Záhradníctvo

Hnojivo pre uhorky Rodnichok: inštrukcie

Pomocou správnych a overených hnojív môžete výrazne zlepšiť kvalitu domácich uhoriek. Takéto doplnky majú vplyv na veľkosť plodov a na množstvo plodín. Tiež priamo ovplyvňujú chuť uhoriek. Hnojivá môžu zvýšiť trvanlivosť ovocia, pretože sa optimalizuje zloženie buničiny.

Je veľmi výhodné, že dnes existuje obrovské množstvo hotových komplexných hnojív, ktoré majú v zložení všetky potrebné minerály. Takéto hnojivá sa nemusia miešať s inými zložkami. Jednoducho sa aplikujú, pretože zvyčajne sa vrchný obväz jednoducho zriedi vodou alebo sa posype pôdou. To šetrí záhradkárov z dodatočných starostí. Ak chcete nezávisle pripraviť minerálnu zmes, potrebujete poznať pomery a presne ich dodržiavať. Takéto univerzálne hnojivo je "jar". Tento nástroj získal veľkú popularitu, ako pozitívny vplyv na sadenice uhoriek, robí je silné a zdravé. Ďalej v článku sa budeme zaoberať zložením tohto podkapitolu a zistíme, ako ho správne používať.

Čo potrebujete uhorky

Nie je možné presne povedať, ktoré hnojivo je najvhodnejšie pre uhorky. Faktom je, že zloženie krmiva sa musí meniť v závislosti od spôsobu kultivácie (skleníkový alebo otvorený povrch) a úrodnosti pôdy. Je tiež dôležité zvážiť, aké živiny sú potrebné pre uhorky počas rastu sadeníc po výsadbe v pôde av priebehu plodu.

Vzhľadom na potreby uhoriek sú najpopulárnejšie takéto hnojivá:

 • hnoj a iné organické doplnky;
 • hnojivá na báze draslíka;
 • dusíkaté minerálne hnojivá;
 • superfosfát;
 • močovina;

Hnojivá pre skleníkové uhorky

Na to, aby uhorky dobre rástli v skleníkových podmienkach, je potrebné striktne sledovať pomery jednotlivých mikroelementov. Vývoj ovocia sa výrazne zhorší, ak niektoré látky budú väčšie, než potrebujete, a iné menej. Najpopulárnejšie hnojivá pre uhorky sú fosfát, draslík a dusík. Pri ich použití by ste mali zvážiť potreby uhoriek.

Pri pestovaní uhoriek v skleníku rastliny jednoducho potrebujú dusík. Takéto hnojivá majú veľmi pozitívny vplyv na rast zelenej hmoty a pomáhajú tvoriť ovocie. Výživa, ktorá zahŕňa dusík, sa používa počas vegetačného obdobia. Aj dusíkaté hnojivá sú vhodné na prípravu pôdy na jeseň alebo na jar.

Fosfátové hnojivá sú potrebné pre uhorky, aby sa vytvorili vaječníky, a teda ovocie. Určite nedostatok fosforu môže byť na listoch rastlín. Ak extrémne časti listov zmení farbu na tmavú, znamená to, že je čas pridať túto látku.

Tip! Prirodzeným zdrojom fosforu je palmový, hlohový a jahodový bobule. Na ich základe záhradníci nezávisle pripravujú kompost.

Draslíkaté hnojivá sa používajú počas celého rastu rastlín. Táto látka pomáha prepravovať ďalšie minerály z koreňov v celom kuse. Aj draslík je zodpovedný za odolnosť uhoriek voči chorobám a škodcom. Zlepšuje chuť ovocia a robí rastliny odolné voči teplotným zmenám.

Väčšina minerálnych hnojív potrebuje uhorky, ktoré sa pestujú na balkóne. Faktom je, že pôda v záhrade má schopnosť nezávisle regulovať jej zloženie. Pestovanie uhoriek v malom boxe alebo hrnci, budete musieť urobiť dostatočné množstvo živín. V tomto prípade je lepšie používať špeciálne komplexné hnojivá obsahujúce všetky najdôležitejšie minerály. Najjednoduchší spôsob používania kvapalných hnojív. Dokonca aj neskúsený záhradník dokáže ľahko zvládnuť tento druh hnojiva.

