Záhradníctvo

Jahoda Gigantella Maxim: starostlivosť a kultivácia

Deti i dospelí majú radi voňavé jahody. Dnes nájdete rôzne odrody, ktoré sa líšia veľkosťou a chuťou. To je dôvod, prečo záhradkári nie je ľahké si vybrať. Jednou z najrôznejších záujmových milovníkov je jahoda Gigantella Maxim.

Toto je holandská odroda jahôd, vyniká silou kríkov a bobúľ. Pozrite sa na nižšie uvedenú fotografiu o tom, ako plody vyzerajú vedľa poľa na zápalky. Ak chcete získať slušnú zber, musíte dodržiavať princípy poľnohospodárskej technológie, inak môže odroda degenerovať, rozdrviť. O kvalite bobule, vlastnosti rastliny, ako sa starať o odrodu Gigantella a bude sa diskutovať.

popis

Holandskí chovatelia, ktorí vytvárali rozmanitosť, snívali o tom, že dostanú obrovské ovocie do jesenných jahôd. Podarilo sa im.

Strawberry Gigantella v popise odrody, fotografie a recenzie záhradníkov je plne v súlade s aktuálnymi výsledkami. A to prispieva k rastúcej popularite odrody.

  1. Strawberry Bush je silný, šíriace sa, jeho výška môže byť takmer pol metra, takže rastliny nie sú zasadené blízko.
  2. Listy odrody Gigantella Maxim sú veľké, šťavnato-zelené, lesklé, s miernym zvlnením.
  3. Ovocie v otvorenom teréne Gigantella začína v druhej polovici júla, keď sa pestuje pod filmom 2 týždne skôr. Jeden jahodový keflík hodí až 30 stoniek kvetov. Každá z nich kvitne od 6 do 8 kvetov.
  4. Dáva zber iba raz, ale na úkor veľkých bobúľ, ktoré vážia až 60 a niekedy až 100 gramov, to ospravedlňuje očakávania záhradníkov.
  5. Bobule sú jasne šarlátové, s bielymi škvrnami, husté, šťavnaté. Ak chcete zistiť, že jahodové odrody Gigantella takmer dosiahli požadovanú podmienku, je to možné výtokom, ktorý sa postupne stáva šarlátovou z bielej. Plody sú veľmi sladké, s jemnou ananásovou pachuťou.
  6. Na jednom mieste jahody odrôd Gigantella možno pestovať nie viac ako 8 rokov.

vlastnosť

Vysoký výnos jahôd Gigantella priťahuje nielen súkromných obchodníkov, ale aj veľkých poľnohospodárskych výrobcov. Pri dodržiavaní poľnohospodárskej technológie z jedného krbu možno zbierať viac ako 3 kg šťavnatého voňavého ovocia.

Ako je uvedené v popise, odroda jahody Gigantella je známa svojimi hustými bobuľami. Táto kvalita je vysoko cenená záhradkármi, pretože počas prepravy sa ovocie neroztrhne, nekončí šťava.

Šéfkuchári nechávajú bezchybnú chuť: bobule sa dostáva do kompostov, uviaznutých výrobkov, záchytov. Úplne zachováva svoju prezentáciu, keď je zmrazená.

Metódy chovu

Napriek skutočnosti, že na jednom mieste môžete pestovať jahody Maxim do 8 rokov, stále ho musíte nahradiť. Nové rastliny môžete získať tradičnými spôsobmi:

  • semená;
  • zakorenenie múch;
  • rozdelenie kríkov.

Reprodukcia jahôd Semená Gigantella nielen najviac časovo náročné metódy, ale aj zberu je možné zbierať iba v budúcom roku. Zakorenené fúzy alebo korene delenka kvitnú v roku výsadby.

O pestovaní veľkoplodých záhradných jahôd Gigantella zo semien:

Choroby a škodcovia

Odroda má pomerne vysokú odolnosť voči mnohým ochoreniam jahôd, ale nemôže odolávať niektorým chorobám spôsobeným hubami. Predovšetkým sa týka šedej hniloby. Ak dôjde k ochoreniu, odstráňte choré kríky a ošetrite celú plantáž pomocou Fitosporínu alebo iných fungicídov.

Druhou chorobou, ktorou trpia jahody Gigantella, je neinfekčná chlórová choroba. Na zvládanie tohto ochorenia pomôže hnojenie listov prípravkami obsahujúcimi železo.

Ak chcete pestovať bohatú úrodu veľkých voňavých bobúľ, nerobte bez preventívnych opatrení. Každú jar a jeseň musia byť jahodové kríky ošetrené 2% zmesou Bordeaux.

Medzi škodcami sú najplodnejší krtci a medveď, slimáci a slimáky. Môžete sa vysporiadať s škodcami ľudovými metódami. Všetci nemajú radi cibuľu a škrupiny cesnaku. Len roztrhla na postele. Medzi kríkmi môžete pestovať nechtíky, cibuľu, petržlen, zeler.

Ak dodržiavate agrotechnické normy pre pestovanie jahôd, Gigantella bude rovnaká ako na fotografii.

recenzia

Daria, 18 rokov, Moskva Moja matka sa dlho venuje jahodám. Pred tromi rokmi získali stromčeky Gigantella. Svojím voňavým, sladkým, obrovským, stredne veľkým ovocím to zatváralo všetky ostatné odrody. Moja matka a ja sme v horúcej sezóne trochu pokropili jahody, ale často. Nasledujúci rok, môj otec sľúbil, že bude kvapkať zavlažovanie. Olga, 53, Suzdal Veľké množstvo záhradných jahôd. Moji vnúčatá, hneď ako prišli do krajiny, okamžite sa ponorili do Gigantelly. Hoci nielenže rastie na mojich stránkach. Zdá sa, že pre nich je to najlepšie bobule. Rád by som radil začiatočníkov: nenechajte sa uniesť s dusíkatými hnojivami. Pred mnohými rokmi som mal taký hriech. Okrem listov a chĺpkov, nebolo nič. Elizaveta, 33, Jaroslavl Práve som začal zvládnuť základy záhradníctva. Minulý rok kúpil Gigantella. Dobre vyrastala, ale nemala som ochutnať zvláštny pôžitok z bobúľ. Ako sa ukázalo, som sám vinný - pred sadením som urobil veľa hnojív. Krovy ponechané na zimu. Pozrime sa, čo sa stane ďalej. Teraz sa obrátim k radu svojmu blížnemu.