Záhradníctvo

Odrody najväčších baklažánov

Rodák z južných častí euroázijského kontinentu - baklažán, dnes zaslúži svoju pozíciu v kulinárskom svete. Jedná sa o jeden z mála produktov, ktoré odporúčajú lekári ako povinný prvok stravy pre cukrovku.

Hlavným nešťastím všetkých štepov je choroba známa ako vírus mozaiky uhorky. Po mnoho rokov sa chovatelia snažia rozvíjať odrody odolné voči tejto chorobe. Ich snahy sú zvyčajne oprávnené.

Varovanie! Veľké ovocné odrody "modrej" nie je výnimkou. Všetci sú voči tomuto vírusu rezistentní.

Veľkoplodé baklažánky sú čoraz populárnejšie v súkromných záhradách. Často sú tieto baklažány zaoblené. Veľké guľaté baklažánky sú obzvlášť vhodné pre vypchávanie. Pohodlie tejto formy na uchovanie alebo kalenie závisí od osobného vkusu záhradníka. Avšak baklažánky takýchto tvarov a veľkostí sa stávajú čoraz obľúbenejšími.

Varovanie! Odrody Black Moon, Bull Heart, Sancho Panza, Bard a buržoazia dávajú sférické ovocie.

Odrody so zaobleným ovocím

Čierny mesiac

Skoré dozrievanie. Chované na pestovanie vo filmovom prístave a otvorenom teréne. Priemerná výška. Výška šesťdesiat až sedemdesiat centimetrov. Plody začínajú od sto desiateho dňa po zasiatí.

Lilet zelená. Hmotnosť ovocia až do štyroch gramov. Mäso je krémové, voľné, bez horčice, s chuťou a vôňou húb. Odroda je univerzálna.

Odolný voči stresu a chorobám. Odolné voči chladu Rozlišuje sa v dlhej bohatej fruktifikácii a vysokej produktivite.

záver

Pri pestovaní baklažánov si musíte pamätať na niektoré body:

  • Je potrebné odstrániť prebytočné listy, pretože plody baklažánov sú viazané iba vtedy, keď sú kvety vystavené priamemu slnečnému žiareniu.
  • Zalievanie baklažánu by malo byť dvakrát týždenne. Nemajú radi vysychanie pôdy.

Ak budete dodržiavať pravidlá hospodárenia vo vzťahu k baklažánom, tieto rastliny vás potešia bohatou úrody zeleniny pre váš stôl a zimnú úrody.