Výstavba

Postele z tehál s vlastnými rukami

Ploty poskytujú postele nielen estetiku. Strany zabraňujú šíreniu a vyprázdňovaniu pôdy a ak je spodok záhradného lôžka ďalej spevnený oceľovou sieťovinou, výsadba bude 100% chránená pred mary a inými škodcami. Na vlastnú výrobu plôch použite akýkoľvek dostupný materiál. V prípade potreby je možné v predajni zakúpiť hotové krabice. Najčastejšie záhradníci uprednostňujú domáce ploty. Najspoľahlivejšie sú postele z tehál, najmä ak sú vysoké. Na základni je postavená pevná konštrukcia a nízke tehlové ploty sú jednoducho rozložené pozdĺž obrysu záhrady.

Varianty návrhu tehlového lôžka

Tehla je ťažký stavebný materiál a z tohto nemožno postaviť prenosný plot. Aj keď toto tvrdenie nie je úplne pravdivé. Všetko závisí od účelu postele a rastlín pestovaných na ňom. Predpokladajme, že na dvore chcete chrániť kvetinovú záhradu s nízko rastúcimi kvetmi alebo trávou na trávniku. Pre takéto posteľ stačí len vykopať tehly vertikálne. Aby ste dosiahli estetiku, je lepšie inštalovať každú tehlu pod uhlom. Výsledkom je pekný opretý plot, ktorý sa podobá na pílu.

Môžete urobiť dobrý lem nízkej lôžka tým, že tehly byt v 2-3 riadkoch. Ak to chcete urobiť, budete musieť kopať plytké výkop, naliať piesok vankúš a položiť tehlové múry suché bez riešenia.

Varovanie! Budovanie murovaných plôch bez cementovej malty nad tri rady je nežiaduce. Tlakové zemné vysoké postele ničí suché zložené steny.

Dôstojnosť plôch postelí z vykopaných alebo suchých tehál spočíva v mobilite štruktúry. Samozrejme, že murovaná stena nemôže byť prevedená ako pozinkovaná krabica, ale v prípade potreby ju môžete rozobrať. Po podaní jednej sezóny môžu byť tehly ľahko odstránené zo zeme a ďalší rok môže byť záhrada rozbitá na inom mieste.

Veľmi odlišná konštrukcia je vysoká posteľ z tehál. Skladanie sa vlastnými rukami bude ťažšie, ale je to možné. Takýto plot je plnohodnotná tehlová stena, zložená na betónovom roztoku. Výška strán je zvyčajne obmedzená na 1 m a takáto konštrukcia nemôže byť jednoducho položená na zemi s pieskovým lôžkom. Keď sa teplota zmení v zime a na jar, pôda má tendenciu sa zdvíhať. Pre každú lokalitu je stupeň pozemného pohybu odlišný, ale tento fenomén prírody je nevyhnutný. Aby sa zabránilo rozbití muriva, je na záhonovom zámku vytvorený vysoký záhradný plot.

Je možné položiť steny vysokej postele z akýchkoľvek kúskov tehál, hlavná vec, je dobré ich pripevniť riešením. Takéto kapitálové štruktúry sú typicky postavené na dvore, aby ozdobili krajinu. Ako možnosť je lepšie okamžite použiť dekoratívne tehly. Ak sú steny obložené kusmi, odkryjú sa dekoračným kameňom.

Varovanie! Tehlová posteľ na páse je kapitálová štruktúra. V budúcnosti zmena tvaru plotu alebo jeho presun na iné miesto zlyhá.

Výstavba tehlového lôžka na základni

Tehlové postele najjednoduchší spôsob, ako vytvoriť tradičný obdĺžnikový tvar. Pred výberom miesta je potrebné všetko vypočítať, pretože kapitálová štruktúra bude stáť na dvore už mnoho rokov.

Keďže ste sa rozhodli pre tvar a veľkosť lôžok, pokračujte v nalievaní pásovej lišty:

 • Na mieste v rohoch budúcich stĺpikov oplývajú. Medzi nimi natahujú konštrukčné šnúry, ktoré vymedzujú obrys pásovej lišty.
 • Stena lôžok je položená v polovici tehál, preto je šírka základov 200 mm. Hĺbka betónovej základne v pôde nie je menšia ako 300 mm. Výsledkom by mala byť plytka základňa.
 • Na obryse označenom šnúrou kopať výkop. Jeho rozmery budú väčšie ako veľkosť betónového pásu. Je potrebné brať do úvahy hrúbku pieskoviny. Na stabilných pôdach môže byť šírka výkopu ponechaná zodpovedajúca hrúbke pásky. Ak sa miesto otáča, výkop je vykopaný širší pre usporiadanie okolo dumpingovej pásky.
 • Spodok vykopaného výkopu je vyrovnaný, po ktorom sa naleje vrstva piesku o hrúbke 150 mm. Polštárna hladina vankúša, bohato napojená vodou a podbíjanie.
 • Ďalším krokom je inštalácia debnenia. Ak je výkop vykopaný široko, berúc do úvahy damping, debnenie je inštalované zospodu. Rada pre nadáciu bez dumpingu nastavená len na okraji úzkeho výkopu. Výška debnenia sa vykoná s ohľadom na to, že betónová páska sa zvýši nad úroveň zeme o približne 100 mm. V druhom prípade debnenie bude hrať hlinené steny v úzkom výkopu.
 • Dno výkopu a bočné steny sú pokryté jednou vrstvou strešného materiálu. Hydroizolácia zabráni vstreknutiu cementového mlieka do zeminy počas betónového liatia. V dolnej časti výkopu na vrchu ruberoidu položte 2-3 bary výstuže. V rohoch a na kĺboch ​​je viazaný drôtom. Na vyzdvihnutie výstužného rámu sa pod tyče priloží polovica tehál.
 • Základňa je silnejšia monolitická, takže je betónovaná bez prerušenia. Pre silu sa do cementovej malty pridáva drvený kameň.

