Záhradníctvo

Hnojivá na cukety v otvorenom teréne

Squashes sú známe všetkým. Avšak, nie každý vie o výhodách ovocia, ktoré sú konzumované. Mnohí rastú, aby mohli kŕmiť vtáka alebo jesť len na začiatku, keď sa práve objavili ovocie.


V cukety obsahuje veľa živín, vitamínov a antioxidantov. Plody cukety majú minimálny obsah kalórií, čo je dôležité pre stratu hmotnosti. Fiber má priaznivý účinok na tráviaci systém. V prospech cukety hovorí, že môže byť použitý v každom veku s takmer žiadnymi obmedzeniami. Táto cuketu je obzvlášť užitočná pre tehotné ženy a pre dojčatá pri zavádzaní doplnkových potravín.

Rastlina je veľmi nenáročná. V podmienkach kultivácie a pravidelného kŕmenia môžete získať bohatú úrodu.

Príprava pôdy

Po prvé, premýšľajte o správnom mieste pre pestovanie cukety. Kultúra má rád dobre osvetlené plochy záhrady, chránené pred chladnými vetrom. S dobrým osvetlením je možné získať prvý zber oveľa skôr.

Príslušné riadenie záhradníctva znamená dodržanie striedania plodín. Zásoby živín v oblasti majú svoje limity. Zavádzaním príbuzných plodín na rovnakom mieste vyvraždíte pôdu k vyčerpaniu a v dôsledku toho k poklesu úrody.

Najlepšie cukety rastú po:

 • Rané a karfiol;
 • Cibuľa, cesnak;
 • Hrach, fazuľa, fazuľa;
 • Korenie.

Získajte najhoršie plodiny, ak pestujete plodinu po:

 • paradajka;
 • mrkva;
 • kvaka;
 • korenie;
 • Baklažán.

Malo by sa pamätať na to, že cuketa funguje ako pumpička a vyleje z pôdy všetko, čo potrebujete pre svoje jedlo. Preto by sa mala venovať osobitná pozornosť príprave pôdy. Zucchini milujú úrodnú pôdu. Prípravné práce začínajú na jeseň. Bude zavedený hnoj a pôda je vykopaná. Ak je to potrebné, pridá sa vápno, pretože najlepšie sa spracuje cuketou na neutrálne pôdy.

Varovanie! Odporúča sa, aby sa na jar nevytvoril hnoj.

Ale môžete vyrobiť kompost, superfosfát (asi 50 g na meter štvorcový.) A popol.

Ak je pôda hlina, potom sa ich štruktúra zlepšila zavedením humusu, riečneho piesku a minerálneho zloženia superfosfátu (1 lyžica) a popola (3 polievkové lyžice) Normy sú uvedené na jeden štvorcový meter. m zeminy.

Ak sú hliny alebo piesčité hliny, potom sa aplikujú humus a rovnaké hnojivá ako pre hlinené pôdy.

Piesočné pôdy sú príliš ľahké a neplodné pre cukety. Sú oplodnené zavedením rašeliny, humusu a ílovitej pôdy na vyrovnanie zloženia pôdy. Hnojivá používajú to isté.

Jarná práca na príprave pôdy pre squash sú nasledovné: kopanie zeme, kŕmenie, ak to nebolo urobené na jeseň. Kompost sa zmieša so zeleninovou pôdou, pridá sa do štipky síranu draselného alebo superfosfátu a jedna lyžica popola v každej jamke. Pred zasiatím môžete vypestovať studne prípravkami "Agricola" alebo "Ross" alebo oplodniť 1 polievkovú lyžičku. l. "Effektona"

2-3 semená squash sú umiestnené v studni približne do hĺbky 4-5 cm, ak sú pôdy svetlé. Na ťažkých ílových pôdach sa nemusia hlboko zakopávať semená a zasiahnú sa do hĺbky 2 cm. Pred sejbou sa semená klíčia v rastovom stimulátore, humát draselnom alebo humát sodný.

Stádia kŕmia cuketu

Po čakaní na vznik sadeníc, o týždeň neskôr, môžu byť nalievané s drogou:

 • "Bud", "Agricola", "Biohumus". Pred použitím pozorne prečítajte pokyny. Tieto lieky prispievajú k tvorbe koreňového systému, zvyšujú výnos a kvalitu budúcich plodov, stimulujú vývoj rastlín. Pre tých záhradníkov, ktorí dávajú prednosť oplodňovaniu podľa tradície: infilácia mullein (1:10);
 • Použije sa na obväzovú lyžičku rozpustenú v 10 litroch zmesi vody, ktorá obsahuje dusičnan amónny, superfosfát a draslík (25, 35 a 20 g).

