Záhradníctvo

Najlepšie obliekanie rajčiakov králika, hnoja koní

Kravský hnoj je ekologické, prírodné a ľahko dostupné hnojivo na kŕmenie rôznych plodín vrátane rajčiakov. Používa sa čerstvý, položený v kompostu. Najčastejšie používaným kvapalným organickým organickým hnojivom pre paradajky je infúzna nálevka. Kŕmenie paradajok s muline vám umožní urýchliť rast rastlín, zvýšiť výnos. Zloženie misky obsahuje dusík so zvýšenou koncentráciou a niektoré ďalšie stopové prvky potrebné pre rastliny. Nahradiť mullein na záhrade môže byť kôň alebo králičie hnojivo. Tieto živočíšne výlučky tiež obsahujú bohatý komplex mikroprvkov a ich použitie ako hnojiva má priaznivý účinok na rastliny.

Cnosti kravského trusu

Pre farmára je pravdepodobnejšie dostupný prasiatko, je však výrazne menej kvalitné ako exkrementy z hovädzieho dobytka, ktoré obsahujú vyvážené množstvo všetkých živín potrebných pre rastliny. Zloženie čerstvého hovädzieho hnojiva teda obsahuje draslík (0,59%), dusík (0,5%), vápnik (0,4%), fosfor (0,23%) a obrovské množstvo organickej hmoty (20,3 %). Okrem vyššie uvedených mikroprvkov obsahuje mullein horčík, mangán, bór a ďalšie stopové prvky. Táto kombinácia minerálov umožňuje vyživovať rajčiaky bez saturácie zeleniny s dusičnanmi.

Koncentrácia živín závisí od veku kravy a jej jedla. Napríklad dospelý dobytok obsahuje 15% viac mikroživín.

Je to dôležité! V porovnaní s inými druhmi hnoja sa múčka rozkladá pomalšie. Z tohto dôvodu je to rovnomerne, po dlhú dobu kŕmi a zahrieva rastliny.

Typy štrkopieskov a spôsoby ich použitia

Nikto ešte nedokázal pestovať paradajky na "chudobnej" pôde a je možné ju pomocou kravského hnoja ochutnať dusíkom a ďalšími potrebnými minerálmi a organickými látkami. Spôsob použitia do značnej miery závisí od kvality surovín a podmienok dobytka.

Čerstvý hnoj

Čerstvá kravská hnoja obsahuje veľké množstvo amoniakálneho dusíka, ktoré pri spálení na korene rajčiakov môže spáliť. Z tohto dôvodu sa bezprostredne pred vysadením paradajok alebo na oplodnenie v priebehu pestovania nepoužíva čerstvá mullein bez špeciálnej prípravy. Aplikujte to častejšie na zlepšenie nutričnej hodnoty pôdy počas jesenného výkopu. V tomto prípade bude látka počas zimy mať čas na rozloženie a nebude na jar spôsobovať škody na rajčiakoch, ale zároveň stimuluje rast paradajok a zvyšuje výnos zo zeleniny.

Tip! Aplikačná dávka pre čerstvý hnoj pri kopaní je 4-5 kg ​​na 1 m2 pôdy.

Množstvo sa môže zmeniť podľa uváženia poľnohospodára v závislosti od úrovne existujúcej plodnosti.

smeti

V prípade, že krava je držaná v podmienkach vrhu, majiteľ dostane pri čistení stodoly zmes hnoja so seno alebo slamou. Taký hnijúci hnoj obsahuje veľa draslíka a fosforu. Ak chce záhradník získať hnojivo s vysokým obsahom dusíka, je lepšie použiť rašelinu ako vrh.

Hnojový hnoj sa používa aj pri kopaní pôdy na jeseň alebo v kompostu na pererevaniya.

Bezpodstilochny

Ak v kravskej stodole nie je použitá podstielka, hnoj nebude obsahovať veľa slamiek a sena. Pri jeho zložení bude možné nájsť zvýšené množstvo amoniakového dusíka a minimálne množstvo draslíka a fosforu. Taký hnoj je vhodný na prípravu infúzie mulleinov.

Mŕtvy hnoj

Zvláštnosťou prehnojeného hnoja je skutočnosť, že počas skladovania stráca vodu a škodlivý agresívny dusík, ktorý obsahuje, sa rozkladá. Prehriatie látky zvyčajne prechádza pri jej uložení do kompostu.

Po kompostovaní sa humus používa na aplikáciu do pôdy počas kopania alebo prípravy infúzie. V prvom prípade sa na jeseň prenesie hnilý hnoj vo výške 9-11 kg / m.2, Pripravte infúziu na koreňový obliekanie paradajok pridaním 1 kg výrobku do 5 litrov vody.

Je to dôležité! Mŕtvy hnoj sa môže miešať so záhradnou pôdou v pomere 1: 2. V dôsledku toho získate skvelý substrát pre pestovanie sadeníc paradajok.

Hnojivá na predaj

Kravský hnoj v koncentrovanej kvapalnej forme a vo forme granúl možno nájsť v poľnohospodárskych obchodoch. Vyrába sa v priemyselnom meradle. Použitie hnojív pre paradajky by malo byť v súlade s pokynmi.

Je to dôležité! 1 kg suchej granulovanej misky nahradí 4 kg čerstvej hmoty.

Infúzia na varenie

Najčastejšie na hnojenie paradajok používajte infúznu kvapalinu. Pre jeho prípravu je vhodný aj čerstvý hnoj alebo kal. Keď sa rozpustí vo vode a trvá niekoľko dní, amoniakálny dusík v týchto látkach sa rozkladá a stáva sa bezpečným rastovým aktivátorom pre rastliny.

Pripravte mulineinú infúziu pridaním hnoja do vody. Pomer látok by mal byť 1: 5. Po dôkladnom premiešaní sa roztok infúzií počas 2 týždňov. Po uplynutí nastaveného času sa miska zriedi vodou ešte raz v pomere 1: 2 a použije sa na odvodnenie rajčiakov pod koreň.

Môžete vidieť proces variť varenie na video:

Ak používate akýkoľvek druh hnoja, musíte mať na pamäti, že obsahuje semená burín, larvy škodcov, škodlivé mikroorganizmy. Môžu byť odstránené vizuálnou kontrolou a elimináciou, preosiatím cez sito a napájaním manganistanom draselným. Tieto činnosti sú dôležité pri použití čerstvého a hnojeného hnoja. Ak používate zriedené vodné hnojivo na kŕmenie koreňov rajčiakov, je potrebné mať na pamäti, že živiny sa lepšie vstrebávajú s veľkým množstvom vody, preto pred aplikáciou kŕmenia by mali byť rastliny hojne napojené.

záver

Hnoj je vynikajúce hnojivo na kŕmenie paradajok. Môže byť použitý vo forme kompostu alebo infúzie. V procese fermentácie zmizne škodlivá mikroflóra a amoniakálny dusík v ňom, čo znamená, že táto látka môže byť prínosom pre rajčiaky, urýchľuje ich rast a zvyšuje ich výnos. Keď ste sa rozhodli kŕmiť paradajky minerálmi, nemali by ste opustiť organické látky, pretože pridávaním niektorých ďalších minerálov do infúzie hnoja môžete urobiť zdroj draslíka, alebo napríklad fosforu. Na druhej strane, takýto minerálno-organický obliekanie nielenže urýchli rast rajčiakov, zvýši výnosy, ale tiež urobí plody obzvlášť chutné, cukor, a čo je najdôležitejšie, užitočné.