Záhradníctvo

Krmivo kvasníc pre uhorky

Aké triky používa v dnešných ťažkých časoch nie veľa moderných záhradníkov na pestovanie dobrej úrody. Ľudské lieky nadobudli mimoriadny význam, pretože nielenže umožňujú výrazné úspory na hnojivách a iných výrobkoch starostlivosti o rastliny, ale aj rast zdravých a ekologických výrobkov, čo je obzvlášť dôležité v posledných rokoch.

Takáto populárna kultúra v Rusku ako uhorka sa nedá prehliadnuť, pretože všetci skúsení záhradníci si dobre uvedomujú, ako sú tieto rastliny nenasytné. Ak chcete získať dobrú úrodu zelene, pôda by sa mala oplodniť čo najviac, ale aj za týchto podmienok uhorky konzumujú toľko živín, ktoré potrebujú na týždenné podávanie. Kŕmenie uhoriek s kvasinkami vám umožní vyriešiť niekoľko problémov naraz. Po prvé, dochádza k ďalšiemu prílivu živín a po druhé rastliny dostávajú výraznú stimuláciu rastu kvôli posilneniu a rozvoju koreňového systému. Ale teraz o všetkom v poriadku.

Účinok kvasníc a ich účinok na rastliny

Kvasinky pravdepodobne oboznámia s každým dospelým a dokonca aj s dieťaťom. Ich prítomnosť je zárukou sviežeho pečenia, používajú sa na výrobu kvasu a piva, pridávajú sa do liekov používaných v kozmeteológii. Kvasinky sú jednobunkové hubové organizmy s veľmi bohatým obsahom. Množstvo bielkovín v nich môže dosiahnuť až 65% a aminokyseliny tvoria asi 10% hmotnosti produktu. Ako súčasť kvasnice možno nájsť aj rôzne minerály, organické železo a stopové prvky. Zdá sa, že kvôli tomuto bohatstvu sú rastliny nasýtené. V skutočnosti to nie je úplne pravda.

Je to dôležité! Keď vstúpi do zeme, kvasinky aktivujú početné predstaviteľov pôdnej mikroflóry, ktoré svojou aktivitou pomáhajú rýchlo mineralizovať organickú hmotu.

V dôsledku toho sa uvoľňujú mnohé užitočné rastlinné prvky vo forme, ktorá je pre nich ideálne stráviteľná, najmä dusík a fosfor. Z toho vyplýva, že pre aktívnu a dlhodobú expozíciu kvasinkám musí byť pôda nasýtená organickou hmotou. Ak to nestačí, rýchly pozitívny efekt nastane v každom prípade, ale pôda bude čoskoro vyčerpaná. Navyše počas kvasenia kvasnice absorbuje veľké množstvo draslíka a vápnika.

Čo možno uzavrieť? Kvasinky, samozrejme, nie sú hnojivá v bežnom slova zmysle. Jednoducho urýchľujú rozpad organickej hmoty. Na druhej strane mnohé čerstvé organické hnojivá, ako napríklad hnoj, hnojový hnoj alebo kompost, keď interagujú s kvasnicovými hubami, môžu potlačiť svoje živobytie. Preto musí byť organická hmota vpravená do zeme vopred, aspoň niekoľko týždňov pred použitím top-dressing z kvasníc. Okrem toho, súčasne s kvasnicou, je potrebné pridať drevený popol ako zdroj draslíka a vápnika do záhradného lôžka. Niektoré recepty na kvasnicový obväz zahŕňajú použitie mliečnych výrobkov, ktoré pomáhajú obnoviť obsah vápnika v pôde.

Ďalšou unikátnou vlastnosťou kvasníc je ich schopnosť, keď sa rozpustí vo vode, vylučovať špeciálne látky, ktoré zvyšujú tvorbu koreňov.

Varovanie! Experimenty ukázali, že látky vylučované kvasinkami sú schopné urýchliť vzhľad koreňov o 10-12 dní a zvýšiť ich počet o 6-8 krát.

Samozrejme, dobrý a silný koreňový systém uhoriek tvorí zdravú a silnú nadzemnú časť, takže bohaté kvitnutie a plodnosť netrvá dlho čakať. Záhradník si môže vychutnať veľké množstvo chutných a chrumkavých uhoriek.

Nakoniec pôsobenie kvasiniek v prítomnosti dostatočného množstva organickej hmoty v pôde je veľmi dlhé. Napríklad jeden kvasnicový zálivkový uhorky je schopný nechať rastliny robiť bez dodatočnej aplikácie hnojiva po dobu jedného mesiaca alebo dokonca dvoch. To pomáha šetriť čas, úsilie a hnojivá a nemôže vyhnúť tomu, aby pritiahli pozornosť záhradníkov.

Recept na varenie

Na prípravu kvasnicového hnojiva existuje niekoľko overených receptov. Pri výrobe uhorky môžete použiť akýkoľvek typ kvasníc: suchý a čerstvý, pečenie a alkohol.

