Záhradníctvo

Ako sadiť mrkvu na toaletný papier

Mnoho záhradných plodín prináša problémy s výsevom. Patrí medzi ne mrkva. Malé semená sa ťažko siatia rovnomerne, potom musíte odstrániť sadenice. Na niektorých miestach sa dostávajú plešaté miesta. Zahradníci vždy hľadajú spôsoby, ako kvalitatívne rastú mrkvu, a zároveň zjednodušujú prácu na zemi a šetria svoj čas. Medzi týmito nálezmi sa vysiali semená mrkvy na toaletný papier alebo na páske.

Aby ste pochopili, prečo táto metóda získala popularitu, mali by ste sa zamerať na jej výhody:

  1. Najatraktívnejší prvok - nie je potrebné riediť sadenice. Táto operácia trvá veľa času. A ak budete musieť urobiť riedenie pod horiacim slnkom, je to tiež nepríjemné. V prípade pristátia pásu sa potreba riedenia buď úplne vylúči, alebo sa táto činnosť vykonáva veľmi rýchlo.
  2. Dobrá priľnavosť k zemi. Ak po tradičnom zasiatení mrkvy padne silný dážď, veľa semien sa jednoducho umyje vodou. Ale keď sú vysadené na stuhe, tieto ťažkosti vás neohrozia, a nemusíte replantovať mrkvu.

Ale, rovnako ako pri akejkoľvek technike, zasiať mrkva na páske musí byť správne.

Pravidlá pre mimoriadny výsev koreňovej zeleniny

Ako na mrkve rastlina mrkva, aby ste neboli sklamaní vo výsledku. Každá technológia vyžaduje školenie. V našom prípade bude potrebné pripraviť pôdu, semená, aby ste ich lepili na pásku. Moderní výrobcovia výsevného materiálu produkujú semená na páske vo výrobnej verzii. Preto začneme s prípravou pôdy, pretože táto etapa je vždy nevyhnutná.

Príprava pôdy

Musíte začať pár týždňov pred zasiatím mrkvy na páske. Pôda je opatrne uvoľnená do hĺbky 10 cm a ihneď vyrovnaná s hrabidlom. Takéto školenie stačí, ak vykopnete túto oblasť na jeseň. Ak ste sa nedávno stal majiteľom a neviete, aké manipulácie sa vykonali so zemou na jeseň, potom vykopajte zem na bajonet s pištoľou s pridaním 1/3 odporúčanej dávky komplexného minerálneho hnojiva.

Je to dôležité! Nevystavujte hnoj pod morčiacimi lôžkami.

Sadenie mrkvy na páske

Zahrať znovu pôdu a urobiť drážky.

Stačí stačiť ich s hĺbkou asi 2 cm. Dobre rozliať vodu a potom umiestnite stužky na semená mrkvy na dno žliabku. Páska je opäť dobre napojená a posypaná suchou zeminou. Ukladanie pásky alebo toaletného papiera sa vykonáva tak, že semená boli na vrchu.

Niektorí pestovatelia vysiatia mrkvu bez toho, aby na pásku prilepili semená. Na dno drážky položili pás tenkého toaletného papiera (tenký), jemne rozložili semená na vrch, zakryli druhým pásikom a posypali zeminou. Vrstvy papiera a zeminy jemne navlhčite.

Je to dôležité! Ak sa na spodku drážky položí malá vrstva pripraveného kompostu, výrazne sa zvýši klíčenie mrkvy.

Pri neprítomnosti dažďa často lôžka vyživujú. Ak je dostatok dažďa, len sa uistite, že pôda nevysuší.

Nakúpené semená mrkvy na páske nevyžadujú predbežnú úpravu. Oni sú jednoducho osiaty v zemi položením pásu. Ale nie vždy obľúbená alebo vhodná odroda sa nachádza v predaji v tejto forme. Preto sa letní obyvatelia pripravujú s vlastnými rukami na toaletný papier.

