Záhradníctvo

Vysádzanie uhoriek v máji

Dobrá úroda uhoriek závisí od správne umiestnených akcentov: výber času na výsev sadby, úrodnosť pôdy, odrody zeleninových plodín a dodržiavanie agrotechnických metód pestovania.

Je možné získať vysokokvalitnú a dobrú úrody uhoriek, ak poznáte agrotechnické metódy kultivácie a čas, ktorý je vhodný na pestovanie plodín. Uhorky sú teplo-milujúci rastlín, takže sejba semien v máji sa vykonáva, keď je počasie teplé a teplomer neklesne pod +10 ° C v noci. Ľudová mena hovorí: "Ak sa púpavy vo veľkom množstve rozkvitnú, potom je čas zasiať semená zeleninovej kultúry."

Doba výsadby uhoriek, v závislosti od klimatických podmienok

V druhej dekáde mája, v Moskve a v regióne Moskve, sa v sektore skleníka v skleníku a vo sklenenom skleníku zasielajú semená do konca mája - do dočasne odstrániteľného skleníka.

Optimálny čas na výsev semien v Strednom Urale. Drsné podnebie neumožňuje zasiať uhorky na otvorenom teréne. Kultúra výsadby sa uskutočňuje prostredníctvom sadeníc, ktoré sa pestujú doma a prenesú do skleníka koncom mája.

Zalievanie kultúry v Urale. V prvom desaťročí mája sa sadenice vysadia pod filmom v pôde s biopalivom, v treťom desaťročí - v skleníkoch bez humusu.

Varovanie! Až po 20. dni je možné vylodiť citlivé rastliny na otvorenom teréne, ale pomocou prístrešku. Inak chladné počasie zničí sadenice.

Pri vysadení v oblasti Leningradu. Sadenice sa vysijú koncom apríla a začiatkom mája. Pestovaná kultúra sa prenesie do skleného alebo filmového skleníka v treťom desaťročí mája.

Výsadba zeleniny na Kryme. Sejba semien v otvorenom teréne sa vykonáva na začiatku mája, tentoraz je považovaná za priaznivú pre výsadbu sadeníc.

Výpočet časovania výsevu uhoriek

Sadenice transplantované do živného substrátu vo veku 25-30 dní. Rastliny by mali mať 3-4 dobre vyvinuté listy a dosiahnuť výšku 30 cm Pri výpočte času sa berie do úvahy miera dozrievania odrôd:

 • skoré dozrievanie uhoriek začne prinášať ovocie 32-45 dní po procese výsadby;
 • stredná sezóna - 50 dní;
 • neskoré dozrievanie - 55-65 dní.

Korelačné odrodové charakteristiky každého druhu a klimatické podmienky, môžete získať bohatú úrodu.

Aké znamenia je potrebné venovať pozornosť pri výbere uhoriek

Nákup semien odrôd a hybridov, venujte pozornosť nielen veľkosti a tvaru.

Čo je to vzhľad uhoriek

Zelenina s pubertom. Hľuzovité ovocie je hrubé alebo môže úplne chýbať. Vedľa malých hrotov bude umiestnené veľké. Áno, a samotná farba dospievania má rozdiely. Existujú odrody a hybridy s belavými, čiernymi a hnedými tŕňmi.

Biele uhorky sú vhodné iba na bežné používanie v potravinách, na varenie šalátov. Takéto plody nie sú vhodné na solenie.

Univerzálny typ uhorky - ovocie s hnedými alebo čiernymi hrotmi. Všetky odrody tohto druhu sú určené na pestovanie v skleníkoch a na otvorenom teréne. Z nich môžete variť šaláty, namočené na zimu.

Varovanie! Pri výbere odrody je potrebné zohľadniť klimatické podmienky regiónu.

Najlepšie odrody zeleniny na vonkajšie pestovanie

Pre skoré zberu sa odporúča pestovať tieto odrody uhoriek.

