Záhradníctvo

Strawberry Victoria

Skutočnosť, že záhradníci pestujú a živia vo svojich záhradných pozemkoch a nazývajú ich jahody, je v skutočnosti veľká ovocná jahodová záhrada.

Táto jahoda bola konzumovaná starými Grékmi a Rimanmi, pretože v európskych lesoch rástla v značnom množstve. Po prvýkrát v kultúre svojho predstavil Moors v Španielsku. Odvtedy sa pestuje ako kultúrne bobule v záhradách mnohých európskych krajín. Existujú aj nové odrody tohto bobule: pižma, muškátový oriešok, s vôňou škorice.

História vzniku jahôd veľkých plodov

Veľmi ovocné divé jahody amerického pôvodu. Po prvé, lúčne jahody, tzv. Panenské, ktoré v severnej Amerike vzrástli, boli prinesené do Európy. Stalo sa to v XVII storočí. Novinka sa zakorenila, začala rásť v európskych záhradách, vrátane Parížskej botanickej. Po 100 rokoch získali aj jahody z Čile. Bobule, na rozdiel od panenských jahôd, boli ľahšie a mali sladkú chuť. Medzi týmito druhmi sa vyskytlo opylovanie, ktorého výsledkom bolo vytvorenie celej škály moderných odrôd záhradných jahôd.

Rozdiel medzi pravými jahodami a jahodami

Aký je rozdiel medzi rastlinami, ktoré sú jahody, ale zvyčajne nazývané jahody v botanickom zmysle slova?

  • Tie bobule, ktoré rastú a nazývajú jahody sú často dioecious, ženy a mužské rastliny majú divoký vzhľad. Tí druhí nedávajú bobule a kvôli svojej agresivite môžu vynútiť ženy.
  • Záhradné bobule sa nachádzajú vo voľnej prírode iba na mieste starého opusteného bobule, pretože v prírode nie je takýto druh. Jej divoká sestra má niekoľko druhov a rastie v prírode nielen v rôznych krajinách, ale aj na rôznych kontinentoch.
  • Oba druhy môžu rásť v prírode, ale záhradná kultúra rýchlo beží divoko bez starostlivosti, čo dáva malé plody.
  • Možnosť záhrady je pomerne ťažké oddeliť od stonky, zatiaľ čo v lesných plodoch je veľmi jednoduché.
  • Lesná bobule miluje tieňové oblasti a jej záhradný bratranec v tieni jednoducho nevyrába plodiny.
  • Masa skutočnej jahody je biela a bobule samé nie je všetko sfarbené, červená alebo ružová farba je charakteristická pre záhradné jahody, s výnimkou odrôd Mitsa Schindler a Payberry s bielym bobuľom a červenými semenami.
  • Pravé jahodové kvetinové stonky sú veľmi silné a nachádzajú sa nad listami, záhradné jahody zriedka sa pýšia takou dôstojnosťou, stonky kvetov ležia na zemi pod hmotnosťou bobúľ.

Skutočné jahody sú reprezentované fotografiami:

Z botanického hľadiska patria jahody a záhradné jahody do rovnakého rodu jahôd rodu Rosaceae, ale rôzne druhy, ktoré podľa niektorých zdrojov môžu byť od 20 do 30. Najslávnejšie a najobľúbenejšie sú: záhradné jahody alebo jahody, lesné jahody, ktoré majú aj záhradné formy s väčšími bobuľami. Vznikli z poddruhu alpínskych jahôd, ktoré kvitne celé leto, takže sa sami rozlišujú opravou.

Zemklunika

Táto jahoda sa najčastejšie nachádza v zbierkach botanických záhrad, pretože je neproporcionálna pre kultiváciu v záhradných plodinách, čo sa nedá povedať o jej hybride so záhradnými jahodami, ktoré sa nazývajú zemné slamy. Neexistuje žiadna odroda tohto bobule. Všetky z nich sú veľmi dekoratívne, poskytujú dobrú úrodu nie príliš veľkú - až 20 g bobúľ, ktoré sú tmavé farby, často s fialovým odtieňom. Zemklunika využila to najlepšie od obidvoch svojich rodičov: chuť a veľké ovocie z jahôd a mrazuvzdornosť a dekoratívnosť z jahôd. Jahody sú veľmi chutné so zvláštnou chuťou muškátov.

