Záhradníctvo

Najlepšie obväzy jahodovej kyseliny boritej, kuracieho hnoja

Dnes sa jahody (záhradné jahody) pestujú v mnohých dachoch a domácich pozemkoch. Zariadenie požaduje kŕmenie. Iba v tomto prípade môžeme dúfať, že budeme mať dobré úrody zdravých a chutných bobúľ. V obchodoch je množstvo minerálnych hnojív určených pre záhradné jahody. Moderní záhradníci však majú tendenciu získavať produkty šetrné k životnému prostrediu, takže odmietajú akúkoľvek chémiu.

Naši predkovia tiež rástli jahody, ale výsadby boli kŕmené organickou hmotou. Najlepšie jahody s popolom a ďalšími ľudovými prostriedkami sa široko používajú v posteliach s jahodami. Čo môže oplodniť záhradné jahody? O tomto prejave v našom článku.

Je potrebné vedieť

Pred nakladaním jahôd na jar musíte pripraviť postele:

  • vezmite si kryt, vrstvu sena alebo slamy;
  • odstrániť staré listy;
  • vykonajte dôkladnú kontrolu výsadby: odstráňte podozrivé jahodové kríky;
  • zlikvidujte vodné lôžka a roztrhnite pôdu.

Ak sa takéto udalosti neuskutočnia, potom vám obliekanie neposkytne bohatú úrodu. Nakráňajte rastliny rôznymi hnojivami. V posledných rokoch záhradníci uprednostňujú organické hnojivá alebo ľudové prípravky na minerálne hnojivá. Hoci jedným z ich minerálnych hnojív je močovina, vždy je v arzenáli skúsených záhradníkov.

Varovanie! Akýkoľvek jahodový obväz sa vykonáva na predpranej pôde v oblačnom počasí alebo večer.

Hnojivo pre jahody

Popol z dreva

V popole je veľa draslíka, bez ktorého nie je možné dosiahnuť dobré jahody. Zahradníci po celom svete, kŕmenie rastlín nielen živí, ale aj zlepšiť štruktúru pôdy. Zvlášť dôležité je popol na záhrade, ak je pôda kyslá. Môžete použiť obväzu v suchej forme, nalievať jahody pod každým kerom po následnom zalievaní postelí alebo popolovacím roztokom.

Špičkové obväzy nespôsobujú ani ťažkosti pre začínajúcich záhradníkov. Dozvieme sa, ako pripraviť výživové zloženie popola.

Jeden pohár dreveného popola sa naleje do vedra a naleje sa 1 liter vriacej vody. Po 24 hodinách je zásobný roztok pripravený. Ak chcete získať pracovný roztok, pridajte až 10 litrov a nasypte jahody počas plodu. Jeden štvorec je dosť 1 liter pracovného roztoku.

Toto riešenie môže vykonávať koreňové a listové kŕmenie. Dlho sa zistilo, že živiny sú absorbované cez listy rýchlejšie a vo väčšom rozsahu. Zavlažovanie alebo striekanie popola pomáha poraziť choroby jahôd a vydesiť škodcov.

Varovanie! Jahody môžu byť kŕmené dreveným popolom a najlepšie po spálení dreva z dreva.

jód

Zahradníci, ktorí sa podieľajú na pestovaní jahôd dlhšie ako jeden rok, tvrdia, že jód je pre rastliny nevyhnutný.

Akú úlohu hrá drogová lekáreň? Každý vie, že táto droga je vynikajúca antiseptická látka. Kŕmiace jahody s jódom pomáhajú predchádzať hubovým chorobám a rôznym druhom hniloby.

Jahody možno napojiť s roztokom jódu pod koreňom alebo privádzané k listom počas prebudenia rastlín.

Je to dôležité! Pri uskutočňovaní listového hnojenia záhradných jahôd sa používa nižšia koncentrácia roztoku, aby sa nehorili citlivé listy.

Existujú rôzne možnosti:

  1. Na prípravu zmesi na kŕmenie jahôd nalejte 10 litrov čistej vody do nádoby a pridajte 15 kvapiek jódu na zavlažovanie pod koreň. Na polovicu listu jahôd je dosť sedem kvapiek. Jahody, ošetrené roztokom jódu, menej choré, rýchlejšie zvyšujú zelenú hmotnosť.
  2. Niektorí záhradníci na postrek pripravujú takéto zloženie: pre 10 litrov vody pridajte 1 liter mlieka (nie nakupujte!) Alebo odstráňte mlieko a nalejte 10 kvapiek jódu. Mlieko zmäkčuje roztok a je ďalším jedlom pre jahody. Sprej tejto kompozície by mal byť trikrát v intervale 10 dní.
  3. V období vývinu sa pripravuje výživnejšie kŕmenie. 10-litrová nádoba s vodou bude vyžadovať: jód (30 kvapiek), kyselinu boritú (čajová lyžička) a popol z dreva (1 šálka). Roztok sa používa okamžite po príprave. Pod jednou továrňou sa naleje pol litra roztoku.
Tip! Na jódové ióny s listovým kŕmením netečie z listov, musíte pridať trochu mydla (dodatočné antiseptické látky).

