Záhradníctvo

Najlepšie obliekanie uhoriek po výsadbe v skleníku

Stále viac pestovateľov pestuje uhorky v skleníkoch. V nich sú špeciálne klimatické podmienky, ktoré sa líšia od otvoreného terénu. Je potrebné dodržiavať správnu poľnohospodársku prax rastúcich uhoriek s cieľom získať vysoký výnos chutnej a zdravej zeleniny. To sa týka predovšetkým charakteristík kŕmenia. Okurky dozrievajú rýchlo, nie všetky hnojivá môžu byť použité na hnojenie.

Prvé kŕmenie uhoriek po vysadení v skleníku je dôležitým postupom, ktorý by sa nemal zanedbávať. So slabým koreňovým systémom zelená zelenina nie je schopná získať požadované množstvo živín pre rýchlo rastúcu zelenú hmotu, ako je dusík, draslík a fosfor. Nedostatočná výživa spočiatku negatívne ovplyvňuje rast a plodnosť uhoriek a v dôsledku toho nízky výnos.

Príprava pôdy

Ako taký, kŕmenie uhoriek v skleníku alebo skleníku začína prípravou pôdy, takže zasadené uhorky na začiatku, kým sú dobre zakorenené, majú dostatok výživy.

Pôdu pripravujeme na jeseň

Aby bolo prvé kŕmenie uhoriek po výsadbe sadeníc efektívne, je potrebné sa starať o pôdu a čistotu skleníka od jesene. Dezinfekcia všetkých povrchov sa vykonáva pomocou bielidla. Na 10 litrov vody je potrebných 300 gramov. Po naplnení prostriedku naneste sprej skleník alebo skleník, vrátane pôdy. Zvyšná hustá časť vyplní všetky trhliny.

Pred vykopaním pôdy sa pridá humus alebo kompost: jeden vedro na štvorec. Keďže v skleníkoch sa zvyčajne zvýši kyslosť pôdy, musíte ju posypať dolomitovou múkou (až na 0,5 kg na štvorec) alebo chumáčom vápnom.

Čo robiť na jar

Na jar asi 7 dní pred sadením sadenice sa ako vrchný obväz pre uhorky aplikuje dusičnan amónny (30 g), síran draselný (20 g), superfosfát (30 g) na štvorec. Potom vykopať pôdu a rozliať vriacou vodou, pridajte 1 gram manganistanu draselného.

Tip! Do pôdy v skleníku nestráca živiny, je pokrytá fóliou pred výsadbou sadeníc.

Nakrájajte uhorky

Prvé kŕmenie uhoriek pestovaných v skleníku sa musí vykonať po vysadení. Dobrým nástrojom je rozbeh. Medzi jednotlivými riadkami urobte drážky, rozdeľte a posypte ich pôdou. Korovyak nielen živí pôdu pod uhorkami stopovými prvkami, ale tiež začína "horieť". Súčasne prideľte dostatočné množstvo oxidu uhličitého. Uhorky potrebujú oxid uhličitý, rovnako ako ľudský kyslík.

Varovanie! V žiadnom prípade nekladte v blízkosti koreňového systému uhorky kosenie.

Nedostatok oxidu uhličitého v skleníku možno doplniť použitím suchého ľadu. Skleník s 10 štvorcami je dosť 200 gramov. Ľad by mal byť usporiadaný ráno o 9.00 hod. Na rozvíjanie použite stojany, ktoré stúpajú nad zem a nedosahujú koreňový systém uhorky. Táto uhorka prvej pomoci potrebná.

Tip! Hnojenie skleníkových uhoriek počas vegetačného obdobia sa môže uskutočniť maximálne päťkrát.

Ihneď po výsadbe v skleníku alebo v skleníkoch je potrebné podporovať hnojivá obsahujúce dusík. Je potrebné zamerať sa na prvý a následný kŕmenie uhoriek na ich vzhľad: rast, stav zelenej hmoty, hojnosť kvitnutia.

Je to dôležité! Najlepšie obväzy uhoriek v skleníku alebo v skleníku sa vyrábajú v malých množstvách.

