Záhradníctvo

Mullein - hnojivo pre uhorky

Každý záhradník sníva o bohatej úrode. Poteší nielen čerstvé, ale aj prázdne na zimu. Ak chcete pestovať veľa dobrých, veľkých a zdravých uhoriek, potom je dôležité premýšľať o ich kŕmení. Každý vie, že bez hnojiva nemôžete dosiahnuť najlepší výsledok. Preto vzniká logická otázka: čo je potrebné kŕmiť uhorky, aby prinášali dobré ovocie? Často sa veľa uchýli k používaniu minerálov na sklade. Je s nimi pomerne ľahké pracovať, tieto látky však zostávajú "chémia". Ak ste jedným z tých, ktorí si myslí a starajú o dobrú úrodu, potom je lepšie uchýliť sa k organickým hnojivám. S nimi budú vaše uhorky ekologické a bezpečné.

Jedným z variantov ekologického hnojiva pre uhorky je plod. Poďme sa bližšie pozrieť na tento druh hnojiva a zistiť, ako presne, ako kŕmiť uhorky s mullein.

Korovyak - koncept a zloženie

Niektorí nevedia, čo je to. Toto je veľmi účinné hnojivo prírodného pôvodu. Sú kŕmené rastlinami na záhrade a na záhrade na zvýšenie výnosov. Aby to bolo jasné, je to kravský truj. Nielenže zvyšuje výnos rastlín na záhrade, ale tiež posilňuje imunitu a chráni pred chorobami.

Aké je jeho zloženie? Môžete volať všetky živiny, ktoré rastlina potrebuje pre vývoj, rast a plodnosť. Tu je zoznam týchto látok:

 • síra;
 • draslíka;
 • dusík;
 • horčík;
 • fosforu;
 • vápnik.
Varovanie! Okrem týchto základných prvkov má mullein stopové prvky ako železo, bór, zinok, meď a kobalt.

Môžete byť prekvapení, ale ak pridáte jednu tonu hnoja na zem, obohatí ho o dusík o 5 kg, fosfor o 2,5 kg a draslík o 6 kg. To má veľmi pozitívny vplyv na rast vašich rastlín, ako aj na schopnosť priniesť ovocie.

Najdôležitejšie je, že dusíka v mullein je v organickom stave. Pri rozklade 1/3 dusíka sa rýchlo uvoľňuje, zvyšok látky je však veľmi stabilný a má pozitívny účinok na rastlinu. To isté platí pre fosfor. A keď hovoríme o draslíku, je 100% rozpustný vo vode a absorbovaný rastlinou ihneď po pridaní do pôdy. Čo je užitočné pre uhorky a iné rastliny?

Cucumber Mullein - Užitočné vlastnosti

Tento druh hnojiva má množstvo užitočných látok. Ak používate mullein ako hnojivo pre vaše uhorky, potom prvým pozitívnym bodom je intenzívna reprodukcia užitočných mikroorganizmov v pôde. Faktom je, že v tejto organickej látke je zdroj energie a potravy pre všetky mikroorganizmy. Druhým bodom je, že vďaka kravskému hnoji sa výrazne zlepšujú fyzikálne a fyzikálno-chemické vlastnosti pôdy. To vám umožňuje ľahko stráviť nerozpustné zlúčeniny v pôde.

Okrem všetkého chceme zaznamenať vlastnosť hnojiva, ktorá pomáha pri vytváraní pôdy vo forme malých hrudiek. Táto pôdna štruktúra je považovaná za ideálnu na pestovanie všetkých druhov rastlín. Prečo? Také kusy pôdy sa nasýtia humusom, a keď vodu pôdu alebo prší, ťažko sa umyjú vodou, stávajú sa silnými. Ak prinášate mullein do zložitej pôdy, v ktorej je veľa hliny, potom sa to uvoľní. Po pridaní hnojív bude ľahšie spracovať a bude sa otepľovať lepšie a rýchlejšie. To má pozitívny vplyv na vývoj uhoriek a jeho zber.

Je to dôležité! Kŕmiť toto hnojivo môže byť všetky druhy ovocných stromov a kríkov, plodín a dokonca izbové rastliny.

Avšak pred tým, ako začneme kŕmiť uhorky pomocou záhradnice, uvažujme o odrodách tohto hnojiva a spôsoboch jeho prípravy. Z tohto dôvodu nebudete mať problémy s procesom kŕmenia.

Druhu Mullein

Je logické, že pri výrobe lososu musíte mať kravu. Ona je zdrojom tohto užitočného hnojiva pre uhorky a iné rastliny. Existujú dve odrody, ktoré závisia od toho, ako držíte kravu v stánku. Niektorí robia zo stodoly slamy alebo piliny, iné nie. V tomto ohľade môže byť:

 1. Typ vrhu
 2. Kvapalný typ.

V prvom prípade získate tuhý hnoj so zapracovaním slamy. Ak je uložená, časom sa začne prehrievať a premeniť na humus. Ak hovoríme o kvapalnej forme močoviny, používa sa na vytvorenie humusu v komore. Tam sa zmieša s pôdou, burinami, pilinami, slamou, padlými listami a vrcholmi zo zeleniny. Súčasne sa pomer pomocných zložiek a hnoja znižuje o 2/5 (2 diely komponentov, 5 dielov vločiek). V tomto užitočnom kompostu môžete pridať vápno alebo popol z dreva v pomere 2 - 4% z celkového kompostu.