Najlepšie obliekanie uhoriek v otvorenom teréne

Uhorky vysadené na mieste, vyrobené na kŕmenie organických hnojív. Môžu byť pripravené nezávisle použitím improvizovaných látok. Skúsení záhradníci odporúčajú používať na tento kurčatá alebo hnoj. Na prípravu živného roztoku na báze kravského hovädzieho dobytka je potrebné v jednej nádrži kombinovať 10 litrov vody a 1 liter hnoja. Táto zmes sa napojila na každú uhorku v množstve 1 liter na rastlinu. Kŕmenie uhoriek s kuracím hnojom sa vykonáva rovnakým spôsobom.

Je to dôležité! Pri príprave roztokov by sa mala používať horúca alebo teplá voda. Potom sa zmes ochladí a uskutoční sa zalievanie.

Bežný popol z dreva veľmi dobre ovplyvňuje uhorky. Je to jednoducho posypané na pôdu a potom napojené, takže užitočné látky preniknú dovnútra. Účinne sa používa na kŕmenie uhoriek kvasnice. Hnojivá na ich základe obsahujú bielkoviny, železo a esenciálne aminokyseliny. Podobný účinok na sadenice uhoriek je kŕmenie, vyrobené z bežného chleba.

Vlastnosti hnojiva pre uhorky "Jar"

Hnojivo "Jar" ​​obsahuje veľa minerálov, ktoré potrebujú uhorky. Používa sa na napájanie rastlín vo forme vodného roztoku. Zvyčajne "Jar" ​​je zabalený v baleniach po 50 gramoch, ale môžete nájsť aj veľké balenia s vrchným obväzom po 1 kg. Hnojivo sa ľahko rozpúšťa vo vode a nezanecháva žiadne zrno. Vhodné nielen na uhorky, ale aj na cukety a tekvica. Môže sa použiť počas celého rastu rastlín.

Zloženie komplexného hnojiva "Jar":

 1. 15% draslíka.
 2. 13% fosforu.
 3. 9% dusíka.

Mnohí záhradníci používajú toto hnojivo a všimli si niekoľko dôležitých výhod:

 • zvýšiť výnos uhoriek;
 • poskytuje rastliny všetky potrebné mikroelementy;
 • neobsahuje chlór a iné škodlivé zložky.

Použitie hnojiva "Spring"

Hnojivo môže byť použité na obohatenie pôdy živinami pred výsadbou uhoriek. Aj s jeho pomocou pripraviť pôdu na jeseň. Ak bola pôda predtým použitá a oplodnená, potom na 1 metr štvorcový bude potrebovať približne 45-50 gramov látky. Ak sa tento pozemok používa na pestovanie zeleniny prvýkrát, potom by sa malo použiť 60-70 gramov hnojiva.

Varovanie! Ak je pôda už dosť úrodná, potom môže byť predchádzajúca fáza vynechaná.

Je efektívnejšie priniesť "jar" priamo do otvoru. K tomu, pripravené na výsadbu uhoriek v jamkách sú umiestnené až 15 gramov hnojiva. Môže to byť vykonané dvoma spôsobmi:

 1. Hnojivo sa zmieša s základným náterom a umiestni sa na dno jamy.
 2. Hnojivo sa prinesie na dno fossa a potom ju jemne posypeme pôdou. Len potom môžete sadiť semenáka alebo semená.

Počas vegetačného obdobia sa hnojivo môže používať maximálne 3 krát. Pre 1 štvorcový meter lôžka potrebujete len 20 gramov "jar". Po prvýkrát sa uhorky kŕmia počas tvorby vaječníkov. Ďalej sa podávajte každé 2 týždne alebo podľa potreby.

Toto hnojivo je možné vyrobiť tak suchým spôsobom, ako aj napájaním rastlín. V prvom prípade je "jar" rozptýlený na povrchu v suchom stave. Potom je potrebné vyčistiť pôdu tak, aby sa hnojivo dostalo do hĺbky. Ak nie je pôda dostatočne vlhká, potom ju treba napojiť. Roztok hnojiva "Spring" sa zvyčajne používa počas tvorby prvých listov na rastlinách, ako aj počas rastu zelenej hmoty.

Varovanie! Pripravte zmes podľa pokynov na obale. Pripravte riešenie bohato napojené na každý kríž.