Prebytok stopových prvkov nepriaznivo ovplyvňuje vývoj.

Čo potrebujeme kŕmiť

Od začiatku pestovateľov zeleniny sa často čuduje, čo iné kŕmiť rastliny v skleníku alebo v skleníku, ak sa už pri príprave pôdy pridali minerálne a organické hnojivá. Faktom je, že koreňový systém uhoriek je povrchný, nie sú schopní extrahovať živiny, ktoré sú v hĺbke. V dôsledku toho, výdavky zásoby uložené v povrchovej vrstve, uhorky môžu znížiť svoju imunitu, budú menej odolné voči chorobám a teplotným zmenám.

Okrasné rastliny dobre rastú s vysokou vlhkosťou a malými obväzmi. Akékoľvek postupy spojené so zavlažovaním a kŕmením rastlín vykonávané skoro ráno, kým sa na horizonte nezobrazia slnečné lúče. Večerné zavlažovanie by sa malo vykonávať po západe slnka. V opačnom prípade môže rosička a antracnóza ohroziť uhorky.

Je to dôležité! Napájanie a zavlažovanie sa vykonáva iba teplou vodou.

Prvýkrát kŕmiť uhorky po výsadbe v skleníku alebo skleníku. Ale účinnosť kŕmenia bude nízka, ak v štádiu rastúcich sadeníc rastliny zažili "hlad".

Kedy oplodniť

Vo všeobecnosti, aby ste získali bohatú plodinu zelených plodov, musíte zvážiť štádium kŕmenia. Pozrime sa na tieto udalosti podrobnejšie, takže v budúcnosti, keď rastú uhorky, nováčikovia nemajú otázky o potrebe tohto typu práce.

Posuny:

 1. Začať kŕmiť skleníkové uhorky potrebujú vo fáze rastúcich sadeníc. Najskôr je potrebné pripraviť vysokokvalitnú, výživnú pôdu. Kedy a koľkokrát kŕmiť sadenice uhoriek? Dvakrát pred výsadbou v zemi: prvýkrát, keď sa objavia prvé skutočné listy, potom po 14 dňoch.
 2. Pred transplantáciou sadenice okrasných rastlín do skleníka sa znova podáva asi týždeň. Rastliny sa musia postriekať živinovým zložením, aby sa zvýšila imunita a znížila sa stres počas výsadby.
 3. Po zasadení sadeníc do skleníka sa znova nasadí. Môžete použiť ako koreňovú voľbu, tak aj listovú vrstvu. Okrem urýchlenia prežitia uhorky dostávajú impulz k rastu zelenej hmoty a vzniku embryí.
 4. Počas kvitnutia a rastu plodov používajte hnojivá, ktoré sa nezhromažďujú v uhorkách.

Kŕmenie sadenice uhoriek

Pravdepodobne sa uhorky pestujú v skleníkoch a skleníkoch na skorú výrobu. Sejacie semená nie sú celkom účinné. Môžete získať uhorky sadenice nielen v byte, ale aj v skleníku sám. Iba výstrely budú musieť pokryť v noci.

Varovanie! Dobré na výsadbu v zemi je považované za 30-dňové sadenice.

Krabice sa naplnia výživným základným náterom, pridajú sa malé množstvá popola z dreva a rozliajú sa horúcim roztokom a pridá sa malý manganistan draselný. Popol z dreva je zdroj draslíka, manganistan draselný a mangan a draslík. Tieto stopové prvky - dôležitú súčasť úspešného rastu uhoriek.

Ako kŕmiť sadenice po vylodení

Hneď ako sa vysadia uhorky, je potrebné ich podporiť, aby sa znížil stres. Na prvom vrchole sa uhorky v skleníku napojia s superfosfátom, mulleinom, dusičnanom amónnym.

POZOR! S akýmkoľvek hnojivom musíte byť veľmi opatrní: prebytok nie je spracovávaný rastlinami, ale hromadí sa v ovocí vo forme dusičnanov.

Existuje niekoľko špeciálnych hnojív pre uhorky, ktoré neobsahujú dusičnanový dusík:

 • Kryštalín A;
 • Humiť hnojivá;
 • Síran draselný.