Tip! Zariadenie vo vašej záhradnej krajine. Toto bobule je docela hodné pestovať na jahodovej posteli.

História mena Victoria

Záhradné jahody sa často nazývajú víťazstvo. Aký je rozdiel medzi jahodou a Victoria a je tam naozaj nejaký rozdiel? Pozrime sa, odkiaľ pochádza toto meno a ako zavolať najobľúbenejšie bobule - jahody alebo Victoria? Prečo je toto bobule nazývané?

Ako sa často stáva, najčastejšie došlo k nejasnostiam, ktoré už dávno nazývali jahody záhradnými jahodami.

Skôr, až do konca 18. storočia, sa divé jahody konzumovali v Rusku. Prvé bobule veľkých ovocných panenských divých jahôd sa objavili v kráľovskej záhrade počas vlády cára Alexeja Mikhailoviča. V Európe sa preto intenzívne vykonávala práca na výbere a chove nových odrôd jahôd veľkých plodov prechodom panenských a čílskych jahôd. Jedna z týchto odrôd bola získaná vo Francúzsku a pomenovaná Victoria.

Táto jahoda Victoria bola prvým predstaviteľom veľkých ovocných záhradných jahôd, uväznených v našej krajine. Od tej doby sa celá záhradná bobule v Rusku už dlho nazýva Victoria, v niektorých regiónoch toto meno stále existuje. Samotná odroda sa ukázala byť veľmi odolná a trvala v kultúre asi sto rokov, na niektorých miestach prežila až dodnes.

Stará, ale nezabudnutá odroda

Victoria Strawberry odroda popis fotografií recenzie o jej záhradkárov sú uvedené nižšie.

Charakteristická odroda

Je to silná rastlina, ktorá produkuje veľký ker s tmavými a zdravými listami. Victoria Strawberry sa nebojí zimných mrazov, ale kvety sú citlivé na jarné mrazy. Toto nie je veľmi skorá, ale stabilná odroda jahôd. Dobrá úroda vyžaduje dostatočné napájanie. Podľa záhradkárov, odroda pre rýchlu spotrebu, pretože je ľahko pokazený a nemá prenositeľnosť. Ale chuť tejto odrody je mimo chválu.

Tip! Nesledujte najnovšie správy o chove. Často staré a časovo testované odrody majú chuť oveľa lepšie ako tie, ktoré sa nedávno chovali.

Strawberry Victoria

Aby ste získali dobrú úrodu bobúľ, potrebujete tvrdo pracovať. Chovné jahody začínajú výsadbou. Postele pre toto bobule musia byť na mieste, ktoré sa rozsvieti po celý deň.

Tip! Zvoľte miesto pristátia, ktoré je čo najviac chránené pred vetrom.

Najlepšia pôda pre jahody Victoria je svetlo piesčitý alebo hlinitý piesok. Táto pôda je ťažšia, ale udržuje vlhkosť dobre, čo je dôležité pre pestovanie tohto bobule.

Tip! Pôda pre jahody by mala byť dobre zásobená vzduchom.

S nedostatkom rastlín utláčaných. Na obohatenie hornej vrstvy pôdy s kyslíkom uvoľnite pôdu po každom zalievaní. Hĺbka uvoľnenia vedľa rastlín nie je väčšia ako 4 cm, aby sa nepoškodili korene.

Príprava pôdy

Pôda na pestovanie jahôd na jar by mala byť pripravená na jeseň, a na leto - na jar. Pri kopaní sa vyberú všetky korene buriny, pričom sa pridá 10 kg humusu alebo kompostu na meter štvorcový. m. Uistite sa, že pridáte zložité hnojivo na 70 g na štvorec. m.

