Záhradníctvo

Strawberry Asia

Jahoda je bobule známe každému a každý majiteľ najmenej niekoľko stoviek častí pôdy sa nevyhnutne usiluje o pestovanie na vlastnom pozemku. Samozrejme, aby ste získali dobrú úrodu, musíte sa snažiť, pretože jahody nie sú bobule pre lenivých, vyžadujú pozornosť a neustálu starostlivosť. Preto je jasné, želanie každého záhradníka nájsť a pestovať rôzne jahody, ktoré by potešili dobrú úrodu a vynikajúcu chuť bobúľ. Stáva sa však aj to, že človek vynakladá maximálne úsilie a v dôsledku bobúľ - plakala kočka, alebo sa ukázalo, že je kyslé a len dobré pre džem.

Jedna z týchto odrôd, ktorá je pravdepodobné, že nikomu nesklame, najmä s náležitou starostlivosťou, je jahoda Ázia.

Táto odroda, napriek svojej relatívnej mládeži, sa už podarilo získať srdce nielen mnohých záhradníkov a záhradníkov, ale aj profesionálov. Čo je tak atraktívne, našli mnohých milovníkov týchto lahodných plodov v rôznych Ázii?

V tomto článku nájdete nielen opis jahodovej odrody v Ázii, ale aj fotografie, ako aj recenzie záhradníkov, ktorí mali skúsenosti s pestovaním v ich záhrade.

Opis odrody a jeho charakteristiky

Jahodová odroda Asia pochádza z Talianska. Získali ho chovatelia firmy New Fruit Company v Cesene. Stalo sa to pred viac ako 10 rokmi v roku 2005.

  • Jahoda Ázia je charakterizovaná silným koreňovým systémom, ktorý je schopný tolerovať ruské mrazy pomerne ľahko, a preto, hoci môže prežiť pri -17 ° C bez prístrešku, môže vydržať tvrdé sibírske zimy pod dobrým snehovým pokrytím. Ak vo vašom regióne sú zimy charakterizované malým množstvom snehu, potom je potrebné zakryť jahodové kríky na zimu.

    Na tieto účely môžete použiť ako netkaný materiál, tak rôzne organické látky: slamu, smrekové listy, padlé listy.
  • Kroviny tejto odrody sú veľké, stredné lístie, tvoria malé kníry, ale sú silné a husté. Listy sú pomerne veľké, mierne vrásčité, bohaté na zelenú farbu. Výhonky sú hrubé, vysoké, tvoria veľké množstvo kvetinových stoniek.
  • Odroda jahody v Ázii patrí do stredne zrejúceho obdobia dozrievania, to znamená, že prvé bobule sa objavujú začiatkom júna, v južných regiónoch sa môže začiatok plodov pohybovať až do mája. Doba plodenia je skôr rozšírená - do jedného mesiaca.
  • Odroda sa môže nazývať plodnou, najmä v porovnaní s bežnými, nie reparative, jahodovými odrodami. Z jedného krbu môžete získať od jedného do jedného a pol kilogramu sladkých bobúľ.
  • Opis odrody jahody v Ázii bude neúplný, ak neuvedie svoje nevýhody. Jahoda Ázia vykazuje mierny odpor voči suchu a rôznym druhom hniloby. Má slabú odolnosť voči antraknóze a má slabú odolnosť voči múčnatke a chloróze.

Vlastnosti ovocia

Čo sa vám najviac páči jahody? Samozrejme, pre svoje bobule. A v tejto súvislosti sa odroda Ázie priaznivo líši od mnohých iných v podobe a veľkosti jahôd. V priemere sa veľkosť plodov môže pohybovať od 25 do 40 g, ale pomerne často existujú skutočne obrovské exempláre s hmotnosťou až 100 gramov. Celkovo sú bobule dosť veľké, a čo je najdôležitejšie, s vekom, ich mletie prakticky nie je pozorované, ako v mnohých iných odrodách.

Tvar bobule je často neobvyklý. Spravidla sa podobajú skrátenému, mierne sploštenému kužeľu, niekedy s dvoma špičkami.

Farba bobúľ je bohatá, jasne červená, s lesklou povrchovou úpravou. Maso má rovnakú farbu, ale jemnejší odtieň. Vnútorné dutiny sa zvyčajne nedodržiavajú, hustota je mierna.

Chuťové charakteristiky plodov Ázijskej odrody sú vynikajúce.

Varovanie! Jahody v tejto odrode obsahujú veľa cukru, takže môžete jesť bobuľové bôby priamo z kešu a vychutnávať si výraznú jahodovú príchuť.

Vďaka svojej úžasnej chuti patrí jahodová Ázia k univerzálnym odrôdam. Je vhodný ako na čerstvú konzumáciu, tak aj na mrazenie, ako aj na prípravu nekonečného počtu polotovarov na zimu: džem, džem, kompót a iné báječné.

Bobule sú ľahko oddelené od stonky. Jahodová odroda Ázia je vhodná na dlhodobé skladovanie v podmienkach nízkych teplôt, ako aj na prepravu na dlhé vzdialenosti. Navyše, bobule sú schopné prilákať zákazníkov svojim vzhľadom. Z vyššie uvedeného vyplýva, že odroda Ázie môže byť pestovaná na predaj a dokonca použitá v priemyselnom meradle.

V tomto videu sa môžete oboznámiť s jahodami a jahodovými kríkmi Ázie zo všetkých uhlov:

Pozrite si video: Organic Strawberries @ Mr. Choy's Strawberry Plantation (November 2022).

Загрузка...