Najlepšie obväz pod koreňom

Minerálne krmivo

Keď sú uhorky vysadené v skleníku, zvyčajne majú 3 až 4 pravé listy. Niektoré živiny potrebné pre správny vývoj, ktoré už strávili, kým sa pestovali v sadeniciach. V čase výsadby rastliny ako vzduch potrebujú dusík, fosfor a draslík. Získavanie z pôdy nie vždy funguje. Preto uhorky potrebujú prvé kŕmenie.

Čo možno použiť na prvé podávanie novo vysadených sadeníc:

 1. Potrebné stopové prvky uhorky je možné získať z takéhoto roztoku. Dvojlitrový superfosfát (20 gramov), dusičnan amónny (15 gramov) a síran draselný (15 gramov) sa pridajú do 10 litrovej nádoby s vodou. Prvky roztoku sa dôkladne premiešajú až do úplného rozpustenia. Táto časť je dostatočná na 15 uhoriek.
 2. Dobré jedlo dáva azofoska alebo nitroammofoska. V týchto minerálnych hnojivách je potrebný celý rad stopových prvkov potrebných pre uhorky na prvé kŕmenie po vysadení v skleníku alebo skleníku. Pozostávajú z dusíka, fosforu a draslíka. Na podávanie uhoriek s takýmito hnojivami sa pripraví nasledovný roztok: číra voda z izbovej teploty sa vleje do 10 litrovej nádoby na zalievanie alebo do vedra. Azofoski alebo nitroammofoski potrebujú 1 polievkovú lyžicu. Toto riešenie stačí na kŕmenie desiatich uhoriek.
Varovanie! Pred oplodnením výsadby v skleníku alebo v skleníku musí byť zem zbavená.

Takéto komplexné hnojivo je možné použiť na prvé kŕmenie uhoriek v skleníku a skleníku:

 • v 500 ml misky pridáme lyžicu nitrofosky a dávame množstvo tekutiny až 10 litrov;
 • potom pridajte popol (1 šálka). Namiesto popola z dreva sa môže použiť síran draselný (50 g) + síran manganatý (0,3 g) + kyselina boritá (0,5 g).

Dobre premiešajte. Toto hnojivo trvá 3,5 metra štvorcových.

Kŕmenie rastlín pod koreňom, snažte sa nepadnúť na lístie, aby sa netvoria chemické popáleniny. Použiť kanvicu bez striekacej fľaše alebo bežnej lopatky.

Tip! Práca s minerálnymi hnojivami by sa mala vykonávať v odevoch s dlhými rukávmi a gumovými rukavicami.

Ako podávať uhorky, môžete sa pozrieť sledovaním videa:

Ak sa použije extra hnojivo ...

Cucumber bič je lepšie kŕmiť, než kŕmiť. Poďme sa pozrieť na to, ako uhorky vyzerajú, keď je prebytok niektorých stopových prvkov:

 1. Ak je príliš veľa dusíka, tvorba vaječníkov na uhorkách sa spomaľuje. Nákaza je hustá, listy sú husté a neprirodzene zelené.
 2. S nadbytkom fosforu na listoch je žltá, nekrotické škvrny. Výsledkom je začatie pádu listov.
 3. Prítomnosť veľkého množstva vápnika sa tiež odráža na listoch, čo vedie k intervexnej chlóroze.
 4. Nadbytok draslíka spomaľuje rast uhorky a jeho nedostatok vedie k skrúteniu ovocia, ako na fotografii.

verdikt

Správna starostlivosť o uhorky, zavádzanie včasného hnojenia, dodržiavanie agrotechnických noriem sa bude páčiť bohatým výnosom chrumkavého ovocia s pupienkami.

Každý záhradník sa sám rozhodne, aký druh hnojenia ho použije, ak sa uhorky pestujú v skleníku alebo v skleníku. Minerálne hnojivá môžete skombinovať s organickými a môžete ich len podávať organickým spôsobom. Hlavná vec je robiť všetko podľa pravidiel, dodržiavať dávkovanie.

Ak uhorky rastú normálne, môže sa minimalizovať počet obväzov.