Záhradníctvo

Odrody dlhých uhoriek

Dlhé uhorky sa objavujú na poličkách len uprostred jari. Predpokladalo sa, že tieto plody sú sezónne a sú vhodné na prípravu šalátov ako alternatívy k bežným odrôdam, ktoré prinášajú ovocie od začiatku alebo uprostred leta.

Dnes pestovatelia rastlín ponúkajú záhradníkom široký výber sadbového materiálu pre dlhé uhorky s dlhým obdobím pestovania a pestovaním v skleníkoch a skleníkoch a na otvorenom poli. Hybridy dlhých uhoriek sa používajú na čerstvú spotrebu, ako aj na konzerváciu a solenie. Okrem toho výsadba a pestovanie týchto odrôd umožňuje skoré a bohaté plodiny.

Odrody a vlastnosti starostlivosti

Semená hybridov dlhých uhoriek sa vysádzajú v konštrukčných kontajneroch na začiatku alebo na polovicu marca, a už v apríli sa kačice môžu preniesť do skleníkovej pôdy. Chovné odrody sú odolné voči teplotným extrémom, vírusovým a bakteriálnym chorobám charakteristickým pre sadenice pestované v skleníkoch.

Rozmanitosť hybridov je rozdelená do skupín podľa spôsobu kultivácie:

  • Pre chránenú pôdu (skleníky a horúce záhrady);
  • Pre otvorenú zem (hmyzom);
  • Ázijské odrody vysadené ako vo vonkajšej záhradnej pozemku, tak v skleníku.
Varovanie! Pri výbere materiálu na výsadbu starostlivo preštudujte pokyny a pamätajte na to, že chovné vzorke musia byť plne prispôsobené klimatickým podmienkam vo vašom regióne.

Hybridy dlhých uhoriek perfektne vnímajú hnojenie a organické hnojivá, ale vyžadujú dobrú čiernu pôdu, pravidelné zalievanie a starostlivosť. Hlavnými typmi práce počas pestovania je uvoľňovanie pôdy, čo je dôležité pre získanie dobrej bohatej úrody. Ak budete dodržiavať všetky pravidlá starostlivosti o dlhé uhorky, budete môcť strieľať čerstvé ovocie až do polovice jesene.

parthenocarpic

Tieto odrody uhoriek sa pestujú iba v skleníkoch a filmových skleníkoch, dobre chránené pred poveternostnými vplyvmi a nízkymi teplotami.

dieťa