Záhradníctvo

Odrody paradajok na otvorenom teréne

Paradajky už dlho zabezpečujú titul najnáročnejšej a horúcej kultúry. Zo všetkých členov čeľade čeľade je to ten, kto bude od záhradníka požadovať najdokonalejšiu a pravidelnejšiu starostlivosť v skleníku a na otvorenom poli. Ale nie všetky odrody paradajok vhodné na pestovanie vonku. Ktoré odrody rajčiakov sú najvhodnejšie na pestovanie v otvorenom priestore, uvažujeme nižšie.

Najobľúbenejšie odrody

V posledných rokoch tieto odrody rajčiakov na otvorenom území zaberajú vedúce miesta pre pestovanie v našej klíme. Všetky z nich sú celkom nenáročné a majú dobrý vkus a vlastnosti výrobku.

hádanka

recenzia

Natalya, 47 rokov, Korenovsk Máme južné klímu, preto som pestoval všetky odrody paradajky ako pre skleníky, tak pre otvorené terény na obyčajných lôžkach. Tento rok okrem môjho milovaného Bullova srdca som zasadil ďalšie nové odrody paradajok, vybral som ich z fotografie. Najviac sa mi páčilo množstvo a sibírska mamička. Ich vzhľad sa neodlišoval od fotografií na obaloch. A chuť bola oveľa lepšia, ako som očakával. Oľga, 31 rokov, Kotovsk Na jar som si vybral Lakomku a Bull Heart pre otvorené pole na výsadbu, najviac sa mi páčilo recenzie o nich. V popise odrôd rajčiakov bolo uvedené, že odrody sú skoro zrelé, ale Lakomka dozrela oveľa skôr ako srdce Bull. Áno, a chuť, na ktorú sa mi zdala sladšia. Bull Heart Rajčiaky som nebol tak chutný, ako mali byť. Možno im niečo chýbalo, ale už ich nebudem vysádzať. Ale Lakomku odvážne odporúčame: Dúfam, 29 rokov, Krasnokamsk, skúsil veľa odrôd, ale spomínam si najmä na Listopada. Jeho paradajky dozrievajú pomerne neskoro, takže ich každý rok spracovávame z phytophthory. Skúšala sa mnohými spôsobmi, ale najefektívnejšia bola cesta s medeným drôtom. Všetky paradajky rastú hladké a krásne. Z vonkajšieho hľadiska úplne zodpovedajú fotografii na obale so semenami. Okrem toho sú veľmi dobre zachované. Zo všetkých neskorších odrôd sme sa snažili, najviac sa nám páčilo toto. Alexander, 58 rokov, Kubinka Všesol všetky odrody Bullovho srdca, ale červená odroda sa ukázala byť najchutnejšia. Ostatné nedosahujú hustoty buničiny a ich chuť je mierne vodnatá. A ako sa nám zdalo, že kvôli twistu, odroda rajčín, Bullish srdce nie je veľmi vhodné. Tieto rajčiny sú najlepšie konzumované čerstvé alebo pridané niekde.