Záhradníctvo

Vypočítajte načasovanie výsevu semien uhoriek v semenákoch

Po celý život človek neopúšťa pokusy o predĺženie života, mládeže, zdravia. Pozoruje stravu, leží pod skalpelom a cestuje do sanatórií. Prevádza svoje skúsenosti do milovanej flóry. V zóne kritického poľnohospodárstva, kde je letné obdobie kratšie ako ktorákoľvek iná sezóna, najzaujímavejšou udalosťou bola túžba rozšíriť ju. Preto dať výsadbe príležitosť kvitnúť a priniesť ovocie čo najdlhšie.

V priebehu boli triky chovateľov, dizajn skleníkov a rastú silnejšie, na začiatku leta, sadenice. Nie cez tento osud a populárny u ľudí, uhorky. Nemajú rovno na stoloch na dovolenku, v rôznych šalátoch a vo forme pikantných slaných občerstvenia. Letné teplo bez ukrashky s cibuľou, uhorkou a chrenom je nemysliteľné. Chrumkavá uhorka, ktorá sa vytrháva z hĺbky rosy, je jasným svedkom letného slnovratu a zdravého vidieckeho života. Chcem, aby sa všetko skoro stalo a nakoniec o niečo dlhšie.

Sadenice, skoré uhorky

Uhorky a jahody sa môžu jesť po celý rok. Ľudia si však stále zachovávajú neodolateľnú túžbu rozšíriť toto malé uhorské šťastie vytvorené vlastnými rukami.

Skúsenosti s rastúcimi skorými uhorkami prostredníctvom sadeníc naznačujú, že povolanie je veľmi sľubné. Malé finančné náklady a náklady na pracovnú silu spôsobili, že sadenica pestovania uhoriek je veľmi populárna.

Kde začať

Po prvé, od zberu, v jesennom období, sadenice pôdy pozostávajúce z humusu, rašeliny a piesku sú v rovnakom pomere. Môžete si v prípade potreby kúpiť hotový základný náter v obchode, ale pucka z vlastnej práce bude zničená. Napriek tomu, že väčšina starostí stále prebieha:

 • množstvo sadeníc sa uchováva vo výške - 400 g pôdy je potrebná pre jedno semeno siatia;
 • počet šálok pod sadivom uhoriek by sa mal rovnať jeho množstvu. Nie je užitočné, aj preto, aby sa ušetrili peniaze, ponoriť sa do sadeníc uhoriek - nemajú radi;

Je to dôležité! Kyslosť pôdy pre sadenice by mala byť blízka pH 6,6. Zmeňte kyslosť kyselinou akumulátora (pre vyššiu) alebo dolomitovou múkou (na zníženie).

Dátumy osiva

Na jednej strane je pri riešení tohto problému známe prakticky všetky časové obdobia.

Zoradené, v ich poradí, do štíhlej rovnice, dávajú konkrétny čas na výsev uhoriek. Na druhej strane, nikto nikdy nepožaduje špecifické ustanovenie číslo stabilné 150, nočná teplota.

Len skúsenosti a trochu šťastia tu pomôžu. V opačnom prípade buď na zahriatie už vysadených sadeníc, alebo na nedostatočne rozvinuté rastliny. Obe sú veľmi zlé, pretože zvyšujú pravdepodobnosť ochorenia a zvyšujú čas potrebný na začatie plodu. Snažíme sa vypočítať čas siatia najlepších semien uhorkových:

 • na vybranej rozmanitosti uhoriek, môžete určiť trvanie jeho vývoja od klíčenia až po ovocie. Berieme za základ jednu z prvých odrôd uhoriek s obdobím 40 dní.
 • doba trvania klíčenia výsevu uhoriek sa môže rovnať 4 dňom. Pri teplotách blízkych 300, výsadba klíčí medzi 3 a 6 dňami. Pri teplotách blízkych 180, výsadba klíčí medzi 8. a 10. dňom;
 • ukladanie semien okurky a namočenie, kým klíčky klíčky, bude pridať ďalší deň;
 • celkovo dostaneme trvanie, od výhonku výsadby semien uhoriek až po výsadbu v krajine, nie viac ako 4 týždne;
 • ak chcete získať prvú uhorku do 1. mája, potom je potrebné ju na začiatku tretej dekády v marci vysadiť na sadenice. Zárodky sa budú musieť vysadiť do zeme do 20. apríla;
 • v tejto dobe je potrebné objednať stabilnú nočnú predpoveď počasia, nie nižšiu ako 150, Bohužiaľ, počas tohto obdobia je pravdepodobnosť návratových mrazov vysoká.

