Záhradníctvo

Najlepšia obväzová uhorka

Močovina alebo močovina je dusíkaté hnojivo. Látka bola najprv izolovaná z moču a identifikovaná na konci 18. storočia a na začiatku 19. storočia ho chemik Friedrich Wöhler syntetizoval z anorganickej látky. Významnou udalosťou bol začiatok organickej chémie ako vedy.

Močovina vyzerá ako bezfarebné kryštály bez zápachu. Keď sa hnojivo vyrába častejšie v granulovanej forme, látka sa dobre rozpúšťa vo vode.


Močovina je známa všetkým záhradkárom bez výnimky. Efektívnosť nie je dokázaná ani jednou generáciou agronomov. Nie sú špecialisti v oblasti chémie, väčšina ľudí vie, že uhorky potrebujú dusík pre plnú vegetáciu. Močovina obsahuje takmer 47% dusíka. Hnojivo sa môže použiť ako hlavný typ kŕmenia a v kombinácii s inými druhmi hnojív a obväzov.

Hnojivo od domácich výrobcov je cenovo dostupné. Vyrába sa v granulovanej forme alebo vo forme tabliet, čo je veľmi výhodné, keď potrebujete kŕmiť niekoľko rastlín. Preto je dobrá rovnováha cien, kvality a efektívnosti priťahuje záhradkárov.

Známky nedostatku dusíka

Uhorky - obľúbená zelenina každého. V lete sa spolu s ostatnou zeleninou aktívne používajú na výrobu šalátov. Je to zeleninový šalát, ktorý stimuluje trávenie. Uhorky môžu byť konzumované v akomkoľvek množstve, pretože sú 95% vody.

Slané alebo nakladané uhorky majú osobitné miesto v ruskej kuchyni. Sú samostatné sebestačné jedlo, sú zahrnuté so zložením šalátov a polievok. Preto každý záhradník chce pestovať uhorky v dostatočnom množstve, aby mali dostatok potravín i polotovarov.

Neodmietajte hnojenie uhoriek s hnojivami. Bez prídavného jedla nie je možné pestovať uhorky. Ak rastliny nemajú dostatok dusíka, okamžite to uvidíte, pretože vonkajšie prejavy sú pre každého záhradníka veľmi jasné a zrozumiteľné:

 • Pomalý rast rastlín;
 • Uhorky sa nevyvíjajú dobre, rastlina vyzerá pomaly, omráčená;
 • Listy sú žlté, výhonky sú osvetlené. Neexistuje žiadna tmavozelená farba listov charakteristická pre uhorky;
 • Listy spadajú na začiatku alebo do polovice vegetačného obdobia;
 • Ak rastlina nemá dostatok sily na to, aby vytvorila listnatú hmotu, potom vaječníky nebudú položené a vytvorí sa ovocie;
 • S nedostatkom dusíka, nízkymi výnosmi;
 • Ovocie sa sfarbi svetlo zelenej farby;
 • Rast bočných výhonov sa zastaví.

Ak sú príznaky nedostatku dusíka uhoriek, je potrebné urýchlene pridať močovinu - najdostupnejšie dusíkaté hnojivo. Obľúbenosť hnojiva spočíva v tom, že je lacná, ale zároveň veľmi efektívna.

Nie je užitočné pre uhorky a množstvo dusíka v pôde. Rastlina pestuje iba zelenú hmotu. Listy sú veľké, nasýtené zelené farby. Plody nevytvárajú alebo rastú nevyvinuté, krivé.

Mali by sme však mať na pamäti niektoré vlastnosti močoviny. Pri aplikácii na pôdu je hnojivo ovplyvnené baktériami, karbamid sa rozkladá a uvoľňuje uhličitan amónny. Preto, ak by hnojivo bolo zapustené do pôdy plytké, potom by sa nemal očakávať významný výsledok jeho použitia. A to neznamená, že močovina môže byť použitá výhradne v skleníkoch a skleníkoch. Výhody z hnojenia budú, ale musia byť zapustené do zeme, aby sa minimalizovala strata uhličitanu amónneho.

Močovina je schopná okysliť a alkalizovať pôdu. Aby ste zabránili takémuto vplyvu na kyslé pôdy, pridajte 300 g kriedy na 200 g močoviny.

Najlepšia obväzová uhorka

Počas celého vegetatívneho obdobia sa odporúča kŕmiť uhorky asi päťkrát, aby sa dostala všetka obľúbená zelenina na šaláty a konzervované potraviny v množstve. S bohatou úrodou je rovnako dôležité, aby pestované uhorky boli rovnomerné a zdravé bez vonkajších nedostatkov. Preto je dôležité používať močovinové hnojivo pre uhorky v čase. Ona, ako hnojivo, pôsobí veľmi dobre na uhorky. Existuje niekoľko štádií podávania uhorky:

