Záhradníctvo

Hnojivo pre paradajky Hom

Rajčiaky pestované na otvorenom poli alebo v skleníku potrebujú ochranu pred chorobami a škodcami. Dnes si môžete kúpiť akékoľvek fungicídne prípravky na liečbu listov. Jeden z nich sa nazýva Hom. Obsahuje oxychlorid meďnatý.

Tento liek môže byť použitý na ošetrenie všetkých záhradných plodín. Použitie Hom hnojiva na kŕmenie rajčiakov pomáha chrániť rastliny pred mnohými hubovými chorobami, vrátane plesne a antraknózy. Jeho ochranné vlastnosti sú v mnohých ohľadoch podobné Bordeauxovej kvapaline.

popis

Homogénne hnojivo na spracovanie paradajok je práškový liek zelenej farby. Po rozpustení sa nezráža. Balenie môže byť malé - 20, 40 gramov na použitie v domovom a prímestských oblastiach. V prípade veľkých poľnohospodárskych výrobcov je prípravok na spracovanie paradajok balený do kartónových krabíc s hmotnosťou 10 alebo 15 kg.

Hlavnou zložkou biologicky účinnej látky je chlorid meďnatý približne 90%. Kontaktovanie s listovou doskou rajčiakov, pokryje ich svetlom filmu, nedovoľuje, aby infekcia prenikla hlboko do tkanív.

dôstojnosť

Aké sú výhody používania Hom hnojiva na ošetrenie paradajok z plesňových ochorení:

 1. Hnojivá sa môžu používať ako profylaktikum proti neskorému hnilobe a antraknóze z paradajok. Účinnosť je pomerne vysoká.
 2. Liečivo Hom je kompatibilné s mnohými prostriedkami na spracovanie a kŕmenie rajčiakov.
 3. Aplikácia nespôsobuje ťažkosti.

Nízka hmotnosť a balenie a primerané náklady zvyšujú popularitu drogy.

inštrukcia

Liek Hom je určený na postrekovanie paradajok. Ak chcete pracovať na voľnom poli a v skleníku, vyberte deň bez dažďov bez dažďa. Je potrebné spracovať paradajky zhora nadol, pričom chýba jediný listový list.

Pravidlá chovu:

 1. Pridáva sa teplá voda (ak je voda mimo vodovodného systému, musí sa chrániť, aby sa uvoľnil chlór) a naleje sa 40 g homogénneho prášku. Kompozícia sa musí miešať, kým sa úplne nerozpustí. Na rozriedenie lieku Hom nemôže používať kovové kontajnery. Chloroxidová meď v styku so železom spôsobuje jeho koróziu.
 2. Pridáme objem na 10 litrov.

Výsledný roztok sa okamžite používa, stačí na kŕmenie listov a ochranu proti hubovým chorobám na 100 metrov štvorcových výsadby.

Ošetrenie sa uskutočňuje štyrikrát počas vegetačného obdobia po 5 dňoch. Hoci vlastnosti lieku Hom podobné Bordeauxovej kvapaline sa jej účinok znižuje kvôli rýchlemu návalu.

Tip! Môžete zvýšiť schopnosť držať drogu na listoch pomocou mlieka. Pridajte 1 liter do vedra roztoku.

Ochranné vlastnosti lieku

Mnohí záhradníci, najmä začiatočníci, majú záujem o to, ako funguje hnojivo na rajčiakoch. Chloridová meď môže preniknúť do buniek húb: fytoforeza, antraknóza, špinenie. Po prvé, neutralizuje ich škodlivé účinky, potom vedie k smrti. Po chvíli ochorenie ustúpi.

Je to dôležité! Liečivo Hom pôsobí bez ohľadu na počet ošetrení, pretože mikroorganizmy si na to zvyknú.

Účinnosť drogy je stopercentne.