Postup varenia je nasledujúci:

 1. Slam, listy a piliny sa nalejú do jamy (alebo plastového suda) v spodnej časti.
 2. Obsah sa naleje s kvapalným hnojom.
 3. Tretia vrstva je rovnaká slama, zeleň a piliny.
 4. Potom vrstva zväzku na pokrytie predchádzajúcej vrstvy. Proces sa vykonáva, kým obsah nedosiahne okraje jamy (plastová nádoba).

Korovyak môže byť použitý ako v čerstvom, tak i polozenom a hnilom tvare. Je dôležité mať na pamäti, že čerstvé hnojivo poškodzuje korene a stonky niektorých plodín. V procese je spôsobené popáleniny, po ktorom koreň zomrie. Preto je použitie čerstvého mulleinu obmedzené na vstup do pôdy v jesennom období pri kopaní pôdy. Potom pred začiatkom jari hnojivo vyhorelo alebo hnililo a nepoškodilo korene uhoriek alebo iných plodín. Ale v lete a na jar sa mullein používa ako prehnité alebo napoly zhnité. Ale vzniká otázka: ako sa kŕmia uhorky? Čo by malo byť považované za vytvorenie ideálnych podmienok pre uhorky?

Zvláštnosti kŕmenia uhoriek s vločkami

Dôležitosť kŕmenia, už sme si našli. S ním budete výrazne zvýšiť výnos, posilníte rastlinu a dokonalé ovocie. Proces hnojenia je jednoduchý. Je dôležité zohľadniť iba niektoré body týkajúce sa aplikácie hnojív, ako aj spôsob prípravy hnoja.

Kŕmenie uhoriek je potrebné vykonať niekoľkokrát pre celú sezónu. V priemere, tentoraz 10-12 dní. To stačí na to, aby sa uhorky cítili pohodlne a prinášali ovocie. Je obzvlášť účinné používať toto hnojivo v prípade, keď uhorka nie je príliš atraktívna a slabá: charakterizuje ju tenká stonka a vyblednuté listy. Odporúčané obdobie kŕmenia s lososom je po tom, ako uhorky vzrástli a majú listy. Prvýkrát kŕmenie by malo byť vykonané najskôr 14 dní po natáčaní.

Je dôležité poznamenať, že varenie musí byť pripravené vopred. Môžete použiť metódu, ktorá bola zadaná vyššie, alebo môžete použiť inú metódu. Pre druhú metódu potrebujete týždeň času. Príprava je pomerne jednoduchá: stačí len zriediť vodu v pomere 1: 2. Zostáva čakať 7 dní, na ktoré sa hnojivo dostane a bude pripravené na použitie. Pokiaľ ide o hnojivo, roztok sa pridáva len počas zavlažovania. Sústredené riešenie, ktoré získate, môže poškodiť uhorky. Preto je polovica litra kompostu zriedená v 1 kôre s vodou. Takže to urobíte bezpečne pre zalievanie uhoriek.

Varovanie! Ak chcete dosiahnuť plný účinok mullein, môžete ho uložiť do pôdy vopred, obohatiť ju ešte pred zasadením uhoriek.

Výsadba začína v máji, takže na jeseň po zbere predchádzajúcej úrody, musíte pridať čerstvé mullein a vykopať zem. Do mája bude pôda ideálna na pestovanie uhoriek.

Existuje jedna nuance týkajúca sa zavlažovania uhoriek s hnojivom. Robiť to na vrchole závodu by nemalo byť. Ide o to, že uhorky nemajú radi prebytočnú vlhkosť. V ideálnom prípade opatrne pridajte zmes do drážok a drážok, kde je plodina vysadená. Takže hnojivo padne priamo na koreň a bude pôdu kŕmiť. Ak hovoríme o čísle, potom o 1 m2 je potrebná jedna vedro s objemom 10 l z nekoncentrovaného drievka. Keď urobíte všetko správne, uhorky vás veľmi rýchlo potešia bohatou, zdravou a chutnou žatvou.

Treba poznamenať, že by sa nemalo obmedzovať len na jedno hnojivo. Môžete striedať medzi užitočnými organickými hnojivami založenými na muline a minerálnym hnojivom. My tiež máme rád rozmanitosť v strave. To isté platí pre uhorky. Preto získajú absolútne všetky užitočné látky, ktoré podporujú rýchly rast a vynikajúce ovocie. Napokon, v štádiu rastu, uhorky potrebujú dusík, fosfor a vápnik a počas obdobia, keď sa objavili prvé plody, sú dôležité horčík, draslík a dusík. Čo iné môže kŕmiť uhorky?

 1. Ash.
 2. Močoviny.
 3. Droždie.
 4. Vtáčie výkaly.

Okamžite používať všetky hnojivá sa neodporúča, ale môžete vybrať 1-2 a striedať ich. Nepreháňajte to, ale nezabudnite na včasné podanie.

Pozrime sa na to

V tomto článku ste sa naučili prospešné vlastnosti mullein. Jedná sa o vynikajúce organické hnojivo, ktoré kombinuje množstvo živín pre vaše plodiny. S ním môžete dosiahnuť bohatú úrodu, ktorú možno získať v krátkom čase. Uhorky ukážu chutné, voňavé, užitočné a vhodné ako pre čerstvé použitie, tak aj pre konzerváciu. A vďaka radu a inštrukciám môžete nezávisle vykonávať kŕmenie uhoriek na vašom webe.

Pozrite si video: ENGLISH PLANTAIN. Plantago lanceolata. Toe knockers (Septembra 2020).

Загрузка...