Záhradníctvo

Biele odrody baklažánu

V bežných ľuďoch sa stalo, že baklažány sa nazývajú "modré". Po prvé, je to spôsobené prirodzenou farbou zeleniny a presnejšie bobuľami. Časom však toto meno stratilo svoj význam, pretože baktérie rôznych farieb, vrátane bielych, sú známe.

Široká škála bielych odrôd zahŕňa rastliny, ktoré sa líšia veľkosťou, výnosom a chuťou ovocia. Medzi nimi bude mať každý záhradník možnosť vybrať si biely baklažán v súlade s poľnohospodárskymi a chuťovými preferenciami.

Sortiment bielych odrôd

Nie je žiadnym tajomstvom, že obyčajné fialové baklažánky sú často horké. Je to spôsobené obsahom látky solanín, ktorá sa považuje za prirodzený jed. Aby bolo možné odstrániť, pred varením sa baklažánky podrobia špeciálnemu ošetreniu, namočeným. Biele odrody nemajú tento enzým a obsahujú väčšie množstvo draslíka, vápnika a železa. To je dôvod, prečo sú zaslúžene považované za najchutnejšie a zdravšie. A predtým boli považované za úplne liečebné. Kvôli neprítomnosti horkosti sa väčšina z nich môže konzumovať čerstvá. Najznámejšie biele odrody sú uvedené nižšie:

labuť

Jeden z najobľúbenejších odrôd. Vyznačuje sa dobou dozrievania s priemernou dĺžkou trvania (100-110 dní) a vysokým výťažkom (18 kg / m2). Rastlina je malá, až do 70 cm, prispôsobená otvoreným plochám a skleníkovým podmienkam.

Recenzie záhradníkov

Daria Zabotina, 40-ročná, Klimovo. Rastlím baktérie už mnoho rokov. Predtým sa väčšinou vybrali fialové odrody. Sú trochu horké, takže pred varením, nasiaknuté v nasolenej vode. A tento rok, na radu suseda, zasadila dve biele odrody: Most Tender a Swan. A tie ostatné baklažány sa narodili snehovo bielej farby, hoci plody prvej triedy boli o niečo väčšie, ale celkovo som bol veľmi spokojný so zberom. A čo je najdôležitejšie, biely baklažán nie je vôbec horký, čo im umožňuje pripraviť sa bez predchádzajúceho spracovania Tamara Shestakova, 36 rokov, Smolensk Minulý rok Pelikan vysadil odrodu. V porovnaní s "modrými" odrodami som si nevšimol žiadne zvláštnosti v kultivácii, všetko je ako obvykle. Ale zároveň výnos bielych baklažánov sa ukázal byť oveľa vyšší ako výnos z purpurových, aj keď rástli za rovnakých podmienok. Chuť baklažánov je úžasná, nie je horká, mäso je veľmi jemné. Budúci rok plánujem opätovne pestovať semená odrôd pelikánov a niektoré biele baklažánky namiesto fialovej zeleniny.