Výstavba

Tehlové grilovanie v altánku

Neoddeliteľnou súčasťou letnej dovolenky je varenie na otvorenom ohni. Najčastejšie sa prenáša na prírodu prenosný kovový ohrievač, oheň sa vyrába a kebab sa vypráža. Avšak za nepriaznivého počasia a začiatku chladného počasia na voľnom priestranstve je nepríjemné odpočívať. Priestor vyrieši problém, ale bude ťažké použiť kovový gril. Hlavnou prekážkou je dym z ohňa. Ak chcete vybaviť miesto na odpočinok so všetkým komfortom, pomôžete vybudovať v lište altánok z tehál, ktorého dym bude ďaleko za priestorom.

Prečo je žeriav vyrobený z tehál lepšie ako kov

Inštalácia grilu v altánku môže byť postavená nielen z tehál. V prítomnosti zváracieho stroja je možné zvládnuť zručnosti a materiálovú štruktúru z kovu. Ale bude oceľový gril lepšie ako murovaná konštrukcia?

Kovové mreže sú veľmi jednoduché na výrobu, dokonca aj s komínom. Stačí na zvarenie odrezaných oceľových úlomkov a konštrukcia je pripravená. Začneme sa pozrieť na nevýhody takého ohrievača s jeho funkčnosťou. Po prvé, kov má tendenciu vyhorenia a deformácie z vykurovania. Životnosť kovového grilovania je malá a časom jeho deformované telo začne pokaziť interiér altánku. Po druhé, oceľ sa rýchlo zohreje a nerovnomerne odvádza teplo. Mäso v rôznych častiach pece začne horieť, a na niektorých miestach, vo všeobecnosti, surové.

Ideálnou možnosťou je kachle pre altánok z tehál, kde môžete vybaviť gril, gril a ďalšie zariadenia na varenie. Tehla nemá vlastnosť spáliť a deformovať, postupne získava teplo, po ktorej sa vydáva pripravený výrobok rovnomerne. Konštrukcia tehlovej pece alebo grilovania je zložitejšia ako konštrukcia kovovej konštrukcie, ale životnosť je oveľa dlhšia. Pokiaľ ide o estetiku, vyhrajú aj muriva. Ak by nebolo možné dostať obkladovú tehlu, pec môže byť ozdobená dekoratívnym kameňom.

Ktorú konštrukciu tehlovej budovy si vyberiete

Môžete vytvoriť štruktúru vnútri tehly altánok s vlastnými rukami. Mnoho ľudí okamžite ponáhľa, aby vyhľadali na internete kresbu, kde čelia inému problému. Ukazuje sa, že existuje veľa druhov tehál. Takže, kde zostať? Ihneď treba poznamenať, že v altánku je vhodná iba konštrukcia komína, a to je skutočný sporák. Ale čo sa v ňom môže organizovať, teraz to príde na to.

ohrievadlo

Tradičným riešením pre konštrukciu pece na výrobu kebabov je inštalácia ohňovzdorného muriva z tehál vo vnútri altánku. Zariadenie takejto kachle pozostáva z jedného horáka, nad ktorým stúpa komín. Pod brojlerom sa zvyčajne vybavujú výklenky - drevené debny. Maso na grilovacom kuchári, strúhanie na špíz. Zvyčajne je taká kachle umiestnená v blízkosti ďalekej steny altánku.

Ak chcete postaviť žeriav z tehál, nepotrebujete zložitý výkres. Dokonca aj zváranie kovového ohýbačky v tvare krabice, ktorá je jednoducho zatemňovaná v altánku, je povolená. Ak je to žiaduce, môže byť konštrukcia ohrievača komplikovaná. Medzi brojlerom a komínom je postavená nika. Musí byť pevne uzavreté tak, aby dym neklesol do altánku. V tomto výklenku je vynikajúci udiarenský dom. Teraz, okrem kebab, budú na stole tabakové výrobky.

grilovanie

V poslednej dobe sa barbecue stal módnym. Zásada výrobkov na varenie zostala nezmenená: v pekáči sú uhlie a výrobok je vyprážaný nad nimi. Iba v prípade, že je v prípade mäsa spriahnutého na špíz, potom v grile leží na hornej časti grilu. Inštalácia grilovania z tehál v altánku môže byť na rovnakom princípe ako gril. Konštrukcia a konštrukcia zariadenia sú rovnaké, iba nadvihnuté výčnelky na ukladanie mriežky sú umiestnené nad fritékom. Môžu byť vyrobené z tehál alebo muriva posilniť kusy výstuže. Mriežka je odnímateľná a potom sa gril ľahko obnoví.

