Záhradníctvo

Kŕmenie cibúľ s kvasinkami

Cibuľa na okrúhle a zelenej farme dnes pestujú mnohí poľnohospodári. Táto zelenina je bohatá na vitamíny, živiny. Cibuľa sa vo veľkej miere používa pri varení. Táto zelenina je bohatá na vitamín C, s ňou môže mať len málo zeleniny. Zelená cibuľa a okrúhlé perie sú módne, aby boli čerstvé a pridané do šalátov. Táto zelenina je vždy v predaji, ale rastie doma vám umožňuje získať ekologické výrobky.

Niektorí záhradníci, najmä tí, ktorí práve začínajú zvládnuť poľnohospodárske techniky pestovania cibule na okrúhle a perie, sa domnievajú, že plodiny je možné získať bez použitia hnojív. Používajú tradičné spôsoby hnojenia lôžok, ktoré používali naši predkovia. Jedna z najúčinnejších možností - kvasnicový obväz pre cibuľu. Výkon zeleného peria alebo struk sa zdvojnásobí pri správnom používaní hnojiva pre domácnosť. Aj keď minerálne doplnky nemožno ignorovať. Pri prítomnosti vitamínu C sú cibule nerovné. To je dôvod, prečo sú cibule čerstvé a pridané do šalátov.

Čo môže pestovať cibuľu na perie

Pestovanie dobrej úrody zelenej cibule závisí nielen od obväzov, ale aj od správneho výberu sadiva.

Existuje veľa druhov listovej cibule, ako batun, cibuľa-slyzun, pór a iné. Na výrobu peria sa vysadí čierna cibuľa do úrodnej pôdy. Prvé zelené môžu byť rezané najskôr po 3 mesiacoch.

Môžete získať zber zeleného peria pomocou metódy nútenia. Ak chcete urobiť, vezmite veľké sady cibule, to je tiež nazývané vzorky. Pred výsadbou je potrebné odrezať hornú časť žiarovky na ramená. V tomto formulári, sevok pristál v zemi.

Zelení rýchlo rastú. Prvá zber sa zvyčajne odstráni po 25-30 dňoch. V tomto okamihu dosiahne perie dĺžku asi 30 cm, po vyrezaní sa maternicová žiarovka neodstráni. Výsadba sa musí dobre kŕmiť a čakať na ďalší rast pera. Zvyčajne jedna cibuľka za sezónu dáva tri plodiny. Potom to vykopnú.

Varovanie! Získanie metódy pera efektívnejšie než šírenie osiva.

Ako podávať luk

Spravidla na začiatku prevádzky potrebuje minerálne hnojivá. Celkovo sa cibuľa počas vegetačného obdobia trikrát kŕmila:

 1. Keď dĺžka zeleného peria dosahuje 10 cm, a to je začiatok mája, je potrebné dbať na kŕmenie. Všetky formulácie sú uvedené v 10 litroch vody.
 2. Cibuľu sa najskôr podáva roztok: superfosfát (15 gramov) + síran draselný (5 gramov) + močovina (10 gramov).
 3. Pri druhom kŕmení sa po 3 týždňoch zriedi nitrofoska - 30 gramov.
 4. Na júni kŕmenie cibuľou pomocou granulovaného superfosfátu - 30 gramov.
Je to dôležité! Riešenia sa používajú na koreňový obväz v kombinácii so zavlažovaním.

Ak dôjde k nepretržitým dažďom, tieto minerálne hnojivá sú pod rastlinami. Rozpúšťajú sa dobre v dažďovej vode. Môžete urobiť obväz pred uvoľnením alebo v drážkach do malej hĺbky.

Nájdime ďalšie využitie kvasníc.

V posledných rokoch sa niektorí záhradníci rozhodli použiť staromódny spôsob kŕmenia cibuľou s perím. Zvláštne, ale tento dobre známy produkt prináša dobrý účinok. Hovoríme o pekárskych kvasniciach. V bežnom živote sa tento produkt používa na získanie sviežeho chleba, buniek. Kvasinky sú základnou zložkou pri výrobe kvasu, vína, piva.

Prítomnosť aminokyselín, mikroelementov priniesla pekárske droždie nevyhnutné na kŕmenie záhradných a záhradných plodín. Aký je jedinečnosť tohto produktu pre rastliny?

Výhody kvasiniek

Nie každý záhradník, rastúci cibuľu na perie, používa minerálne hnojivá. Hnojenie rastlín s kvasnicami umožňuje vyrábať ekologické výrobky bez chemických látok. Aká je úloha tohto produktu pre cibuľu:

 1. Zvyšuje výnosy plodín. V dôsledku rastu dobrého koreňového systému sa zelená hmotnosť rýchlo zvyšuje.
 2. Rastliny sa stávajú odolnejšie voči chorobám, vrátane hubových škodcov, pretože imunitný systém je posilnený. Kvasinky, rastúce, nahradzujú patogénne baktérie.
 3. Kvasinkové dresingy nasýtia pôdu dusíkom, draslíkom, fosforom a kyslíkom.
Je to dôležité! Kvasinkové huby sa podieľajú na zlepšovaní štruktúry pôdy spolu s baktériami, ktoré rozkladajú pôdu.

