Záhradníctvo

Uhorky v polykarbonátovom skleníku, kŕmenie a starostlivosť

Starostlivosť o uhorky v polykarbonátovom skleníku nevyžaduje špeciálne vedomosti a zručnosti od záhradníka. Takáto možnosť skleníka je najvhodnejšia na riešenie problémov pestovania rastlín. Konštrukcia umožní dosiahnuť vysoký výnos uhoriek vďaka svojmu dizajnu a optimálnym teplotným podmienkam. Zelenina patrí k teplom milujúcim rastlinám, nemá rád prudký pokles teploty. Polykarbonát tiež udržuje teplo dobre v noci i v noci.

Ako vodu a viazať uhorky

Po výskyte 3-4 listov v rastline sa transplantuje do skleníka. Od tohto momentu je potrebné starostlivo starať o ovocie. Uhorka absorbuje veľa vlhkosti, takže si vyžaduje správne a pravidelné zalievanie.

Hlavným pravidlom, ktoré treba pamätať, je používanie vody v izbovej teplote. Studená voda nepriaznivo ovplyvňuje rast a vývoj rastlín. Všetky procesy spomaľujú.

Pri systematickom nesprávnom napájaní na letáky sa môžu šíriť rôzne choroby. V hornej časti zariadenia by nemala spadnúť voda. Zavlažovanie sa vykonáva striktne pod koreňom. V opačnom prípade je šírenie ochorenia zaručené. Na dosiahnutie vysokého výťažku je potrebné udržiavať vhodný obsah vlhkosti v polykarbonátovom skleníku - nie viac ako 90%. To bude vyžadovať až 5 litrov vody pod každým puzdrom.

Zvláštnosť štruktúry rastliny navrhuje osobe, ako najlepšie viazať uhorky.

Odporúča sa, aby záhradníci inštalovali mriežku navrhnutú špeciálne na tento účel. Umožňujú vám pestovať ovocie vo vzpriamenej polohe.

V skleníku je viac priestoru a rastlina sa vyvíja lepšie. Niekedy dosahuje výšku 2 m. Konštrukcia mriežky môže byť odlišná. Ich hlavnou úlohou je vytvoriť podporu pre uhorky a uľahčiť zber. Dôležitým faktorom je aj zachovanie integrity zariadenia počas starostlivosti. Ak plody dozrievajú na zemi, je nepohodlné ich vyberať a vodou.

Význam pletie a kŕmenie

Každý živý organizmus musí dýchať. Žiadna výnimka a uhorky. Vlastník skleníka je povinný pravidelne odstreďovať rastlinu a uvoľniť zem. Toto by sa však malo robiť veľmi opatrne, pretože korene uhoriek sú celkom krehké a zraniteľné. Akékoľvek nesprávne pohyby - a časť kríkov s farbou a mladými výhonkami je rozbitá. Nemali by sme zabúdať na systematické vysúvanie polykarbonátového skleníka. Pri teplom alebo horúcom počasí by mali jeho otvory na deň zostať otvorené.

Rastlina neustále potrebuje živiny, ktoré by jej dali silu pestovať a produkovať zdravé ovocie. Je potrebné kŕmiť uhorky najmenej päťkrát za sezónu. Povinnou súčasťou ich výživy sú organické materiály:

  • hnoj;
  • kompost;
  • popol.

Bez nich môžu uhorky ísť do pustatiny. Hnojivo sa pridá do vody v pomere 1 l organickej hmoty a 10 l vody. Ak nechcete zachovať proporcie, môžete poškodiť rastlinu. Napríklad listy začnú žltnúť z veľkého množstva vitamínov. V prvých dňoch pristátia v pôde je žiaduce zaviesť zlúčeniny dusíka. Medzi takéto hnojivá patrí fosfor. Pri plodení sa pridávajú látky dusík-draslík. Niekedy sa záhradníci uchýlia k použitiu minerálov. 5 g draselnej soli, 5 g draselnej soli a 10 g superfosfátu sa zmieša v nádobe s vodou. Všetky hnojivá sa používajú iba v koreňoch.

Ako sa vysporiadať s škodcami a chorobami uhoriek

Starostlivosť o kultivované rastliny by mala byť starostlivo, systematicky kontrolu stavu ich listov, rozvoj ovocia a kvetov. V opačnom prípade si nemôžete všimnúť nebezpečné infekcie, medzi ktoré patria aj tie najnebezpečnejšie:

  • koreňová hniloba;
  • múčnatka;
  • šedá hniloba;
  • hnedá škvrna.

Najčastejšou chorobou je múčnatka. Ak sú na listoch viditeľné biele listy, znamená to, že sa rastlina nakazila.

Varovanie! Ak chcete zachrániť uhorky, musíte vziať 1 kg hnoja, 1 lyžičku. močovina a zrieďte ich do vedra. Striekajte celý povrch rastliny ráno.

Nemenej nebezpečné je porážka koreňovej hniloby uhoriek.

Príčiny jeho výskytu sú charakterizované teplotnými zmenami v skleníku, zavlažovaním studenou vodou, výsadbou sadeníc každý rok v tej istej pôde.

Určenie prítomnosti ochorenia je veľmi jednoduché. Na stonke sú viditeľné:

  • krakovania;
  • hnilobe;
  • zmena farby z prírodnej zelenej na žltú.

Na boj proti tejto chorobe sa 0,5 litra vody zriedi 1 lyžičkou. síran meďnatý, oxychlorid meďnatý, 3 lyžice. kriedou alebo vápnom. Výsledná zmes sa aplikuje na poškodené oblasti.

Šedá hniloba sa vyskytuje na listoch, stonky uhoriek. Väčšina infekcií sa vyskytuje v dôsledku nesprávneho vetrania skleníka, studeného napájania. Aby ste sa zbavili tejto choroby, mali by byť zmiešané s 1 lyžičkou. síran meďnatý 1 sklenený popol.

Je dôležité mať na pamäti, že po spracovaní je potrebné odstrániť všetky infikované výhonky a vypáliť ich. Ak sa na rastline nachádza hnedá škvrna, ktorá sa prejavuje načervenalými formáciami s kvapalinou, je potrebné okamžite zastaviť zalievanie počas 5 dní. V tejto chvíli vykonajte rýchlu resuscitáciu. Inak zomrie. V nádobe s vodou pridajte 30 g základnej látky alebo bordeauxovej látky.

Okrem chorôb môžu byť rastliny poškodené hmyzom.

Jedným z nich je skleníkový biely mlyn. Sedí na listoch a uvoľňuje látku, ktorá umožňuje vývoj škodlivých sadzí.

Aby sa zabránilo mieňovcom, treba odstrániť burinu včas, správne zavlažovať a nainštalovať špeciálne nálepky na hmyz. Len opatrný opatrovateľ a opatrovateľ záhradník prinesie dobrú úrodu.

Včasná a riadna prevencia chorôb, vznik škodcov zvýši jeho kvalitu a trvanie plodnosti.