Záhradníctvo

Najlepšie obliekanie uhorky azofoskoy

Kto nechce jesť domáce, čerstvé a voňavé uhorky? Ale aby sa im takto rozvíjali, je dôležité poznať základné pravidlá starostlivosti. Včasné kŕmenie uhoriek zlepšuje imunitu rastlín tak, aby odolali chorobám. Stojí za zmienku, že uhorky nemajú radi pokles teploty a studené. Dobre rastie vo vlhkom prostredí. Na zvýšenie výťažku by sa mala uplatňovať na pôdne organické látky a minerálne hnojivá.

V tomto článku budeme hovoriť o azofoska - hnojivo používané pre uhorky. Takže sa dozviete, ako určiť nedostatok stopových prvkov v pôde, v ktorej rastú uhorky, prečo mnohí obyvatelia leta vyberajú amalgafer ako krmivo a ako ho používať v záhradníctve.

Prostriedky na kŕmenie uhoriek

Na ochranu uhoriek pred ochoreniami používa mnoho záhradníkov bežný popol z dreva. Obsahuje draslík, stopový prvok nevyhnutný pre uhorky. Keďže popol je prirodzeným liekom, je pre ľudské telo úplne neškodný. Takéto kŕmenie sa môže uskutočniť počas obdobia zberu. Môžete postriekať uhorky krmiva s roztokom popola, prášku v pôde so suchou preosievanou zmesou, a nalejte roztok popola pod koreň.

Roztok popola pripravený z 1 šálky popola a 10 litrov vody. Nechajte 24 hodín, aby sa popol podal. Pri postreku musí byť táto infúzia predfiltrovaná. Vodné uhorky potrebujú teplú vodu, jej teplota by mala byť v rozmedzí 20-25 ° С. Ak je riešenie ponechané na jeden deň na slnku, večer bude len teplo, čo vám umožní pridať hnojivo pod koreň alebo ho sprej.

Nie všetci v záhrade alebo chalupe majú popol, preto nie je možné oplodniť zem s týmto prírodným liekom. V tomto prípade môžete stráviť kŕmenie uhorky azofoskoy. Jedná sa o zložité minerálne hnojivo, ktoré má všetky stopové prvky potrebné pre plný rast uhoriek. Predtým, než budeme hovoriť o výhodách azofoski a jeho vlastnostiach, ako aj o tom, ako používať toto hnojivo, odporúčame vám zistiť príznaky naznačujúce, že je najvyšší čas oplodniť pôdu.

Známky vyčerpania pôdy

Ak ste už zozbierali a ešte je čas pred koncom sezóny, je čas pomôcť uhorky na uhorku zotaviť. V druhej fáze vegetačného obdobia uhoriek sa môže objaviť nepravidelne tvarované ovocie. Toto je hlavné znamenie, že hnojivo musí byť aplikované na pôdu, aby sa kŕmili uhorky.

Okrem toho musíte uvoľniť pôdu. Zhutnená pôda by mala byť prepichnutá vidličkou, pri odkrájaní od stoniek uhoriek o 10-15 cm. Neuvoľňujte zem motyčkou, pretože koreňový systém uhoriek je prakticky na povrchu zeme. Vonkajšie vidlice zvyšujú tok kyslíka do koreňov, čo im pomôže pokračovať. Potom sa na pôdu majú aplikovať rastové stimulátory, ako je humát draselný, Appin, Kornevin a ďalšie. Potom môžete mineralizovať pôdu a pridávať k nej organické látky.

Varovanie! Okurky nepravidelného tvaru, úzke na stonke a zahustené na konci, naznačujú nedostatok draslíka v pôde. A ak uhorky, zahustený na stonke, a zužuje ku koncu, potom dusíkaté hnojivá by mali byť aplikované na pôdu.

Ak chcete dosiahnuť maximálny účinok, krmivo uhorky každých 7-10 dní, malo by sa vykonávať v malých dávkach.

Zloženie azofoski

Ak máte veľký pozemok, ktorý má byť oplodnený, potom bude drahé kúpiť vrchný obväz. Azofoska, na rozdiel od iných typov vrchného obväzu, je lacná. To je dôvod, prečo mnohí záhradníci a záhradníci uprednostňujú tento typ kŕmenia.

