Hospodárstvo

Kholmogory plemeno husí: charakteristické

Medzi ťažkým mäsom a mastnými plemenami husí sa chov ošípaných Kholmogory vyznačuje nepríjemnosťou k podmienkam zadržania a mierovej lojalite. Relatívne mierumilovný, samozrejme. Gander bude vždy chrániť svoju rodinu, bez ohľadu na to, aký mier je to.

Kholmogory husi boli chované prechodom čínskych a Arzamových plemien husí. Ale to je len jedna z verzií. Najčastejšie.

Vzhľadom na to, že husi Kholmogory sú jedným z najstarších plemien, nemôžete byť 100% istý, že jediná verzia pôvodu plemena je správna. Medzi dnešnými kholmogorskými husimi sa dnes rozlišovalo najmenej dve línie: aspoň:

  • veľké vtáky s dlhým zobákom s podvodníkom. Na krídlach týchto husí je niekedy perie visieť;
  • husi s krátkym alebo stredne dlhým zobákom.

Pri chove prvej skupiny sa s najväčšou pravdepodobnosťou používali bojové husi Tula, v ktorých je normou visieť perie na krídlach, veľký zobák a veľká váha.

V predkoch druhej línie boli zaznamenané obyčajné sivé a čínske husi.

Hoci možno je to neskorší príliv do plemena, pretože ani nie je známe, že husi sa nazývali Kholmogory na mieste ich vyliahnutia alebo na mieste distribúcie.

Prvé zdokumentované odkazy na toto plemeno sa datujú do roku 1885. Počas desaťročí chovu kholmogorských husi sa v pleme objavilo a zmizlo, až do dnešku zostali len dve z týchto línií.

Popis chovu kholmogorských hus

Kholmogorsk husi sú veľmi veľké vtáky. Hmotnosť ganderov môže dosiahnuť 12 kg a husa - 8 kg. Výraznou črtou husí plemena Kholmogory je náraz nad zobák, ktorý dosahuje plnú veľkosť v 5. roku života husi; veľmi veľké zavesenie pod zobák, ktoré sa niekedy nazýva kabelka; dve tukové záhyby na bruchu. Telo je široké, masívne s dobre vyvinutým hrudníkom. Zosk a labky oranžové. Na fotografii sa jasne zobrazuje náraz, "peňaženka" a záhyby na žalúdku.

Je to dôležité! Pár mladých kholmogorských hus sa stáva zrejmý len o pol roka života, peňaženka je dokonca neskôr, preto nákup husej husy by mal byť od dôveryhodných chovateľov.

Farba kholmogorských husí môže byť sivá, biela alebo sivá.

Kholmogoria husi majú schopnosť rýchlo sa prispôsobiť životu vo veľkom stáde, čo je do značnej miery uľahčené ich pokojnou povahou.

Výkonnosť plemena

Na produkciu mäsa a tuku pre kholmogorské husi neexistujú žiadne sťažnosti. Už po 2 mesiacoch staré, goslings plemena Kholmogory získavajú váhu 4 - 4,5 kg. Závažné nároky na Kholmogory sú k dispozícii na výrobu vajec.

Kholmogorsk husy dosiahnu plný vývoj iba o 3 roky. V tomto veku plodnosť vajíčok v plemenách Kholmogory dosahuje 80%. Husa nesie iba 30 vajec za rok. Hmotnosť vajíčka v mladom husi je 140 g, u trojročného - 190 g.

Je to dôležité! Čím je hmotnosť husice menšia, tým vyššia je výroba vajec.

Zachráni husi, že majú dlhú životnosť. Kholmogory obyvatelia majú životnosť asi 16 rokov.

Obsah Kholmogory

Husy plemena Kholmogory tolerujú mrazy dobre v prítomnosti riadne vybavenej hydinárne. Ich hlavné požiadavky na zimné útulky: dobré vetranie, bez prievanu a suchá podlaha. Najnebezpečnejšie pre Kholmogoryet návrhy.

V čase zimovania v egrešoch sú všetky praskliny pokryté a na podlahe je položená hrubá slamka. V lete môžu vtáky ľahko robiť s klenbou zo slnka. Pri náraze dažďa a vetra je okraj rámu, na ktorom je pripevnený vrchlík, pokrytý plastovým obalom alebo strešnou plsťou.

Je to dôležité! Vtáky akéhokoľvek druhu majú zvyk húpať na stenách prístreškov.

Z tohto dôvodu je lepšie najprv natiahnuť jemné sieťoviny.

Pílové listy alebo slamka / seno sa môžu používať aj ako posteľná bielizeň. Musíme si však pamätať, že hladný vták môže začať jesť vrh. V lete husi pasú na vlastnú päsť a v zime musia mať vždy prístup k krmivu, ktoré navyše v zimnom období vykonáva oteplenie.