Najzaujímavejšou vecou je to, že ničením škodlivých baktérií na úrovni buniek na zelenom množstve rastlín Homné hnojivo nepreniká do buniek paradajok. Všetky tieto procesy sa uskutočňujú na listoch a kmeňoch rastliny. Nezostáva v pôde, pretože po 6 mesiacoch sa rozpadá na zložky, ktoré nepoškodia človeka ani rastliny.

Je to dôležité! Kontaktný pesticíd s anorganickou povahou, ak je teplota vzduchu vyššia ako 30 stupňov, spracovanie je zakázané.

Bezpečnostné opatrenia

Nebezpečenstvo drogového domova pre ľudí a zvieratá je mierne, pretože patrí do tretej triedy nebezpečenstva.

Je potrebné vedieť:

 1. Pred rozprašovaním rajčiakov roztokom fungicídov je potrebné dbať na ochranu slizníc nosa, očí, úst. Práce sa vykonávajú v uzavretom oblečení. Oči chránia okuliarmi, maskou alebo respirátorom. Noste rukavice na rukách.
 2. Počas liečby rastlín s Homom by nemali fajčiť ani jesť jedlo.
 3. Nepotravinové kontajnery sa používajú na riedenie pesticídov.
 4. Liek by sa nemal dostať do zdrojov, potravín pre zvieratá.
 5. Po dokončení pracovných rúk sa tvár dôkladne umyje vodou a čistiacim prostriedkom.

Pred príchodom lekára

Ak sa počas užívania drogy stále dostáva na pokožku alebo oči, mali by ste vyhľadávať pomoc lekára. Prvá pomoc by však mala byť poskytnutá ihneď:

 1. Umývajte časti tela veľkým množstvom vody.
 2. Ak sa pokožka začne svrbieť, nemôžete ju trieť.
 3. Ak sa Hom dostal do dýchacieho traktu, musíte ísť do vzduchu. Pite niekoľko tabliet aktívneho uhlia, pitie veľa vody (až 10 pohárov!).

Ako uchovávať fungicíd

Uchovávajte v tmavých a suchých miestach, ktoré sú pre deti a zvieratá neprístupné, dodržiavajte teplotný režim od -5 do +30 stupňov, oddelene od potravín, krmív pre zvieratá a liekov.

Varovanie! Nemôže byť použitý na liečbu liekov s vynechaním lieku.

Prostriedky na spracovanie paradajok:

Recenzie záhradníkov

Valery, 46 rokov, Nikolaev, predtým používal Hom iba na záhradné stromy a kríky. Snažil som sa sprej paradajky minulý rok. Bol som spokojný s výsledkom: počas leta nebol žiadny jediný Bush chorý s fitoftoroi Evgeny, 35, Novosibirsk V minulom roku kúpil sadenice paradajky na trhu a čoskoro ľutoval: všetko kríky boli nakazené s neskorou plesňou. Nevedel som, čo robiť. On začal hľadať finančné prostriedky na internete, narazil na Hom. Rozhodla som sa kúpiť. Po prvom ošetrení nedošlo prakticky k žiadnym zmenám, ale druhý postrek priniesol pozitívny výsledok. Pred liečbou liekom Hom odstránila všetky choré listy. Nové porážky už neboli. Vykonalo sa ďalšie 2 kŕmenie. Medzi zozbieraným ovocím boli prípady iba 5 kusov. Teraz budem vždy používať domov pre paradajky Ann, 56 rokov, Krasnojarskské územie Mali sme incident, keď ste použili Dom pre paradajky. Manželka nerešpektovala moje slová a rozsvietila sa, keď postrieľal rastliny. Musel som ísť k lekárovi a oddeliť ho uhlím a kyslým mliekom, ako to odporúča terapeut. Pokiaľ ide o fungicíd, môžem povedať jednu vec - naozaj funguje proti plesňovým ochoreniam paradajok. Už 5 rokov ju používam, zabudol som na fitoftora.

Pozrite si video: KRYSTALICKÁ HNOJIVA (August 2020).

Загрузка...