoj a získať plné zber úrody viac ako iné odrody potrebujú vlhkosť. S jeho nedostatok bobule môže mať horkú chuť. Preto je povinné zavlažovanie, najmä počas suchého obdobia.

Varovanie! Nemali by ste pestovať túto rôznorodosť jahôd na lôžkach, mulčenej geotextílii.

Tmavá farba materiálu môže viesť k vysychaniu koreňového systému, čo je pre Malvinu nežiaduce.

Všetky funkcie odrody sa zobrazujú vo videu:

záver

Neskoré dozrievanie jahody Malvina predĺži obdobie spotreby týchto užitočných bobúľ. Vďaka svojej nádhernej chuti sa stane najobľúbenejšou odrodou jahodovej plantáže.

recenzia

Nikolay, 38 rokov, pán Aleksin Ja profesionálne pracujem s jahodami. Predávam oba bobule a sadby. Odroda Malvina veľmi potešená. Takéto atraktívne a chutné bobule sa rozchádzajú veľmi rýchlo, obzvlášť keď je už v predaji ďalšia jahoda. Vezmite si dobre a zakorenené rozety, najmä keď vidia bobule na fotografii. Natasha, 60, Chekhov Moji vnúčania ako jahody veľmi. Ale problém je obdobie bobule je krátke. Zistil som odrodu Malvina na internete, kúpil som rozety na veľtrhu a nemám rád krásne a silné kríky, ktoré dovolili mojim vnúčatám jesť toto užitočné bobule ešte o dva týždne dlhšie.

Pozrite si video: Kalivo - Zmrzlina na E49 (Smieť 2020).

Загрузка...