Vtáky sa nebojí zima a nedostatku jedla. Nie je bezvýznamné, že tradične sťahovavé vtáky, ako labute a kačice, v našej dobe čoraz viac nechávajú stráviť zimu na mraziacich vodných útvaroch v mestách. Prečo strácať svoju energiu a lietať niekde, ak občania poskytujú jedlo. V prípade husi je situácia podobná. Silná vrstva vrhu chráni nohy pred omrznutím a jedlo v žľabe neumožní zmrazenie.

Úlohou majiteľa je zabezpečiť, aby vrh bol vždy suchý. V husiach, kvapalné podstielky, kvôli ktorému sa vrh mokrý. Po odstránení mokrých škvŕn a na ich miesto sa pridá čerstvá podstielka.

Ak sa toto pravidlo pri vtákoch nevyskytuje z výparov amoniaku, štruktúra peria sa zhorší. Perie sa rozlúčia a zastaví otepľovanie.

Plocha domu je vypočítaná na základe 1 m² na hlavu. Treba však poznamenať, že toto je miesto, kde môžete stráviť noc. Pre chodenie jedna husa vyžaduje 5-6 m².

Krmivo Kholmogory

Strava husí zahŕňa kŕmenie obilnín, jemne vyrezanú koreňovú zeleninu a zeleninu. Uistite sa, že oddelene stojí krieda a malý štrk alebo drvený kameň.

V zime jedna hlava dáva 160 g krmív, 150 g trávy, 500 g nakrájaných koreňových plodín. Vitamínovo-minerálne premixy sa zmiešajú do krmiva.

V lete sú Kholmogoryans vyháňaní na pasenie na lúke. Dospelá husa jedia až 2 kg trávy denne.

Chov plemena Kholmogorskej

Kholmogory husi sú dobré kurčatá, ale napriek tomu je percento mláďat veľmi nízke. Je to niekoľko dôvodov.

  1. Pre lepšie hnojenie husí v stáde musíte nechať niekoľko ganderov. Jeden nestačí.
  2. Čím je väčší hlodavec, tým ťažšie je oplodnenie husi a veľkosť potomstva nezávisí od veľkosti hlodavca. Preto je lepšie odísť pre chovné stredne veľké samce.
  3. Kholmogory husi sú veľmi ťažké a často rozdrvia vajíčka.
  4. Zvláštne, ale to je práve skutočnosť, že kopce sú dobré sliepky. Málokedy opúšťajú hniezdo a zabraňujú tomu, aby sa vajíčka ochladzovali tak, ako mali. Pravidelné ochladzovanie a navlhčenie vajíčok je potrebné pre normálny vývoj embryí.

V súhrne všetkých faktorov je liahnutie goslings Kholmogory len 60%.

Je možné chov kholmogorov a spôsob inkubácie. Je pravda, že existujú rovnaké faktory chladenia a zvlhčovania. V inkubátore je dosť ťažké dosiahnuť 70% vlhkosti potrebnej na normálny vývoj embrya.

POZOR! Vajcia sa uchovávajú po dobu 5 až 7 dní ako pred pokládaním na inkubáciu, tak pred pokladaním pod sliepkou.

Doba inkubácie pre husacie vajcia je 30 dní pri 37,9.

Chyby inkubácie:

Recenzie majiteľov kholmogorských hus

Peter Nesterenko, s. Srbské plemeno Kholmogory zachováva celý svoj život. Rovnako ako skutočnosť, že sedia na vajciach. Nemáme radi inkubátory. A o príbehoch o zlej plodnosti, takže husi by malo byť dovolené ísť do jazera, a nie v klietkach v blízkosti žľabu, aby sa udržal. Potom plodnosť bude normálna. Goslings pasú so svojou celú rodinu. Na svoje jedlo nestrávime ani halier. A na jeseň už máme tri mesiace husi po 5 kg. Z jednej husy dostávame v priebehu leta dvakrát v priebehu roka asi dvadsať goslings a máme desať husí plus štyri husi. Takže si to myslite, Yuliya Vasilyeva, Vsevolozhsk, priniesli plemeno Kholmogory, pokušené namaľovanými s nenáročnosťou a mrazuvzdornosťou. K tomu, že goslovania nebudú stačiť, boli pripravení. Rozhodli sme sa, že prvé vajcia umiestnime do inkubátora a na druhej dávke necháme husi sedieť. Všeobecne platí, že áno, ukázalo sa, ako povedali. Asi polovica priekopníkov. Ale nie strašidelné. Vtáky sú veľké, rastú rýchlo, nevyžadujú krmivo. Máme dosť.

záver

Kholmogorskské husi sú prospešné v tých regiónoch Ruska, kde je veľa vody a celé leto je zelená tráva. V tomto prípade samotný vták produkuje potravu a majiteľovi stojí lacné. Podávajte len broodstock a iba v zime.