Z čerstvých kvasiniek

Niektoré recepty umožňujú rýchlu prípravu roztoku na kŕmenie, v iných - droždie musia byť nechané stáť na nejaký čas.

  • Číslo receptúry 1. V jednom litri teplej vody musíte zriediť 100 g kvasníc. Objem roztoku na dosiahnutie 10 litrov. Môžete nakŕmiť uhorky v ten istý deň. Jeden liter pripraveného roztoku sa používa na prechod jedného uhorka. Ak do tohto receptu pridajte asi 50 g cukru, potom je najlepšie nechať roztok na teplé miesto na jeden deň - dva. Zvyšok akčného plánu je rovnaký.
  • Recept číslo 2. 100 g kvasnice zriedenej v jednom litri teplého mlieka. Trvať niekoľko hodín, priniesť objem tekutiny na 10 litrov a použiť na zalievanie a postrek uhoriek. Namiesto mlieka môžete použiť srvátku alebo akýkoľvek iný mliečny výrobok.
POZOR! Použitie vyššie uvedeného receptu pomôže ďalej chrániť výsadbu uhoriek zo šedej plesne.

Sušené kvasnice

Zvyčajne sa suchý kvasnicový obväz pre uhorky infúziou o niečo dlhšie, ako z čerstvých prírodných.

  • Recept číslo 3. 10 g suchých kvasníc a 2 polievkové lyžice cukru sa rozpustí v 10 litroch teplej vody a niekoľkokrát sa nafúkne niekoľko dní. Pred podávaním uhoriek sa jeden liter infúzie zriedi do piatich litrov vody.
  • Recept číslo 4. V piatich litroch vody sa rozišla 1 polievková lyžica. lyžice kvasníc, 2 lyžice. lyžice cukru a 2 gramy kyseliny askorbovej sa pridá hrst zeme. Všetko vplývalo počas dňa na teplom mieste. Pri podávaní 1 liter infúzie sa pridá do vedro s vodou.

Vlastnosti kŕmnych uhoriek kvasnice

Pri použití kvasinkového roztoku na kŕmenie uhoriek je potrebné zvážiť nasledujúce nuansy:

  • Kvasinky môžu pracovať len v teplom prostredí, preto spracovanie je možné len pri teplote nie nižšej ako + 10 ° С + 15 ° С. Avšak uhorky tiež rastú zle pri nízkych teplotách, takže táto podmienka nie je ťažké pozorovať.
  • Odporúča sa nepoužívať príliš často horné obliekanie kvasníc na uhorky, stačí len 2-3 krát za sezónu. Dva termíny sú optimálne na prípravu kvasinkového roztoku: jeden týždeň po transplantácii do zeme (alebo keď sa otvoria 4-6 listy) a po prvej plodovej vlne.
  • Keďže kvasinky aktívne absorbujú draslík a vápnik z pôdy, súčasne musia pridávať popol z dreva a škrupiny vajec. Bude to dosť dávky rovnajúcej sa jednej polievkovej lyžice kešu.
  • Kvasinkové dresing funguje rovnako dobre v skleníku a na otvorenom poli. Ale v skleníku v dôsledku zvýšených teplôt, všetky procesy budú pokračovať rýchlo, takže pridanie cukru do kvasinkového roztoku pri kŕmení uhoriek v skleníkoch nie je nutné.
  • Kŕmenie z kvasníc nielen zvyšuje počet vaječníkov uhorky, ale tiež znižuje dravosť ovocia.

Recenzie záhradníkov

Nadezhda, 49 rokov, Saransk som sa pokúsil používať kvasinky na uhorky vo výške 100 g na 10 litrov vody, potom zriedil, efekt ma potopil. Uhorky boli naraz pokryté kvetmi, zatiaľ čo tam boli takmer žiadne prázdne kvety. A uhorky boli silné a bez prázdnych miest. Tak veľa zásob na zimu sa podarilo urobiť! Viktor, 37 rokov, Tver Pokúsil som sa pripraviť komplexnú infúziu s kvasinkami, pridal som viac kuracieho hnoja, srvátky a popol na barel. Po spracovaní som stále napájal pod koreň. Paradajky a uhorky reagovali veľmi dobre - ihneď sa začalo zrýchľovať ovocie a vytvárať nové kefy. Som spokojný s výsledkom: Helena, 27 rokov, Dorokhovo, a moja stará mama tiež používala kvasinku na hnojenie zeleninových plodín. Všetko sa s ňou zlepšovalo. Tento rok som to sám vyskúšal a som veľmi spokojný s výsledkom. Sadenice okurky, ktoré som zasadil na otvorenom teréne a ona bola všetko mŕtva, doslova niekoľko dní prišla k jej zmyslami a aktívne šla rasť.

Pozrime sa na to

Recenzia záhradkárov o použití topánky top kvasnice extrémne pozitívne. To nie je prekvapujúce, vzhľadom na rýchlosť účinku kvasníc na vývoj rastlín. Je len potrebné dodržiavať všetky podmienky pri používaní tohto obliekania a zber vám len poteší.