Ukladanie tehlovej steny vysokého lôžka začína po úplnom vytvrdnutí základne. Zvyčajne je to asi dva týždne. Ukladanie tehál začína tak, že núti rohy, potom sa postupne od nich odtiahne pozdĺž steny. Ak nie je dokončená murovaná murovaná stena, kým sa malta nevystupe, spojenie sa vykoná.

Tip! Ak chcete, aby sa tehlové rady rovnomerne, počas pokládky natahujú stavebné šnúry.

Na konci muriva celého plotu sa konštrukcia podáva najmenej dva týždne na tuhnutie. Počas tejto doby môžete vykonať plnenie základov, ak boli pôvodne plánované. Na vyprázdňovanie používajte piesok, malé kamene alebo akékoľvek stavebné zvyšky, dobre priepustné pre vodu. Každý vybraný materiál je vyplnený dutinami medzi stenami výkopu a betónovým základom.

Výstužné murivo

Pri stavbe vlastných oplotenia na základoch je možné vystužiť murivo. Platí to najmä pre silne sa zväčšujúce pôdy, kde existuje pravdepodobnosť deformácie dokonca aj základovej lišty. Na vystuženie muriva s hrúbkou drôtu 6 mm alebo oceľovou sieťovinou. Sú uložené v cementovej malte po obvode plotu, zatiaľ čo hrúbka švu medzi dvoma radmi tehál sa zvyšuje.

Výroba tehly bez základov a cementovej malty s ochranou proti krtčeniu

Zváženie procesu usporiadania plotu vertikálne vykopaných tehál nemá zmysel pre jednoduchosť dizajnu. Teraz budeme lepšie zvážiť výrobu tehlového lôžka bez základov a malty, na ktorej dno je položená ochranná sieť z krtka.

Keďže ste sa rozhodli o veľkosti a umiestnení lôžok, postupujte do svojej konštrukcie:

 • Poznať veľkosť plotu a rozmery tehly, vypočítať spotrebu stavebného materiálu. Trávnik je odstránený lopatou pozdĺž obrysu budúceho lôžka, inak klícne trávy upchá kultivované plantáže.
 • S pomocou závesov a stavebného kábla vykonajte označenie rozmerov tehlového lôžka. V tejto fáze je lokalita dobre položená, najmä v mieste kladenia tehál.
 • Keď sú obrysy lôžok označené, prilepené k šnúre, položí prvý rad murovaných plôch. Ideálne rovnomerné pokladanie by sa nemalo dodržiavať. Každopádne, po daždi, bude stláčať na miestach, ale prinajmenšom približne presne musí byť nastavená tehla.
  Keď je položený celý prvý riadok, znova skontrolujte rovnosť plotu pozdĺž uhlopriečok, pozrite sa, ak nie sú žiadne vyčnievajúce tehly a iné chyby. Potom sa tehly čistia na bok a na spodku lôžka sa položí ochranný kríž. Po prvé, pozdĺž pozdĺžnej ocele sa pozdĺž pozinkovanej drôtenej siete. Zhora je pokrytá geotextíliou alebo čiernym agrofibrom. Všetky okraje oka a materiálu by mali ísť pod murivo. Na konci usporiadania spodnej časti lôžka sú tehly prvého radu usporiadané na svojom mieste a stláčanie mriežky nadväzujúcim materiálom.
 • Ak je potrebné vytvoriť vysoký plot, vytvoríme jeden alebo dva rady tehál. Pri použití dutých blokov sú bunky tlačené základnou.

Klasická tehlová obdĺžniková posteľ je pripravená, môžete vyplniť úrodnú pôdu vo vnútri. Ak je to žiaduce, podobne tvarované lôžko môže byť vyrobené rovnakým spôsobom ako na tejto fotografii. Všimnite si, že v oboch prípadoch sú steny lemované suché bez malty a konštrukcia nadácie.

Na videu sú zobrazené tehlové múry vytesané z tehál:

Zvažovali sme výstavbu len klasických obdĺžnikových lôžok z tehál. Zobrazujúc predstavivosť, z tohto materiálu možno postaviť celkom zaujímavé budovy.