Je zrejmé, že nie samotné kvasnice sa pridajú k posteli, ale kompozície z nich odvodené. Účinok kvasiniek začína pri teplote nie nižšej ako 20 stupňov. To je dôvod, prečo sa kŕmenie cibuľkou vykonáva, keď sa zem zohreje dobre. Hnojenie pri nízkych teplotách neprinesie účinok, kvasnice jednoducho zomrie.

Podmienky pre kvasnicové obväzy

Fermentácia cibule pri nútení peria kvasinkou nie je tak často používaná záhradkármi. Preto sa často zaujímajú, v akom časovom rámci a koľkokrát je možné rastliny dodávať s takým nekonvenčným hnojivom. Prvýkrát na konci mája, potom po každom vystrihnutí zelenej cibule.

Varovanie! Kvasinky možno počas vegetačného obdobia použiť maximálne trikrát.

Faktom je, že kvasnice zvyšujú kyslosť pôdy, vypláchnu draslík a vápnik. Aby sa predišlo tomuto problému, kŕmenie z kvasníc sa uskutočňuje pridaním popola z dreva. Môžete tiež vyrobiť v pôde sušené a drvené škrupiny vajec.

Pravidlá a recepty na varenie

Na prípravu kvasnicových obväzov môžete použiť suché a mokré (vlhké) kvasnice. Niektorí záhradníci používajú klíčené obilniny a chmeľové šišky. Každá metóda má svoje vlastné charakteristiky. Najdôležitejšou vecou je zachovať proporcie, aby sa nepoškodili cibuľové plantáže.

Ale v každom prípade je nutné vodu, keď sa zohrieva pôda, a kvasiť zriediť, používať teplú vodu. Pri pestovaní voľných kvasníc sú potrebné 5 litrov vody. Mokré droždie zriedené v množstve 10 litrov.

Kvasinky Recepty

Zvážte rôzne možnosti kŕmenia kvasníc pre cibuľu na perách:

 1. V desaťlitrovom kontajneri s teplou vodou sa naleje 10 gramov suchého droždia, 50 gramov cukru, umiestni sa na teplé miesto počas 2 dní. Pred zalievaním zriedeným teplou vodou: 5 dielov vody, 1 časť kvasu.
 2. 10 gramov granulovaných kvasníc, cukru, 200 gramov popola z dreva alebo kuracieho hnoja sa má naliať do 10 litrov teplej vody. Kompozíciu môžete použiť po 3 dňoch. Pred podaním na 10 litrov vody užite jeden liter roztoku.
 3. 10-litrový kontajner bude vyžadovať 100 g suchého droždia, chlieb alebo čierne ružičky, cukor. Na teplom mieste by roztok mal byť aspoň 4 dni. Rozvedený 1:10.
 4. Vo veľkých množstvách nakrájajte koprilu, burinu, zakryte teplou vodou a nechajte kvasiť. Vitamínové zloženie je umiestnené na slnku, počas týždňa sa neustále mieša. Potom pridajte libru surových kvasiniek. Po 3 dňoch môžete nakŕmiť cibuľu. Na 10 litrov vody nalejte jeden liter kvasu.

Náhradné kvasinky

 1. Na 10 litrov teplej vody (maximálne 40 stupňov) sa bude vyžadovať až 600 gramov sušienok alebo staleho chleba, 1 kilogram nakrájaných burín, 500 gramov surových kvasníc, 500 gramov popolčeka alebo nakrájanej vaječnej škrupiny. Na teplom mieste sa roztok infunduje počas 3 dní. Aplikujte na koreňový obväz pri pestovaní cibule na perie. Liter kvasníc sa pridá do 10 litrov vody.
 2. Kilogram zrna pšenice naliať teplú vodu a dať klíči po celý deň. Rozdrviť zrná, pridajte 6 veľkých lyžíc cukru a múky. Mali by ste dostať masu pripomínajúcu hustú smotanu. Po varení sa zmes nechá kvasiť a pridá sa 5 litrov vody. Rozvedený pred kŕmenim.

Kvasnica Super Hnojivo:

Pozrime sa na to

Pestovanie cibule v perie je vzrušujúcim zážitkom. Môžete získať zelené výživné produkty počas celého roka. Niektorí záhradníci pestujú cibuľu na parapete, v skleníku a na otvorenom poli - skutočný vitamínový dopravník.

Použitie kvasníc ako hnojiva umožňuje získať produkt šetrný k životnému prostrediu so zrýchlenou dobou dozrievania. Je potrebné si len pamätať, že nie je potrebné prerásť pôdu a rastliny kvasinkami. Všetko by malo byť podľa pravidiel.