Známky nadbytočných živín

Aj pri použití komplexných hnojív nie je vždy možné odhadnúť pomer množstva minerálov. Prebytok aj tých najužitočnejších látok môže vážne ovplyvniť rast a vývoj uhoriek. V dôsledku toho bude zbytočné počítať s dobrou úrodou. A nadmerné množstvo určitých minerálov môže negatívne ovplyvniť ľudské zdravie.

Aby sa sadenice pomohli včas, je potrebné sledovať stav klíčky. Znaky prebytku hnojiva môžu byť nasledovné:

 • Vzhľadom na veľké množstvo draslíka rastliny absorbujú dusík zle. V dôsledku toho sa výhonky stávajú tenkou a bez života, listy sa rozjasňujú a postupne sa vyschnú;
 • prebytok dusíka prispieva k tomu, že stonky uhoriek sú príliš hrubé, zelená hmotnosť sa rýchlo zvyšuje a dozrievanie plodov je naopak výrazne oneskorené. Takéto plody sú veľmi malé. Môžu tiež obsahovať dusičnany a to je pre ľudské telo nebezpečné. Imunita uhoriek je oslabená, kvôli čomu často trpia rôznymi hubovými chorobami;
 • nadmerné množstvo fosforu okamžite ovplyvňuje stav listov. Na nich sa objavia nekritické miesta a potom listy úplne klesnú. Zariadenie začne zle absorbovať draslík a proces starnutia je oveľa rýchlejší.

Známky nedostatku minerálnych prvkov

Stanovenie nutričných nedostatkov je možné aj po dôkladnej kontrole rastlín. Všimnite si nasledujúce značky, musíte okamžite zmeniť zloženie krmiva:

 • Nedostatok dusíka ovplyvňuje celkový stav rastlín. Stávajú sa vyčerpané a letargické. Kvôli nedostatku tohto prvku budú stonky tenké a pevné. Listy rastú nudné a stávajú sa svetlozelenými. Výsledkom bude, že plody rastú malé a budú veľmi malé. Plody rastú a vyvíjajú veľmi pomaly. Taktiež ostrenie hrotov plodov sa môže pridať k známkam nedostatku dusíka;
 • Nedostatočné množstvo horčíka môže byť identifikované krehkými a spálenými listami. Získali bledozelenú alebo žltú farbu. Na spodných listoch sa objavujú škvrny;
 • nedostatok draslíka je prvá vec, ktorá sa prejavuje na listoch uhoriek. Na okrajoch sa vytvorí svetlo žltý okraj. Samotné listy stmavujú a stávajú sa okrúhlymi. Plody rastú zle na dĺžku, výrazne zaoblené. V blízkosti stonky uhoriek sa zúžil. Samotná rastlina rýchlo stráca silu a začne slabnúť;
 • Potreba uhoriek v vápníku bude viditeľná charakteristickými jasnými pásikmi na listoch. Časom sa môžu rozširovať. Takýto jav môže spôsobiť, že listy sa časom stávajú krehkými a slábnou. Kvetenstvo začne hniť, a v budúcnosti sa ochorenie môže dostať do koreňového systému a rastliny ako celku;
 • nedostatočné množstvo fosforu môže viesť k tvorbe suchých škvŕn na listoch. V tomto prípade nie horné listy trpia, ale nižšie listy. Výsledkom je, že rastlina prestane normálne rásť a všetky vaječníky a kvety len spadnú.

záver

Ako sme videli z tohto článku, správna výživa zohráva veľmi dôležitú úlohu uhoriek. Každý záhradník si vyberá spôsob kŕmenia, ktorý je najvhodnejší pre jeho pozemok a odrody uhoriek. Je veľmi výhodné použiť hotové komplexné hnojivá, ako napríklad Rodnik. Obsahuje dostatok dusíka, draslíka a fosforu pre uhorky.

Používa sa aj na hnojenie squash, squash a tekvica. Tento krmivo je možné vyrobiť na jeseň a na jar, aby sme pripravili miesto na pestovanie uhoriek. Používa sa aj na napájanie klíčky a podávanie v suchom stave. Je veľmi dôležité oplodniť uhorky týmto prípravkom počas tvorby vaječníkov. Rovnako je potrebné, aby sa rastliny počas aktívneho plodu nakŕmili. Pokyny na balení vám povedia, ako správne aplikovať hnojivo.

Pozrite si video: Pompeo rozdal počas návštevy SR inštrukcie a nabádal nás na ďalšie zhoršenie vzťahov (Smieť 2022).

Загрузка...