Výstavba

Ako vytvoriť posteľ z plastových fliaš

Len v krajine nechrániť postele. V kurze sú všetky druhy materiálov ležiace okolo dvora. Vpravo je plastová fľaša považovaná za hrdinu našej doby. Farma sa snaží prispôsobiť ako podávač, napájačky, zavlažovacie zariadenia atď. Záhradkári sú obľúbené lôžka z plastových fliaš, na ktorých môžete pestovať kvety a záhradné plodiny.

Možnosti výroby postelí z PET fliaš

Vytváranie vlastných krásnych záhonov z PET fliaš nie je ťažké. Snáď najťažšia práca sa môže považovať za dodávku kontajnerov zo skládky. Navštívte toto nepríjemné miesto, pretože pre veľké postele bude potrebovať veľa plastových kontajnerov. Pozrime sa teda na rôzne možnosti obnovenia predmestskej oblasti.

Tip! Ak chcete získať krásnu záhradu, musíte sa pokúsiť zbierať farebné plastové fľaše a kombinovať rôzne možnosti oplotenia.

Jednoduchá hranica

Najjednoduchší plot kvetinového záhonu je možné vyrobiť vlastnými rukami len vykopaním fliaš pozdĺž obrysu záhradnej postele. Ihneď treba poznamenať, že bude potrebovať veľmi veľký počet kontajnerov. Fľaše vyberajú iba jednu veľkosť. Optimálne pre obrubník používať kontajner s objemom 1,5-2 litra.

Teraz sa zameriame na farbu. Priehľadné fľaše vo vnútri môžu byť natreté v akejkoľvek farbe. Dáva priestor pre predstavivosť a umeleckú fantáziu. Aby ste to urobili, vezmite bielu akrylovú farbu, pridajte svoju obľúbenú farbu a potom zriedte na kvapalnú konzistenciu. Farba vnútorných stien fľaše je veľmi jednoduchá. Malá tekutá farba sa naleje do nádoby, zatvorí sa zátkou a silno ju pretrepá. Po dosiahnutí požadovaného efektu sa nadbytočná farba vyčerpá.

Tip! Ak máte dostatok šťastia na zhromažďovanie viacfarebných plastových obalov, zmizne proces zafarbenia. Plast sa dlhodobo udržiava farebnú farbu bez toho, aby sa vytratil ani na slnku.

Okraj plastových kontajnerov môže byť vytvorený tromi spôsobmi:

  • V každej fľaši sa časť, zužujúca sa na krk, odreže. Kontajner so spodnou časťou je pevne upchatý surovou pôdou a v obrátenom tvare je poháňaný pozdĺž obrysu lôžka.
  • Aby ste nebrali krk každej fľaše, bude to vyžadovať veľa suchého piesku alebo pôdy. Hromadné plnenie sa naplní na vrchol všetkých kontajnerov a potom zátky otočte. Ďalšia práca spočíva v tom, že rovnaké klesnutie fliaš hore nohami.
  • Z hnedých alebo zelených fliaš s vlastnými rukami sa ukáže najjednoduchšie zohrievanie lôžok. Celá nádoba je naplnená obyčajnou vodou, tesne pokrútená zátkami, po ktorej je kopírovaná pozdĺž obrysu lôžka podobnou metódou. Keďže tmavá farba dobre priťahuje teplo slnka, fľašková voda sa zahreje počas dňa. V noci nahromadené teplo ohrieva podstielku spolu s koreňovým systémom rastúcich plantáží.

Všetky verzie vytvorených hraníc budú trvať dlhé obdobia. V prípade potreby je možné oporné lôžka ľahko odstrániť zo zeme, aby ste sa mohli presunúť na iné miesto alebo jednoducho vyhodiť.

Zhotovenie vertikálneho záhonu

Na malej letnej chate vertikálny záhon šetrí priestor, ale zároveň narastá maximálne množstvo kvetov alebo jahôd. Existuje veľa možností na výrobu vertikálnych lôžok, avšak v každom prípade na upevnenie fliaš bude potrebná silná opora. Ako to urobí nejakú vertikálnu štruktúru. Mohlo by to byť stavebná stena, plot, sieťový plot, tyč alebo drevený štít.