Ako percentuálny podiel je v azofoske najviac prítomný dusík. Stojí za zmienku, že dusík je dôležitým stopovým prvkom. Hoci pre niektoré rastliny je potrebné menej ako pre ostatné. Ďalšia zložka azofoski - fosforu, ktorá je nevyhnutná na zabezpečenie úplného vývoja uhoriek. Rôzne značky azofoski môžu byť vyrobené takmer vo všetkých vegetačných obdobiach. Najnižší obsah fosforu v azofoske je 4% a najvyšší je 20%. Všetko závisí od značky hnojív.

Draslík je ďalšou dôležitou súčasťou hnojiva, v azofoske môže byť od 5 do 18%. A poslednou zložkou azofoski je síra. Jeho percento v zložení je najmenej, ale to stačí na plný vývoj a rast uhoriek.

Vlastnosti a vlastnosti

Azofoska, podľa zloženia uvedeného v predchádzajúcej časti, je komplexným minerálnym hnojivom. Hlavné charakteristiky zloženia:

 • Balenie - granuly majú veľkosť 1 - 5 mm. Nevzťahujú vlhkosť zo vzduchu.
 • Granuly môžu byť svetlo ružové alebo biele.
 • Pri dlhodobých úsporách sa azofoska nezlučuje a nelepí sa, zostáva rozdrvená.
 • Ťažké horľavé hnojivo, netoxické.
 • Rýchlo sa rozpustí vo vode, ľahko sa vstrebáva do rastlín.
 • Uchovávanie azofosku by malo byť vo vákuovej alebo uzavretej nádobe, na tmavom a studenom mieste. V prípade nedodržania pravidiel skladovania hnojivo stratí svoju silu.

Kombinovaný účinok azofoski na uhorky vedie k:

 • zvýšenie obsahu tuku v ovocí, čo vedie k zvýšenému výnosu;
 • zvýšená nutričná hodnota;
 • zvýšenie vegetačného obdobia;
 • posilnenie imunity uhoriek, v dôsledku čoho sa stávajú odolnejšie voči chorobám a môžu sa prispôsobiť klimatickým podmienkam, ktoré sú nevhodné pre ich vývoj.

Všeobecné odporúčania

Najčastejšie sa azofoska používa pre pôdy s nízkou difúziou, ale je použiteľná aj pre iné typy pôdy. Hlavným odporúčaním na používanie azofoskiu je dodržanie dávkovania, ktoré je uvedené v návode na použitie. Dôvodom je skutočnosť, že neoprávnené dávkovanie povedie k nadbytku mikroorganizmov a makroekonomických prvkov v pôde, v dôsledku čoho sa v zelenine hromadí dusičnany, ktoré majú negatívny vplyv na ľudské telo.

Ak chcete dosiahnuť kvalitu a bohatosť úrody, striedajte organické látky s minerálnymi hnojivami. Preto je možné minimalizovať pravdepodobnosť akumulácie dusičnanov v uhorkách.

Azofoska je neprijateľné prispieť v chladnej sezóne. Je to spôsobené tým, že v dôsledku nedostatku tepla sa v zemi nahromadia dusičnany. Najlepší čas na hnojenie zeme Azofoskaya je koniec apríla až mája. Počas tohto obdobia sa zem zohrieva dostatočne a vlhkosť z taviaceho snehu zostáva v ňom, čo prispieva k difúzii užitočných látok.

Výhody Azofoski

Každé hnojivo má svoje výhody. Výnimkou je azofoska. Takže v mnohých výhodách hnojiva stojí za zmienku:

 1. Komplex mikroelementov umožňuje okrúhlym kríkom získať všetko potrebné pre ich úplný rozvoj.
 2. Rýchlo sa rozpustí vo vode.
 3. Stimuluje rast uhorkových kríkov a posilňuje korene.
 4. Ľahko stráviteľné.
 5. Uhorky sú stále viac prispôsobené počasiu, menej náchylné na choroby.
 6. Zvyšuje bohatosť a obdobie kvitnutia.
 7. Výnos sa zvyšuje.
 8. Zberané uhorky sa skladujú dlhšie.
 9. Primeraná cena.
 10. Ak robíte azofosku v zemi, potom zvyčajne nie je potrebné ju oplodniť ďalej.

