Záhradníctvo

Prečo uhorky umierajú v skleníku

Spoločným problémom mnohých obyvateľov letného obdobia je čiastočné, ak nie úplné zničenie uhorky. Preto je otázka, prečo uhorky umierajú v skleníku a ako zabrániť tomu, že je stále relevantná. Pestovanie perfektne upravených plodín, ktoré budú produkovať 100% plodín, je výzvou na uskutočnenie. Uhorky sú delikátnou a náchylnou kultúrou voči vonkajším faktorom, a preto noví prívrženci majú s ňou veľa problémov.


Príčiny smrti uhoriek a ovocia

Blednutie listov a skrútené ovocie - problém nielen pre začiatočníkov, ale aj skúsených záhradníkov. Dôvody tohto správania sú veľa, takže majitelia skleníkov musia podrobnejšie porozumieť tomu, aké porušenia sa dopustili pri príprave lôžok, výsadbe plodín a každodennej starostlivosti.

Bežné problémy:

 1. Plesňové ochorenia sú primárnym útokom, ktorý postihuje záhradné plodiny vrátane uhoriek. Biele hniloby sa rýchlo šíria po celom rastline, zmäkčujú tkanivá a premenia ich na hlien, v dôsledku čoho uhorky umierajú. Plodina vôbec neklesá, alebo jej množstvo je minimálne.
 2. Všetky kultúry trpia škodcami, ak nevenujete pozornosť boju proti nim. Dnešný trh s poľnohospodárskymi výrobkami ponúka rôzne prostriedky na boj proti vošky, mieňam a inému škodlivému hmyzu. Jeden musí vybrať len vhodný liek a vykonať spracovanie podľa pokynov.
 3. Koreňová hniloba sa začína prejavovať ešte predtým, ako začali prinášať ovocie. Môže sa objaviť počas tvorby ovocia a počas plodu. Táto choroba naznačuje, že záhradkár urobil niekoľko chýb pri výbere materiálu. Možné porušenie predbežnej prípravy osiva.
 4. Nesprávna konštrukcia lôžok je častým problémom, ktorým čelia začínajúci pestovatelia zeleniny. Bez zážitku môže záhradník postaviť záhradné lôžko, ktoré je príliš vysoké, a to je plné rýchleho odparovania vody. V dôsledku toho uhorky zmiznú, pretože nemajú čas získať dostatok vlhkosti.
 5. Nedodržanie teplotného režimu je ďalšou chybou neskúsených letných obyvateľov. Je potrebné jasne pochopiť, že uhorka je kultúra milujúca teplo, ktorá bolestne reaguje na zmeny teploty. Ak sa skleník nevyhrieva správne, listy najprv vyblednú a potom môže dôjsť k plodinám. Tento problém sa dá ľahko odstrániť úpravou teplotnej bilancie v skleníku.

Keď vie o možnom výskyte takýchto problémov, rezident v letných mesiacoch môže prijať potrebné opatrenia na získanie bohatej úrody.

O škodcoch a chorobách

Spoločné škodcov, ktoré napadajú a poškodzujú vysadené uhorky, sú voškovica a skleník biely. Hmyz žerie nielen listy, ale aj korene. Môžete sa ich zbaviť bez toho, aby ste sa uchýlili k obchodným prostriedkom, ale pomocou jednoduchých materiálov:

 1. Aby ste sa zbavili bielych krkov, jednoducho nájdite kus preglejky, namaľte ju žltú a potom pokryte jej povrch lepkavou látkou. Žltá farba priťahuje tohto škodcu a sedí na lepkavom povrchu a je zachytený.
 2. Aby ste sa zbavili vošiek, môžete pripraviť cesnakový roztok v pomere 1:10.

Najčastejšie uhorka trpí plesnivou plesňou, koreňom a sivou hnilobou:

 1. Rosinová rosa sa objavuje ako biele škvrny na listoch rastliny, ktoré nakoniec rastú, listy sami začnú žltnúť a rastlina zomrie.
 2. Múčnatka sa tiež prejavuje vo forme škvŕn na listoch uhorky, ale len v zelenom odtieni. Rastú, zožltnú a spôsobia vyschnutie rastliny.
 3. Koreňová hniloba sa objaví pri nesprávnej výsadbe sadeníc pri zavlažovaní rastliny príliš studenou vodou. V dôsledku takýchto úkonov sa na koreňoch objavujú praskliny a rastlina zomrie.
 4. Šedá hniloba sa nachádza na šedých miestach na stonke a listoch. Sú výsledkom zmrazovania pôdy a nedostatočného vetrania skleníka.
Je to dôležité! Aby ste zabránili ochoreniu uhorky, musíte starostlivo starať o rastlinu a vyhnúť sa akýmkoľvek odchýlkam od stanovených noriem.

Ako vybaviť skleník tak, aby uhorky nezmizli

Aby sa sadenice na uhorku rýchlo zakorenili na novom mieste, je potrebné zamyslieť sa nad tým, ako správne kultivovať pôdu, a to jej kvalita ovplyvní rast plodín a ich ďalšie plodenie.

Preto musí byť všetka pôda v skleníku správne vykopaná, vylúčená z buriny, odstrániť všetky zvyšky predchádzajúcich rastlín a potom oplodniť.

Hnojivo pôda - dôležitý bod, pretože minerály a ďalšie užitočné stopové prvky infiltrovať pôdu a poskytnúť primeranú výživu pre mladé sadenice uhoriek.

Nezabudnite na fumigáciu skleníka, ktorý dezinfikuje priestor a zabezpečuje bezpečný vývoj uhoriek. To sa môže uskutočniť ihneď po transplantácii. Fumigácia eliminuje škodcov a iné mikroorganizmy, ktoré môžu uhorku uškodiť. Na vykonanie správnej fumigácie musia byť všetky dvere a okná v skleníku tesne uzavreté. Potom je potrebné vziať kerozín, jednorazovú síru, vložiť všetko do nádoby a zapáliť ju.

Ohrev v skleníku je rovnako dôležitý bod, správna teplota zabezpečí vynikajúcu úrodu uhoriek. Tu je potrebné zohľadniť charakteristiky konkrétnej odrody.

Všetky odrody s predčasným dozretím a niektoré hybridy, napríklad Suomi, Saratov a Valaam Hybrid, sú vhodné na pestovanie skleníka.

Najdôležitejšou vecou je pamätať si pravidlá starostlivosti a milovať svoju prácu, potom mladé sadenice v budúcnosti prinesú chutnú a skvelú úrodu.