 • Pred vysadením sa pri kopaní môže pridávať močovina. 1,5-2 týždne pred zasadením uhoriek oplodnenie postele pokúste sa zblížiť svoje granule hlbšie (7-8 cm). Toto zavádzanie močoviny sa vykonáva buď na jeseň, alebo na jar, ktoré kombinuje proces s kopaním zeme. Aplikačná dávka: 5-10 g na 1 štvorcový. m zeminy. Odporúča sa rozdeliť aplikáciu na 2 kroky: na jeseň a na jar;
 • Bezprostredne pred výsadbou semien sa hnojivo nanáša do studní. Je nežiaduce, aby sa dostali do styku so semenami, inak dôjde k oneskoreniu klíčenia semien. Močovina (4 g na jamku) mierne posypeme pôdou a potom zasadíme semená;
 • Pri každom následnom kŕmení je lepšie zaviesť roztok močoviny. Potom, čo výhonky vyrazili a vyrastali na prvé skutočné listy, môžete ich nalievať roztokom. 30 g hnojiva sa rozpustí na 10 litrov vody;
 • Ak boli uhorky pestované sadením, potom sa hnojenie močovinou uskutoční nie skôr ako 2 týždne po výsadbe v pôde, po uplynutí adaptačného obdobia a rastliny rastú. V tomto čase začína kvitnutie uhoriek. Vrchná obväz s močovinou kladie budúci bohatý plod. Pri podávaní sa odporúča pridať 50 g superfosfátu;
 • Nasledujúce hnojenie s močovinou sa vykonáva na začiatku plodu. Aby sa zabránilo pestovaniu rastlín a plodovej mase. V spojení s močovinou funguje superfosfát (40 g) a dusičnan draselný (20 g);
 • Pri najbližšom čase je zavedenie močoviny zobrazené vo fáze, keď sú uhorky plodné, aby sa zvýšila produkcia ovocia, predĺžila sa a pomohla rastlina. Rozpustite 13 g močoviny, pridajte 30 g dusičnanu draselného, ​​dobre premiešajte v 10 l vody a napusťte rastliny;
Tip! Nepoužívajte močovinu v suchom horúcom počasí. Najlepší čas na aplikáciu hnojív je skoro ráno alebo neskoro večer, potom je povinné hojné zavlažovanie uhoriek.

Koreňová metóda pre dosiahnutie najlepšieho účinku v teplom počasí.

Folikálny vrchný obväz uhoriek s močovinou

Horný obliekanie uhoriek je dobrou pomôckou v ich bolestivom alebo oslabenom stave, keď klesnú vaječníky a listy. Zvlášť zvyšuje účinnosť dávkovania močovinovej foliovej metódy za nepriaznivých podmienok prostredia: počas sucha alebo chladného počasia, keď sa redukuje kapacita odsávania koreňov.

Výhody foliárneho obväzu:

 • Použitie močoviny na hnojenie listov môže výrazne predĺžiť obdobie plodov uhoriek;
 • Dusík je ihneď pohltený listami, a preto sa jeho účinok vyskytuje takmer okamžite a nie je roztiahnutý v čase, ako sa to deje s koreňovou metódou zavádzania;
 • Metóda je veľmi ekonomická. Trávite riešenie pozorne na konkrétnu továreň. Hnojivo sa nepohybuje do dolných vrstiev pôdy, nie je ovplyvnené inými prvkami, nie je absorbované burinami;
 • Výživa listov sa môže uskutočňovať v ľubovoľnom štádiu vývoja uhoriek.

Spôsob aplikácie listov je veľmi účinný. Nástrek močoviny môže byť tiež použitý ako preventívne opatrenie pri potláčaní škodcov a chorôb uhoriek. Listová výživa zlepšuje imunitu rastlín.

Pri príprave roztoku na listové striekanie uhoriek dodržujte dávkovanie a podmienky spracovania:

 • Rozpustite 5 polievkových lyžičiek. l. močovina v nádobe s vodou. Neprekračujte normu, pretože nebude mať žiaden úžitok, ale len škody vo forme spálených listov. V prípade mladých rastlín sa dá dávka mierne upraviť smerom nadol, takže nie sú ovplyvnené citlivé listy výhonkov;
 • Nestriekajte rastliny do dažďa. Uhorky rastúce na otvorenom priestranstve, spracované skoro ráno alebo večer, keď nie je priame slnečné svetlo;
 • Vo skleníku môžu byť uhorky postrekované za akéhokoľvek počasia, ale aby nedošlo k spáleniu pokožky;
 • Kombinovať kŕmenie močoviny s ostatnými prvkami potrebnými na výživu rastlín;
 • Tráviť nielen listové kŕmenie uhorky, ale aj koreň. Ak sa hnojivo aplikuje na uhorky len listovou cestou, musíte to spraviť pomerne často: raz za 2 týždne, inak budú prínosy sotva viditeľné.
Tip! Pri postreku máte kontrolnú rastlinu, v ktorej budete posúdiť výhody alebo poškodenie udalostí.

Aby ste si boli istí množstvom použitého hnojiva, nezabudnite, že:

 • V 1 polievkovej lyžice. l. Pridá sa 10 g močoviny;
 • Matchbox bez diapozitívov - 13 g;
 • 200g sklo môže obsahovať 130 g hnojiva.

Podľa pokynov nepoužívajte nadbytočné množstvo močoviny, aby ste nezostali bez orezania.

záver

Obľúbená zelenina je ľahšia. Podporujte rastlinu močovinou a ďalšími základnými zložkami. A máte ďalšiu otázku: čo robiť so zberom? Močovina - organické hnojivo pre uhorky, ktoré je vo vhodnej forme na použitie. Keď urobíte uhorky požadovanú mieru dusíka, tak nevyhnutné pre rast a ovocie. Keď používate hnojivo na postrek listov, môžete výrazne predĺžiť vegetačné obdobie rastlín a získať úžasné ovocie čo najdlhšie.