Druhy azofoski a ich použitie

Azofoska je rozdelená na niekoľko druhov, čo umožňuje jej použitie pre rôzne rastliny. Značky výrobkov sa teda líšia, ako je uvedené vyššie, množstvom živín v nich - dusíku, draslíku a fosforu.

 1. NPK 16:16:16 je klasika, v ktorej sú všetky zložky prítomné v rovnakých množstvách. Používa sa na hľuzovité a zeleninové plodiny, ako aj na ošetrenie ovocných stromov.
 2. NPK 19: 9: 19 - v tejto kompozícii menej fosforu ako v klasickej verzii. Ak je v pôde vo vašej záhrade dostatok fosforu, potom vám táto hnojivá vyhovuje. Na suchých miestach je tento stopový prvok zvyčajne postačujúci, pretože sa vymyje vodou. A preto sa značka azofosky NPK 19: 9: 19 používa spravidla vo vyprahnutých teplých oblastiach.
 3. NPK 22:11:11 je použiteľná na bežných pôdach, ako v tejto značke hnojiva v zložení väčšiny dusíka. Azofoska NPK 22:11:11 sa používa v intenzívnom poľnohospodárstve, vďaka čomu je pôda unavená a vyčerpaná. Tento umelý vrchný obväz pomáha pôde aktualizovať rýchlejšie.

Aplikačné dávky Azofosca a návod na použitie

Ako bolo uvedené vyššie, azofoska je univerzálne hnojivo používané nielen pre uhorky, ale aj pre iné plodiny, rovnako ako kefy a stromy.

Tip! Na vyčerpaných pozemkoch treba zvýšiť dávkovanie hnojív. Ak dávate prednosť tomu, aby sa mineralizácia pôdy striedala zavedením organickej hmoty, mala by sa znížiť dávka azofoskie.

Normy hnojiva pôdy azofoskoy:

 • Ak chcete oplodniť jednoročne, rozptyľovať granule hnojív na pôdu, musíte použiť 30-45 g / m2.
 • Ak potrebujete hnojivo v studniach, potom bude rýchlosť 4 g azofoski na jamku.
 • Pri podávaní koreňov sa 2-3 g Azofosca zriedi v litre vody.
 • Ak chcete vykonať hnojenie kríkov a stromov, musíte ich dávkovať rýchlosťou 30-35 g / m2, Množstvo hnojiva distribuované v kruhu od suda.
Je to dôležité! Hlavné hnojivo sa používa na jar, zvyčajne koncom apríla - začiatkom mája. Počas tohto obdobia je krajina ešte dosť mokrá, ale už bola zahriata. V letnom období je tiež možné vykonávať kvapalný obväz.

Funkcia kŕmenie uhoriek

Cucumber hnojivo sa vykonáva v troch etapách:

 1. Hnojivo sa aplikuje týždeň pred výsadbou uhoriek, sadeníc alebo semien. Za týmto účelom sa pripravuje záhradné lôžko a napojuje sa vodným roztokom azofosky.
 2. Ďalšie kŕmenie sa uskutoční začiatkom júna. Tentokrát je lepšie pridávať organické látky do pôdy. Môže to byť zelené kvapalné hnojivo alebo infúzny nálev.
 3. V polovici júna, teda 2 týždne po druhom obliekaní, musíte vykonať tretí obväz - pridať azofosku do pôdy.

Takže pripravíte kríky na obdobie tvorby a dozrievania uhoriek. Obvykle sú tieto tri krmivá postačujúce. Ale ak si prajete, každých 10 dní môžete poprášiť zem s popolom alebo sprejom uhoriek s infúziou. Toto sa diskutovalo na začiatku tohto článku.

Na hnojenie počas obdobia plodenia môžete použiť aj zelenú kašu, ktorá neobsahuje dusičnany. Stojí za zmienku, že kŕmenie uhoriek s hnojom počas dozrievania plodiny tiež nestojí za to, pretože obsahuje aj dusičnany, ktoré sa nevyhnutne hromadí v plodoch uhoriek s nesprávnym hnojením.

Takže, aby ste v tomto roku získali dobrú úrody uhoriek, postupujte podľa vyššie uvedených pokynov týkajúcich sa používania azofoski a iných hnojív. Okrem toho vás pozývame na zobrazenie videa o používaní azofoski v poľnohospodárstve:

Pozrite si video: Audi A4 quattro B8 4x4 test - (November 2022).

Загрузка...