Záhradníctvo

Najlepšie plodiny samoopelivých uhoriek na otvorenom teréne

Znie to trochu zastrašujúce, ale uhorka bola ľudstvu známa viac ako šesť tisíc rokov. Je úplne prirodzené, že počas obdobia takého dlhého známeho sa množilo mnoho tisícov najrôznejších odrôd a hybridov, čo pomáha plne odhaliť vynikajúce vlastnosti a vlastnosti jednej z najpopulárnejších zeleniny. Jednou z týchto vlastností bola schopnosť sebapoľovania, zlepšená a fixovaná v mnohých odrodách. Vysoko výnosné odrody otvorených zemiakov uhoriek sú samozložené - jedná sa o jednu z najbežnejších možností riešenia problémov pestovateľov zeleniny typických pre stredné Rusko. Čo prináša táto kvalita do domácich podmienok?

Samolepiace odrody uhoriek - koncept a cnosti

Veľmi často pod pojmom sebaopelivého chápať odrody uhoriek, ktoré nemusia byť opeľované včelami alebo inými rastlinami. V skutočnosti to nie je úplne pravda. Dva druhy uhoriek naraz nepotrebujú účasť včiel ani iného hmyzu pri tvorbe ovocia, a to:

  • parthenkarpické odrody uhoriek (vlastné ovocie). Nepotrebujú opeľovanie vôbec, preto v ovocí nie sú žiadne semená;
  • samolepiace odrody uhoriek. Majú vo svojich farbách a pistil, a tyčinky, to je absolútne sebestačné. Proces opelenia sa uskutočňuje v rámci jedinej rastliny a plody, ktoré sú úplne prirodzené, majú semená.

Partenokarpické odrody a semená opeľovanie sú v mnohých ohľadoch podobné z hľadiska metód používaných pri ich kultivácii a metód poľnohospodárskeho inžinierstva, ako aj ich výhod.

Aké sú výhody týchto odrôd uhoriek, kvôli prítomnosti ktorých sú tak rozšírené?

Po prvé, tieto odrody sú ideálne na pestovanie v skleníkoch a skleníkoch, kde nie je vždy možné zabezpečiť voľný prístup k včelám. To značne zjednodušuje ich kultiváciu v porovnaní s odrodami opeľovanými včelami, pretože nie je potrebné zvláštne priťahovanie hmyzu.

Po druhé, a to je dôležitejšie pre tému tohto článku, parthenokarpické a samoopelivé odrody sú dokonale vhodné pre otvorené územie stredného Ruska a ešte viac severných oblastí krajiny. Faktom je, že počet slnečných a teplých dní, keď sú včely najaktívnejšie, je v týchto regiónoch malý. Preto dôležitou výhodou je možnosť plodenia v chladných a zakalených dňoch. To je to, čo rozlišuje samoopelivé uhorky odrôd, ktoré boli dlho uznávané ako najlepšie pre stredné Rusko.

Najlepšie odrody samoopelivých uhoriek na otvorenom teréne

V súčasnosti existuje veľa hybridov samoopelivých uhoriek, medzi ktorými sú skoro aj neskoro. Ale vzhľadom na potrebu kultivácie na otvorenom poli, skoré odrody uhoriek v domácich podmienkach sú veľmi žiadané a obľúbené.

apríl

April Hybrid je jedným z najbežnejších a najpopulárnejších pre väčšinu regiónov Ruska.

Plody na genetickej úrovni nemajú ani náznaky horkosti, majú vynikajúce chutové vlastnosti, ktoré sa prejavujú ako v čerstvej forme, tak aj v konzervácii.

záver

Veľké množstvo samoopelivých hybridov a uhoriek pre pestovanie na otvorenom poli robí záhradníctvo ešte vzrušujúcejším, najzaujímavejším a čo je dôležitejšie. Správne využívanie vlastností a kvality dostupných odrôd rastlín, keď sa odoberajú najlepšie semená z najvhodnejších odrôd, nám umožňuje dosiahnuť najlepšie výnosy a vynikajúcu chuť ovocia.