Príklad vysádzania semien uhoriek bol neúspešný. S najväčšou pravdepodobnosťou všetky sadenice môžu zomrieť. Ale ten, kto neriskuje, nemal svoje vlastné uhorky na prázdninách v máji.

Ak hovoríme o načasovaní výsadby uhoriek priamo do zeme, potom existujú aj iné výpočty. Suché semená sa vysadia v poslednom desaťročí mája. Oteklé semená a sotva vyklíčené - v prvej dekáde júna. Zároveň by pôda v hĺbke 120 mm mala byť stále teplá - nie menej ako 150.

Pri osvetlení kultivovaných sadeníc uhoriek, aby sa skrátil čas potrebný na osvetlenie, je potrebné dodržiavať nasledujúci režim - za jasného počasia zapnite lampy 3 hodiny ráno a 2 hodiny po práci. Zatemnené lampy počasia nevypínajú sadenice celý deň.

Vlastnosti výsadby sadeníc v zemi

Po 3-4 týždňoch pestovania sadeníc okrasných rastlín sa zvýšil a vzrástol veľa. Je jednoducho nemožné, aby to už bolo na okne. Existuje samozrejme možnosť zachovať ju na teplom balkóne alebo loggii. Ale je to výnimočný prípad spojený so zlými poveternostnými podmienkami.

Ak je dokonca aj nevykurovaný skleník, môžete mať šancu a namiesto toho, aby ste si ho mohli udržiavať, môžete tam ešte pestovať sadenice. Ale aj tam to bude mať v niektorých prípadoch prístav. Bude zlé rozvíjať sa v takýchto podmienkach a choroby niektorých rastlín sú možné.

Najlepšie je transplantácia sadeníc okrasných rastlín počas stabilného teplého počasia, kedy je možnosť vrátenia mrazu skončená. Tentokrát, v strednom páse krajiny, začína v júni. Do tejto doby sa pôda zahriala na 16 rokov0 a pre sadenice v rozmedzí 20 rokov bude stanovená komfortná teplota0, Transplantačný proces je nasledovný:

 • uhorky sadenice niekoľkodenne tvrdené, prinášajúc ich do otvoreného čerstvého vzduchu. V tomto prípade by sa malo zabrániť priamemu slnečnému žiareniu;
 • deň pred sadením, poháre uhoriek, je potrebné hojne vyliata;
 • sadenice sa musia vysadiť v dobre oplodnenom kompostovanom teréne;
 • studne, vo veľkosti šálky so sadenicami, je dobré vylúčiť teplou vodou;
 • schéma výsadby uhoriek - v súlade s agrotechnickými odrodovými odporúčaniami;
 • šálky s sadenicami uhorky, keď sa vysadia, zapnite dlaň hore nohami. Je potrebné ho zraziť a odstrániť prázdny pohár z dlaní. Môžete ho vystrihnúť nožnicami, ak sa to zdá pohodlné;
 • klíček, s kusom zeme, je spustený do otvoru a ľahko stláča okolité pozemky. Dobre vyvinuté sadenice sa vysádzajú vertikálne. Ak sadenice prerástli, je potrebné rastliny šikmo.
Tip! Aby sa zabránilo výskytu chorôb vysadených rastlín (koreňová hniloba), je potrebné posypať základňu sadeníc čistým riečnym pieskom.

Niektoré malé tipy

Pred zasadením uhoriek v teréne zvolenej oblasti je potrebné analyzovať všetky predchádzajúce výsadby na nej. Odporúčania o rotácii plodín hovorí, že po tekvica a cukety okurky môžu byť vysadené s uplynutím 4 rokov.

Varovanie! Najlepšie zo všetkého, keby predchodcovia boli strukoviny, rôzne zelené a kapusta so solanaceóznymi rastlinami.

Okrasná sadenica rastie dobre v plne osvetlených oblastiach s ľahkou a úrodnou pôdou. Pre nich je povinné systematické a hojné zavlažovanie. Dobré podmienky pre sadenice je možné vytvoriť ich pokrytím ľahkým prenosným skleníkom. To chráni sadenice pred priamym vyžarovaním slnka a chladným vetrom.

Takže, keď získal základ pre optimálny rozvoj sadeníc, bohatá úrodu Zelentsova nebude trvať dlho. Samozrejme nie 1. mája, ale ich uhorky a najkrásnejšie.