Pripravíme pásku na pristátie

Na lepenie semien mrkvy potrebujete papier s voľnou textúrou. WC páska alebo pásky z novín je veľmi vhodná.

Avšak novinový papier pre mrkvu nie je najlepšou voľbou. To sa dá ľahko vysvetliť prítomnosťou komponentov farby, ktoré negatívne ovplyvňujú kultúru. Preto sa zameriame na toaletný papier.

Je rozrezaný na pásy 2 cm široké, vyberte si vlastnú dĺžku. Môžete dať niekoľko segmentov do jednej brázdy, môžete rozrezať na dlhé prúžky. Papier je pripravený, pristúpime k príprave osiva mrkvy na lepenie.

Predbežná kalibrácia (skríning). Vo fyziologickom roztoku (1 lyžička soli v pohári vody) umiestnite semená mrkvy a premiešajte. Prepätky sú odstránené a pre sejbu sú vybrané iba tie, ktoré klesajú na dno. Ďalším krokom je umývanie semien čistou vodou a sušenie.

Zatiaľ čo sa semená sušia, pripravte pastu. Opečte ho buď z múky alebo zo škrobu.

Možnosť zemiakového škrobu

Pre pol litra hotovej pasty potrebujete:

  • priveďte do varu 400 ml obyčajnej vody (vypnite teplo);
  • dodatočne 2 polievkové lyžice škrobu rozpustené v 100 ml teplej vody, pričom sa stále mieša;
  • opäť priniesť vodu do varu a nalejte tenký prúd zmiešaného škrobu.

Hotová zmes by nemala byť silná.

Použitie múky

V smaltovej nádobe variť múku pasty v pomere 1 polievková lyžica. lyžičkou a 100 ml vody.

Aký je proces lepenia semien mrkvy na toaletný papier? Existujú dve možnosti:

  1. Po ochladení spustite spáru do pasty. Potom sa dotknite osiva a presuňte ho na papier s rovnakou zhodou s kvapkou lepidla. Semená sa lepia vo vzdialenosti 4 - 5 cm od seba.
  2. Na papier položte kvapôčky pasty v rovnakej vzdialenosti a potom kvapkajte mrkvové semená do kvapky so zápalkou.

Suchá páska po lepení počas dňa. Po vyschnutí môžu byť pred výsadbou odstránené.

Táto cesta je veľmi obľúbená u mnohých záhradníkov, ale všetci si pražia svojou vlastnou cestou. Ak dávate prednosť očkovaným semenám alebo tradičnému spôsobu vysádzania mrkvy, je to tiež dobré. Opísaná metóda siatia na páske veľmi zjednodušuje proces starostlivosti o kultúru. Semená sú lepené v rovnakej vzdialenosti, čo šetrí záhradníkov od prvého riedenia mrkva. V budúcnosti uvidíte, že korene rastú vo vzdialenosti najmenej 3 cm od seba.

Starostlivosť o mrkvu, zasiate na pásku, sa nelíši od klasiky. Zavlažovanie - podľa potreby, uvoľňovanie a pliesňovanie. Kŕmiť mrkvu dosť pre sezónu len dvakrát. Prvé kŕmenie v mesiaci po vzniku výhonkov, potom druhýkrát - za dva mesiace.

Zaujímavý spôsob lepenia semien na utierku

V tomto prípade okamžite vytvoríte záhradnú posteľ. Usporiadať semená vo vzdialenosti 5 cm od seba a vaša záhrada je pripravená.

Ak chcete kŕmiť mrkvu ihneď v čase výsevu, môžete do pasty pridať minerálne hnojivo. Jedna polievková lyžica na liter tekutiny stačí.

záver

Ak chcete riadne vykonávať výsev mrkvy na páske, je dobré pozerať sa na video s vysvetleniami každej akcie. Letní obyvatelia sú radi, že zdieľajú svoje nové produkty, takže video návod je vždy užitočný.