Záhradníctvo

Odrody uhoriek pre región Leningrad

Uhorky sú jedným z najobľúbenejších zeleninových záhradníkov v Rusku a milujú záhradníci. Argumentovať s tým je ťažké a nedáva zmysel. Vzhľadom na veľkosť ruského štátu sa kultivácia uhoriek vyskytuje v rôznych klimatických podmienkach. Napriek tomu, že rastlina je teplomilná, v pomerne veľkých oblastiach krajiny je celkom možné pestovať uhorky na otvorenom teréne. Leningradský región nie je výnimkou z tohto pravidla. Ale predtým, ako pristúpime k opisu podmienok v regióne, je potrebné opäť pripomenúť vlastnosti uhoriek a ich kultiváciu.

Uhorky. Popis a funkcie

Uhorky sú ročné byliny s plíživou alebo vetvenou stonkou. Jeho dĺžka môže byť 2 metre. Uhorky sú široko rozšírené, pre ktoré je charakteristická forma Bush. Koreňový systém uhoriek sa vzťahuje na typ povrchu a nepresahuje hlbšie ako 1 meter a väčšina z nich je 20-25 cm od povrchu pôdy.

Uhorky majú niekoľko odlišných vlastností, hlavné sú:

  • termofilné. Táto vlastnosť vysvetľuje, že najlepší výnos je dosiahnutý pri pestovaní uhoriek v skleníkoch. Z čoho nie je potrebné dospieť k záveru, že otvorená pôda nevyhovuje takej rastline ako uhorky. V súčasnej dobe boli vyvinuté odrody a hybridy rastliny, ktoré s náležitou a primeranou starostlivosťou plne dokážu poskytnúť dostatočný výnos pri pestovaní na otvorenom teréne takmer v ktoromkoľvek regióne stredného Ruska. Preto je potrebné dôsledne dodržiavať odporúčania a požiadavky na starostlivosť;
  • potreba kŕmiť. Za akých podmienok sa kultivácia vykonáva - na otvorenom poli alebo pod rôznymi filmovými nátermi skleníkov a skleníkov, uhorky sú vždy veľmi závislé od správneho a pravidelného kŕmenia;
  • milujúca vlhkosť. Všetci vie o tejto vlastnosti uhoriek. Pravidelné a časté zavlažovanie je jednou z nevyhnutných podmienok pre úspešné pestovanie uhoriek. Samozrejme, nesmie byť v žiadnom prípade povolená nadmerná vlhkosť, ale je oveľa menej bežná ako nedostatok vlhkosti u uhoriek;
  • krátka fotoperióda rastliny. Na normálny a úspešný vývoj a rast, uhorky potrebujú len 10-12 hodín denného svetla, prirodzene, ak sú splnené iné podmienky pre ich kultiváciu.

Charakteristiky podmienok regiónu Leningrad

Pred rozhovorom o pestovaní uhoriek na otvorenom poli v podmienkach regiónu Leningrad je potrebné vziať do úvahy, že ide o pomerne veľký región a podmienky záhradníctva na severe a na juhu sú veľmi odlišné. Na základe toho možno jednoznačne uviesť, že pestovanie uhoriek na otvorenom teréne v severovýchodnej časti regiónu je neproduktívne. Zároveň je tento typ pestovania zeleniny dosť dostupný v pomerne veľkých oblastiach Leningradského regiónu, a to v jeho južnej a strednej časti.

Malo by sa tiež pamätať na to, že výnos 5-8 kg možno považovať za dobrý výsledok pri pestovaní uhoriek na otvorenom poli v regióne Leningrad. ovocie na 1 m2.

Ďalším rysom regionálnych podmienok sú silné teplotné a klimatické rozdiely medzi rokmi. Takže v oblasti Leningradu aspoň 1 rok z 5 trvale prináša dlhé jarné a studené leto, čo má mimoriadne negatívny vplyv na výťažnosť uhoriek.

Nezabudnite, vzhľadom na vyššie uvedené, že región regiónu Leningrad je považovaný za oblasť rizikového poľnohospodárstva.

Spôsoby zvýšenia výnosu

Existuje niekoľko rôznych spôsobov, ktoré sa v praxi uplatňujú s rôznym stupňom úspechu, čo umožňuje minimalizovať riziko porúch plodín pri pestovaní uhoriek.

  • Súčasná výsadba 3-4 rôznych odrôd alebo hybridy uhoriek, ktoré sú určené pre otvorené terény. V žiadnom prípade by sa nemalo myslieť, že ak jedna odroda v určitom roku dosiahla dobrú úrodu, táto situácia sa bude opakovať ďalej. Na výsadbu je potrebné vybrať odrôd odolných voči chladu, ktoré sú v regióne Leningrad. Nasledujúce kľúčové charakteristiky odrôd uhoriek sú rezistencia voči chorobám a relatívne skoré dozrievanie (najlepšia možnosť je až 45 dní). Za podmienok Leningradského regiónu nie je možné čakať na dozrievanie neskorých odrôd.
  • Použitie samoopelivých a parthenokarpických odrôd uhoriek. Zvyčajne sa ich používanie odporúča pre skleníky a skleníky, ale aj v podmienkach severných regiónov, získava aj význam. Dôvodom je malý počet slnečných dní, kedy je hmyz najaktívnejší. V daždivých a zamračených dňoch klesá rytmus ich životne dôležitých aktivít, čo vedie k problémom s opeľovaním. Avšak úplné vylúčenie uhoriek opeľovaných hmyzom nie je potrebné, pretože sú o niečo užitočnejšie a majú svoje nepochybné výhody.
  • Krájanie uhoriek. V zatiahnutej a chladnej atmosfére a v letných dňoch je len tak málo letných dní, odporúča sa dodatočná ochrana rastlín konvenčným filmom alebo niektorým pokrývajúcim netkaným materiálom. Vyžaduje to výrobu a inštaláciu nosných konštrukcií vo forme oblúka. Môžu byť tiež užitočné pri viazaní, ktoré tiež potrebujú uhorky.

Príkladom vhodného výsadby uhoriek je vidieť vo videu:

Je potrebné dodržiavať hlavné odporúčania uvedené vyššie.

Najlepšie odrody pre otvorené územie Leningradu

madagaskar

Hybrida patrí k parthenokarpickým druhom, predčasne dozrieva. Prvé uhorky dozrievajú za 45 dní. Hlavným rysom odrody je, že väčšina ovocia sa tvorí na hlavnej pohrome. To poskytuje príležitosť zberať len cez víkendy, čo je pre niektorých záhradníkov dôležitou výhodou. Uhorky majú tvar valca dlhého až 90 g. Hybrid má výbornú chuť a jeho ovocie je vhodné na šaláty, ako aj na konzervovanie a solenie.

img "alt =" Madagaskar "src =" / wp-content / uploads / userfiles / 53_6.jpg ">

prelamované

záver

Pestovanie uhoriek na otvorenom poli Leningradskej oblasti nie je jednoduchou a ľahko splnenou úlohou. Avšak svojím kompetentným rozhodnutím prinesie výsledok skutočnú radosť milovníkov uhoriek - jednej z najobľúbenejších zeleninových plodín.