Varovanie! Jahoda miluje mierne kyslú pôdu s hodnotou pH najmenej 5,5. Ak je pH nižšie ako 5,0, pôda by mala byť vápna.

Toto by malo byť vykonané vopred a prísne podľa pokynov pripojených k lieku. Najčastejšie na tieto účely používa kriedu alebo dolomitovú múku. Vápanie s týmito látkami sa môže uskutočniť raz za 5-6 rokov. Ak takýto postup nie je možný, existuje spôsob, ako postupne zvýšiť pH tým, že sa často pridáva popol, ktorý tiež alkalizuje pôdu a súčasne ju obohacuje draslíkom a mikroelementmi.

Technológia pristátia

Zlepšujú sa iba zdravé rastliny. V lete môžete mať už zakorenené zásuvky prvého roka života. Koreňový systém by mal byť silný a krík by mal mať 4-5 listov. Na jarnú výsadbu si vezmite v minulom roku zimné rastliny.

Tip! Aby ste získali silný sadivový materiál, vyberte vopred najvhodnejšie rastliny.

Musia plne rešpektovať rôzne druhy jahôd Victoria a byť zdravé a silné, nie staršie ako druhý rok života. Radšej nechajte kvitnúť vybrané kríky, aby sa všetky sily strávili na vytváranie zásuviek.

Varovanie! Zvoľte pre pristátie iba zásuvku najbližšie k materskému krovu. Okamžite vyberte zvyšok.

Vysádzanie sa uskutočňuje v studniach, oplodnené humusom a popolom s prídavkom 1 lyžičky. komplexné hnojivo. Studničky sú dobre vylúčené vody - najmenej 1 l na kefu. Hĺbka výsadby - spodná úroveň koreňov by mala byť 20 cm od úrovne pôdy. Srdce nemôže zaspať. Tip! Je lepšie, aby sa otvor úplne nenaplnil, takže budúci rok by bolo možné naliať trochu humusu do jahodových rastlín.

Programy jahodovej výsadby sú veľa. Každý záhradník si vyberie najpohodlnejší spôsob výsadby. Hlavná vec je udržať vzdialenosť medzi krúžkami najmenej 25 cm a medzi radami minimálne 40 cm.

Ďalšia starostlivosť o jahody je znížená na zalievanie v suchu a uvoľnenie pôdy po nich. Kŕmenie počas vegetačného obdobia je povinné. Štandardná schéma: skoro na jar, počas tvorby pukov a po zbere.
Tip! Nepodávajte jahody dusíkatými hnojivami na konci leta a začiatkom jesene, aby boli rastliny lepšie pripravené na zimu.

Pozrime sa na to

Victoria Strawberry je stará, ale osvedčená a veľmi chutná odroda. Dajte mu miesto na záhradné postele a poďakuje plodu plodov s nezabudnuteľnou chuťou.

recenzia

Marina, 38 rokov, p. Kardymovo Mám dve deti. Majú veľmi rád bobule a jahody, samozrejme, v priorite. Dlho som chcel kupovať bobule, ktoré som si zjedol v detstve. Napokon, priateľ priniesol niekoľko krov staršej odrody Victoria z iného mesta. Ukázalo sa, že to bolo to, čo som hľadal. Celá rodina je šťastná.Arina, 29 rokov, moja moja moja mi povedala veľa o jahodách, ktoré vyrastali v jej obci. Povedala, že také chutné a voňavé bobule medzi modernými odrodami nie. Bola nazvaná Victoria. Myslela som, že ju znova nenájde. Ale raz som videl na internete reklamu na predaj tejto konkrétnej odrody. Vyčerpaný a nie radosťou. Mama neklamala - jahoda Victoria je veľmi dobrá.

Pozrite si video: Giant Strawberry Challenge Cake Candy Soda Granny Victoria Annabelle Toy Freaks Family World (Smieť 2020).

Загрузка...