Záhradníctvo

Uhorky na otvorený pozemok pre moskovský región

Uhorka je jednou z najobvyklejších a najobľúbenejších zeleniny v Rusku. Napriek tomu, že sa rastlina vyznačuje vzácnou termofilitou, bola pestovaná veľmi dlho v strednej zóne, ktorá sa zdá byť pre túto plodinu nevhodná, a to najmä v podmienkach otvoreného terénu. Napriek tomu v mnohých regiónoch, vrátane predmestiach, dosahujú dobré a stabilné výnosy uhoriek a ich výsadbu v skleníkoch av podmienkach otvoreného terénu. Dôvody na to sú jednoducho vysvetlené: kompetentné a presné dodržiavanie základných agrotechnických pravidiel pre pestovanie zeleniny pomocou najlepších a najvhodnejších odrôd a hybridy uhoriek pre akýkoľvek druh pôdy.

Klimatické a prírodné črty moskovského regiónu

Moskovský región sa nachádza v centrálnom Rusku, možno povedať, v samom srdci európskej časti. Preto, podobne ako väčšina ostatných regiónov tohto regiónu v krajine, je a práve tak je v oblasti rizikového poľnohospodárstva. To vôbec neznamená, že kultivácia pre otvorenú pôdu takej dostatočne náročnej na ohrev kultúry ako uhorky je nemožná. Je to len to, že musíte dodržiavať určité pravidlá. Najmä tie najlepšie odrody a hybridy uhoriek, ktoré spĺňajú tieto základné požiadavky, sú vhodné na pestovanie v moskovskom regióne na otvorenom teréne:

  • doba dozrievania by nemala prekročiť 45-50 dní. Dôvody sú jasné a zrozumiteľné - v moskovskom regióne je ťažké očakávať dlhšie teplejšie obdobie. Rozmanitosť uhoriek by sa preto mala používať skoro;
  • je žiadúce používať samozaradené (parthenokarpické) odrody a hybridy uhoriek. Táto požiadavka je spôsobená skutočnosťou, že počet teplých slnečných dní, keď sú hmyz aktívne (primárne včely) v regióne Moskva, je malý. A v daždivom a chladnom počasí sa včely veľmi zdráhajú pohybovať, čo môže spôsobiť vážne zníženie výnosu medzi závislými odrodami. Vlastné opeľované odrody nemajú také prepojenie, a preto sú oveľa stabilnejšie. Malo by byť zrejmé, že úplné opustenie odrôd opeľovaných ošípaných v žiadnom prípade nestojí za to - ich prítomnosť na záhrade prispieva k vyšším výnosom a je užitočná aj pre iné odrody uhoriek;
  • pričom iné sú rovnaké, mali by sa uprednostňovať univerzálne odrody, ktoré sa môžu používať ako na šaláty, tak aj na konzervovanie a solenie. Vo väčšej miere je to vec chuti, ale takéto odrody a hybridy sa nemusia odlíšiť obzvlášť vysokými výnosmi, ale neklesnú pod určitú úroveň. To je dôležitá výhoda v otvorených podmienkach moskovského regiónu, ktoré nie sú vždy vhodné pre uhorky.

Odporúča sa tiež, aby väčšina expertov znížila riziko poruchy plodín a súčasne vysadilo 3 až 7 hybridy alebo odrody uhoriek s rôznymi vlastnosťami a vlastnosťami. To umožní aj v najhoršom prípade zaručiť výnos niektorých z nich.

Najlepšie odrody a hybridy uhoriek pre región Moskvy

apríl

záver

Vyššie uvedené odrody a hybridy zďaleka nevyčerpávajú najširší zoznam odrôd uhoriek, ktoré možno úspešne pestovať na otvorenom poli moskovského regiónu. Niekoľko tisíc odrôd populárnej zeleniny je oficiálne zaregistrovaných v štátnom registri, z ktorých mnohé spĺňajú náročné požiadavky stredného Ruska. Preto každý záhradník môže ľahko nájsť odrody alebo hybridy, ktoré sú pre neho vhodné a najlepšie pre neho.