"Súťažiaci"

Odroda je odolná voči múčnatke a bakteriálnym chorobám. Plody môžu byť konzervované. "Súťažiaci" je vysadený v živnej pôde a bohato napojený. Ak zanedbáte tieto podmienky, ovocie bude suché a horké.

Výhody triedy:

 • dáva stabilný a vysoký výťažok;
 • charakterizované dlhým obdobím ovocia;
 • od 1 m2 vykládky môžu zbierať až 3,5 kg uhoriek;
 • plody majú dobrý vzhľad a vynikajúcu kvalitu;
 • Semená majú dobrú klíčivosť.

Spolu s výhodami je možné identifikovať aj nevýhody. Ak sa ovocie neodstráni z lôžka v čase, na kôre sa objavia trhliny a zmyselnosť plodov zmizne.

"Elegantný"

Včasná zrelá trieda získala súcit so záhradkármi. Okrem vynikajúceho výnosu je odroda známa svojou odolnosťou voči chladu. Od výsevu až po vstup plodiny do plodov to trvá v priemere 50 dní. Je to dobrý opeľovač. Výsev semien v pôde sa vykonáva v závislosti od klimatických podmienok regiónu.

Odroda je nenáročná na starostlivosť, vyžaduje pravidelné zavlažovanie teplou vodou. Dobre reaguje na hnojenie. Krmivo potrebuje 1 čas za 10 dní. Keď sa na rastline objavia 3 pravé listy, budete musieť vyčistiť špičku, aby ste zabezpečili rast odrody.

Plody elipsoidnej formy vážia až 125 gramov. Uhorky dlho uchovávajú sviežosť a chuť. Určené na solenie.

"Cascade"

Liečia skoré zrelé stupne. Vstupuje do ovocnej šťavy 45 dní po zasiatí semien. Môžete pestovať v skleníkoch a na otvorenom poli. Chutné, chrumkavé, zarovnané ovocie má vretenovitú formu s malými, zreteľne viditeľnými tuberkulami. Vhodné na šaláty a marinovanie.

Vlastnosti odrody:

 • termofilné;
 • odolné voči múčnatke;
 • vyžaduje veľké zavlažovanie;
 • výsadba sa uskutočňuje v ľahkej, úrodnej pôde.

Starostlivosť je uvoľňovanie pôdy, hnojenie a pletie.

Ktoré uhorky sú vhodné na solenie

"Súťažiaci" a "kaskáda" - najvhodnejšie odrody pre konzervovanie. Ale okrem nich sú tieto odrody hodné pozornosti.

"Aquarius"

Ideálne pre vonkajšie pestovanie. Plody dosahujú dĺžku 10 cm a majú príjemnú zelenú farbu. Dáva vysoký výnos. Choroby, ako je plesne, antraknóza, baktéria - nie sú pre rastliny hrozné. Používa sa ako čerstvé, tak aj vhodné na konzervovanie.

Semená sa zasielajú v otvorenej pôde, keď sa pôda zahreje na +18 ° C. Kultúra je veľmi citlivá na pokles teploty: rast sa zastaví a stáva sa náchylný na rôzne ochorenia.

"Ďaleký východ"

Odroda opeľovania včel. Od výsadby po ovocie 45 dní prechádzať. Rastlina má dlhé, rozvetvené tyče. Nijako sa nelíši hustota lístia, ktorá zjednodušuje práce na zber. Plody majú predĺžený tvar, podobný elipse.

Výhody triedy:

 • vysoký výnos;
 • dlhotrvajúca plodnosť;
 • dobrá vôňa, trvajúca až 2 dni;
 • odolné voči suchu.

Medzi nedostatky sa dá hovoriť prítomnosť neplodných kvetov a rýchle žltnutie plodov.

Ovocné hybridné odrody

Označenie označuje, že odroda bola získaná prechodom.

