Výstavba

Tehlové altány: fotografie - jednoducho a krásne

Zvyčajne stromy trávy postavené zo stromu alebo z tehál. Ak vynakladáte maximálne úsilie, z oboch materiálov získate krásnu štruktúru, ktorá vám poskytne pohodlný odpočinok. Drevo je ľahšie spracovateľné, lacnejšie, ale slúži na krátky čas. Tehlová konštrukcia bude drahšia, ale pri dodržaní stavebnej technológie bude krásny altán trvať mnoho rokov. Pri výbere medzi týmito dvoma možnosťami sú tehlové altány spoľahlivejšie a stojí za to zastaviť sa.

Výhody tehlových tehál

Výhody dreva sú nepopierateľné a musí to byť prijaté. Majitelia dreva dokážu krásne odrezať každý prvok altánku. Výkresy drevených konštrukcií sú jednoduché a prehľadné aj pre začínajúcich staviteľov. Tehla však má aj svoje výhody a budeme ich teraz zvažovať:

  • Hlavnou výhodou tehlových tehál je ich trvanlivosť. Ak bol pôvodne vytvorený pôvodný altánok a bol položený pevný základ, potom by takáto konštrukcia stačila pre majiteľa po zvyšok svojho života.
  • V altánkoch z tehál je charakteristické postaviť varenie v interiéri. Najjednoduchší spôsob, ako zložiť gril alebo keramický gril. Ak chcete usporiadať miesto na odpočinok vo veľkom meradle, je lepšie vytvoriť ruskú kachľovú pec. Okrem tradičného grilovacieho grilu je možné naň nainštalovať kotlík, postaviť udiarňu, položiť stolík atď.
  • Letné balkóny, samozrejme, všetci staviame z dreva. Nepotrebujú komplexné kresby, ako aj odborné stavebné zručnosti. Avšak, drevo bude musieť byť každoročne ošetrené antiseptikmi, impregnáciami alebo jednoducho namaľovanými. Rovnaký postup je potrebný aj vtedy, ak je hriadeľ zváraný z kovu. Možnosť použitia obkladových tehál s dekoratívnou faktúrou šetrí majiteľa z následných dokončovacích prác. Steny altánov by mali byť ošetrené iba hydrofóbnou impregnáciou.
  • Ak vlastník dekoratívne tehly nemá peniaze, nezúfajte. Konštrukcia altánov bude obyčajná biela alebo červená tehla. V budúcnosti môžu byť steny obkladané ozdobným kameňom. Je dôležité pochopiť, že murivo je v dokonalom súlade s kovanými prvkami a drevom. Napríklad na stĺpoch môžete použiť dekoračný kameň ako dekoráciu a postaviť nízke regály inštalované na parapete z tehál z dreva.
  • Murovaný altán môže byť vybavený ako plná izba. V takýchto stavbách sú prijateľné prázdne steny s presklením, silné stĺpy, podlahy, ruské kachle s krbom atď. Pre takúto budovu budete určite potrebovať projekt a zložité výkresy.

Je možné postaviť altánky na tehly z tehál akéhokoľvek typu. Najjednoduchším modelom môže byť konštrukcia štyroch stĺpov s šikmou strechou. Nevyžaduje ani kreslenie výkresov, ale pre komplexnú konštrukciu je potrebné vypracovať projekt.

Varovanie! Všetky projekty tehlových tehál umiestnených na internete sú informačné.

Pri budovaní vážnej stavby stavitelia nezávisle robia presné výpočty a robia ich dodatky. V podstate je projekt prevzatý z internetu skicou. Podlaha postavená podľa takejto kresby sa môže ukázať ako nespoľahlivá alebo zle prispôsobená konštrukcii nádvoria.

Úvodné projekty

Teraz ponúkame typické návrhy tehlového krovu na posúdenie. Všetky výkresy sú správne, ale skúsení stavitelia musia individuálne navrhnúť rozmery.