Význam kŕmenia v počiatočnom období vývoja spočíva v tom, že rastliny majú potenciál zvýšiť zelenú hmotnosť.

Nasledujúce obliekanie squash sa vykonáva počas prípravy na kvitnutie, keď sú púčiky položené:

 • Použite zložité zložené hnojivá, ktoré obsahujú prvky nevyhnutné v štádiu zberu úrody. Hnojivo "Agromiks" môže byť aplikované na pôdu pri uvoľnení (25 g na meter štvorcový pôdy) alebo rozpustené (50 g v desiatich litroch vody) a potom voda 5 metrov štvorcových. m pristátie squash;
 • Ďalšou možnosťou kŕmenia cukety pestovanej v otvorenej krajine: infúzia suspenzie (pomer 1 až 10) a nitrofoska (1 polievková lyžica);
 • Hnojivo "Ross" je vhodné na kŕmenie cukety v štádiu vývinu (2 polievkové lyžice prípravku na 10 litrov vody), jeden liter pripraveného roztoku padá na 1 rastlinu.

Charakteristickým znakom tekutých hnojív je ich výhoda pri použití listových krmív cukety. Je známe, že rastliny absorbujú živiny nielen koreňovým systémom, ale aj listami prostredníctvom striekania. Vplyv používania listov záhradné záhradky okamžite upozornenie. Tento typ obväzu je zvlášť vhodný pre oslabené, choré rastliny.

Tip! Každé dva týždne vediete kŕmenie listov, aby ste dosiahli významný výsledok pestovania cukety.

Ďalšie kŕmenie cukety sa vykonáva počas kvitnutia.

V roztoku hnojiva "Effecton" (2 lyžice na vodu vedro) sa naleje popol (2 lyžice), dobre miešané a napojené cukety, na základe normy: 1 l roztoku pre každú jednotlivú rastlinu.

Počas plodenia cuketa potrebuje ďalšie krmivo. Plody z cukety sú veľké, veľa pevnosti a výživy sa vynakladá na ich vývoj rastlinami. Nezabudnite podporovať kŕmenie rastlín:

 • V roztoku získanom pridaním 1 polievková lyžica. l. obyčajná močovina v 10 litroch vody, nalejte 200 g popola, dobre premiešajte a naliať cuketu;
 • Roztok nitrofosky (3 polievkové lyžice sa rozpustí v 10 litroch vody);
 • Roztok superfosfátu a dusičnanu draselného. 50 g každej látky sa musí pridať do 10 litrov vody, potom sa každá jednotlivá rastlina zmieša s jedným litrom roztoku;
 • Hnojivá pre cukety, pozostávajúce z niekoľkých zložiek: síran meďnatý, kyselina boritá, síran manganatý. Každý z nich má 4 g;
 • Pripravené komplexné hnojivá: "Kemira", "Biohumus", "Agromiks" a iné. Postupujte podľa pokynov na prípravu roztoku na kŕmenie cukety. Naneste ich vo forme sprejov na kŕmenie listov.

Vďaka cukrárni sa v priebehu mesiaca a pol po vylodení na otvorenom teréne dajú včasné opakujúce sa krmivá bohatej chutnej úrode. Tipy pre video o pestovaní a kŕmení cukety počas vegetačného obdobia:

Iný druh obväzov pre squash a nielen. Pripravené na základe rastlinnej infúzie. Je potrebná kapacita 100 litrov. Zloženie: 3-4 kôstky trávy, 2 kg dolomitovej múky, 1,5 kg kostnej múčky, prípravok "Baikal" 50 g

Všetky komponenty sú umiestnené v kontajneri, naplnené vodou, všetky dobre premiešajte. Hmotnosť sa aktívne zotrie 2 týždne. Potom sa usadí. Ak chcete použiť 3 litre infúzie na 100 litrov vody (použite iný kontajner). Infúzia sa uchováva asi 2 týždne. Celkové množstvo infúzie je dostatočné na 2 ošetrenia 15 hektárového miesta.

záver

Vyrábajte cukety - užitočná zelenina diverzifikuje vaše jedlo a udržuje zdravie. Ak chcete získať bohatú úrodu, pestujte rastlinu správne pomocou hnojenia. Horné obväzy nielenže zvýšia množstvo plodiny, ale urýchlia aj jej zrenie. Použitie ľudových nápravných prostriedkov ušetrí vašu peňaženku od dodatočných nákladov.