Zvážte dve možnosti výroby vertikálnych lôžok:

  • Vo všetkých plastových fľašiach sa dno odreže a v strede korku sa vyvŕta otvor s priemerom 3 mm. V bočnej stene vystrihnú okno pre rastlinu. Fľaše v mieste zúžení v blízkosti krku sú naplnené drenážnou vrstvou pozostávajúcou z hrubého piesku s jemným kameňom. Potom nalejte úrodnú pôdu na úrovni okna, po ktorej je fľaša upevnená na vertikálnom nosnom krku. Každá nádrž s vyšším objemom by mala ležať na dne dna fľaše. Keď je pripravená celá vertikálna rada lôžok, v každom okne je zasadená rastlina.
  • Druhá verzia výroby vertikálneho lôžka si vyžaduje spájkovanie horúcou pištoľou. Vo všetkých nádržiach odrezajte spodnú a zužujúcu sa vrch. Výsledné sudy sú prilepené horúcou pištoľou v dlhej trubici, ktorá je potom upevnená na vertikálnu podperu. Vo vnútri výslednej rúrky vložte tenkú drenážnu rúrku obalenú škrupinou. Toto zariadenie je užitočné pre zalievanie rastlín. Zemina sa naleje do tuby, okná sú vyrezané na bočnej stene nožom, kde sa usadená milovaná rastlina usadzuje.

Zobrazujúc predstavivosť, môžete vyrobiť vlastné vysoké postele zložitého tvaru z plastových nádob. Napríklad po vytvorení normálneho vertikálneho lôžka je z fľašiek vyrezaných veľa dna. Z nich vynikne vynikajúca váza pre kvety. Ako základ výstavby je potrebná veľká detská loptička. Spodné časti fliaš sú nalepené spolu s horúcou pištoľou, ale nie sú pripevnené k loptičke. Je potrebné len tvarovať záhradné lôžko. Zo spodnej časti by sa mala dostať guľa, ako je znázornené na fotografii, ale v dolnej časti je veľký krk na plnenie zeme a výsadby.

Dokončená lopta je obrátená hore nohami, lopta je odvzdušnená a odstránená zvnútra. Výsledný guľovitý hrniec je nainštalovaný na trvalom mieste. Pre spoľahlivosť môže byť dno spevnené. Spodok kvetináča a bočné steny sú pokryté geotextíliou. Bude zabraňovať rozliatiu pôdy a umožní nadbytočnej vode opustiť záhradu po daždi. Vo vnútri hrnca zaspávajú úrodná pôda a vysadené rastliny.

Tip! Rovnakým spôsobom môžu byť lôžka poskytnuté ľubovoľný tvar, napríklad lode.

Závesné záhony

Okrasné rastliny a kvety vyzerajú krásne v závesných postelích. V skutočnosti sa takáto konštrukcia podobá na vyrovnávaciu nádobu, namiesto kvetináča je zavesená len plastová fľaša. Kapacita môže byť umiestnená hore hore alebo dole, podľa vašich predstáv.

Zvážte jeden z príkladov výroby závesných postelí:

  • V bočných stenách vystrihnite veľké priechodné okno. Spodná strana vľavo vyššia, aby získala miesto pre zem.
  • Fľaša sa prenikaje zhora a cez dierky visí lano. Namiesto kábla urobíte reťaz alebo jednoduchý drôt.
  • Od dna fľaše je vyvŕtaný drenážny otvor. Prebytočná voda po odvodnení bude vypúšťať. Ak kontajner s kvetinou visí pod vrcholom, musíte sa postarať o malú paletu. V opačnom prípade po každej zavlažovacej kapacite kvapká na podlahu alebo prechádzajúcu osobu špinavú vodu.

Vo vnútri pripravenej fľaše vyplňem pôdu, rastlinku a potom ju zavesím na hrebeň alebo háčik.