Tip! Kachle na grilovanie s pripojenými pracovnými doskami a umývadlom na umývanie riadu sú vhodné na použitie.

Prenosné grilovanie na altánky, ktoré je možné inštalovať kdekoľvek, dokonca aj v strede, sú veľmi obľúbené. Jedinou podmienkou používania mobilného grilu v altánku je inštalácia kapucne nad ním.

Ruský sporák

Najlepšou možnosťou je to, že ide o tehlovú kachličku na altánok, kde zabezpečujú rôzne pomôcky na prípravu jedla. Výkres ruskej kachle je komplikovaný a človek bez skúseností nezvládne samotnú stavbu. Tu budete potrebovať sporák.

Ruský sporák je vybavený vařičom, kotlovým kotlom je inštalovaný na výrobu pilaf a na grilovanie je postavený výklenok na udiareň. V mriežke zabezpečte výstupky pod grilom. Pec musí byť postavená s priestranným dreveným domom na uloženie guľatiny.

Varovanie! Všetky projekty ruskej pece na internete sú informačné. Počas stavby kapitán nezávisle robí individuálne výpočty a robí svoje vlastné úpravy.

Čo iné môže byť postavené z tehál v altánku

Dobré zariadenie na varenie v altánku sa považuje za kotol. Pod jeho inštaláciou tehlovej rozložiť mini-sporák s komínom. Na varnej doske, kde je ponorený kotol, je vyrezaná diera. Fotografia zobrazuje, ako sa spodná časť ponorí do pece.

Usporiadanie v kachle je dôležité pre presklené altánok. V tejto miestnosti môžete relaxovať aj v zime v akejkoľvek mrazu.

Ruský sporák bude mať všetky funkcie, ak je ešte vybavený grilom. To znamená, že je vytvorená špeciálna komora, v ktorej ohňa pečie mäso zo všetkých strán. Fotografia zobrazuje celý komplex multifunkčnej pece.

Brazírejší projekty

Na posúdenie navrhujeme zvážiť projekty dvoch žeriavov. Každý výkres zobrazuje rozmery, ale iba informačné účely. Rozmery cihlových barbecue sú individuálne vypočítané skúseným výrobcom kachlí pre konkrétny altánok.

Prvý projekt na fotografii je predstavený pre obdĺžnikové grilovanie, ktoré sa dá inštalovať vo vnútri altánu proti ďalekej stene.

Nasledujúca fotografia zobrazuje rohový gril z tehál. Princíp konštrukcie je rovnaký, iba konštrukcia môže byť umiestnená v rohu altánku.

Usporiadanie základne pre murovaný kameň alebo sporák

Tehlová mriežka, a ešte viac ruská kachle, je veľmi ťažká konštrukcia, vyžadujúca usporiadanie spoľahlivého základu. Ako urobiť vlastnú základňu sami? Áno, veľmi jednoduché. Na obvode budúcej pece je možné naliať základovú pásku, avšak v podmienkach pôdy nie je to najlepšia voľba. Aby sa základňa nezlomila, bude musieť byť pochovaná pod úrovňou zmrazovania pôdy.

Ideálnou možnosťou je betonáž monolitickej dosky. K tomu sa podľa veľkosti kotlíka vykopávajú drážka do 500 mm, dno je pokryté vrstvou piesku so štrkom s hrúbkou 200 mm a je položená výstužná sieť.

Varovanie! Kotva je umiestnená presne na dne základne a nie v strede alebo v spodnej časti. V opačnom prípade sa pevnosť základne znižuje a pod váhu tehlových barbecue sa ohne alebo praskne.

Bedňu okolo zariadenia. Dosky musia vyčnievať nad úrovňou podlahy minimálne 100 mm. Nadácia sa naleje s betónom a sutinami. Na zemi nie je žiadna práca, kým cement nie je úplne nastavený.

Výstavba ruského krbu

Teraz sa pozrieme na to, ako vybudovať ruský kachlík z tehál v altánku. Pokyn sa poskytuje len na informačné účely av prípade samostatnej práce sa odporúča konzultovať s odborníkom.

