Záhradníctvo

Ako zasiať semená uhorky na sadenice

Pre dobré výnosy uhoriek, mnohí záhradníci zasiatia semená pre sadenice v teplej miestnosti. Tu musíme vziať do úvahy čas výsevu zŕn a výsadbu sadeníc v zemi. Je dôležité správne pripraviť osivo tak, aby budúce rastliny neublížili a nepoškodili. Hovorme o všetkých týchto problémoch a bežných metódach klíčenia semien.

Určte čas výsadby semien

Aby ste si vybrali ten správny čas, kedy musíte zasievať semená pre sadenice, musíte sa riadiť obdobím vysádzania rastlín v otvorenom teréne alebo skleníku. Tento postup závisí od klimatických podmienok regiónu, napríklad pre stredné pásmo, zasadenie sadeníc na otvorených posteliach začína 7. júna a vo skleníkoch - od 10. mája.

Rastliny sa vysádzajú na lôžkach približne 20 dní po klíčení. Podľa tabuľky, môžete sa pohybovať v čase výsevu semien pre stredný pás pre sadenice.

Príprava osiva pred sejbou

Dobré sadenice uhoriek je možné získať iba za podmienky správnej prípravy osiva. Nakúpené kvalitné semená zaručujú 100% sadenice zdravých a silných rastlín. Ale to neznamená, že zrno by malo byť len vhadzované do zeme. Je potrebné vykonať predbežné školenie, ktoré bude trvať dlhší čas.

Existujú rôzne metódy prípravy materiálu na osivo, odporúčame vám zoznámiť sa s jedným z nich:

  • Semená uhoriek začnú variť dokonca mesiac pred zasiatím. Zrná sú rozptýlené vo vreckách z látok a visia cez radiátor. Tu je dôležité regulovať teplotu. Ak sa semená zahrejú na 40oOdvtedy po 7 dňoch bude možné pokračovať v práci s nimi. Ak je teplota vyššia ako 25 ° CoVzhľadom k tomu, že sa nezvýši, vaky budú musieť zavesiť aspoň 1 mesiac.
  • Po zahriatí roztok z 1 l vody a 2 tb. l. soľ. Zrná sú hodené do slaných vôd a pozorované asi päť minút. Plávajúce dudlíky sú vyhodené a dobré zrná, ktoré sa potopili na dno, sa umyjú čistou vodou.
  • Na dezinfekciu sa pripraví ružový roztok mangánu, kde sa vybrané semená umiestnia na 20 minút. Potom sa znovu umyjú čistou vodou.
  • Živný roztok sa môže pripraviť doma z 20 g dreveného popola na 1 liter vody alebo šťavy z vnútorného aloe kvetu zriedeného na polovicu vodou. Jedno z týchto roztokov navlhčí semená. Ak je to žiaduce, môže sa kŕmenie zŕn uskutočňovať s nakúpenými mikroprvkami podľa návodu na použitie.
  • Kalenie zrna sa vyskytuje pri rôznych teplotách. Najskôr sa semená okurky inkubovali 6 hodín pri izbovej teplote +20 ° CoC, potom ich vložte do chladničky na dva dni alebo ich vyveďte na studenú verandu. Semená by mali byť vytvrdené pri teplote od 0 do -2oS.

Na tomto obilí je pripravený na ďalší stupeň - klíčenie.

Video zobrazuje postup na prípravu semien na výsadbu:

Zber sadenice uhoriek

Ak sú uhorky na semenákoch vysiate v spoločných krabiciach, po výskyte 2 až 4 listov rastliny sú transplantované do samostatných pohárov - ponor. Ak to chcete urobiť, vezmite špeciálnu špachtľu alebo kovovú lyžicu, zakaľte každú výhonku spolu so zemou a vložte ju do pohára s upravenou vlhkou pôdou. Najskôr posypte trochu teplej pôdy a potom hojne vodou.

Sadenice uhorky sú veľmi jemné s rozsiahlym koreňovým systémom. Počas zberu sú časti koreňov nevyhnutne poškodené, čo vedie k chorobe rastlín. Ak chcete vyhnúť sa týmto problémom, vyťažiť zber a získať skoré zber, je lepšie zasievať semená ihneď v pohároch.