Fotografie tehlového altánu je šesťuholníkový a obdĺžnikový. Pre každú predmestskú budovu postavil strechu komplexného strešného systému, ktorý si vyžaduje samostatný výpočet.

Tip! Aj keď sa rozhodlo postaviť tehlový altánok na jednom z predložených projektov so zachovaním všetkých veľkostí, je lepšie zveriť výpočet strechy odborníkom.

Hlavné etapy výstavby tehál

Zostavený tehlový altán s vlastnými rukami by mal harmonicky zapadnúť do architektonických budov dachového dvora. Je dôležité, aby sa počas vývoja projektu zohľadnili: topografia lokality, zloženie a hĺbka zamrznutia pôdy, úroveň vrstiev podzemných vôd.

Vyberte typ nadácie

Je potrebné postaviť základ pre tehlový altánok v rovnakom čase ako základ pre pec alebo ruský kachle. V tomto štádiu je bezprostredne dôležité zvážiť, ako sa budú podlahy vyrábať. Najlepšou možnosťou pre výstavbu tehál je základ monolitickej železobetónovej platne. Základňa je výstužný rám, naplnený betónom so sutinami. Doska slúži ako pripravená podpera pre steny, stĺpy, žiarovku alebo kachle. Okrem toho sa priestory okamžite prejavia dokončené podlahy. Na sporáku sa položí len dlaždice alebo iný vybraný materiál.

Je to dôležité! Ak sa úroveň výskytu vrstiev podzemnej vody zhoduje s hĺbkou zamrznutia pôdy, potom na jar, pri nástupe tepla, dochádza k opuchu. Výberom nesprávneho typu nadácie dôjde k zničeniu muriva.

Na veľmi mobilných pozemkoch môžu byť iba betóny alternatívou k betónovej doske. Je však nemožné vytvoriť takýto základ pre seba. Hromada vyžaduje špeciálne vybavenie. Na vrchole vyčnievajúcich pilotov je navyše potrebné naliať grilovanie betónu. Tento nekrytý typ pásového podkladu bude mať veľa materiálov a nie je možné na ňom stavať podlahy. Opäť sa vyskytnú dodatočné náklady.

Avšak v prípade mobilnej pôdy je lepšie zostať na monolitickej doske. Plochá základňa sa nebojí opuchu, môže sa nalievať na mieste s vysokou polohou podzemných vôd a vďaka mocnému výstužnému rámu bude kachle odolávať ťažkým murovaným stenám altánu s ruskou kachľovou pecou.

Tip! Monolitická doska slúži ako ideálny základ pre uzavretú altánku. Pri použití v zime môžu byť podlahy ohrievané pomocou vykurovacieho kábla alebo infračerveného filmu.

Ak sa chalupa nachádza na stavenisku s pevným podkladom a nie sú žiadne vysoké podzemné vody, je možné postaviť altánok z tehál na základovej ploche. Naleje sa po obvode stien, tehlová konštrukcia na varenie, parapety. Podlahy ležali na protokoloch. Vhodná kompozitná alebo jednoduchá doska z dreva. Alternatívne je drevotrieska pripevnená k hornej časti guľatiny a potom sú položené keramické dlaždice.

Ak sa štruktúra skladá iba zo stĺpcov podľa typu previsu, je možné urobiť bez nadácie. Na mieste, kde stoja stĺpy, vykopávajú otvory, vyplnia pieskovitú podložku a palce sa postavia na cementovú maltu. Pokračujúc hore murivo sa vytvárajú stĺpy, ktoré podporujú strechu.

Samotné základy, ako stĺpy, môžu byť postavené z použitých tehál a stĺpy by mali čeliť dekoratívnym kameňom.

Vytvárame stĺpce

Stĺpiky tehly musia byť postavené s vnútornou výstužou. Hrúbka a počet kovových prvkov závisí od prierezu nosiča. Štyri tyče vystuženia, betónované vo vnútri muriva stĺpika, sa používajú ako výstužný rám.