Originálne kvetinové záhony z veľkých fliaš

Ak sú doma malé deti, môžete si so svojimi vlastnými rukami vytvoriť báječný záhon. Postavy moderných karikatúr sú vlaky, roboty, autá atď. Všetky tieto postavy môžu byť vyrobené z veľkých päťlitrových kontajnerov. Zvyčajne sú tieto fľaše vyrobené z priehľadného plastu, takže krása bude musieť nasmerovať farbou.

Najjednoduchší spôsob, ako urobiť vlak s fľašami automobilov, loďou alebo prasiatkou. Základom dizajnu je kontajner položený na jeho boku s otvorom vystrihnutým zhora na výsadbu kvetov. Ďalej musíte zahrnúť svoju predstavivosť. Zátky z malých fliaš sú vhodné na výrobu očí, gombíkov a iných malých častí. Široké dopravné zápchy z piatich litrových fliaš nahradia kolesá vlaku alebo auta. Ak je lôžko v tvare prasa, uši sú vyrezané z farebnej fľaše a penny na korku môže byť nakreslené s markerom.

Video predstavuje majstrovskú kvetinovú záhradu fliaš:

Dva ďalšie spôsoby, ako vytvoriť vertikálne lôžko fliaš

Teraz sa pozrieme na ďalšie dva spôsoby, ako vytvoriť záhradu z plastových fliaš, aby na dvore zaberal minimálny priestor a je krásny. Právo tieto konštrukcie možno nazvať aj vertikálne.

Stena člnov

Tento spôsob vytvárania vertikálnych lôžok je vhodný aj na zdobenie stien zdobených drahými dekoračnými omietkami. Faktom je, že steny nemusia byť vyvŕtané na upevnenie fliaš. Všetky kontajnery sú zavesené na lane na princípe lanového rebríka. Pre každý riadok je najlepšie použiť jeden z jeho vlastných farebných plastových nádob na dosiahnutie estetiky.

Pri výrobe lôžok vo všetkých fľašiach je z boku vyrezané jedno veľké okno. V horizontálnej podobe sa kontajner pripája k malej lodi. Malé, ale silné háky by mali byť upevnené na streche budovy. Musia odolávať hmotnosti člnov so zemou. Na každú fľašu v oblasti krku a spodnej časti vytvorte priechodné otvory, cez ktoré sa nylonové šnúry vyťahujú. Pod kapacitou každého radu na lanku uzlíkovať hrubý uzol. Nedovolí, aby sa fľaša skĺzla.

Optimálne by mal byť každý rebrík umiestnený na 50 cm medzi loďami, všetky susedné rady by mali byť zavesené nahor alebo nadol o 25 cm. Na stene dostanete aj horizontálne rady lodí, ale samotné fľaše budú rozložené vzájomne voči sebe. Toto usporiadanie pomôže optimálne uzavrieť celú oblasť steny pri zachovaní veľkého priestoru medzi fľašami vo vertikálnom rade pre voľný rast rastlín.

Pyramid Bed

Na výrobu tohto modelu postele potrebujú postaviť pyramídu. Aká bude veľkosť závisí od vlastníka. Ak má farma drevený nosník, je možné z neho zostaviť pyramídový rám. Na prekladoch so skrutkami sú horizontálne zabalené päťlitrové fľaše s výrezom pre rastliny.

Pyramída kvetinová záhrada môže byť z dosiek. Na každej vrstve obrobku je plochý alebo mierny uhol. Pod kvetináčmi v doskách vyvŕtajú otvory vŕtačkou s kruhovou dýzou. Fľaše sa rozrežú na polovicu, hrdlo sa odhodí a dno sa vloží do pripravených otvorov. Aby hrnce neklesli z pyramídy, horný okraj fľaše je sklopený nadol, po ktorom je pripevnený k doske pomocou zošívačky alebo samořeznej skrutky.

záver

Existuje veľa možností na výrobu postelí z plastových kontajnerov. Pre tieto štruktúry neexistujú žiadne požiadavky, takže každý majster má svoj vlastný talent.