Rozlišujúce vlastnosti hybridov:

 • dobrý výnos;
 • závideniahodná vytrvalosť;
 • príjemná chuť ovocia.

Každý záhradník má nádej, že jeho práca nebude zbytočná a úroda bude vysoká. Chcem na uhorky dostatočne nielen jesť, ale aj zachovať si zimu. Medzi obrovským výberom sadiva, mnohí sú so stratou a nevedia, ktoré vysoko výnosné odrody dávajú prednosť. Výnos plodiny závisí od pôdy, v ktorej bude pestovaná, a od dodržiavania poľnohospodárskych postupov. Vezmite do úvahy najvyššie výnosné odrody.

"Jar"

Vysoká rastlina s prevažne ženskými kvetmi. Vaječné vajíčka sú tvorené zväzok: až 3 plody v jednom uzle. Rastlina je odolná voči múčnatke, antraknóze, olivovým náterom. Od klíčenia po žatvu trvá 50 dní. Mierne hrboľaté ovocie dosahuje dĺžku 10 cm, čo je charakteristické neprítomnosťou horkosti. Telo je mäkké, chrumkavé.

Výhody triedy:

 • odolné voči suchu a chorobám;
 • dlhodobo zachováva kvalitu tovaru;
 • dlhé obdobie plodnosti;
 • vysoký výťažok;
 • vhodné na solenie.

"Zozulya"

Medzi pestovateľov zeleniny je veľmi populárny. Od 1 m2 Môžete zhromaždiť až 10 kg ovocia. Skorý zrelý hybrid s valcovitým, nízkodenným ovocím. Na pozadí tmavozelenej farby uhoriek môžete vidieť biele pruhy. Odroda sa opeľuje bez hmyzu. Odolná voči chorobám.

Semená nevyžadujú predbežnú úpravu: dezinfekciu, namáčanie. Môžu byť zasiate suché na otvorenom pozemku začiatkom mája. Ak sa kultivácia vyskytuje rassadnym spôsobom, mladé rastliny sa prenesú do záhrady v treťom desaťročí mája.

Variety nálevu na konzervovanie

Nie všetky odrody sú vhodné na solenie. Aby ste sa nemali mýliť s výberom, musíte starostlivo preštudovať pokyny na pestovanie konkrétnej odrody. Ale najlepšie odrody pre domáce konzervovanie sú nasledovné.

"Antoshka"

Vhodné na pestovanie vo voľných poschodiach a filmových skleníkoch. Hybridný priemerný čas dozrievania má dobrú produktivitu. V uzloch uložených do 4-6 vaječníkov. Je charakterizovaná neurčitosťou, dobrou tvorbou rias, silným rastom. Listovňa rastliny je zelená, so slabými vlnami viditeľnými na okraji. Plody majú v tvare vretiendu slabé tuberkulózy a čierne trny. Je známy svojimi vysokými morskými vlastnosťami. Odolná voči mnohým chorobám.

"Emelya"

Rastlina je charakterizovaná silným rastom, skrátila internodes. Uhorky sú vymalované intenzívne zelené. Mäkká koža nemá chuť horkú. Zelentsy majú vysokú chuť.

Varovanie! Spočiatku bola odroda vyšľachtená na konzumáciu syrových, ale plody sú vhodné na solenie.

výhody:

 • rastú dobre v skleníkoch a na otvorenom poli;
 • má väčšinou ženské kvety;
 • vysoký výťažok;
 • odolnosť voči nízkym teplotám, choroby.

Existujú aj nevýhody. Pri zalievaní pôdy sa rastlina ochladí plesňou.

Všetky informácie o pestovaní uhoriek nájdete vo videu:

záver

Uhorky obsahujú veľa vitamínov, minerálov, ktoré sú nevyhnutné na udržanie zdravia, najmä počas mimosezóny. Preto každý záhradník je naplnený semenami a od mája sa zaoberá kultiváciou uhoriek.