O tom, ako kŕmiť jahody s jódom skoro na jar:

Boritá kyselina

Skúsení záhradníci nie vždy používajú kyselinu boritú na kŕmenie jahôd, iba keď rastliny nemajú bór. Môžete sa to naučiť skrútenými a umírajúcimi listami.

  1. Jarná koreňová úprava jahôd s močovinou sa vykonáva po roztavení snehu. Jeden gram kyseliny boritej a manganistanu draselného sa vyžaduje v jednej kanalizačnej nádobe.
  2. Dodatočné koreňové obväzy sa uskutočňujú pred vytvorením púčikov a rozpúšťajú sa 1 gram látky v 10 litroch vody.
  3. Keď sa puky začnú tvoriť, pripraví sa viacero roztokov pozostávajúcich z kyseliny boritej (2 g), manganistanu draselného (2 g) a pohára z dreveného popola. 500 ml roztoku sa naleje pod každý puzdro.
Varovanie! Najprv sa kyselina rozpustí v malom množstve teplej vody a potom sa naleje do nádoby. Pamätajte, že predávkovanie vedie k spaľovaniu rastlín.

Kuracie trus

V kuracie stelivo je veľa dusíka, takže ľahko nahradiť zakúpenú močovinu. Aké je použitie tohto prírodného hnojiva? Po prvé, plodnosť jahôd sa zvyšuje. Po druhé, ovocie sa stáva chutnejšie.

Kŕmne jahody kŕmnych jahôd sa vykonáva na začiatku jari, kým sa sneh neroztopí. Zloženie prírodných hnojív je veľa močoviny. V chladnej sezóne je práve roztrúsený po snehu.

Môžete pripraviť živný roztok: pre vedro s vodou potrebujete 1 liter vrhu. Po troch dňoch bude pracovná zmes pripravená, môžu spracovať pôdu na nasýtenie dusíkom.

Namiesto kuracieho hnoja môžete hnojiť jahody s hnojom. Čerstvá tortilla naliať vodu, trvať 3 dni. Vyrastá v pomere 1:10, rovnako ako kuracieho hnoja.

Ľudové opravné prostriedky

V dávnych dobách naše babičky nepoužívali minerálne hnojivá a jód s kyselinou boritou nebol k dispozícii. Ale buriny boli vždy. Každá žena v domácnosti vždy mala v kontajneroch zelené infúzie, s ktorými vyliali svoje výsadby.

Čo dáva takéto kŕmenie? To je v skutočnosti náhrada hnoja, pretože kvasenie (kvasenie) trávy sa vzdal živín a stopových prvkov.

Najčastejšie používajú žihúň, pastiersku, ďatelinu, zdravé listy paradajok, zemiaky a iné rastliny, ktoré rastú v záhrade. Tráva je rozdrvená, naplnená vodou a ponechaná kvasiť po dobu 5-7 dní. Pripravenosť roztoku je určená objavenými bublinami a nepríjemným zápachom. Ak máte suché seno, pridá sa do nádoby. Vďaka nemu je riešenie obohatené o užitočnú seno. Nádoba je inštalovaná na slnku, udržiavaná pod uzatvoreným vekom tak, aby sa dusík neodparoval. Roztok musí byť miešaný.

Varovanie! Rastliny so semenami nemožno použiť.

Do zásobníka sa naleje 1 liter zásobného roztoku a pridá sa až 10 litrov. Niektorí záhradníci vylepšujú vlastnosti zeleného dresingu s chlebom, kvasinkami, popolom.

Kŕmte jahody s týmto roztokom v čase vývinu. Môže sa napojiť na koreň (1 liter pracovného roztoku na rastlinu) alebo použiť ako kŕmené listy.

Pozrime sa na to

Kŕmenie jahôd v rôznych štádiách vegetatívneho vývoja je dôležitou súčasťou poľnohospodárskej technológie. Hovorili sme o niekoľkých možnostiach. Je zrejmé, že každý záhradník si pre neho zvolí najvhodnejšie hnojivo. Niekto bude využívať minerálne doplnky, zatiaľ čo iní dávajú prednosť šetrnej k životnému prostrediu zber jahôd. Všetko sa rieši individuálne. Želáme vám zdravé rastliny a bohatá úroda bobúľ.