Prípravné práce

Takže betónový základ pre kachle vnútri altánku zmrazil, je čas začať sa pripravovať na kamenné práce. Ak chcete položiť pec alebo ruské kachle, budete potrebovať červené a žiaruvzdorné tehly. Prvý - ísť na steny, a z žiaruvzdorných tehál rozloženie krbu. Ihneď treba poznamenať, že kremičitanové a duté tehly pre pece nie sú vhodné.

Varovanie! Aby tehly nečerpali vodu z roztoku, je namočené vodou na deň, ale nie je úplne namočená, ale jednoducho sa naleje.

Nad betónovým základom je pokrytá fólia strešného materiálu na hydroizoláciu. Prvý rad tehly ležal bez použitia roztoku. Vytvára obrys rozloženia pece. V tomto štádiu je murivo upravené takým spôsobom, že v procese ďalšej konštrukcie, aby sa zabránilo rezanie tehál.

Aby ste získali spoľahlivú murivo, potrebujete správne pripraviť riešenie. Niekedy sa steny pece alebo barbecue rozširovali na cementovú maltu a samotná pec na hliny. Môžete tak urobiť, aj keď mnohí výrobcovia kachlí majú skôr tendenciu používať len roztok z hliny. Tam je taká vec ako tuk hlina. Odtiaľ určite pomery riešenia a urobte to individuálne. Môžu byť 1: 1 alebo 1: 2. Čím hlbšia je hlina, tým viac sa pridáva piesok.

Varovanie! Hlina na prípravu roztoku sa ponorí do dvoch dní, aby sa dosiahla plasticita.

Žiaruvzdorná tehla vnútri krbu je rozložená na inom riešení žiaruvzdorného ílu. Takúto suchú zmes je možné zakúpiť v sklade a doma sa môže zriediť iba vodou. Pre komín je žiaduce pripraviť ďalšie riešenie. Hlinkové murivo sa z kondenzátu zhroutí, takže najlepším riešením by bolo riešenie troch častí piesku a jednej časti vápennej pasty. Pre silu je povolená jedna časť cementu.

Zobrazenie prvého a nasledujúceho riadku začína od rohu. Je dôležité pozorovať úroveň muriva, aby sa kachle alebo ohrievač neroztrhli. Vo všetkých uhloch pri kladení každého radu je ostrý drôt. Vytvorí silu štruktúre.

Murovaná pec

Na fotografii je zobrazený vzor tehálovej pece. V tomto projekte sa na jednej strane nachádza udiareň s horným ohrievačom a komín nad nimi. Pod pecou ohrievača sa nachádza askpit. Na druhej strane pece je výklenok na uloženie palivového dreva. Je vyložená zo 6 radov tehál. Na 8. riadku sa vytvorí premietanie a položí sa oceľový plech, ktorý pokrýva najvyššiu úroveň drovníka.

Spodok asfaltu začína byť vybavený druhým radom muriva. Aj tu je lepšie použiť oceľový plech. Výška popolníka je 3 tehly. Otvorenie popolníka je uzavreté liatinovými dverami. Na šiestom rade nad asfiskom sa položia roštové rošty a ohrievač sa vyberie zo 4 riadkov. Vo vnútri je vyrezávaný zo žiaruvzdorných tehál.

Ak sa spočítate od samotného dna pece, potom sa v strede vytvorí 11 radov tehál. Na vrchu je umiestnená liatinová varná doska, ktorá navyše tvorí spodok udiarenského domu. Hore sú riadky samotnej komory na fajčenie a dvere sú inštalované vo svojom otvore.

Na druhej strane pece sú na plech položené dva rady červenej a jeden rad žiaruvzdorných tehál. Na tomto mieste sa vytvára ohrievač. Ďalšie kladenie pece je až do 16. riadku, kde začína tvoriť oblúk. Končia na 19. rade a tvoria hornú časť grilovanej komory.

Okrem toho je murivo vyvezené na 22 radov, kde sa nad udiarňou položí oceľový plech s oknami na dym. Budú umožňovať fajčenie za studena a horko. Počnúc 23 riadkami urobte hornú časť pece. Ďalšie kliešte prichádza s posunutím tehál dovnútra o jednu štvrtinu. Horná časť pece sa skladá z 10 riadkov a potom položí hladký komín.

Na videu môžete vidieť gril z tehál:

záver

Pre krásu sú hotové tehlové kachle lemované ozdobným kameňom. Môžete opraviť kované ozdoby na stene, vytvoriť poker, kliešte a iné zariadenia.