Záhradníctvo

Odrody čínskych uhoriek pre skleník

Čínska alebo dlho-ovocná uhorka je celý poddruh rodiny melónov. Vo vzhľade a chuti sa táto zelenina takmer nelíši od bežných uhoriek - zelenej kôry, hustého a šťavnatého mäsa. Iba v dĺžke môže táto uhorka dosiahnuť 50-80 cm.

Zariadenie môže produkovať dobré výnosy v skleníku a v otvorených podmienkach. Odolný voči chorobám, teplu a toleruje zníženie teploty. Niektoré odrody čínskych uhoriek dávajú prvý úrodu mesiac po zasiatí semien.

Okrem vysokých výnosov (z 30 kg uhoriek z jedného kefa) sa všetky odrody tejto rastliny vyznačujú dobrou chuťou a nenáročnou kultiváciou.

Optimálna hustota výsadby (4-5 rastlín na štvorcový meter) umožňuje ušetriť priestor v skleníku.

Je to dôležité! Aby sa vytvorilo dlhé a rovnomerné ovocie, rastliny potrebujú podporu (mriežka). Ak čínska uhorka rastie na zemi, ovocie, zbavené vzduchu, je škaredé a zahalené.

Ale existujú nedostatky. Patrí medzi ne nízke percento (približne 2%) klíčenia semien uhorky, malá skladovateľnosť nie dlhšia ako jeden deň a skutočnosť, že niektoré odrody uhoriek nie sú vhodné na konzervovanie.

Čínske odrody uhoriek

Výber čínskych odrôd uhoriek závisí od toho, na čo sú určené. Všetky sa líšia nielen vzhľadom na vzhľad, ale aj z hľadiska dozrievania a stupňa odolnosti voči ochoreniu uhoriek.

Cucumber odroda "čínsky had"

Odroda pestovaná špeciálne na pestovanie v skleníku. Pestovanie začína 30-40 dní po výsadbe sadeníc v zemi. Plody majú jasnú zelenú farbu, rastú na 50-60 cm, majú mierne skrutkovitý tvar. Na koži - vzácne a veľké tuberkulózy. Maso je šťavnaté, s mierne sladkou chuťou, bez horkosti. Veľké ovocie je vhodné pre šaláty. Uhorky s dĺžkou 12-15 cm sú chutné a solené. Ale strieľať malé ovocie je nerentabilné, pokiaľ ide o pestovanie čínskych uhoriek v priemyselnom meradle.

Najlepšie obliekanie uhoriek sa vykonáva veľmi starostlivo - vo vzdialenosti 20-30 cm šírili hnojivo a mierne uvoľniť zem, do hĺbky 5-6 cm, aby sa nestrácala. Ako stonka rastie, je starostlivo viazaná na mriežku, odrezávajúc žlté spodné listy.

Väčšina skleníkových odrôd sa opeľujú sami. Počas obdobia kvitnutia, keď je počasie už teplé, môžete v priebehu dňa otvoriť skleník. Je potrebné zabezpečiť, aby neexistovali žiadne koncepty.

Pre plný rast čínskych uhoriek potrebujú vodu. S príchodom prvých plodov sa rastlina zalieva a postrieka každý deň. Nepoužívať chemické a organické hnojivá - zem je už dostatočne nasýtená všetkými potrebnými. Prebytok chemikálií počas plodného obdobia môže poškodiť chuť uhoriek samotných.

V podmienkach otvoreného terénu rastlina nesie plody až po prvé mrazy. Vo skleníku sa môže zvýšiť doba plodenia. Za týmto účelom je potrebné zohriať skleník. Pre optimálny rast je potrebné udržiavať konštantnú teplotu - 30-35 stupňov.

záver

Pestovanie čínskych uhoriek je zaujímavé a výnosné zamestnanie. S minimálnymi finančnými nákladmi a úsilím môžete vyzdvihnúť až 40 kg chutných a voňavých plodov z jedného kríža. Jedna uhorka je dosť na to, aby ste nakŕmili bežný šalát 3-5 ľudí s čerstvým šalátom.

Existuje názor, že čínska uhorka po odstrihnutí časti z nej naďalej rastie a škrt obnovuje pôvodnú štruktúru. Pokusníci záhradníci ukázali, že toto tvrdenie je pravda len polovica. Naozaj, po rezaní uhorky nezomrie, a môže rast trochu viac. Ale bod vystrihnutia vysuší a taká uhorka stráca svoju prezentáciu.

Preto je lepšie dodržiavať všeobecné pravidlá zberu uhoriek úrody, a rastliny budú potešiť chutné plody po dlhú dobu.