Najjednoduchší spôsob, ako rozmiestniť murované stĺpy okolo stojana z kovovej rúry alebo profilu. Je zakopaný v zemi na 80 cm pred nalievaním betónového podkladu. Pod stojanom nalial piesok a štrk vankúš a potom betón v jamke súčasne s nalievaním dosky alebo pásovej základne.

Pri použití pilótovej základne sa kovové stojany na vystuženie stĺpov zvárajú na oceľový hrot. Používa sa na každej hromadě, vopred vyrovnaná úroveň. Alternatívne môže byť horizontálny kanál zváraný na oceľovú hlavu hromady. V takomto prípade sa lokalita ukáže ako základňa. Na ňom môžete položiť steny altánok alebo zvárať vertikálne stĺpy z potrubia a prekrývať ich s tehálami.

Stĺpce môžu mať ľubovoľný dizajn. Môžu byť obložené dlažbou alebo obkladačkami. Keď používate staré materiály, stĺpy sú ukončené obkladovým kameňom. Je povolené používať aj drevené stojany na vystuženie. V tomto prípade je iba časť stĺpika pokrytá murivo, zatiaľ čo horná časť stĺpika zostáva drevená. Dať krásne drevo namaľované farbou strechy.

Je možné kombinovať murivo s akýmikoľvek materiálmi. Neexistujú žiadne špeciálne požiadavky a to všetko závisí od osobných preferencií vlastníka. Hlavnou vecou je vyhnúť sa technologickým chybám pri výstavbe tehál. Pevný základ je dobrý. Avšak pre silu muriva je vystužená sieťka zakrytá každých 5 radov.

Zasklenie tehlového altánu

Pre zimnú dovolenku v krajine je najvhodnejší uzavretý altánok s glazovanými otvormi. Jednoduché zasklenie je použitie starých okenných rámov. Pre ich inštaláciu do konštrukcie zabezpečte dodatočné prepojky. Nevýhodou okenných rámov je rýchle rozpad dreva. Vytvorte moderný rekreačný areál uzavretého typu tehly pomôže oknami. Nielenže chránia miestnosť pred vetrom, ale aj zachraňujú teplo. Že v lete v glazúrovanej stavbe bolo chladné, na oknách sú položené žalúzie alebo zavesené závesy.

V letnej verzii, altánok na ochranu proti vetru a komárom vykonáva bezrámové zasklenie. Veľké sklo sa inštaluje medzi stĺpy na profile umiestnené pod stropom a na podlahe. Ak je to potrebné, sklo sa môže otvoriť posunutím pozdĺž profilu na stranu.

Na upevnenie skla sú hliníkové profily s gumovými tesneniami. Spojenie je tak zapečatené, že táto technológia je vhodná aj na zasklievanie strechy altánok.

Je to dôležité! Pre zasklievacie tehly je najlepšie použiť tvrdené alebo zosilnené sklenené tabule. Nahradenie môže slúžiť ako priehľadný polykarbonát alebo plexisklo.

Strešný tehlový altánok

Cihlový altán predstavuje vážnu konštrukciu a strecha musí byť pre ňu príťažlivá. Pokiaľ ide o formulár, je lepšie zostať na jednom zo štyroch svahovitých strešných typov s uhlom sklonu 30 stupňov.o, Strešný materiál je žiaduce zvoliť nie ťažké, vhodné pre štýl murovanej stavby. Najčastejšie používané ondulínové, mäkké dlaždice, vlnitej lepenky alebo kovové dlaždice.

Video hovorí o konštrukcii altánku vlastnými rukami:

Tehlové altán nie je úplne pohodlné bez zlyhania komunikácie. Okrem osvetlenia je v rekreačnej miestnosti umiestnená voda a kanalizácia. Ak je murovaný altán zasklený, dovnútra môžete umiestniť dobrý nábytok a zavesiť TV na stenu.